Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2010, 15:48   #1
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Exclamation Telenor prefinjeno kraducka megabajte

Dozvolite da Vam ispričam najnoviju prevaru koja je ušla u opticaj od strane Telenora. Pre tačno 3 dana, na šalteru sam uplatio “Internet Prepaid” paket od 250 megabajta, po ceni od 690 din. Nakon ravno potrošenih 200 megabajta (175,42 MB download, 24,42 MB upload), moja Internet uplata je „istekla“. Naravno, postavlja se pitanje – gde nestade onih 50 MB, odnosno čak 20% moje uplate? U pokušaju da dobijem odgovor, uzaludno zovem Telenor Call Centar, da bi nakon jedno 15 minuta čekanja, iz trećeg pokušaja, došao na red. Nakon dodatna tri minuta praznog razgovora, uz konstantno: „Izvinite što malo čekate, sporo nam radi sistem“, dobijam odgovor da ja zapravo nisam ni uplatio Internet Prepaid paket, nego sam im „samo dao 690 dinara, koji nisu ni pretvoreni u megabajte“. Pa izvinite gospodo, jesam li ja to možda išao u menjačnicu, pa mi nisu dobro izračunali megabajtni kurs? Nakon kraće rasprave sa Call centrom, ali i par opaski sa moje strane, telefonska sagovornica mi je saopštila da se ona ne razume baš najbolje u sve to... Na moje definitivno pitanje: „Možete li mi reći koliko sam megabajta potrošio“, odgovor je bio negativan. Da čuđenje bude veće, Telenor ima sistem koji nije u stanju da prati koliko je koji korisnik potrošio megabajta. (?!?)

Sutradan odlazim na šalter na kojem sam prvobitno uplatio „kratež“ od Internet paketa. Serviraju mi priču da „program za merenje potrošnje“ zapravo ne radi kako treba, kao i da upravo u tom grmu leži zec (!?!). Naravno, radi se o programu koji je došao uz 3G modem i koji protok meri na najnižem mogućem sloju (verzija programa 11.002). Na moje pitanje kako je to moguće, ljubazno mi odgovaraju da je obračunska jedinica 100 kilobajta (?!?). Za one koji ne znaju, to bi značilo da se skinuti, ali i uploadovani kilobajti uvek zaokružuju na stotke, npr. 16 skinutih kilobajta računaju kao 100, a 516 skinutih kilobajta računaju kao 600. Drugim rečima, obračunata potrošnja je mnogo veća od realne. „Aha dobro, znači hoćete da kažete da sam se u protekla 3 dana prosečno konektovao 500 puta i skidao samo po 400 kilobajta, pa zato nestade mojih 50 megabajta?“. „DA!“ – samouvereno odgovara šalterski službenik, sa blagim smeškom na licu, kao da se radi o najvećem znalcu u kompjuterskoj istoriji. Nakon kraće rasprave, tražim da mi napismeno dâ ono što mi je upravo rekao, ali tu osmeh sa njegovog lica nestade. „Pa kako, pa ja to nisam nikada, pa ovo, pa ono...“

Naravno, na Internet sajtu Telenora jasno piše da je obračunska jedinica 10 kilobajta, ali u realnosti stvari stoje „malo“ drugačije. Koliko realno iznosi obračunska jedinica kod Telenora, ostaviću vašoj mašti na volju, mada možete i tačno da izračunate, ako baš želite... Ali imajte na umu da će vas, kada sledeći put preko dotične kompanije budete uplaćivali pretplatu, veoma direktno i matematički precizno, pokrasti za 20%...
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku aLti na korisnoj poruci:
Theyann_PentaGram (19.12.2010)
Stara 14.12.2010, 17:26   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Telenor prefinjeno kraducka megabajte

A da kontaktiraš one organizacije za zaštitu potrošača, i nadležnu inspekciju?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 18:56   #3
Fickey
Član
 
Član od: 14.12.2010.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 265
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Fickey
Određen forumom Re: Telenor prefinjeno kraducka megabajte

Zovi bre Telenor i zali se... Nema ti druge!
Fickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 19:03   #4
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Telenor prefinjeno kraducka megabajte

Citat:
Fickey kaže: Pregled poruke
Zovi bre Telenor i zali se... Nema ti druge!
Pa lepo covek kaze da ih zvao 3 puta i isao na salter, ima da bude trece.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 19:06   #5
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Telenor prefinjeno kraducka megabajte

#Fickey, vidiš da se žalio čovek. Iz njegovog posta razumeo sam da su zaposleni neobrazovani baš kao i oni u Telekomu.
Loše im funkcioniše taj sistem za merenje potrošnje MB.
Na sajtu lepo piše da se tarifiranje zaokružuje na 10KB, a ne na 100KB.

Šta da ti kažem, osim da se žališ nadležnima za to.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 19:07   #6
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 858
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Telenor prefinjeno kraducka megabajte

Inspekcija ili tako nesto?
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 19:50   #7
Fickey
Član
 
Član od: 14.12.2010.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 265
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Fickey
Određen forumom Re: Telenor prefinjeno kraducka megabajte

Ma jedino da ih neprestalo zove, i da im j*be sve po spisku, ja sam tako oterao Vip, postpaid ugovor, stigao mi racun, i na kraju kad sam zapretio tuzbom, kasnije stiglo mi postom izvinjenje i da je doslo do greske, i da platim normalu mesecnu cenu...
Fickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 21:22   #8
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Telenor prefinjeno kraducka megabajte

Ulozio sam zalbu dva puta do sada, prvi put preko njihovog web sajta, a drugi put pismeno na salteru. Medjutim, ovde postoji ozbiljan problem. Receno mi je da samo "registrovane" kartice mogu da dobiju listing potrosnje, pri cemu Internet Prepaid paketi i kartice to nisu. Dakle, kradja na ovim paketima ne moze biti dokazana... A mogu do sutra da ih zovem telefonom, verovali ili ne, oni "reklamacije ne primaju putem telefona", znaci samo bezveze mogu da se dernjam na neku polu-obrazovanu osobu iz call centra...
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 22:21   #9
Trubac
Član
 
Član od: 6.9.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 117
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 38 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Telenor prefinjeno kraducka megabajte

Moje iskustvo je kompletno drugacije. Bez zezanja. Meni su odma objasnili da se zaokruzuje na 100KB. pa cisto da pazim da znam. Drugo - posto sam koristio i sam prepaid internet bas sam proveravao. Znaci na kraju svake konekcije i one najmanje sam zapisivao kako i koliko mb sam koristio i uvek mi se slagalo. Neke recimo 3 uplate po 50 MB.
Svaki put kad sam uplacivao (to mi je objasnjeno na pocetku kad sam useo modem - da izrazito naglasim da uzim MB a ne uplacujem kredit) jer ako ne naglasis i ne objasnis oni ti to uplate i racunaju kao da si uplatio kredit za poruke i pozive a ne MB.
I samo da kazem da vise ne koristim prepaid internet sa usb modemom nego koristim Telenor klik iz jednog razloga - Prepaid internet = 50 mb 290 dinara. Telenor klik (koga zanima neka progugla) do kraja godine 150 mb besplatno! A posle 01.01.2011. se placa 290 din 150 mb = 3x vise za iste novce ali klik vazi samo mesec dana. Mozda sam ja imao srece pa sam naisao na sluzbenika koji mi je sve lepo objasnio, ali apsolutno nisam primetio da me potkradaju. Koga zanima neka proba ali NE ZABORAVITE da se odjavite sa usluge par dana pre nove, da vam ne skine kredit (prepaid) ili vam doda na racun (postpaid) posle nove godine tih 290 dinara ako ne zelite da koristite.
DISCLAIMER: nisam koristio prepaid internet od sredine oktobra, tad je uveden telenor klik koji je bio besplatan pa moguce da je situacija promenjena.
Trubac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 22:27   #10
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Telenor prefinjeno kraducka megabajte

Чек и ја да кажем коју...

Користим Теленоров интернет модем и то средњи пакет. 10 gb месечно за око 2500 динџи са све пдв+пумт. Ово последње ме убија у појам, пошто ја, јелте, не користим телефон него модем. Жалио сам се и на то али су ми одговорили да их министарство порезом везује по сим картици, тј. броју.
Што се тиче обрачуна килобајта... ја мислим да се њима покварио тај кантар. Ако изузмем то што им сигнал више ради на edge него на hsdpa (иако овде где живим нема 10 уређаја који користе 3г а до антене немам ни 2км), највећу небулозу представља то што од 10 гига ја у пракси искористим 8. А сваки килобајт преко, по ушима. Врх је био када ми је за неких 700-800 мегабајта (не сећам се тачно), стигао рачун од 10000 динара. Када рачунају своје мегабајте онда на Бога не мисле, а када рачунају моје онда се стискају...

Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
Theyann_PentaGram (19.12.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com