Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.11.2007, 22:39   #1
buzzer
Član
 
Član od: 11.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 181
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Microlab PRO-1 2.0 Speakers

Sta mislite o ovim zvucnicima? cena je oko 70 e, 60w. razmisljam dali su bolja kupovina od nekog 5.1 ili 2.1 sistema uglavnom za slusanje muzike?
buzzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2007, 3:37   #2
branko mirkovic
Novi član
 
Član od: 7.12.2007.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

Za slusanje muzike je i dalje ne prevazidjen 2.0 sistem.A za 70,75 evrica nemas boljih kutija tj. nema boljeg izbora mislim da su sledece tako dobre 200 evra.Ja sam puno trazio po netu i jedan dan sam kod drugara cuo i odusevio se. Kupio sam ih.Ja sam muzicar i radim na kompu svasta u vezi zvuka i imam i dosta skuplje kutije koje ne rade toliko bolje koliko su skuplje mozda malo preterujem ali samo zato sto ih nisam stavio jedne pored drugih pa proverio a to je jedini pravi nacin.Ali ti jedno mogu reci sa sigurnoscu.Poredio sam ih sa Aiwiniom linijom tacnije dva modela jedan je moj a jedan ima moj kolega njegova je bolja tj.jaca.Obe su losije po kvalitetu zvuka i to mnogo! Nemaju jaci bas od aiwe ali cistiji imaju sigurno.Cistije im radi i bas i srednji i visoki!To su kompijuterski zvucnici samo zbog jedne stvari zato sto ne smetaju monitoru koliko god da su blizu.HI-FI kutije visogog kvaliteta zvuka i izgledaju bas mocno i nisu male uopste.Obrati paznju kad budes kupovao da li daljinski funkcionise!!!Desava se na starijem modelu da volume - ustvari pojacava signal i obrnuto!!!I ja sam dobio kabal koji je neispravan ali taj kabal ne koristim! Mana im je hoce da se potkrade feler!!Ali toplo preporucujem!!!I imaju i u crnoj boji ima i pro2 i pro3 ali nista od toga nema da se kupi kod nas jos uvek!
branko mirkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2007, 16:05   #3
buzzer
Član
 
Član od: 11.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 181
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

Hvala puno na odgovoru.
u crnoj boji se ne rade za nase trziste, bar tako kazu u firmi koja je uvoznik za nase trziste. cekaju d stigne porudzbina za 1-2 nedelje posto vise pro1 nema, pa mozda i dobiju pr02 i pro3. ima ih kod uvoznika za rumuniju, pro2 je 10-tak evra skuplji, a pro3 30 evra ali je zato komplet tezak 20 i nesto kila, donji zvucnik je 8", znatno veci od pro1.
buzzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2007, 2:26   #4
branko mirkovic
Novi član
 
Član od: 7.12.2007.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

10 evra nije neka razlika pa ni 30 ali ako te novac ogranicava onda slobodno uzmi pro 1 ja sam prezadovoljan!
branko mirkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2007, 2:34   #5
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

A subwoofer, jel ponekad zasmeta odustvo?
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2007, 0:49   #6
buzzer
Član
 
Član od: 11.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 181
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

Jer si oduvek imao zvucnike za subwoofer-om?
Iskreno meni nedostatak istog ne znaci nista, i sigurno ti woofer nece nedostajati ako kupis dobre zvucnike kao ove.
buzzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2007, 1:09   #7
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

Citat:
buzzer kaže: Pregled poruke
Jer si oduvek imao zvucnike za subwoofer-om?
Iskreno meni nedostatak istog ne znaci nista, i sigurno ti woofer nece nedostajati ako kupis dobre zvucnike kao ove.
Jel

Ja te pitam, ne konstatujem!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2007, 1:22   #8
buzzer
Član
 
Član od: 11.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 181
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

po meni za slusanje muzike woofer ne potreban, sasvim je dovoljno da zvucnici
imaju dobar bas i to je to. za filmove i igrice kad woofer treba da trese pod,
onda i nije lose imati ga. a aktivni subwoofer se uvek moze kupiti ili napraviti.
buzzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2007, 12:38   #9
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

Ukusi su razlichiti, ja opet volim punch, mada imam vrlo kvalietan stub koji i bez woofera ima strashan zvuk, ali fali mu ona poslednja doza moci
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 23:30   #10
branko mirkovic
Novi član
 
Član od: 7.12.2007.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

Pro-1 su masivne kutije ali imaju mali basovac tako da kolicina basa nije na zavidnom nivou ako se porede sa 5.1 ili 2.1 zvucnicima ili pak zvucnicima od neke linije koje imaju sub sistem kao aiwe i slicni plastikanci ali zato im je veran zvuk i cist i mnogo bolji nego na 5.1 i 2.1 sistemima u toj cenovnoj moci i daleko bolji od mnogih linija.Ja sam poredio sa dve Aiwe i to je neuporedivo samo sam dzaba gubio vreme Microlab je za njih visa faza pretpostavljam i za mnoge druge linije ali necu da pricam kad nisam proverio.Poenta je u vernom i cistom zvuku ne u basu.Ali to i nije njihova namena one nisu kucni bioskop pa da kad gledas film bas drma pod itd.One imaju sasvim dovoljno basa.Ja na njima slusam muziku, pravim muziku ponekad odigram neku igru i prezadovoljan sam!
I mislim da dodavanje basa na ove zvucnike nije dobra ideja pogotovo ne pravljeno!Ko hoce puno basa treba da kupi nesto drugo kao sto je 5.1 ili 2.1 sistem ali to nije cist bas jako je dubok i nerazuman i nije za muziku.Pro2 i Pro3 bi trebalo da imaju vise basa!
branko mirkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2007, 1:57   #11
buzzer
Član
 
Član od: 11.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 181
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

trebalo bi, ipak je pro 3 dosta veci i po dimenzijama kutija 285x265x385 dok je pro1 215x185x290 D*W*H, a i donji zvucnik je veci za 2,75" sto mu dodje 5 cm. Prevodio sam neke recenzije sa ruskog i kazu da su zvucnici super, cist zvuk, fino izgledaju, masivni. Oko 15.01. treba da stigne dosta vise modela microlab-a na nase trziste pa da se vidi dali ce biti fer sa cenama.
buzzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2007, 1:59   #12
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

Oni se nekako onda i ne isplate bas jer za ~150 postoje dva extra 2.1 sistema, Logi z2300 i Altec mx5021 kojima je sve na nivou i dok prvi ide vise ka snazi drugi ide ka "finoci" tako da se skuplje varijante microlab-a pro mislim ne isplate, a ovaj pro-1 da ima samo sub i da kosta ispod 90 bio bi best buy do 150 garant.

Jel u firmu ciji naziv pocinje sa N i ima jos tri slova u tom delu naziva?
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2007, 2:16   #13
buzzer
Član
 
Član od: 11.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 181
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

Ne, nije ta firma. sa sajta microlaba kad odaberes srbiju preusmeri te tamo pa ce svideti o kome je rec. da ne reklamiramo.
buzzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2008, 4:10   #14
branko mirkovic
Novi član
 
Član od: 7.12.2007.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

2.0 sistem i 2.1 nisu isto.I 70 i 150 nije isto.2.1 sistemi koje sam ja slusao imaju puno basa i nemaju dobar ton.Imaju puno nedostataka kada je slusanje muzike u pitanju da ne pricam o pravljenju muzike!Moj savet poslusajte Pro 1.Jeftin je i previse dobar za te pare.I te kutije su napravljene da stoje pored monitora i da ih slusash na pola metra metra razdaljine.A verujte mi ubijaju ako se odsrafe.Bas se uvek moze dodati.2x30w nije malo.
branko mirkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2008, 8:01   #15
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

Citat:
branko mirkovic kaže: Pregled poruke
...Bas se uvek moze dodati.2x30w nije malo.
Citat:
branko mirkovic kaže: Pregled poruke
.....
I mislim da dodavanje basa na ove zvucnike nije dobra ideja pogotovo ne pravljeno!Ko hoce puno basa treba da kupi nesto drugo kao sto je 5.1 ili 2.1 sistem ali to nije cist bas jako je dubok i nerazuman i nije za muziku.Pro2 i Pro3 bi trebalo da imaju vise basa!
Sta bi?

Inace kada sam pomenuo da se ne isplate jer za 150 mogu da se uzmu neka od ona dva navedena sistema to se ocigledno odnosilo na skuplje varijante pro verzija, tipa pro 3! Citaj preciznije pre nego sto citiras nekoga i postavis odgovor!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 2:01   #16
branko mirkovic
Novi član
 
Član od: 7.12.2007.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

Ja se stvarno izvinjavam Nikolase ako sam te nesto uvredio.Nisam nikog citirao jer mrzim kad na forumima vidim Citat: itd.Kad sam rekao:Bas se uvek moze dodati.2x30w nije malo.Mislio sam dodati kolicinu basa na eq-u kartice posto eq pojacala nije bas dopadljiv(ako vec nekom treba malo vise basa).A kad sam rekao sledece:I mislim da dodavanje basa na ove zvucnike nije dobra ideja pogotovo ne pravljeno!Ko hoce puno basa treba da kupi nesto drugo kao sto je 5.1 ili 2.1 sistem ali to nije cist bas jako je dubok i nerazuman i nije za muziku.Pro2 i Pro3 bi trebalo da imaju vise basa!Mislio sam na dodavanje pravljenog sub-a.Moj razlog pisanja na ovoj temi je jednostavan hteo sam buzzer-u da objasnim da je pro 1 dobar i jeftin i da sam zadovoljan i da moze slobodno da ga kupi.I decko je pitao za microlab ne za neke Logitec varijante 2.1,5.1 itd.I interesovale su ga kutije za slusanje muzike sto je po meni 2.0 sistem bez ikakvog dodavanja pravljenog sub-a.2.1 i 5.1 nisu za slusanje muzike namenjeni.Po meni su oni za film i igrice!I da dodam nije bila tema o 2.1 sistemu jer on nije svakako za slusanje muzike.Mislim moze ali po meni nije to to!Nijedan audiofil ne slusa muziku na 2.1 sistemima!I 150 je vise nego duplo!Da covek doda jos malo pa da kupi nesto stvarno dobro za 200,300 eura!Ja imam kutije koje sam platio 400 eura i nema velike razlike kad covek poslusa i microlab!Ja sam microlab poredio sa kutijama koje imam u studiu i definitivno su opasne za te pare!A sto se tice pro 3 ja nisam slusao njih ali mislim da sudeci po tome sta sam o njima procitao one bi trebalo da rade tako dobro da bi se covek nasmejao bilo kom sistemu 2.1 zvucnika za iste pare samo zato sto konstrukcija 2.1 sistema daje lazan bas i dubok i jak bas,nema srednjih tonova imaju male sistavce koji se nadovezuju na bas i covek dobije cuveni lasta eq itd.Znam da su Logitec i Altec dobre firme pogotovo Altec mada je i Logitec poceo da radi dobre zvucnike ali nije rec o firmi i o parama vec o razlicitosti sistema.Jednostavno nemaju istu namenu!Glupo je pricati nekome ko je planirao da kupi zvucnike za slusanje muzike da kupi 2.1 sistem!
branko mirkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 8:33   #17
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

Hehe, nema problema, ne osporavam ja nista od recenog samo ti skrecem paznju. Tako izgleda, zar ne. Ostalima koji citaju ovo. Jos jednom da ponovim da 150 nije duplo jer se poredilo sa cenom pro 3 sistema koja sigurno ne bi bila ispod 100... al dobro, to ionako nece ni dolaziti kod nas.

btw I ja imam 2.0 siste, ali sa linije, nesto malo kvalitetnije, nisu aiwe i slicno, drvene kutije i tako to...

Inace oni Solo 6 izgledaju obecavajuce.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 14:02   #18
dislocated78
Novi član
 
Član od: 3.1.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

Nego, je li neko imao prilike da uporedi Pro-1 i Solo-2? Trenutno sam u dilemi koji od ova dva sistema da kupim, pa bi mi bilo kakav savet/utisak bio od koristi? Interesuje me samo kvalitet zvuka, dakle onaj kontrolni modul kod Pro-1 i nije tolika prednost. Solo-2 kostaju oko 55evra, a Pro-1 oko 70-ak. Ili bi mozda trebalo sacekati da uvoznik nabavi i neke druge modele?

Pozdrav
P.S. Da napomenem, zvucnici bi se koristili uglavnom za slusanje muzike na racunaru.
dislocated78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 14:55   #19
buzzer
Član
 
Član od: 11.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 181
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

za oba modela trazi preko google-a imas odlicne testove na ruskom, a onda opet preko google-a nadji sajt za prevod sa ruskog na engleski (prevodi cele pasuse od jednom) pa vidi sta kazu.
i obavezno sacekaj kao sto sam vec napisao gore posle 15.01. stize vise modela.
mene je trenutno zainteresovao solo7c, mada sam planirao da uzmem pro3.

Poslednja ispravka: buzzer (3.1.2008 u 17:09)
buzzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2008, 17:04   #20
Rodja
Novi član
 
Član od: 11.2.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Microlab PRO-1 2.0 Speakers

Imam PRO1 oko 6 meseci i prezadovoljan sam zvukom. Visoki su odlicni, srednji i bas dobro definisani, generalno zvucna slika je linearna bez cujne distorzije i na maksimalnoj snazi, zvuk je prirodan i nema rupa u zvuku. Imao sam prilike i da otvorim jednu kutiju jer mi je nazalost pala sa 2m visine (bila je na nosacu) i moram reci da su i unutra izuzetno uradjene, skretnica je dobra, kalem motan na vazduhu i kondenzator (nisam uspeo da utvrdim koji je tip, ali u svakom slucaju nije ni elektrolit ni bipolar). Prilikom pada magnet se odvojio od korpe zvucnika tako da Vam mogu reci i da je telo na koje je motan kalem od aluminijuma sto bi trebalo da garantuje dugotrajan rad. Kutija je popravljena i svira kao da nista nije bilo. Sto se tice diskusije o dodatnom wooferu, PRO1 sa pravilnim pozicioniranjem u prostoriji spustaju dosta nisko, ali naravno nemojte ocekivati 20Hz od zvucnika tog precnika. Licno imam u planu da odradim woofer sa Visaton W170S, i TDA7294 obzirom da i jedno i drugo imam od nekih ranijih projekata samogradnje, ali licno sam misljenja da ako neko zeli da doda woofer, treba da obrati paznju na kvalitet istog jer bi lako mogao da se pokvari odlican zvuk ovih kutija.
Rodja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kupovina 2.1 ''zvucnjaka" Dreamfall ŠDK - Zvuk na računaru 9 29.8.2007 14:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com