Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Pregled rezultata glasanja: Gde bi ulozili tesko zaradjene pare?
Nitendo Wii 76 24,52%
Xbox360 81 26,13%
Playstation 3 153 49,35%
Glasova: 310. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.1.2007, 21:18   #81
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
Carnex kaže:
hehe...
jedna mala informacija
to je 10.5 miliona xbox360 konzola ISPORUCENO. Prodato je oko 5-5.5 miliona. zamenjeno oko 1 milion. Ostale su u prodaji sirom sveta, otisle u promotivne svrhe itd...

Po tome bi trebalo staviti nesto ispod 2 miliona PS3 konzola koje su isporucene.

Za Wii je cifra priblizno identicna jer je nestasica Wii i dalje realnost
Odakle ti te informacije, daj neki link...
oluja je offline  
Stara 24.1.2007, 22:11   #82
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Bla bla bla

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Jel si ti 100% siguran da NTSC konzola radi na našim PAL televizorima? Ako imaš HD ili neki običan noviji televizor koji pušta i PAL i NTSC onda nema brige, u suprotnom moraćeš i za to da koristiš konverter... Ja kad pustim Sony 2 igru za NTSC na svom PAL TV-u, slika je crno-bela.
Kao i XBOX, XBOX360 je napravljen da radi i na Pal i NTSC televizorima, provereno.
A za igre cu laganica...

30. Will the Xbox 360 work on any TV that Xbox is able to work on?

Yes, the Xbox 360 will work on any TV that also works with the current Xbox. Even if the Xbox 360 has been designed to play games in HDTV 720p (1280x720) mode with 5.1 surround sound, the Xbox 360 will also work with regular TV that has NTSC or PAL and stereo audio capabilities.

. What resolutions does the Xbox 360 support?

The Xbox 360 supports all worldwide variations (NTSC, PAL) of composite video, all component video resolutions (480i, 480p, 720p, 1080i) and VGA resolutions (from VGA 640x480 at 50 Hz and 60 Hz, passing through 1024x768 at 50 and 60 Hz, to 1920x1080 at both 50 and 60 Hz)

http://features.teamxbox.com/xbox/12...x-360-FAQs/p1/

Cak i da ne radi na oba moja TV-a, mogu ga piciti preko kompjuterskog monitora.
SFRJ-Forever [CG] je offline  
Stara 25.1.2007, 1:28   #83
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

@DukeofSerbia

Nema potrebe da objašnjavam kako je prošao, pročitaj sam: http://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_gamecube

Čini mi se da je Wii krenuo istim putem. Njegov kontroler je stvarno originalan, ali da li će biti dobro iskorišćen? Na nekoliko igara se nije prikazao baš najbolje. Što se DS tiče, tu nema šta da se priča. Jednostavno razbija.

Evo najnovije vesti. Sony i Namco su se udružili i grade novu firmu "Cellius". Ovo izgleda odlično.

http://www.gamespot.com/news/6164672...stnews;title;2

Poslednja ispravka: Ocelot (25.1.2007 u 4:30)
Ocelot je offline  
Stara 25.1.2007, 2:16   #84
ssSss
Član
 
Član od: 26.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 199
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 71 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Ljudi, sacekajte da prodje jos par meseci i videcete kako se PlayStation prodaje. X Box je na trzistu vise od godinu dana, a PlayStaion je tek izasao.
Dovoljan primer je Japansko trziste gde je prodato za par meseci mnogo vise Sony-a nego X Box-a za celu godinu.
ssSss je offline  
Stara 25.1.2007, 4:28   #85
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Oluja, stvarno me mrzi da sada kopam. Uglavnom su informacije sa NeoGaf foruma gde postuju izmedju istalih i ljudi iz M$-a i SONY-a i neki od developera za obe platforme.

I SONY je od pre dve godine opet stao na noge hvala bogu. Ne zahvaljujuci SONY Consumer Electronic koji nikako da zaradi pare nego zahvaljujuci SONY pictures koji poseduje oko pola Holywood-a, SONY Music Entertainment koji samo raste i zauzima oko 30% US trzista i SONY Computer Entertainment koji jos uvek zgrce pare na PSX i PS2 ko lud (PS2 kosta 30-40US$ da se proizvede a prodaje se za 125US$-125e. PSX koji se prodaje u zemljama treceg sveta im jos smesniji odnos. O pukom reiszdavanju starih igara za PSX da ne pricamo)

Ne bi ja pricao o propasti PSP-a. To bi bilo kao pricati o propasti XBOX-a. XBOX je izgubio pare ali je M$ stvorio brend na kome moze da povrati svaki dinar i uspeo da udje na trziste koje je bilo dominirano samo jednim imenom prakticno. Slicno je i za PSP stim sto SONY ne gubi vise pare tu. U japanu DS ima 2-3x vecu prodaju od PSP-a, u americi trziste je oko 60-65% DS, 35-40% PSP. u Evropi je 50-50. Mada je SONY isao sa idejom da privuce drugi sloj ljudi u odnosu na DS ali ta prica nije prosla bas onako kako su planirali. Ipak ponudivsi prenosni multimedijalni sistem umesto ciste dzepne konzole SONY je zestoko okrnjio Nintondov ekskluzivni monopol na handhelde. Prava greska je u stvari to sto je sam sitem ultimedijalan pa prodaja igara nije sjajna u odnosu na broj prodatih konzola. A odsustvo bilo kakvog izlaza za TV i cena su se pobrinuli za ekstra brzu smrt UMD fimova. Uostalom kao i kod PS3, PSP nudi mnogo ali i kosta ekvivalentno onome sto nudi. Trebalo mu je mnogo da prebrodi krizu lose ponude igara ali i to je proslost i sada je pitanje para i ukusa sta uzimas.
Carnex je offline  
Stara 25.1.2007, 11:54   #86
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Evo vesti o evropskoj promociji:

Sony's PlayStation 3 will be made available to a larger audience starting on March 23 of this year. While PS3 fans in Japan and the United States have been had access to the console since mid-November 2006, consumers in Europe, Africa, the Middle East and Australia were left in the dark.

Sony announced back in early September that the European launch of the PS3 would be delayed until March 2007 due to production problems with blue laser diodes. Now that the problems have been worked out and Sony has settled into its grove with PS3 production, it's time for the rest of the world to enjoy Sony's bundle of Blu-ray fun.

Over one million units of the 60GB PS3 model will be available launch -- the 20GB model will be introduced later this year. Sony also states that over 30 games will be available for launch including headliner Resistance: Fall of Man.

All of this gaming goodness will come at a hefty price though -- especially for those in the United Kingdom. The 60GB PS3 will retail for Ł425 ($842 USD) in the UK while the 20GB model will retail at Ł350 ($694 USD) when it is launched later in the year. Potential customers in Australia have it a little better as the 60GB model will cost $999 AUD ($790 USD).
voodoo_ je offline  
Stara 25.1.2007, 18:25   #87
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

aha, Evropa i njeni POREZI!!!
Jos i u Irskoj ce biti 530-630e respektivno
U ostatku evrope 500-600e
Kod nas je nas voljeni uvoznik GMC-YU najavio cenu od 720e

E sada par bitnih informacija. Kao sto u pocetku nije bilo BASIC PACK-ova PSP-a u evropi tako ence biti ni 20GB PS3-ki. U evropu stize 1 milion konzola. Sto se tice rasporeda po drzavama znam samo da ce britanci dobiti 300.000 a ostatak evrope 700.000.

Na launchu konzole ce verovatno biti isporucene sa neslednikom firmwarea 1.5 koji je sada aktuelan (i koji i dalje nije poradio na glavnim zalbama korisnika. Verovatno cekaju da se pojavi vec navodno pstojeci DEVHOOK loader da bi zakrpili rupu ali kako je grupa evropska oni cekaju EU launch...)

Ponuda igara je za launch fantastican (iako je EU launch 6 meseci kasnije opet je spisak impresivan) mada je najocekivanija, Heavenly Sword, odlozena na neodredjeno vreme. Spekulise se u stvari da je razlog sto je SONY vec isticao da ce im trebati u evropi jos jedan veliki bum 3-4 meseca posle launcha.

Resistance: Fall of Man™ - SCEE - Disc
MotorStorm™ - SCEE - Disc
Genji™: Days of the Blade - SCEE - Disc
FORMULA ONE CHAMPIONSHIP EDITION - SCEE - Disc
Ridge Racer™ 7 - SCEE - Disc
Tekken®: Dark Resurrection - SCEE - Network
Lemmings™ - SCEE - Network
Go! Sudoku - SCEE - Network
Go! Puzzle - SCEE - Network
Blast Factor™ - SCEE - Network
flOw™ - SCEE - Network
Super Rub’a'Dub - SCEE - Network
Call of Duty 3 - Activision UK Ltd - Disc
Marvel: Ultimate Alliance - Activision UK Ltd - Disc
Tony Hawk’s Project 8 - Activision UK Ltd - Disc
Gundam – Target in Sight - Namco Bandai Games - Disc
Full Auto™ 2: Battle Lines - Sega®Europe Ltd - Disc
Sonic the Hedgehog™ - Sega®Europe Ltd - Disc
Virtua Fighter™ 5 - Sega®Europe Ltd - Disc
Virtua Tennis™ 3 - Sega®Europe Ltd - Disc
World Snooker Championship 2007 - Sega®Europe Ltd - Disc
NBA 2K7 - Take 2 International SA - Disc
NHL 2K7 - Take 2 International SA - Disc
Blazing Angels Squadrons of WWll - Ubisoft Entertainment SA - Disc
Enchanted Arms - Ubisoft Entertainment SA - Disc
Tom Clancy’s Splinter Cell: Double Agent - Ubisoft Entertainment SA - Disc
The Elder Scrolls lV: Oblivion - Ubisoft Entertainment SA - Disc
Def Jam: Icon - Electronic Arts Ltd - Disc
Fight Night Round 3 - Electronic Arts Ltd - Disc
NBA Street 4 Homecourt 2007 - Electronic Arts Ltd - Disc
Need for Speed Carbon - Electronic Arts Ltd - Disc
The Godfather: The Don’s Edition - Electronic Arts Ltd - Disc
Tiger Woods PGA Tour 2007 - Electronic Arts Ltd - Disc
Untold Legends: Dark Kingdom - Electronic Arts Ltd - Disc
F.E.A.R. Vivendi - Universal Games Intl SA - Disc
Gripshift - Sony Online Entertainment - Network
Carnex je offline  
Stara 26.1.2007, 11:02   #88
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Meni je ipak Nintendo nekako najludji... Trebalo da idem za Ameriku ove godine pa razmisljam da ga uzmem tamo. Da li neko zna da li postoje regionalna ogranicenja i moze li nintendo da se igra i sa bekapovanim kopijama igara na narezanim diskovima (ako bekapujem original, recimo )?
genius je offline  
Stara 26.1.2007, 12:49   #89
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
genius kaže:
Meni je ipak Nintendo nekako najludji... Trebalo da idem za Ameriku ove godine pa razmisljam da ga uzmem tamo. Da li neko zna da li postoje regionalna ogranicenja i moze li nintendo da se igra i sa bekapovanim kopijama igara na narezanim diskovima (ako bekapujem original, recimo )?
Proveri prvo da li ti televizor prikazuje NTSC. Trebace ti neki trafo sa 110v na 220v i da li ce igre koje se prodaju u evropi raditi na njemu... previse rizika ako mene pitas. Kupi negde u evropi.
oluja je offline  
Stara 26.1.2007, 12:53   #90
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Koliko znam jedini koji prodaje Wii kod nas je Beosoft po ceni od 350 evra, mada se u okruženju može naći za 250. A jedino su igre za PS3 "region free".
voodoo_ je offline  
Stara 26.1.2007, 13:56   #91
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

E onda nista

Za struju nije problem jer imam kuci paralelnu instalaciju na 110 (pola uredjaja sam doneo iz US) ali imam obican Samsung tako da ne verujem da on ima NTSC a igre verovatno mogu da se nabave preko interneta (samo pazim da su NTSC). Neznam da li je moguce da se koristi neki NTSC -> PAL konverter.

U stvari mogu da ga ukljucim na moj TV tuner pa da igram preko TFT monitora. To mozda nije lose... U tom gradu gde sam ja ima da se kupi u Wallmart-u, Best Buy, Costco i jos par radnji, ali nisam siguran za cenu... Videcu... Nije frka... mogu da sacekam i da padne cena malo....
genius je offline  
Stara 26.1.2007, 19:27   #92
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

mnogo me nervira to sto je kod nas WII 350 evra a u okolnim zemljama 250-285 , mislim u cemu je fora. Mora da nasi kupuju konzolu po 250 pa kad uracunaju carinu i porez (ako ih uopste plate) izadje na nekih 350. Ili su samo alavi ?!!

i konacno malo se lakse dise uz wii

http://www.futura-online.com/e-tiend...-+wii+modchip/




ima i video http://www.youtube.com/watch?v=oceKNyg_g0o

Poslednja ispravka: renegade_of_funk (26.1.2007 u 20:04)
renegade_of_funk je offline  
Stara 26.1.2007, 20:01   #93
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Thumbs down Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
renegade_of_funk kaže:
mnogo me nervira to sto je kod nas WII 350 evra a u okolnim zemljama 250-285 , mislim u cemu je fora. Mora da nasi kupuju konzolu po 250 pa kad uracunaju carinu i porez (ako ih uopste plate) izadje na nekih 350. Ili su samo alavi ?!!
Samo su gramzivi! Ako oni u okruzenju imaju zaradu iako prodaju konzolu po ceni od 250 evra, zasto ne bi i nasi imali zaradu za istu cenu? Kolika li im je tek zarada kada prodaju konzolu po ceni od 350 evra! I nije samo Wii u pitanju, sve nove konzole su primetno skuplje........
A M G je offline  
Stara 26.1.2007, 20:04   #94
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

ma domaci uvoznici nabavljaju od inostrane maloprodaje, sumnjam da je neko od njih potpisao bilo kakav ugovor o saradnji sa nintendom....tako da na tu maloprodajnu cenu (bez inostranog pdv-a) uracunaju jos i carinu i porez, i njihovu debelu marzu......bedak, moze im se, jer je konkurencija kod nas nikakva tako da radi svako sta hoce
N_i_k_o_l_a je offline  
Stara 26.1.2007, 22:23   #95
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Danas prosetah Knez Mihajlovom i imadoh sta da ugledam u izlogu "Plato" knjizare.

EHHHHHHH, bijela XBOX360 konzola sija na suncu, tako divna, tako jaka, tako puna sebe....
Trazio sam da mi otvore kutiju da vidim to ''izbliza'' ali nisu htjeli da je otvaraju jer je zatvorena sa selotejpom na tri strane.
Ali drzao sam premium kutiju u rukama, i to je nesto

Eto, jedina zamjerka je sto je 540E, u odnosu na EU gdje je 400E. Pitao sam ih i kada dolazi PS3, onda se jedan lik ubacio u pricu i rekao "da ce biti mnogo skup, najvjerovatnije 800-900E".
Nema sta, planiraju da zestoko zarade na njemu
SFRJ-Forever [CG] je offline  
Stara 27.1.2007, 2:02   #96
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

uh, bas su ga preterali, mislim da nisu u pravu jer ce sigurno vise firmi uvoziti ps3, a i kada se bio pojavio ps2 kostao je za sto i kusur evra vise nego u drugim evropskim zemljama.....mislim da ce cena trojke biti do 700 evra......mozda 750....sto je i dalje skupo.......
N_i_k_o_l_a je offline  
Stara 27.1.2007, 11:16   #97
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Ljudi citate li vi. Imam kontakt sa nasim uvoznicima. GMC-YU. Od njega sam dobio cifru. 720e 60GB
Inace najeftiniji ekran za PS3 je verovatno LG204WT. Testirao sam sa HDMI>DVI-D kablom i radi kao sat (radice verovatno i na drugima dok god im je DVI-D HDCP kompatibilan.
Deformacija slike postoji ali je stvarno tesko primetna (primetili smo tek kada smo gledali fotografije i to na ljudskim prilikama i na slikama XBOX360 koji je ortaku crko bas kada smo kretali . Bez zezanja. pakujemo se da testiramo PS3 i XBOX360 rikne! Ljubomora ili predskazanje )
Carnex je offline  
Stara 27.1.2007, 13:19   #98
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
N_i_k_o_l_a kaže:
ma domaci uvoznici nabavljaju od inostrane maloprodaje, sumnjam da je neko od njih potpisao bilo kakav ugovor o saradnji sa nintendom....tako da na tu maloprodajnu cenu (bez inostranog pdv-a) uracunaju jos i carinu i porez, i njihovu debelu marzu......bedak, moze im se, jer je konkurencija kod nas nikakva tako da radi svako sta hoce
pazi ako nasi kupuju tamo po maloprodajnoj ceni od 250eu i uracunaju carinu(20%) i porez(18%)
to ih izadje 354eu , sto znaci da ili ih nabavljaju po veleprodajnim cenama ili ih uvoze i prodaju na crno
renegade_of_funk je offline  
Stara 27.1.2007, 13:48   #99
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
Mil00rad kaže:
Tako jaka sa 512mb RAM-a!
E to si u pravu, stvarno je malo, bez obzira sto je DDR3. Ali procesori izvlace grafiku, doduse, ne moze se koristiti neki ogromni view distance kao u Crysis-u, ali ipak je trenutno bolje imati box nego budziti komp za 1000E.

Reklama je strava, u odnosu na PS3 reklame ovo je ZAKON. http://www.youtube.com/watch?v=BxLrkj3l_N4
Sony uvjek ima masu glupe reklame.

Poslednja ispravka: SFRJ-Forever [CG] (27.1.2007 u 15:09)
SFRJ-Forever [CG] je offline  
Stara 27.1.2007, 14:15   #100
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
renegade_of_funk kaže:
pazi ako nasi kupuju tamo po maloprodajnoj ceni od 250eu i uracunaju carinu(20%) i porez(18%)
to ih izadje 354eu , sto znaci da ili ih nabavljaju po veleprodajnim cenama ili ih uvoze i prodaju na crno
ne bih rekao da je prodajna cena ps3 u veleprodaj u japanu ili gde se vec proizvodi samo 250e......
u svakom slucaju, ne isplati im se da uvoze na crno jer rizikuju velike kazne od inspekcije,a i ovako i onako mogu dosta da zarade na legalnoj prodaji, predpostavljam da ce oni verovatno kupovati konzole od odredjenih generalnih distributera u evropi, odbiti njihov pdv, kod nas dodati carinu i nas pdv, kao i transportne i druge troskove i dodati na sve to odredjeni procenat zarade, sada u zavisnosti koliko konzola budu uvozili cena ce biti ili veca ili manja po konzoli, tako da sam odokativno procenio da ce sve to kostati do oko 700 ili mozda malo vise evra......nadam se samo da ce se konzola omasoviti kod nas, i da ce njena cena pasti........samo da se ne desi da jedna firma kod nas uvozi konzole......
N_i_k_o_l_a je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konzole vs. PC (sta vam vise odgovara) Ocelot Konzole 497 17.4.2008 12:02
Create Your Own Xbox 360 Games voodoo_ Programiranje 5 1.9.2006 18:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com