Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Pregled rezultata glasanja: Koji player koristite za gledanje divx filmova?
Viplay 4 5,26%
RadLight 4 5,26%
BS player 44 57,89%
MV2 player 19 25,00%
Nesto drugo 6 7,89%
Media Player Classic 3 3,95%
Micro DVD player 1 1,32%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 76. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.10.2009, 10:37   #121
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite ?

Definitivno KM Player. Probao sam mnoge: Od MV2, preko BS, do GOMa, VLC-a, Classica, Cryistal Playera... Ali ovaj je nezamenljiv, kao sto je foobar2000 nezamenljiv audio plejer kada se bolje upozna...

1: Najbolja senka fontova (odlicno se vide slova bez obzira koliko je slika identicna sa prevodom, cak i ako ima neki zalepljeni prevod drugog jezika)
2. Mogucnost automatskog podesavanja svakog videa u zeljeni format (u mom slucaju 16:10), svaki video je bez crnih ramova. Odlicno ako imate mesavinu video snimaka sa 16:9 i 4:3 formatom.
3. Mogucnost automatskog ucitavanja prevoda u zasebnom folderu (odlicno ako u medjuvremenu izadje bolji ili prvi titl filma koji je narezan na cd/dvd-u. Prvo ce ucitati titl iz tog foldera), takodje podrzava automatsko ucitavanje titla u istom folderu cak iako nije istog naziva kao film.
4. Mogucnost reprodukcije svakog video i audio streama i fantasticna opcija za snimanje istog.
5. Citanje svih video formata (jos mi se nije desilo da nije procitao neki) i naravno pregled klipa koji nije skinut u potpunosti.
6. Sjajan audio normalizer...
7. Pregrst opcija tako da svako moze da ga podesi po vlastitoj zelji i posle lagano backupuje u reg file...
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2009, 4:02   #122
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

za AVi fajlove default pleyer mi je ViPlay jer je jako brz i otvara trenutno cim uradim dupli klik. Super se mogu podesiti prikaz subtitla.

za MKV default player mi je KMPlayer. Kod njega mi najvise odgovara sto mogu da podesim meksi prikaz subtila da se stapa sa slikom. Sa njim gledam sve filmove koji imaju prevod.

za gledanje DVD filmova koristim PowerDVD v6. Stara verzija ali je brz i stabilan i ima vecu funkcionalnost. Novije verzije sam probao ali su delovale nekako tromo i nestabilno pa sam odustao i vratio se na verziju 6 i ne mislim koristiti ni jedan drugi.
Takodje imam i BlazeDVD koji je skoro isti kao PowerDVD kod njega mi je zgodno sto mogu da podesim koji jezik za audio i subtitlove ce po defaultu izabrati (ako moze da se bira) pa je stavljen da bude default DVD plejer. Zgodno je ako deca ili pocetnici hoce da gledaju dvd pa im odmah prikaze nas prevod ili nas audio ako je na priemr crtac sa sinhronizacijom...
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2009, 11:08   #123
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Takodje imam i BlazeDVD koji je skoro isti kao PowerDVD kod njega mi je zgodno sto mogu da podesim koji jezik za audio i subtitlove ce po defaultu izabrati (ako moze da se bira) pa je stavljen da bude default DVD plejer. Zgodno je ako deca ili pocetnici hoce da gledaju dvd pa im odmah prikaze nas prevod ili nas audio ako je na priemr crtac sa sinhronizacijom...
Ovo možeš i kod KM plejera... meni je on za sve video fajlove
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2009, 22:08   #124
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

BS dok nije puko, pa Gom, sada KMP koji je zaista sjajan plejer.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2009, 22:47   #125
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Ranije sam najcesce koristio BS Player, sada sam se u potpunosti presaltao na GOM Player koji me sluzi sasvim dobro tako da nemam potrebe da ga menjam.
Inace ove playere sada koristim iskljucivo u cilju kraceg previewa downloadovanog video materijala tipa kvalitet slike etc. i ako na neki klasican DVD sa vob fajlovima ubacim titl pa eto da vidim kako je to ispalo i da li je titl dobro podesen, dok filmove u poslednje vreme gledam iskljucivo preko BD390.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2009, 1:21   #126
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

mislim da je glupo sto je glasanje zatvoreno ... ova tema je uvek aktuelna jer filmova i muzike ce uvek biti samo se standardi stalno menjaju... znaci koji player se koristi,important subject
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2009, 14:34   #127
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Pa i nije glupo.Pogledaj ponuđene programe: Rad Light-puko, pun virusa, BS-puko od verzije 2 mislim, MV2-ima monooogo boljih, Micro DVD.....
Pa dobro, nije ni čudo što je ponuda ovakva, tema je otvorena 2005 godine , a mislim da stavke u glasanju ne mogu da se menjaju, nakon što je glasanje postavljeno.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2009, 16:40   #128
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Realno danas vecina ljudi koristi jedan od ova 4: KM, VLC, GOM i MPC-HC ili neku kombinaciju sa njima.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2009, 0:47   #129
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

K-Lite Full, a samim tim i MPC-HC. Ima taman opcije i funkcionalnost po mom ukusu. I povremeno GOM kao sekundarni. Mada, još se dvoumim da li da zadržim GOM ili predjem na KMP. Ali, ima vremena. Ne biram primarni.
Kod MPC-HC mi se svidja DXVA, sa titlovima, dobar izbor rendera, antitearing, brdo internih dekodera i splitera, screenshot, go to i shaders za VMR9 (denoise, deinterlace, sharpen, 16-255>0-255). I jednostavan interfejs.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2009, 12:42   #130
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

bs neka stara verzija. lepo ide al sad cu bas da probam taj KM player pa cu videti
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2009, 13:46   #131
Zaphod Biblbroks
Član
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 280
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 71 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Ja sam se patio sa BS-om (cesto mi je premotavao film po sekundu sam od sebe i pocelo je bas da me nervira), a onda sam otkrio KMP. Stvarno sve pusta i radi kao svajcarski sat
Zaphod Biblbroks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 2:54   #132
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Na kompu imam BS player free,FLV player,Quicktime i naravno WMP 12 i zamislite koristim ga!Kod BS player-a mi malo smeta sto je prozor u kome se prikazuje video odvojen od kontrolne table pa mi to deluje nekako rastrkano po ekranu,navikao sam da to sve bude uokvireno,ali opet ako se gleda u full screen-u onda je ok.A ne kapiram zasto ljudi ovde pricaju da je BS(Bullshit) player puko,zasto je puko?
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 7:53   #133
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

+ 1 za ovo oko BS-a što kaže Kisr. Radi sve ok, bez problema... Jeste da sam se prešaltao na WMPC HC ali i BS radi bez ikakvih problema, em program ima zaista zavidnu podršku.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 11:45   #134
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

KMPlayer je dosta napredniji i bolji od BS-a (koji je prost, ume da zeza i jos se placa). Preko njega mogu da se gledaju i snimaju kanali sa TV karte, sto ume da bude (barem meni) vrlo fina opcija. Potpuno podesavanje kodeka (moze da koristi svoje i spoljne) i titlova. Odlicno radi i sa DVD-jevima. Skoro su ubacili da kada pustas muziku moze da predje u Winamp mod. Skoro da ti ne treba nijedan drugi plejer, niti kodek pored njega.

toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 13:42   #135
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
KMPlayer je dosta napredniji i bolji od BS-a (koji je prost, ume da zeza i jos se placa). Preko njega mogu da se gledaju i snimaju kanali sa TV karte, sto ume da bude (barem meni) vrlo fina opcija. Potpuno podesavanje kodeka (moze da koristi svoje i spoljne) i titlova. Odlicno radi i sa DVD-jevima. Skoro su ubacili da kada pustas muziku moze da predje u Winamp mod. Skoro da ti ne treba nijedan drugi plejer, niti kodek pored njega.
Sve je to ok odlican je player,ali ja sam odlucio da ga ipak deinstaliram sa kompa jer sam imao cudan problem sa njim,naime prilikom pustanja pojedinih MPEG-2 video fajlova negde od sredine pocne da se cuje bizaran zvuk koji postaje sve glasniji i glasniji,kao poletanje aviona.
Jos jedna stvar koja mi se svidja kod BS player-a je ta sto kada pustim neki film i onda kliknem negde na zavrsetak filma na seek bar-u istog trenutka prebaci na taj deo,dok ostali plejeri imaju problem da prebace i na polovinu,ili zabaguju i prestanu da se odazivaju ili im treba nekoliko sekundi da prebace.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 14:44   #136
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Citat:
Kisr kaže: Pregled poruke
A ne kapiram zasto ljudi ovde pricaju da je BS(Bullshit) player puko,zasto je puko?
Puko je od verzije 2 jer te toliko smaraju sa raznoraznim glupostima oko registracije, praktično te tera da ga registruješ (KMP-em besplatan, em funkcionalniji).Ali ako imaš stariju verziju, one su OK, mada zastarele za današnje standarde (KMP,GOM...)
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 14:53   #137
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

To sa zvukom jeste cudan problem, neko neslaganje mozda...
Ovo sa seek-om je verovatno zbog toga sto ti u profilu pise:
Citat:
Moj računar:
Crying for upgrade!

BS nije zahtevan plejer, mada bih ja opet u tom slucaju koristio Media Player Classic.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 15:25   #138
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Puko je od verzije 2 jer te toliko smaraju sa raznoraznim glupostima oko registracije, praktično te tera da ga registruješ (KMP-em besplatan, em funkcionalniji).Ali ako imaš stariju verziju, one su OK, mada zastarele za današnje standarde (KMP,GOM...)
Novi BS ništa ne traži, niti registraciju niti išta (izuzuma se skeniranje gde ''skenira'' komp za postojeće kodeke). Naravno, PRO verzija koju može imati svako ko poželi.
Stičem utisak da zaista ne postoji razlog da je BS išta lošiji od ostalih, već se samo nekome ne sviđa. Kako god, ne koristim BS (možda ponekad), ne radim za Slovence pa ne branim nikoga, a i onako koristim WMPC-HC.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 16:10   #139
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Ma dobar je BS ali zeza ga to što na visti i sedmici zbog AERA, nemože da koristi OVerlay rendering filter, koji je najbolji
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 16:25   #140
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Gom i vrlo sam zadovoljan njim. U kombinaciji sa daljincem za TV kartu pruza kompletan komfor i nema sta ne cita.
Imam jedno pitanje, kako u drugim playerima radi flv? Meni u gomu ponekad zna da ceka dosta kada preskacem i to se desava samo sa flv-om.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji (multimedijski) player koristite? Deusdies Audio softver 164 20.2.2012 19:23
GOM Player 2.1.14.4525 RidiK Video/TV softver 6 10.1.2011 15:25
Divx player - koji izabrati? Poper ŠDK - Foto i audio/video 6 19.1.2008 23:56
Koji player koristite za divx xvid mkv, gledanje filmova... Salito Slobodni softver 8 26.12.2007 0:24
koji Divx player? zemljanin Šta da kupim? 5 16.12.2006 23:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com