Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.3.2013, 18:24   #1801
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Koliko vidim ovde mi imamo baš lep stari običaj koji nikad nije pomogao ničemu, nije doneo rezultate i baš uvek ide na ruku onima gore. A to je ono poznato ja u klin, onaj u ploču, a treći ako može vadi klin reda radi. Da bi negde došli sa ovom pričom treba prvo da definišemo problem, da definišemo gde želimo da dođemo i zašto, i potom da definišemo način kako to da se postigne.

Počeli o poznatoj aferi o mleku, u temi o bus plus sistemu i svako po nešto lupi .... Tog pomenutog aflatoksina ima na mnogo mesta, npr pečurke. A rešenje problema neko naveo u čišćenju kanala za navodnjavanje. Cvrc. Čisto informativno, broj kanala za navodnjavanje u Vojvodini i ostalim krajevima je na minimalnom broju i uglavnom rađen gde je traženo nekad davno od strane velikih gazdinstava. Sve ostalo su kanali za odvodnjavanje. Dakle, tu ima mnogo, mnogo više posla od čišćenja kanala. Nama problem generalno nije pomenuti aflatoksin već poljoprivreda u celini. A počelo je sa našim genijalnim ekonomistima koji i danas ponavljaju kao mantru američku ekonomsku praksu koja dovela do sloma zapadne ekonomije. I oni su genijalno uništili zadruge preko kojih je išlo sve vezano za seljaka, uveli akcize i poreze na gorivo, seme, đubrivo i sve na šta im palo na pamet, uništenjem zadruga uništili jedini način na koji su seljaci organizovano prodavali proizvode i jedini sistem kontrole cena na tržištu gde je država mogla da reaguje. Hoćmo mleko, ili hranu bez otrova, pod kontrolom, da bude jeftina? E pa treba da ponovo izgradimo ceo ovaj sistem koji su geniji uništili i da uspostavimo pravila koja će nam doneti takvo rešenje. Znamo gde smo, znamo šta hoćemo, e sada napravimo rešenje i tražimo to rešenje.

Nije ZoNi, SirDuck ili player1 neka moralna gromada. To su ljudi koji imaju normalan stav normalnog čoveka u normalnom društvu. A to treba da bude naš cilj. Normalno ponašanje. I da, Sladjan85 i mnogi drugi jesu u pravu kada govore da mnogo ljudi ima male plate. I da ne mogu da plaćaju šta se traži. Da, nije u redu da plata bude ispod minimalca koji nema veze sa životom. Minimalna plata mora da bude na nivou potrošačke korpe. Država mora da brine o nama, to je njen posao. I u ovom opsegu mi treba da tražimo rešenje problema ne da se prepucavamo i ukopavamo u rovove. Treba rešenje koje će odvesti nas ovde od tačke konstatacije stanja do onoga što je normalno. E tu dajte predloge. Kako i kuda. Imamo krađe i korupcije u državnom aparatu? Danas nemamo izbora, sa ovime što smo napravili treba nam radikalno rešenje. Državvni aparat, krađa ili korupcija, ima da se kazni sa 10 godina na više, oduzima se radni staž i penzioni osnov ostvaren do tada. Tačka. Nema tumačenja, rasprave i sl, primena zakona, pa da vidimo ko će da krade uzima mito. Cena neuspeha velika. Imamo ove gore koji rade kako rade? Pa ima da se odgovara ako se nanese šteta državi, krivično, pa da vidimo ko će biti političar pod tim uslovima. Nepošten, doneo zakon koji favorizuje nekog, deli pare ko da je neprijateljevo, e pa bato ajd ti lepo u zatvor. Eto početka šta treba da nam riba ne smrdi od glave.

Ista priča je i kod gradskog prevoza. Da li je skup? Jeste. Da li je subvencionisan? Kao i svuda u svetu jeste. Da li je on interes građana i samog grada? Jeste. I pitanje je šta sada da se uradi a ne da li treba ili ne da se plaća karta. Treba da se odredi ko je nosilac gradskog prevoza u gradu, da se vidi koliki su tu godišnji troškovi, da se vidi i odredi kolika je minimalna cena karte koju mogu da plaćaju građani, da se vidi na koji način može da se nadoknade neki troškovi, naplati prevoz i od koga, kako organizovati prevoz i sam razvoj dotičnog. Da dobijemo situaciju u kojoj će građanin Beograda da plaća kartu, i da se na neki način dođe do situacije koju pominje nekoliko ljudi ovde. Pozivanje na neplaćanje, to ne vodi nigde osim u haos. Definišimo problem i definišimo gde žélimo da odemo, pa da vidimo kako da do tamo dođemo.

I za kraj, sve što nam se dešava smo zaslužili jer smo to sami dozvolili pod raznim izgovorima. A najlakši nam je mi ništa ne možemo. Možemo, jer bez našeg blagoslova oni gore ne mogu da rade šta rade. Dakle, prvo promenimo sebe. Ostalo će mnogo lakše.
vasiljevic je offline  
Stara 5.3.2013, 18:26   #1802
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Ček, šta si stalno ponavljao "nema frke". Kako bre nema...? Ja bi mu iz taka nabio ćembu u ramena i otišao pa nek je zadrži(kartu) i čeka tako šefa koji odma' sad dolazi. Barem bi Studio B imao o čemu da cmizdri.
Lik koji je pravio klip, nije poništio kartu, jer nije radio validator i neponištenu kartu dao u ruke kontroloru. Kakva greška !!!
Mali Princ 81 je offline  
Stara 5.3.2013, 18:28   #1803
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
mciggzy kaže: Pregled poruke
Hleb ne bi bio problem 100, i pristao bih da ugrozenima omoguce tu subvenciju
Pa, da... Zato i GSP daje 3 puta nižu cenu za nezaposlene i slično.
ZoNi je offline  
Stara 5.3.2013, 18:28   #1804
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Pa i nemaju ga. Bus+ je samo nečiji % na celu stvar. Otvori oči.
Sto se tice otvaranja ociju, citiracu sebe (bold):

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke

Moj problem sa BusPlus lezi u nacinu na koji je ta firma dosla u poziciju da bas oni rade naplatu, medjutim, najveca krivica lezi na onima koji godinama nisu placali karte u gradskom prevozu.
Nije u redu da se neko ugradjuje 8%. Ali, ne moze se koristiti usluga i ne platiti. Cak i da samo 1% korisnika nije placao GSP, a koristio ga, dobar deo krivice ide njima, jer su direktan izgovor za necije ugradjivanje od 8%.
mvasic je offline  
Stara 5.3.2013, 18:51   #1805
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Sto se tice otvaranja ociju, citiracu sebe (bold):
Nije u redu da se neko ugradjuje 8%. Ali, ne moze se koristiti usluga i ne platiti. Cak i da samo 1% korisnika nije placao GSP, a koristio ga, dobar deo krivice ide njima, jer su direktan izgovor za necije ugradjivanje od 8%.
Ma, i da je postotak 0 šupčine bi to opet uvele, ne treba im izgovor. Argumentacija bi bila malo drugačija i to je to. Ovaj narod je isuviše dobar i kooperativan, to je problem. To nas je i proturilo kroz sva srnja proteklih godina i zato sve ovo još trpimo. Ne samo jbni b+.

Do sada sam uredno plaćao kartu kad moram busom ali više NE!
ColdBoot je offline  
Stara 5.3.2013, 18:51   #1806
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
E vidis, ovo je srz problema, i jeste uzasno, ali ako krenes tom logikom, niko nece placati nista.

BusPlus je uveden da bi se boldovano promenilo. Pre BusPlus sistema, naplata je bila relativno losa. GSP je preduzece koje se finansira delom iz budzeta, a delom od prodaje karata. S obzirom da ljudi idu logikom koju si naveo, uveden je BusPlus. Beograd jednostavno nema para da omoguci da se 100% GSP finansira iz budzeta.

Moj problem sa BusPlus lezi u nacinu na koji je ta firma dosla u poziciju da bas oni rade naplatu, medjutim, najveca krivica lezi na onima koji godinama nisu placali karte u gradskom prevozu.
Dobro, pazi i da resis problem naplate tako da bukvalno svi plate sve sto koriste i sve drzane namete i poreze.
Sta se dalje desava? Ti si recimo radnik sa prosecnom platom, otac dvoje dece - placas taj prevoz jer moras da odes na posao i deca u skolu, novca u kuci fali. vec si objasnio deci da nema letovanja/zimovanja/eksukurzije, nema novog telefona, kompjutera, interneta, nove odece... Kupujes deci polovne knjige za skolu, pribor se svodi na svesku i hemijsku olovku. Cigarete si batalio jos 90ih kad je bila hiperinflacija.
Fali novca da se pokrpi struja i telefon. Pocinjes ekstremno da stredis struju, ne pali se ves masina, bojler po potrebi, televizor samo 2 sata dnevno, kompjuter si odavno zabranio, kuva se nocu po jeftinoj struji...
Dolazi Tijanic sa novim genijalnim planom i odjednom svi moraju da placaju TV pretplatu. U medjuvremenu je sve zivo poskupelo za jos 10%, GSP karta je sad 100din. Plata je ostala ista, ali zbog inflacije, traje jos krace.
Telefon su ti iskljucili, a uveliko stizu opomene za struju. Otkazao si mobilne telefone jer su realno luksuz.
Dete puni 18 godina, nemas para da platis takse za licnu kartu, pasos mu ne treba jer nece videti dalje od skole, kakvo crno inostranstvo. Realno rizikujes da platis kaznu jer nemas licna dokumenta koja su obavezna.
Sve poskupelo za jos 10% a plata jos manja zbog inflacije.
Dolazi elektrodistribucija i sece struju. Naravno, grejes se na struju jer u zgradi nema mogucnosti za centralno, a komsija sa treceg je blokirao dimnjak, pa ni grejanje na pec ne dolazi u obzir.
Uzimas kredit u nekoj shajzen banci da bi reprogramirao dug za struju i platio ponovno ukljucenje, jer je li, na sta ces da se grejes na zimu?
Dolaze rate za kredit, uglavio si se do vrata u go*na, uzimas novi kredit za reprogram duga, ali pocinju i te rate da stizu.
Deca nisu upisala fakultet iako su bili odlicni djaci jer nema para, moraju da pocnu da rade u nekoj trafici, butiku, kaficu za neku jos bedniju platu.

Tako guras nekoliko godina, sin nema posla, nema visoke skole a bio je vukovac u srednjoj, pa je poceo da valja drogu i zavrsio u zatvoru. Cerka se vraca razvedena sa detetom kod tebe u stan, naravno trazi novac za pelene i hranu za bebe.
Predajes papire za penziju i shvatas da ti firma 10 godina nije uplacivala doprinose, pa ti je penzija dovoljnda da obrises ****.

Na kraju ti prekipi, odes na Brankov most i presudis sebi dok razmisljas kako je sreca da si i toliko pregurao.

Kako mislis ovo da resis?

Poslednja ispravka: Nikola16789 (5.3.2013 u 19:06)
Nikola16789 je offline  
Stara 5.3.2013, 19:01   #1807
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

^Ako si mu rekao.+1
ColdBoot je offline  
Stara 5.3.2013, 19:12   #1808
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Bez namere da uvaljujem ku*ac bilo kome u forumskoj diskusiji, ali ovo je realnost u Srbiji. Ovo je samo presek na nivou jedne porodice, kad pogledas koliko takvih ima u Srbiji, mozes lako i da napravis presek na nivou celog grada ili drzave:
Bela kuga, porast kriminala, samoubistva, droga i prostitucija, nacionalni shovinizam, ekstremizam svake vrste, hiperinflacija, gradjanski rat... poznato, zar ne?

Jednostavno nije resenje da sateras ljude u cosak, jer pocinju da se ponasaju kao zivotinje.
Nikola16789 je offline  
Stara 5.3.2013, 19:25   #1809
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Bez namere da uvaljujem ku*ac bilo kome u forumskoj diskusiji, ali ovo je realnost u Srbiji. Ovo je samo presek na nivou jedne porodice, kad pogledas koliko takvih ima u Srbiji, mozes lako i da napravis presek na nivou celog grada ili drzave:
Bela kuga, porast kriminala, samoubistva, droga i prostitucija, nacionalni shovinizam, ekstremizam svake vrste, hiperinflacija, gradjanski rat... poznato, zar ne?

Jednostavno nije resenje da sateras ljude u cosak, jer pocinju da se ponasaju kao zivotinje.
Ma ne uvaljuje niko ovde nikome nista. Niko ne drnda po ovoj temi od srece i veselja. Moje misljenje je da svako od nas mora da radi na tome da se ponasa upravo suprotno od zivotinje.

Iskreno, ja vise nisam znao kako da se nosim sa svim sto je Nikola naveo. Otisao sam, sa sve zenom i cerkom. Ne znam da li uopste da pominjem sta sam u struci, i sta radim ovde. Smesno je.

Smeta mi kad vidim kako neki polulikovi prodaju **** za bubrege postenom i radnom svetu. Smeta mi kad vidim kako drzava moze da funkcionise. U New Jersy-ju su pre par godina uhapsili 30ak funkcionera na gradskom i opstinskom nivou, zbog korupcije, i uredno ih poslali na robiju (gde se i sada nalaze).
mvasic je offline  
Stara 5.3.2013, 19:40   #1810
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Pazi, ja sam u slicnoj situaciji, iako ja trenutno sedim u Srbiji, placam tu cenu da se slabo vidjam sa caletom koji je zapalio van zemlje jos pre nego sto je krenulo sra*je u exYu kako bi deci omogucio koliko toliko normalan zivot. Greska je bila jedino sto tad nismo bili pametniji pa se svi zajedno pokupili odavde, no to je druga tema.
Kao sto sam napisao nekoliko dana ranije, jedino resenje je da se bezi odavde, jer buducnosti ovde nema.

Ipak, politicari sigurno nece pucati sebi u nogu, pa iako nije ispravno, neplacanje onoga sto se ne mora jos dugo ce u Srbiji biti realnost.
Nikola16789 je offline  
Stara 5.3.2013, 20:15   #1811
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Hm...

ZoNi je offline  
Stara 5.3.2013, 20:18   #1812
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

^E umalo ne padoh sa stolice
mvasic je offline  
Stara 5.3.2013, 20:18   #1813
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

E i sa tobom da se slozim oko neceg.

Samo je veliko pitanje, ko ce da placa GSP karte kad svi odu iz zemlje. Al to je vec na politicarima da razmisljaju.
Nikola16789 je offline  
Stara 5.3.2013, 20:49   #1814
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Evo jos jedne lepe vesti za beogradjane ...

http://www.kurir-info.rs/gradani-paz...-clanak-679743
Na one sa mesecnim, ne utice ni malo.
player1 je offline  
Stara 5.3.2013, 22:30   #1815
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

I jos na sve to udje kontrola i pocne da maltretira putnike. Bio sam u tramvaju i usao je neki covek oko 35 godina, i dve devojke... taj covek je isao od putnika do putnika i sa provokativnim glasom i povisenim tonom ljutito naredjivao, daj kartu, bez persiranja! Posle nekoliko putnika straiji gospodin je ustao i rekao necu da pokazem kad mi se obracas sa tim tonom... zatim kontrolor pocinje da se svadja i jos vise vice na putnika... zatim moj omiljeni deo, potnici , muskarci ustaju i okruzuju kontrolora i pitaju ga zasto vices na starijeg coveka vici na nas! I tada sa izasao iz tramvaja da ne bih prisustvovao incidentu!!!

Dakle, kartu ne kupujem.. uveli su blokiranje aparata,.,,, ha ha ha pa sta, to nece da me natera da kupim kartu!
Master_Touch je offline  
Stara 5.3.2013, 22:37   #1816
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Kakav sam hamburger pojeo ,znaci pozlilo mi Gde smo stali ? Jaooooj ! Razocarali ste me Mislio sam da ste smenili drzavni vrh, skupstinu ,sve partije i osnovali novi GSP A vi tako... pa doooobro ...


Uglavnom svi smo poceli da vrtimo pricu u krug. Te plati ,te ne plati... I na kraju se opet svodi na 4 stvari :


- neko ce platiti zadnje pare (ima i takvih)
- neko ce normalno platiti (ima para)
- neko nece platiti (a moze, nije mu frka)
- neko nece platiti (nema od cega)

E sad mi kada udjemo u autobus, ne mozemo suditi ko ima, a ko nema na osnovu toga ,da li ima Samsung ili nema. Na primer nasa mesecna primanja su : Mamina invalidska penzija - 12 000 ,brat tegli za 18 000. Znaci nasa porodicna primanja su prakticno 30000 (evo ja sam bar iskren).

od tih 30 000 ni blizu nam ne ostaje, jer deo ide na lekove za kevu / bolnicu. Ostaje nam realno 22-23000 mesecno. Nase mesecno grejanje je 8500 u stanu od 60 kv, a imam ZAVRNUTO grejanje. Znaci kalometar na nuli ,pa se nekad i smrzavam, no srecom ove godine nije bila jaka zima. znaci kad od 22-23k skine m 8-9K sta nama ostaje ? dok platim struju, vodu ,ciscenje zgrade, komunalije, poreze ,telefon (i to fixna pretplata ,ni ne koristi se zbog stednje), ja ne znam da nam ostane sve ukupno 6000-7000.

I sada od 6000-7000 mi treba da platimo 50000+ potrosacku korpu ,a nas je cetvoro ? I sta se onda desilo ? Pa desilo se to da smo pre prodali stan ,pa kupili neku glupu kucu ,pa smo prodali glupu kucu ,pa kupili stan dalje od centra i bukvalno zivimo od preprodaja nekretnina, jer nesto moras jesti. Kako god uvek smo u minusu.

A gde su garderoba, da izadjes u grad, da odes sa drustvom negde ,da odes na more ,na neki koncert itd... sve to kosta. Znaci mi u manjim mestima u ogromnom broju slucajeva nemamo ni teoretski minimum za prezivljavanje. Ovde je 1000 dinara luksuz kad treba zaraditi , a kad treba potrositi nestaje Crvena kao u madjionicarskom triku.

I sada kada se sve ovo sabere , ja realno imam veoma jadan zivot sa ekonomskog aspekta. Ne mogu sebi da priustim ni elementarne stvari. Ja sada ovo pricam sa stanovista obicnog gradjanina "tamo negde u Srbiji", gde je Bog odavno skrenuo pogled na levu stranu. I sta je moja alternativa kada se desi da nemam ni za koru hleba ? A verujte to se desavalo pre cesto. Treba da opljackam prodavnicu ? postara ? da ubijem nekog jer sam pun gneva prema ovoj zemlji ? treba da pokucam politicaru na vrata koji ima zlatnu kajlu i laprda po skupstini ? Naravno da ne.


I sta sam ja uradio kad sam bio u extremnoj bedi ? Pa evo iskreno ja sam se uklopio u nas mentalitet (ali to ovde nece niko priznati) i poceo sam da muljam sa inostranstvom ,LEGALNO ,ali nije MORALNO, nije protivzakonito ,ali ... muljas. Evo na primer danas sam imao veci priliv posle 2 meseca. "Zaradio sam iz Rusije" 940 dolara, tacnije 1000 ,ali Western Union mi tamo skinuo 60 evra ,a u Srbiji su mi od 78500 skinuli jos 3000 ,pa sam "zaradio muljajuci" 75500. E sada ja sam ovo verovali ili ne ,vrlo tesko zaradio ,jer ne silazim sa interneta i po 12 sati ,dok nesto "Muljam" visim po Fejsbuku ,malo na forumu SK, ponekad kupim neki hardver, jer volim hardver, to mi je "Hobi"...

I sta je poenta ove moje price ? Pa poneta je da meni je prakticno Rusija pomogla da PREZIVIM, da mi nije te Rusije po deseti put ,ja ne bih imao mozda sta da jedem u jednoj vojvodjanskoj zabiti. I zato sam rekao ono da mi je ZAO da bilo sta dam Srbiji ! Iskreno dusa me boli kad moram da platim Srbiji bilo kakav RTS ,bilo kakav porez ,a dusa bi me bolela i za bus plus. Iskren sam.

Meni ova zemlja ama bas nista nije pruzila ,a za 14 dana punim 28 godina. Sve sto sam video ovih 28 godina je teska tuga i ocaj od zivota. Snalazim se kako znam i umem, ali uvek cu reci isto - Zao mi je da bilo sta dam Srbiji. Nista u Srbiji nisam zaradio ,a drzava samo uzima.

I zato sam rekao neka skinu 3x cene ili 3x vece plate ,neka se pare ulazu u Industriju ,a ne u neke puteve ,mostove i dzepove politicara. Sve je to lepo ,ali bolje prvo zaposli narod ,pa ce i sve ostalo zivnuti. Nazalost ja znam da se to nece desiti.

Poslednja ispravka: Sladjan85 (6.3.2013 u 14:42)
Sladjan85 je offline  
Stara 5.3.2013, 23:23   #1817
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ma da, najlakše je otići i pobeći, aj' uzmi pušku pa ubijaj gov*a, ali niko neće da uprlja ruke, svi nešto fini i gade se krvi

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Pa poneta je da meni je prakticno Rusija pomogla da PREZIVIM, da mi nije te Rusije po deseti put...
Majčica
JohnnyNT je offline  
Stara 5.3.2013, 23:27   #1818
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
- neko ce platiti zadnje pare (ima i takvih)
Niko normalan nece zadnje pare dati na GSP kartu.

Citat:
Ma da, najlakše je otići i pobeći
Upravo suprotno, najteze je otici i pobeci.
Nikola16789 je offline  
Stara 6.3.2013, 0:06   #1819
shteff
Član
 
Član od: 11.11.2008.
Lokacija: Nestao u akciji....
Poruke: 73
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Pa ovde se svi slazu da nije problem sa nacinom placanja karte,vec sa sistemom u kom je sproveden.
Nije B+ odgovoran za stanje u zemlji,vec ljudi koji su u drzavnoj administraciji.Njih opet placa narod koji ima osecaj da se nista ne pita i da nista ne treba da uradi da poboljsa stvari.
Najbolje bi bilo da se lepo izadje na videlo i kaze zasto je cena neke usluge tolika i tolika,a ne da drze fiktivno niske cene (kao struju) a nadoknadu vrse iz drazvnog budzeta i ili konverzijom u javni dug.
shteff je offline  
Stara 6.3.2013, 0:31   #1820
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

B+ bi svakako mogao da poradi na sebi, promeni nacin naplate, uvede nove dnevne, nedeljne, jednosatne... karte, ponudi recimo besplatnu voznju u trajanju od najvise 2 stanice, drzi validatore ispravnim, zaposli normalne kontrolore, popravi svoj sistem za obavestenja kad vozilo stize na stanicu jer sadasnji ne radi kako treba i jos se naplacuje, ponudi servis prodaje karata na svakoj stanici i jos mnogo sta kako bi ublazio gnev gradjana, to bi svaki pametan menadzer uradio.
Nikola16789 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gsp

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Nvidijina dual-GPU kartica zvaće se GTX 490 Dusan Despotovic Vesti 11 25.5.2010 22:42
S3 (VIA) Chrome dualna kartica Nergal Vesti 3 24.2.2010 0:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com