Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Vesti
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Vesti Vesti koje se tiču osnovnih komponenti (procesora, ploča, memorije...)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.3.2017, 13:31   #1021
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Ovako kuvanje u temi izmedju intela i amd,a ja nisam u njoj .Kao sto sam to vec rekao,ponovicu opet.Amd vitla ono sto je intel postigao jos 2011 godine.To sto je intel davao sad ubrzanja na kasicicu je iz prostog razloga sto nema konkurencije.Nemam sta da kazem mnogo osim sto amd dajem oko godinu dana,eventualno dve da dise intelu za vratom,onda cemo verovatno dobiti opet nesto sto se zove,vidimo se za 5 godina .
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 13:58   #1022
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
i intel ima pci 16 linija na procesorima 1151 tek na x99 ide više i onda se opet vraćamo na procesore od 1000$
Wizarde, dok to jeste tacno, bar sto se tice grafike, Intelov Z270 cipset je mnogo napredniji i dodaje dodadne 24 linije za total od 40. Te dodatne linije se koriste za PCI-E 3.0x4 M.2 kojih moze da bude i do 3kom pune 32gb/s brzine (Primer MSI Z270 Gaming 7), USB 3.1 i ostalo. Uostalom evo ti clanak
Ovo omogucava meni i ostalima koji zelimo SLI/CF sa po X8 linija da ga koristimo(razlika u odnosu na dva puna X16 linka je 1%), i + da imamo recimo dva M.2 slota pune brzine. Bas zbog tog PCI-E 2.0 cipseta, to kod AMD-a nije moguce. I onda se te PCI-E 3.0 linije razvlace za druge periferije, tipa USB- 3.1 , jedan PCI-E 3.0x4 , sata, nedovoljna je pomoc od cipseta. To vecini korisnika mozda nece biti bitno, ali meni bode oci jer sam koristio vec takav setup. I dok sam i ja za to znao u razvojnoj fazi, mislio sam da ce se takve stvari nadograditi/ispraviti do konacne verzije,mozda ubaciti neki PLX cip, ali nazalost nisu.
I sada mene Mickie, Juraj i slicni mogu da napadaju ceo dan, na CES ne moze da udje bilo ko i CES nije otvoren za javnost, i sad bih ja mogao da pricam o glupostima koje je AMD radio tokom reviewa, bildovanju Hypa, davanjem proizvodjacima svega 3 nedelje da sastave ploce, davanja ljudima 3-4 dana da urade testiranje, davanja X upustava ljudima koji testiraju sta da ukljuce sta da iskljuce, na kraju je ispalo da u onim testovima koje je AMD radio na prezentaciji protiv I7 6900K ram je bio samo u dvokanalnom rezimu iako ti Intel procesori imaju cetvorokanalni kontroler itd....

Ali necu da kudim AMD jer ga volim, necu da kazem ni odakle mi te informacije i bas me zabole da li ce pojedini da me napadaju i da mi veruju, meni je drago da se AMD vratio, i ovo je dobro za industriju. I drago mi je da su prodali preko milion Ryzena vec.
Ryzen treba da prodje ozbiljnu optimizaciju prvo kod Microsofta pa kod game developera i ostalih. Svi su nekako imali premalo vremena da ovo sve naprave i testiraju...Ima jos mnogo bagova da se ispravi. Svi su nekako na nepoznatom terenu...

Poslednja ispravka: ukimafija (6.3.2017 u 14:11)
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 16:27   #1023
cakija
Član
 
Član od: 5.2.2009.
Poruke: 143
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

cekam ryzen r3 , valjda ce do tad biti sve uskladjeno da parira core i5 1155.
cakija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 16:49   #1024
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Uki, u redu ako ti treba, znam ja sta znaci kad nesto imas, pa na sledecem apgrejdu moras da se odreknes jer su nesto ustedeli na cipsetu ili ploci, ili jednostavno izbacili tu funkciju. Desaalo mi se mngoo puta.

Ali to za sta sam te ja "napao" (mislim da te nisam prvi napao, lepo sam diskutova a ti si meni reko da nepam pravo da ti delim lekcije jer si amerikennjac i zato si uvek u pravu, ili tako nekako, za takve stvari obicno flejmujem u sledecem postu)... dakle "napao" sam te o sto si rekao da je Ryzen razocarenje. A ja sam ti reko da je sve sto je sad poznato bilo potvrdjeno pre skoro godinu. Kako onda moze da bude razocarenje? Nisi pratio vesti? Ne verujem, i sam kazes da si pratio, i na CES si bio.

Da li si ti realno mislio da predjes na Ryzen? Ako jesi ja mislim (nisam siguran, ali mislim da sam procitao spec) da ima x370 ploca sa 2x M2 slota u kome je jedan vezan na cipset, a drugi na CPU. Znaci jedan ce biti nesto sporiji. 16 GPU linija podeljeni na dva PEG slota normalno. Ne secam se koja ploca mislim da je ASrock ili Gigabyte.

Jel ti radi TRIM kad postavis u RAID 2 SDD? Koliko ja znam TRIM ne radi u takvoj situaciji ni na jednom operativnom sistemu, zato o takvom seupu ja i ne razmisljam. Peak read i peak write ionako kratko traje, lepo je kad vidis da kopira preko GB u sekundi ali to je samo kad kopiras jedan veliki fajl, brzina pada vise od duplo kad se rade neke komplikovanije operacije, zato nije toliko bitno da li je M.2 slod PCIe 2.0 ili 3.0.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 17:01   #1025
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Ovo će NATJERATI buraza da PREKRŠI OBEĆANJE i VRATI se u tred (FOTO) (VIDEO):

https://www.youtube.com/watch?v=ylvdSnEbL50

Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 19:22   #1026
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Slab sam sa engleskim, ali mislim da sam skontao neku sustinu. Znaci pre 5 godina kada sam sastavljao racunar svi su mi govorili da uzmem Intel, a ne grejalicu zvanu FX. I opet sam se odlucio za FX-8320 jer je imao 8 jezgara i radio je na 4GHz i ja sam ga jos na 4.5 klokovao. I kako vidim na osnovu ovog videa, kako su godine prolazile nove igrice su znale da koriste ta dodatna jezgra zajedno sa jacom grafickom i FX je prestigao i5 2500K za koji buraz kaze da je jos uvek masina za igre i da je "jaci" od FX-a.

A najbolji primer iskoriscenosti se vidi u BF1 igri. Ryzen 1700 daje iste rezulatate kao i i7 7700K, stim sto je i7 zakucan na 100% iskoriscenosti, a Ryzen na nekih 50%. Znaci 50% snage Ryzena je neiskorisceno. Kada se pojave igre koje budu znale da koriste punu snagu Ryzena oduvace taj i7. Drugo, sve igre na kojima je poredjen Ryzen i i7 su igre koje su optimizovane za Intel procesore. Tako da kao sto ovaj covek kaze u videu kada se isprave bagovi i izadju nove igre optimizovane za Ryzen 1700 je sigurno bolja kupovina. Ako nista drugo to se makar vidi na primeru i5 2500k i FX-8320 (ili koji je vec bio u videu).
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
Johnny-24 (6.3.2017)
Stara 6.3.2017, 19:41   #1027
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

ja bih pre rekao da si 5 godina čekao da se desi da igre koriste 8 jezgra
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
buraz (6.3.2017), filpan (6.3.2017), Iceman_37 (6.3.2017), Lex987 (6.3.2017), Mocko (6.3.2017)
Stara 6.3.2017, 19:42   #1028
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Dada pokaza covek BF1 Screenshot u momentu kad peak-uje CPU usage, i moj i5 ima u raznim igrama spike na 100% al ne znaci da se tu vrti stalno... Mislim slazem se da je 16 thread-ova tu za buducnost da je iskoristi...ali

Sta je ovde zakucano?

i7 7700k, i7 6700k


Cista dezinformacija taj screenshot.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 19:47   #1029
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
I opet sam se odlucio za FX-8320 jer je imao 8 jezgara i radio je na 4GHz i ja sam ga jos na 4.5 klokovao. I kako vidim na osnovu ovog videa, kako su godine prolazile nove igrice su znale da koriste ta dodatna jezgra zajedno sa jacom grafickom i FX je prestigao i5 2500K za koji buraz kaze da je jos uvek masina za igre i da je "jaci" od FX-a.
Klokni 2500K na 4.5GHz i gledaj kako ostavlja u prasini tvoj FX. Mnogo se zanosite nekim "postenim" testovima, navodno je 90% internet testova laz, samo oni koji guraju AMD su realni, kako da ne. Svi znaju gde je 2500K u odnosu na FX (gaming), ne trebaju nam objasnjenja "strucnjaka".
Renner je sam pisao ovde kako njegov FX zaostaje barem 15 fps u odnosu na Sandy Bridge i5, testirao je kod ortaka svoju graficku i uporedjivali su minimalni fps... ogromna razlika u igrama koje se prilicno oslanjaju na CPU, ali ti uvek mozes da izbunaris 5-6 igara u kojima je FX egal ili za nijansu bolji (Crysis 3 recimo radi za nijansu bolje na FX 8350), i tvrdis da je takva situacija u ostalim igrama, ali cim se napravi benchmark sa 15-20 popularnih igara sve je mnogo jasnije. Sada FX 8350 moze da parira zakljucanim Sandy i5 procesorima (samo u odabranim igrama), ali klokovan 2500K je nedostizan za FX.

Poslednja ispravka: Lex987 (6.3.2017 u 19:59) Razlog: *
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 20:37   #1030
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Klokni 2500K na 4.5GHz i gledaj kako ostavlja u prasini tvoj FX. Mnogo se zanosite nekim "postenim" testovima, navodno je 90% internet testova laz, samo oni koji guraju AMD su realni, kako da ne. Svi znaju gde je 2500K u odnosu na FX (gaming), ne trebaju nam objasnjenja "strucnjaka".
Renner je sam pisao ovde kako njegov FX zaostaje barem 15 fps u odnosu na Sandy Bridge i5, testirao je kod ortaka svoju graficku i uporedjivali su minimalni fps... ogromna razlika u igrama koje se prilicno oslanjaju na CPU, ali ti uvek mozes da izbunaris 5-6 igara u kojima je FX egal ili za nijansu bolji (Crysis 3 recimo radi za nijansu bolje na FX 8350), i tvrdis da je takva situacija u ostalim igrama, ali cim se napravi benchmark sa 15-20 popularnih igara sve je mnogo jasnije. Sada FX 8350 moze da parira zakljucanim Sandy i5 procesorima (samo u odabranim igrama), ali klokovan 2500K je nedostizan za FX.
Da ne bude zabune, ali ja to nisam rekao. Ovo sam napisao na osnovu onoga sto sam video i cuo u videu (jer ja igre ne igram). Slazem da znaju da lazu, ali ovaj je pokazivao iste testove iz godine u godinu. 2012 FX je bio 10 FPS-a sporiji od 2500K, a sada u 2017 isti taj FX je 10FPS ispred 2500K. Naravno da to ne vazi u svakoj igri.

@water wizard
Najjaca igra koje se vrtela kod mene je bila Euro Truck Simulator 2 i to je jedino sto i dan danas igram. A inace racunar je koriscen za druge stvari. Ja cekam Ryzen 3 i 5 pa da vidim kakvo ce onda stanje biti. Sad Intel jos uvek ostaje u blagoj prednosti u igrama, ali u svemu ostalom je iza ili jednak AMD-u.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 20:56   #1031
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Imaš ukupno 5 igre koje mogu da iskoriste više od 2, 3 jezgra/niti i tu je FX sa 8 jezgara malo brži od i5 2500 bez OC-a, u ovim ostalima imaš jednu glavnu nit (thread) koja radi naveći deo posla (u zahtevnijim situacijama i 100%). U tim igrama, ne i5, i3 druge i novijih generacija šije svaki FX poprilično. Pritom treba reći da su sa i3 ove prve igre skroz igrive (minimalni FPS preko 30), dok kod ovih drugih FPS zna na FX-u da padne i ispod 20. Zato za igranje FX, a po svemu sudeći i Zen za sada ipak nije bolji izbor od Intel-a. Pogotovo u najnižoj cenovnoj klasi gde imaš G4560 za ispod 8k dinara, nešto sumnjam da će i R3 sa najavljenim taktovima moći da parira i i3/Pentium-u i i5.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 21:03   #1032
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Kao sto sam rekao. Cekam R3 i R5 pa cu videti na cemu sam. Prodao sam FX da bi presao na nesto novo i jace. A da li ce to bidi Intel ili AMD jos cu videti.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 21:08   #1033
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Realno, nema tu neke filozofije. Zvao se Faildozer s razlogom, Intel je šio AMD u prodaji, niko se nije cimao previše oko upotrebe više jezgara. Dual i quadovi dominiraju tržištem trenutno i takva je sad situacija. Ryzen je u mnogo boljoj poziciji nego što je Bulldozer bio u svoje vrijeme, i ako prodaja išta indikuje mnogo će osmojezgaraca završiti u rukama ljudi. Najavljena je i saradnja sa stotinama developera. Tako da ono što je bilo nekad i čekanje da ta budućnost dođe za nekih 5 godina ne znači ništa danas. Za Bulldozer je kasno, nažalost. Ali ne znači da će i Ryzen doživjeti istu sudbinu.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 21:15   #1034
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

@MasterChief2

mali off topic, ali pošto već po nekoliki put potenciraš da ne igraš igre, kako to da ti je nick na forumu baš lik iz video igre? A nije me mrzelo, bacio sam pogled na tvoj profil, vidim da si napisao da su ti hobi pc igre. Malo kontradiktorno...
A ako si već zaključio da je Intel u svemu osim u igrama iza AMDa, ne razumem zašto bi razmišljao da li da uzmeš Intel ili AMD, osim ako nisi u dilemi da li da daš više novca na procesor koji je inferiorniji u svakom pogledu (osim u igrama, koje tebe ionako ne interesuju).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 21:17   #1035
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Ma Ryzen je daleko od Buldozer-a, ipak je ovde u pitanju dosta snažnije jezgro. Ja se samo nadam da oni najavljeni taktovi za R3 i R5 nisu tačni, po njima ispada da 1800x ima najveći takt i OC potencijal što mi je malo nelogično.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 21:23   #1036
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
@MasterChief2

mali off topic, ali pošto već po nekoliki put potenciraš da ne igraš igre, kako to da ti je nick na forumu baš lik iz video igre? A nije me mrzelo, bacio sam pogled na tvoj profil, vidim da si napisao da su ti hobi pc igre. Malo kontradiktorno...
A ako si već zaključio da je Intel u svemu osim u igrama iza AMDa, ne razumem zašto bi razmišljao da li da uzmeš Intel ili AMD, osim ako nisi u dilemi da li da daš više novca na procesor koji je inferiorniji u svakom pogledu (osim u igrama, koje tebe ionako ne interesuju).
Igrao nekada.. Sad sam na fakultetu. A inace Halo mi je omiljena igra i jos uvek igram prvi deo online. Ali generalno igre ne igram, mislim na ove nove, a i nikada ih nisam igrao nesto preterano.. Eto odgigram nedeljno po 2-3 sata Halo i svaki dan prevezem po jednu tutu u ETS2 ili ATS i to je sve sto ja igram.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 21:49   #1037
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Igrao nekada.. Sad sam na fakultetu. A inace Halo mi je omiljena igra i jos uvek igram prvi deo online. Ali generalno igre ne igram, mislim na ove nove, a i nikada ih nisam igrao nesto preterano.. Eto odgigram nedeljno po 2-3 sata Halo i svaki dan prevezem po jednu tutu u ETS2 ili ATS i to je sve sto ja igram.
Fair enough. Ako nije tajna, mozes li mi reci za sta najvise koristis CPU, odnosno u kojim poslovima te je bottleneckovao 8350, posto razmisljam da ga uzmem ako im cena dosta padne, posto imam gotovu am3+ platformu sa phenomom x4 pa da je malo ojacam?
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 22:28   #1038
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Pa ja sam na njemu koristio Linux, na kom sam imao po 10 virtuelnih masina upaljenih i na kojima se stalno nesto vrtelo sto je opterecivalo procesor, upaljen chrome sa 10-15 tabova, youtube, skajp razgovori itd. i uz to sam kucao programe i kodove u terminalu u Linuxu. Ja se bavim programiranjem, za sada samo onim osnovnim, ali se nadam da jednog dana postanem i ozbiljiniji programer.

Mladji brat mi se bavi animacijom, renderovanjem, video obradom i tim stvarima i njemu uglavnom treba ta sirova snaga procesora i iz toga razloga menjam procesor. Meni konkreno je i FX zavrsavao posao. I to jedan od razloga zasto prelazim na Ryzen najverovatnije. Drugi razlog je taj sto je moja AM3+ konfiguracija bila vec maksimalno nabudzena i tu vise nije bilo mesta za dalji apgrejd, a cena bi joj iz meseca u mesec opadala. Zato sam to prodao dok je jos imalo neku cenu i precu na novu platformu koju cu u nekoj buducnosti moci da nadogradim kada dodje vreme za to.

Sad cekam ovaj Ryzen 3 i 5 pa cu videti sa drugom ako ovde budu cene naduvano da zajedno porucimo jer on ima rodjake po svetu, pa ujedno necu placati ni carinu, a ni dostavu.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
makiem (7.3.2017)
Stara 7.3.2017, 5:52   #1039
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

U praksi vecina developera ni ne zna da multi-threaduje igre.

Obicno, na nivou engine-a, tu je:

1 thread za game logiku
1 thread za hendlovanje grafike
1 thread za fiziku
1 thread za AI (ako nije zajedno sa game logikom)

I to je to. Ako bilo koja od ovih stavki vuce resurse, ista ce da pikuje jedno jezgro sa 100%, koliko god core-ova imao procesor.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2017, 11:00   #1040
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Ima ona jedna strategija u svemiru u kojoj svaki AI moze da uzme po jedno CPU jezgro, al da me ubijete ne mogu da se sjetim kako se zove...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konfiguracija do 1100e Thalas ŠDK - Konfiguracije 13 24.2.2017 22:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com