Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS Ponuda mobilnih telefona, tarifni paketi, usluge, kvalitet, podrška, servis...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.3.2013, 0:37   #21
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

pa najbolje da uzmeš neki najjeftiniji postpaid gde daju najviše net, a pošto imaš telefon ugovor manje više možeš uvek da raskineš kad ti se nađe nešto bolje
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 0:39   #22
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Nisam naisao na takve ponude po netu...ili su te ponude jako retke.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 0:41   #23
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Onda nema nista za mene. Mislim da cu da odustanem, na kraju...ili da nastavim da trazim, mada ne znam vise ni sta da trazim...Skype i surfovanje netom su mi kljucni, a za youtube, u redu, ne mora ni da bude ili bar da bude dosta sporo...
Ako ti treba za Skype, YouTube i surf, pretpostavljam da ti nije bitno za poslovne svrhe, na terenu ili slično.

Pa što onda ne koristiš Wi-Fi?
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 0:41   #24
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Jedino ovi telenor paketi.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 0:51   #25
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Da, telenor paketi su mozda u nekom opticaju...
A Wi-Fi? Ne znam nista o tome, kako se koristi i sta...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 0:52   #26
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Koji telefon nameravas da uzmes?
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 0:53   #27
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3...Ace-Duos-S6802
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 0:56   #28
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Pa ovaj ima dve kartice pa se kombinuj sa dva operatera, a wifi ti je net koji koristis na racunaru, samo ide preko wireless rutera.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 0:59   #29
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Ne znaš šta je Wi-Fi? Da li tvoj modem ima Wi-Fi? Ako ima - odlično, ako nema, onda kupi ruter za koju desetinu evra i imaćeš brz internet na telefonu, kao i na kompu, dakle ovaj koji plaćaš mjesečno, bez dodatnih troškova, bežično i moći ćeš ga koristiti dok si u svom stanu/kući ili dvorištu. Laički objašnjeno.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 4:26   #30
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Da se ubacim u temu: nudi li bilo koji od operatera povoljan prepaid internet usluge ali da su realne. Želeo bih 2-3 meseca da maltretiram telefon na 3G-u bez ugovora pre nego što vidim koliko mi je MB/GB potrebno mesečno...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 14:05   #31
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Uvek možeš da uzmeš postpaid paket bez ugovora. Znam da MTS to daje, ali verovatno daju i drugi.
Sad, mislim da je kod MTS-a fora da posle ne možeš isti broj da prebaciš na pripejd, ali proveri to sam.

Za šta hoćeš da koristiš net? Možda možemo otprilike da ti kažemo.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 14:17   #32
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Pa, uzeo sam konačno smartfon i voleo bih da imam uvek net za casual surfovanje, da uđem i proverim mail kad god hoću, uđem na Fb i ostale socijalne mreže i da vidim šta ima novo i da eventualno imam net da malo ubijem vreme kad mi je dosadno i gubim vreme kada nemam dostupnu Wifi konekciju. Plus poneka aplikacija tipa Flipboard i još par njih koje bi koristile pristup internetu.
Naravno - kad god mogu koristio bih WiFi i gasio bih Data access (ako se tako zvaše) da aplikacije ne bi trošile podatke, uključivao bih po potrebi.

Kontam da bi mi mesečno za pomenute radnje trebalo oko 5GB ili je to previše? Može li neka lična iskustva od korisnika koji imaju Android telefone?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 14:32   #33
banexbanex
Član
 
Član od: 9.4.2009.
Poruke: 74
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Ako hoces besplatan, neogranicen net a da ga pritom ne placas, jedina solucija je da zevas u nekom parku ili kaficu i da se hvatas na wireless... Zaboravi jeftinije pakete jer na njima nemas dovoljno megabajta da bi bio na netu, a svako prekoracenje se debelo placa. Koliko para toliko muzike... Recimo, moja mesecna davanja za home internet od 6mb/s, IPTV, fiksni, postpaid kartica (500min, 500sms, 1giga neta), ne prelazi 3.500 dinara mesecno. Ta kartica mi je u android telefonu, kada sam kuci koristim wireless, kada sam van koristim ovih 1 giga i nijednog trenutka ne oskudevam za megabajtima, minutama, porukama, a pritom pripaid nikada nisam koristio. Mesecna davanja su mi 0.00 dinara sto se mobilnog tice i jos jednom kazem, ne razmisljam koliko imam jos preostalog vremena ili megabajta jer ja to ne mogu da potrosim za mesec dana.
banexbanex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku banexbanex na korisnoj poruci:
doctor (8.3.2013)
Stara 8.3.2013, 15:02   #34
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Pa dobro, ali koliko GB bi bilo dovoljno za gore navedene stvari? Podrazumeva se da bih se kačio na WiFi kad god je to moguće.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 15:10   #35
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Ja mislim da je MTS sa 50% popusta bez telefona odlicna ponuda.
Recimo mixnet M 1140rsd minus 50% 300min,600SMS,600MB.
VIP daje samo 25% to se ne isplati.
za lelenor ne znam.
Internet na pripejdu nikako- preskupo,a 3g jos skuplji.
Tako da ako nisi vezan nekim drugim ugovorom,kod drugog operatera ,MTS se namece kao bestbay sa 50%.Ja imam u vipi PP 325(STARI PAKET) i sto se tice megabajta nikad nisam u manjku,s tim sto imam wifi kod kuce,ponegde i u gradu,pa mi uvek pretekne vise od pola MB.Iskljucivo surf,i jako retko skidam neku apk,ili mp3 pesmu.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
doctor (8.3.2013)
Stara 8.3.2013, 15:33   #36
banexbanex
Član
 
Član od: 9.4.2009.
Poruke: 74
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Pa dobro, ali koliko GB bi bilo dovoljno za gore navedene stvari? Podrazumeva se da bih se kačio na WiFi kad god je to moguće.
Od 500mb - 1 giga neta bi ti bilo sasvim dovoljno. Naravno, kada si kuci ili gde to moze, nista lepse od wifi mreze.
banexbanex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku banexbanex na korisnoj poruci:
doctor (8.3.2013)
Stara 8.3.2013, 15:34   #37
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Evo ti moja statistika za npr jan1-feb1.
Ukupno potrošeno 1.35GB
Ali, od toga 1.14GB na portable hotspot.
Brauzer je 150MB
Android 20MB
Tog meseca me je zezao kućni internet pa sam često koristio hotspot. Skidao sam epizode serija preko njega.

feb1-mar1.
446MB ukupno.
Hotspot 330.
Brauzer 70
itd.

Mobilni net koristim dosta često i ne štedim ga uopšte.
Imam mix net L sa popustom od 50%, što mi je i previše, al to nisam znao kad sam potpisao ugovor
Da dodam: Ne moraš da gasiš data kad koristiš wireless, sam se isključuje. Ova statistika koju sam ti dao je sa konstantno uključenim data protokom.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
doctor (8.3.2013)
Stara 8.3.2013, 16:04   #38
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Cane.prebranac, taj telefon mi je najpovoljniji u odnosu cena/kvalitet pa ga zato uzimam. Da, sada sam donekle i razumeo to za Wi-Fi...

Prief Lirator, ja placam Orion telekom internet na kompu, a imam krs od fona, stari Samsung D900I, jos od 2006/07, pa do ove godine...zato pojma nemam oko svega toga vezanog za ove nove telefone...


Ovaj clanak mi se pokazao jako korisnim http://boljaveza.rs/saveti/category/mobilni-internet/ , mada ima delova koji mi i nisu jasni...jer i dalje ne kapiram konkretno sta konkretno da uradim.

1. Uz pripejd internet dobijate sve što je potrebno da za vrlo kratko vreme dobijete internet konekciju na vašem računaru. Paket će sadržati USB modem i određenu količinu besplatnog saobraćaja koji će verovatno biti ograničen vremenski, pisaće do kada ga morate potrošiti.

Čak i da imate ADSL ili kablovski internet, nije zgoreg da u kući imate i jedan USB za mobilni internet. Ponekad se može desiti da provajderi zakažu i bez interneta ostanete baš kad vam je preko potreban. U takvim urgentnim situacijama, sjajna ispomoć biće upravo ovaj internet.

Jel se ovde misli samo na nekakav USB prikljucak za komp, kada smo kuci?

2. Gotovo da smo navikli da svuda okolo postoji mogućnost da uhvatimo neki wi-fi signal, ali ne računajte uvek na to. Čak i tamo gde ga zvanično ima i radi (kafei, restorani...) dešava se da signal bude toliko slab da je takav wi-fi praktično neupotrebljiv. Ukoliko ste stalno u nekom poslu, čak i kada ste u pokretu, imajte jednog USB mališu kod sebe.

Jel se ovde misli na isti onaj USB prikljucak i sta da radim sa njim, kada je wi-fi tako slab (recimo na faksu) ? Stavim u mobilni, povezem sa nekim kompom?

Upravo ovo meni treba, neogranicen protok, brz, stabilan, uvek i svugde. A ni bih nista skidao sa mob. neta, MEDJUTIM procitah ovo - Važnije ograničenje za korišćenje mob. interneta jeste i količina prenetih podataka, paketi kreću od 1 GB download-a mesečno do nekoliko desetina što znači da uz mob. internet ne možete dobiti „flat rate“, tj neograničeni prenos podataka.

Znaci, sta da uradim konkretno...jel treba da kupim neki wi-fi ruter, kao sto mi je Prief Lirator napisao ili nesto slicno, da bih imao neogranicen net, dakle da se kacim na neciji net, gde god da sam, faks, kafic, gsp...? Nisu mi poznati ti nazivi i sve sto se sada spominje, pa ne znam. Laik..
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 16:14   #39
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

usb modem ide u kompjuter, laptop.. u uređaje koji ne primaju karticu za mobilni, a u mobilni samo bocneš karticu..

wifi ruter se uglavnom koristi da pušta bežični internet sa ADSL ili kablovskog interneta po kući i dvorištu da ne bi razvlačio kablove, a na njega mož da kačiš i mobilni bežično jer može mobilni da se konektuje na wifi..

da se kačiš na tuđi wifi preko telefona ne treba ti ništa, čak ni kartica za mobilni samo trebaš da nađeš otključan wifi..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 16:14   #40
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Paketi za mobilni kupljen za gotov novac?

Ovako ovo sto si procitao je mobilni net i nema skoro nikakve veze sa tvojim mobilnim telefonom, to je usb modem koji ide u komp i zamenjuje adsl internet, ne moze u telefon. Posto si kod oriona verovatno su ti vec dali WIFI modem-ruter tako da ces imati net kuci, a takodje na bilo kom mestu koje ima wifi internet, recomo kafici, benzinske pumpe, fax i slicno. Telefon sam u sebi ima wifi prijemnik i dovoljno je samo da ga ukljucis i da se nakacis na neki net koji ti je u dometu. Je li sad malo jasnije?
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com