Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.8.2009, 22:57   #201
flash111
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

na ovom forumu postavljajte iskustva, moje iskustvo sa avirom pogledajte naslov braviax.exe, i videcete, shto kaze predhodni kolega nema mesta neprimerenim komentarima...
po mom iskustvu 2 antivirusna reshenja su avg br.1 a br. 2 je avast, zato shto kada god probam drugi softver, i vratim jedan od navedena dva uvek nadjem zarazu...
da bi chovek znao ovo shto tvrdim, mora da proba programe zashta treba vremena i malo i znanja
Priložene slike
Tip fajla: jpg avg.jpg (39,6 KB, 556 puta viđeno)
flash111 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 17:34   #202
Cele
Član
 
Član od: 24.12.2008.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 90
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Cele Slanje poruke preko Yahooa korisniku Cele Slanje poruke preko Skypea korisniku Cele
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

mada cini mi se da je avast bolji
Cele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 20:52   #203
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Lichno vishe ne znam koji antivirus da koristim:avira,avast,nod32. Shta god koristim, ne prijavljuje mi viruse, jedino u 4 godine mi se desilo da sa USB dobavim crva(koji uzgred recheno bude obrisan).

Jedini AV koji ne bi preporuchio je Kaspersky. Pre 2 godine mi je obrisao fajl koji je deo operativnog sistema!(visok stepen false-positive-a).
Ne znam kakvo je trenutno stanje KAV-e
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 22:28   #204
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Odličan.

A nisi znao da vratiš iz karantene obrisani fajl?

EDIT: To je inače bio problem jednog build-a sedmice ,ali je to ispravljeno u sledećem. Inače , nije pitao korisnika šta treba da uradi , iako je bio podešen tako.

Poslednja ispravka: nighthawk (20.8.2009 u 20:34) Razlog: suvisan citat
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 15:50   #205
saleSK
Član
 
Član od: 13.7.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 112
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Mozda AVG ili Avira AntiVIr
saleSK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 17:38   #206
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Odličan.

A nisi znao da vratiš iz karantene obrisani fajl?

EDIT: To je inače bio problem jednog build-a sedmice ,ali je to ispravljeno u sledećem. Inače , nije pitao korisnika šta treba da uradi , iako je bio podešen tako.
Problem je shto mi je KAV obrisao fajl koji onemogucava kompletno dizanje sistema, inache bi ga ja lako vratio iz "kante"
I jeste, u pravu si, u pitanju je bila 7 verzija . Mozda ovih dana budem probao AVG, s obzirom da sam ga ranijih godina izbegavao.
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 19:30   #207
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

izbegavaj ga i dalje
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 22:06   #208
flash111
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

sad kao, treba ubediti nekog koju varijantu, pa treba da se isproba, na svom kompu vidish, shta je bilo pre, a posle i onda dati komentar...
ja sam probao npr. najnoviji kis, eset, avira, i iskreno nisam zadovoljan, iz razloga poshto ih skinem i vratim avast ili avg obavezno nadjem zarazu, a obrnuto kada ovi budu pa zapromenu probam nova reshenja, komp chist kao suza, prema tome je i polazna tachka...
flash111 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 23:29   #209
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
izbegavaj ga i dalje
Додуше само бесплатну верзију. Комерцијалну мислим да нико није ни пробао, а ако јесте нека каже своје утиске.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2009, 10:13   #210
flash111
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

avg ful sadrzi zashtitu u brauzeru tako da npr. kada google izbaci pretragu imash oznaku koji je sajt zarazen a koji nije, to free verzija ne sadrzi, i josh toga, mozesh da nashtelujesh program kako volish...
Najbolju besplatnu verziju ima avast home s tim da neznam koliko ce sve to da traje s obzirom na jake napade s neta, ljudi ce morati malo i da poroshe pare, a ne samo da kamche milostinju....
flash111 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 13:53   #211
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
flash111 kaže: Pregled poruke
avg ful sadrzi zashtitu u brauzeru tako da npr. kada google izbaci pretragu imash oznaku koji je sajt zarazen...
Jaka stvar. A da li je po detektovanju gamadi išta bolji od besplatne?
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
NIx Car (22.8.2009)
Stara 22.8.2009, 22:52   #212
flash111
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

neka bude i nejaka stvar... mi cemo da pomognemo ljudima onoliko koliko oni zele i imaju sredstava,. pa ako se nema para dobro e i koristiti free, a ako se ima onda ova tema pada...
flash111 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 23:01   #213
Danijela1
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 273
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Danijela1
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Avira AntiVIr, ne moze nista da promakne, ja sam licno prezadovoljna
Danijela1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 23:56   #214
Casper'NS
Član
 
Član od: 6.7.2008.
Lokacija: ^^
Poruke: 64
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 27 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
flash111 kaže: Pregled poruke
avg ful sadrzi zashtitu u brauzeru tako da npr. kada google izbaci pretragu imash oznaku koji je sajt zarazen a koji nije, to free verzija ne sadrzi, i josh toga, mozesh da nashtelujesh program kako volish...
I AVG free 8.5 sadrži zaštitu za explorer ili mozillu, i to ono što oni(avg) nazivaju "total protection", korisna stvar, mada nije uvek na visini zadatka, bar što se tiče naših domaćih sajtova.
Casper'NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2009, 17:11   #215
flash111
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
Danijela1 kaže: Pregled poruke
Avira AntiVIr, ne moze nista da promakne, ja sam licno prezadovoljna
ma ajde nishta, pa to ni Bil nemoze da tvrdi a kamoli....
neumesno, meni ni premijum varijanta nije sigurna, tvrdim, avira je nahvaljen produkt i za sva vremena,....
avast ili avg i pored njih josh Loaris.... nema nishta gore od lichnog iskustva...
flash111 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2009, 18:53   #216
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

@flash111:

Izgleda da mi ovde se igramo sa pričama ja kažem, i tako je, ja sam u pravu. Probaću da ti prevvedem čemu služi ova tema: preporuka dobrog BESPLATNOG antivirusa a ne pljuvanje bez dokaza. Dakle, bilo bi lepo da se kad se da ocena da i razlog i rezultat testa koji bi to potvrdio. Elam, pošto treba nešto naučiti, verujem da znaš engleski, evo nekoliko linkova:

http://blog.avast.com/2009/07/20/why...uter/#more-385

Ovaj link će ti malo prosvetliti razlog zašto je cena plaćenog antivirusa onolika kolika je i zašto ti to plaćaš toliko, i ko zarađuje prodajući ono što nema, tačnije tebe. Lep edukativan tekst o kapitalizmu.

Sad, oko toga koliko su popuzdani besplatni antivirus programi:

http://blogs.pcmag.com/securitywatch...curity_sof.php

Da izvučem neke bitne tačke za one koje mrzi da čitaju: sva tri velika igrača na polju besplatnih antivirus rešenja rade vrlo profitabilno (dakle, Avast, Avira i AVG). Svi daju za kućne korisnike odličnu detekciju i zaštitu i plaćene verzije imaju nekoliko stvari plus, koje u normalnorm radu malo trebaju. Primer je Avast, kod njega je u free verziji nemoguće zakazati skeniranje sistema u toliko i toliko sati, što iskreno rečeno, kućnom korisniku i ne znači previše, on obično sedne preed komp i kaže scan, sačeka rezultate i to je to. Primer avasta: plaćenu verziju ima 2-3% korisnika, baza korisnika je oko 90 miliona u ovom trenutku. Jedna od cena koju plaćaš je da update baze podataka nije na svaki sat već jednom dnevno, pretpostavljam da je to i kod ostala dva besplatna antivirusa. Dali je to dovoljno? Jednom kućnom korisniku jeste.

Još jedan link:

http://www.theregister.co.uk/2009/08...i_virus_tests/

Iskreno ne previše bitan kao tekst ali je bitan zbog onoga što kaže, dakle ima opis načina na koji se testiraju antivirusi na Virus Bulletin, inače jednom od glavnih mesta za ocene kvaliteta antivirusa. To kaže ovo: svako ima tačno jedan put da se dokaže na testu, nema ponavljanja, mora da detektuje kako treba i nesme da bude lažnih uzbuna ili nedaj bože propuštenih virusa. Tu je promenjen i način testiranaj, uvedena je provera i reaktivne i proaktivne zaštite. I na svim tim testovima, sva tri besplatna antivirusa odozgo su dobila ocenu VB100, dakle prošla su sve testiranja kako treba. Samo da se zna, recimo mnogi su hvalili PC Tools AntiVirus i ostale proizvode, a na testu su propustili 1188 do 1355 pretnji i imali 1 false pozitiv (naravno pao), pa dosta poznatiji Symantec Endpoint Protection koji je propustio 2 preetnje ( i on je pao), pa Agnitum Outpost Security Suite Pro (imao jedan false pozitive, i on je pao). Ima unutar testa i link do tabele gde je ko i to vrlo vizuelno:

http://www.virusbtn.com/vb100/RAP/RA...-Feb-Aug09.jpg

Dakle, vidi se da su pomenuti programi vrlo visoko, u grupi najboljih, koji procenat gore ili dole. Dali je ovo dovoljno jednom prosečnom kućnom korisniku? Moje mišljenej je da jeste, pogotovu ako dotični to kombinuje sa ostatkom potrebne zaštite ( dakle, firewall i još nešto pride), i malo obrati pažnju gde ide i šta radi.

Dakle, Danijela1 je u pravu kad kaže da je prezadovoljna sa svojim antivirusom, njoj radi kako treba, zadnji testovi kažu da je pouzdan i odrađuje posao odlično, i tu nema potrebe da joj dajemo izjave kako ništa nije pouzdano ili šta znam. Ona jje dobra po testovima onih koji su relevantni, dakle, nema potrebe da se napada i omalovažava program. Isto je i sa ostalima, po tabeli oni su recimo bolji od F Secure, Bit Defendera, Sophos (inače vrlo prisutan prvenstveno u firmama), vrlo blizu kasperskog i noda, itd, itd itd. Zaključak svakoga ko iole pazi na svoje pare je da baš i nema previše razloga da daje pare sada, neće dobiti baš previše bolju zaštitu nego sa ovim besplatnim rešenjima.

Dakle, kad nas ovde pitaju šta i kako dalje i ko je ko u ovom delu, ovde se veruje onima koji profesionalno se bave sa virusima i koji daju ocene antuivirus rešenja jer oni imaju ono što niko od nas nema, baze podataka saa gomilama i gomilama virusa, tehnologiju testiranja, odlično znanje kako virus radi i kako da se testira antivirus, i njihova ocena je ono što je iznad tvog ili mog ličnog mišljenja o kvalitetu proizvoda. I to treba da bude ona vodilja koja kaže šta da se preporuči kao zaštita.

Da kažem još i ovo: nije post namenjen samo tebi već i nekolicini drugih koji namaju pametnije stvari nego da nabijaju postove, i svojim ponašanjem unose pometnju kod ostalih članova koji ovde traže neko dovoljno dobro rešenje. Na takav način nisi konstruktivan i samo odmažeš, to bi svi trebalo da primenjujemo, bar ovde jer ovo je za korisnike mesto gde netreba da se igramo. Igre imaju drugi deo foruma.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
jare25 (27.8.2009), Picard (25.8.2009)
Stara 24.8.2009, 19:03   #217
flash111
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

ovo ko da chita, pa i Broz manje znao da kaze....
flash111 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2009, 22:11   #218
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Jok, koliko znam on je obično držao dosta dugačke govore u kojima nikada nije rekao ništa konkretno .

Šalu na stranu, ovo gore je napisano ne toliko zbog tebe već drugih, da bi videli da besplatna rešenja nisu nipošto loša i "gora od virusa" ( kako neko napisa nešto gore), već da dobro rade svoj posao. Možda je tebi smor da čitaš, ali nekome ko ovu materiju nezna previše, i ko traži nešto pouzdano, ovo gore mu više pomogne da razbije neosnovani strah od svih komentara "ja to rekao". U slučaju kad imamo takve izjave ne vredi da ja napišem da nije u pravu, reč na reč u uslovima predrasuda koje su u ovoj materiji prisutne je veliko gubljenje vremena. Ovako, ima ceo dokazni postupak, rezultate ljudi kojima je ovo posao i koji važe za najbolje i reper u svetu, pa ljudi mogu sami da odluče kome više da veruju. Tako da je moj gornji post mnogo korisniji od rasprave i prepucavanja ko je u pravu i premeravanja po nepoznatim reperima.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 22:48   #219
Okac
Novi član
 
Član od: 28.1.2008.
Lokacija: Ovča_Beograd
Poruke: 19
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Puno hvala vasiljevicu na korisnom pisaniju, nism puno znao o ovoj temi tako da mi je otvorio oči.
Jedino sam ostao u nedoumici oko izbora Avast - AVG ili Sophos koji mi nudi kablovski provajder za dzabe. Šta je bolje?
Okac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 23:01   #220
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

AVG me nervira sa gomiletinom svojih "protektivnih" modula i što moram da brljam po opcijama ako poželim da iz nekog razloga privremeno isključim real-time zaštitu. A i realno da se ne lažemo, upropastili su ga sa poslednjim verzijama, od brzog i efikasnog antivirusa nastade kršina neopevana.
Dakle Avast (tj ja bih ti preporučio Aviru jer je super, al kad već pitaš Avast vs AVG, onda samo ono što nije AVG )
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
antivirus, besplatni antivirus, freeware

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Који mp3 плејер да купим? Akumu Šta da kupim? 34 3.5.2008 20:27
TRUST SP-3300M 2.1 ili Philips SPA2300? NikolaT Zvuk na računaru 5 15.4.2008 17:29
Који ЛЦД ТВ купити? sablja ŠDK - Grafika 29 28.2.2008 21:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com