Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.6.2012, 22:46   #1
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Starsector

Zvanicna Adresa
http://fractalsoftworks.com/


Snimak zive borbe
http://www.youtube.com/watch?feature...v=foklpwLu7v8#!



Igra je u Alfa fazi ali JE IGRIVA. Trenutno postoji jedan zvezdani sistem po kome se krecete, borite, prodajete oruzja i brodove i kupujete nove. Ima mnostvo modova koji upotpunjuju dozivljaj. Nema nekih gamebrake bug-ova.


Mozete imati jedan brod ili citavu flotu, izbor je na vama. Iako deluje kao strategija sa brodovima ne mozete direktno upravljati sem sa Flagship-om koji je pod vasom direktnom komandom. Ostalim brodovima zadajete naredjenja ali AI odlucuje koji ce brod poslati da obavi zadatak. AI u ovoj igri briljira. Odavno nisam video igru sa ovako dobrim AI-jem. Jednostavno ovo se treba isprobati.

Borbe u svemiru su jako izazovne, teske i realisticne.

Ovo vam je kao Space Rangers na steroidima

Ima odlicnu podrsku za MOD-ove i izuzetno ju je lako modovati. Cak i ja imam tamo svoj modic (Relics)

Trenutna cena je smesnih 10$. Kada izadje full cena ce biti 20$ ali ako je sada kupite platicete samo 10$


Pogledajte snimke ovo je nesto za sta vredi dati ~800 dinara.

Ko voli svemirske opere i napucavanja ovo je prava igra za vas.



P.S. Sto se placanja tice ja sam je kupio sa Intesa internet karticom, preko njihovg sajta mislim da je Bit Mikro neki andrak, uglavnom moze da se pazari jako jednostavno
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2012, 23:49   #2
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Starfarer

Igra je kidanje malog mozga. Nesto najlepse sto je moglo da se desi igrackoj industriji u poslednjih nekoliko godina. Ima smek stare skole izrade igara, ali upakovano u novo odelo. Mnogo menadzmenta, AI koji kida, odlicne ideje. Ova igra vredi mnogo vise, a 800 dinara je smesna cifra.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2012, 11:36   #3
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Starfarer

Moze li neko da je uporedi sa Space pirates and zombies? U sustini isto samo drugacije upakovano, skoro sam pazario SPAZ i odusevio se igrom i razmisljam da krenem ponovo ali ako je ovo bolje i samo je 800 kinti da li vredi kupovati?
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2012, 12:07   #4
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Starfarer

Vredi dati 800 dinara. Igra je mnoooogoooo bolja od SPAZa i nesto slicna Space rangersima, ali daleko kompleksnija i sa gomilom opcija oko menadzmenta posade, brodova... Fajtovi su zeznuti jer mora da se vodi racuna o stitovima i samoj poziciji broda. Najludje je da svaki pogodak u brod tacno ostecuje taj deo i to se jasno vidi na samom brodu kada je u plamenu samo taj deo. Ja ne znam kada su oni planirali da izbace full igru, ali sada u alpha fazi sa jednim sistemom, igra kida. Ako neces da platis sada, mozes da skines gusara i da probas. I ono najbitnije, zarazna je do bola, sto je i najvaznija stvar kod igara.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku testera na korisnoj poruci:
Apostrof (22.6.2012)
Stara 22.6.2012, 12:27   #5
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Starfarer

Igrao sam i SPAZ i Starfarer. Starfarer je mnogo kompleksnija igra od SPAZA, sto se borbene mehanike tice (kako je jos uvek u alfi i nema kampanju sem jednog zvezdanog sistema gde se sve odvija mogu ti pricati samo o borbi).

U borbi sva oruzja su smestena u 5 grupa (to je maksimalni broj grupa). Ti savakoj grupi mozes da stavis auto fire a sam mozes kontrolisati samo jednu grupu. Pritiskom na tastere 1,2,3,4,5 prebacujes koju grupu oruzja koristis i to mozes raditi kako ti odgovara tokom borbe.

Ono sto je u ovoj igri brilijantno je AI, u borbi. Flankovace te, cekace da spustis stit pa ce ti sasuti salvo raketa u ****, nece pucati po svojima, ako ga previse ostetis pokusace da se povuce, ma skoro kao da igras protiv zivog protivnika. AI zna koja strana broda ima vise oruzja pa ce se pozicionirati tako da moze da gadja protivnika sa sto vise oruzja odjednom, zna gde mu je armor (brodovi imaju armor i hull, armor je zastitinicki sloj koji stiti hull a kada ti hull padne na 0 brod je unisten) ostecen ili unisten pa ce gledati da izbegne pogotke na to mesto...

Sada ubrzo treba da izadje nova verzija sa brodskim sistemima koji dodaju neku posebnu sposobnost brodu. Skoro svaki brod ce imati 1 sistem, neki brodovi nece imati...


Ono cime je mene ova igra kupila je neverovatno MOCNA borba, daje ti pravi osecaj space opere.


P.S. Svaki brod ima Weapon slots u tri velicine small, medium i large. Svaki weapon slot moze biti ili energy ili ballistic ili missile uz izuzetak da neki brodovi imaju universal weapon slot u koji mozes staviti ili energy ili ballistic ili missile oruzje. Svaki weapon slot je ili u formi turret-a (ima veliki ugao okretanja) ili hardpoint-a (ima mali ugao pokretanja, oko 5 stepenei). Ovo znaci da ti brodove opremas sa oruzijem kako god ti zelis.

Poslednja ispravka: Arcibalde (22.6.2012 u 12:35)
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Arcibalde na korisnoj poruci:
Apostrof (22.6.2012)
Stara 19.9.2012, 11:45   #6
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Starfarer

Izasao je novi update (0.53.1a) doneo je brodske sisteme i build in oruzja. Ok oruzje, posto samo Onslaught ima takvo oruzje na sebi.
U najavi je 0.54a verzija koja donosi prve RPG elemente u igri. Evo link ka forumu pa moze da se procita sta dolazi.

http://fractalsoftworks.com/forum/in...p?topic=4351.0
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2012, 23:49   #7
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Starfarer

http://www.youtube.com/watch?v=RecflKfP828



Fun based trailer Lepo je uhvatio esenciju Starfarer-a


Ok,kada kliknem na youtube dugmence u okviru poruke i unesem gorepomenuti link ovaj forum mi ne izbaci yt prozorcic u okviru poruke vec samo "pojede" ceo taj red?
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2012, 20:16   #8
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Starfarer

Nova verzija je stigla.
0.54a i donosi prve prave RPG elemente u igru. Za sada su prisutni samo skill-ovi za igraca (AI jos ne koristi skillove). Dele se u cetiri grane ali su aktivne samo tri: Combat, Technology, Leadership. Ima i Industry grana ali ona je trenutno prazna posto nema jos elemenata "industrije", u igri.

Combat grana ima 7 razlicitih skillova.
Leadership grana ima 4 skilla.
Technology grana ima 8 skillova.

Svaki skill se moze unaprediti do 10 levela. Vecina skillova, pored osnovnih bonusa koji se povecavaju svakim levelom skilla, dobija posebne bonuse na odredjenim levelima (odredjenom levelu tog skilla koji se unapredjuje).
Ne postoji hard cap vec soft cap pa ce tako biti spreceno da igrac nabudzi sve skillove na max.

Ono sto mi se kod ove igre svidja je to sto dev obraca jako puno paznje na sve te sitne detalje. AI je dodatno poboljsan i stice se utisak da se igra protiv prave osobe koliko komp ume da bude tezak.

Igra je i dalje 10$
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2013, 16:48   #9
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Starfarer

Igra je preimenovana u Starsector pa ako bi neko od modova mogao da promeni naslov teme. Hvala
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2013, 17:02   #10
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Starfarer

Urađeno Nadajmo se da se više neće premišljati.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2013, 16:21   #11
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Starsector

Ne verujem Alex (dev) rece da je to moralo da se uradi, neki pravno-birokratsko-tehncki razlozi, i da je ime konacno, tj. nece ga menjati.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2020, 22:12   #12
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Starsector

Posle 6 godina da dignem temu iz mrtvih. Igra je ovih dana u verziji 0.91 i očekuje se da ove godine konačno dođe i 1.0 verzija igre.

Prosto je neverovatno koliko je utrpano stvari u igru od 200 MB, svaka mu čast fantastičan posao je odradio. Prilično sam siguran da će ovu ideju da ukrade neko od većih studija i napravi "kopiju" igre sa budžetnom grafikom.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku director na korisnoj poruci:
perablenta (12.1.2020)
Stara 12.1.2020, 18:31   #13
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Starsector

Hehehe okle ti informacija da ce 1.0 ove godine? Sobzirom kako Alex to polako i natenane radi licno ne verujem da ce uspeti ove, sledece mozda ali ove tesko. Doduse koliko modova ima i totalnih konverzija i onih kao sto je Nexerelin u kojima frakcije regularno ratuju jedne protiv drugih ova igra i sada moze da se cepa bez problema. Doduse, ja sam odavno preostao da je igram kako ne bi pregoreo, tako da sa nestrpljenjem cekam 1.0 verziju.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2020, 20:49   #14
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Starsector

Naleteh na YT na tu informaciju. Očekuje se jer svake godine pre leta izbacuje novu verziju igre a pošto je sad na redu 1.0 .....

Mada ovo je jedna od onih igara kojoj i ne treba 1.0 verzija. Većina potencijalnih igrača ju je već izdegustirala. Ja sam je igrao pre 3-4 godine ali mi je bila prekomplikovana pa sam odustao dok ne izađe iz alpha. Pre mesec dana slučajno naletim na YT ponovo na nju pa sam je instalirao i sada je dosta pristupačnija nego tada.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2020, 9:09   #15
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Starsector

Ma gde je vecina potencijalnih igraca vec izgustirala, nema sanse. U avgustu je Sseth odradio review i forum server i onaj bitmicro, ili kako mu se vec zove andrak za naplatu, su trokirali od kolicine ljudi koji su nagrnuli da kupe igru. U Kini je izuzetno popularna. U sustini ova igra je pravi pravcati dragulj medju space igrama. Kolicina modova koju trenutno ima je apsolutno neverovatna i to prilicno kvalitetnih modova.Sve u svemu tek joj predstoji svetla buducnost jer ovo ima da vole svi kojima next gen grafika nije jedini kriterijum da bi igrali
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2022, 8:40   #16
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Starsector

Skoro sam "sredjivao" mail i nasao na aktivacioni kod koji sam kupio pre ~10ak godina totalno zaboravio na igru, mislim da je nisam nikada ni upalio. Igra je fenomenalna, trenutno je verzja 0.95.1a, kako se blizi verzija 1 samo dodaje decimale i slova, covek izgleda da je bas resio da nikada ne zavrsi ovo , a igra je toliko ispeglana i puna sadrzaja da je ladno mogao jos pre 5 godina da kaze gotovo.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2022, 19:22   #17
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Starsector

Cuti bre pusti ga da radi. Igra je odlicna.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
brod, flota, spaz, starfarer

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com