Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.10.2006, 10:32   #1
Cool'n'Quiet
Novi član
 
Član od: 15.10.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Cool'n'Quiet
Određen forumom Problem sa UPS-om

Imam problema sa UPS-om starim ~1god. Naime, prilikom paljenja potreban mu je veci vremenski period da bi detektovao da je prikljucen na mrezni napon (On line). Medjutim to se samo desava u 50% slucaja. Isti problem se desava kada napon mreze oslabi, on nekad to detektuje i prebaci se na baterije a nekad ne i tada se racunar restartuje.

Problem nije nov i nije u pitanju starost baterije niti nepravilno spojeni kablovi, problem je unutar njega. Marka UPS-a je holandski Sweex ( ). Interesuje me da li postoji ikakva mogucnost popravke, i postoji li mogucnost da se to desava zbog preopterecenja UPS-a?
Cool'n'Quiet je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2006, 11:31   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem sa UPS-om

Citat:
Cool'n'Quiet kaže:
Imam problema sa UPS-om starim ~1god. Naime, prilikom paljenja potreban mu je veci vremenski period da bi detektovao da je prikljucen na mrezni napon (On line). Medjutim to se samo desava u 50% slucaja. Isti problem se desava kada napon mreze oslabi, on nekad to detektuje i prebaci se na baterije a nekad ne i tada se racunar restartuje.

Problem nije nov i nije u pitanju starost baterije niti nepravilno spojeni kablovi, problem je unutar njega. Marka UPS-a je holandski Sweex ( ). Interesuje me da li postoji ikakva mogucnost popravke, i postoji li mogucnost da se to desava zbog preopterecenja UPS-a?
To mogu da ti kažu samo u servisu. Nemoj da se ustežeš, ljudima je to posao, a svima nama samo hobi

Najverovatnije nije problem u preopterećenju - u tom slučaju bi UPS pištao i ne bi hteo da se uključi. Ovde je neki problem u elektronici.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2006, 20:09   #3
Cool'n'Quiet
Novi član
 
Član od: 15.10.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Cool'n'Quiet
Određen forumom Re: Problem sa UPS-om

Citat:
VojaM kaže:
To mogu da ti kažu samo u servisu. Nemoj da se ustežeš, ljudima je to posao, a svima nama samo hobi

Najverovatnije nije problem u preopterećenju - u tom slučaju bi UPS pištao i ne bi hteo da se uključi. Ovde je neki problem u elektronici.


Da tako sam i predpostavljao ali mi se neda da ga otvaram. Mislim da je glavni problem u brendu. Sweex je marka koja ima dosta povoljne proizvode ali je 50% njih obican shkart. Mislim da cu sledeci put dobro razmisliti prije kupovine (definitivno APC). A onda cu da rastavim ovaj i ko zna sta cu naci unutra?

Hvala na odgovoru!
P.S. Ovaj dio o serviserima necu ni da komentarisem, oni bi rekli "Tu je sigurno problem u gradskoj mrezi, sigurno ti je napon prenizak!"
Cool'n'Quiet je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2006, 0:03   #4
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Problem sa UPS-om

Citat:
Cool'n'Quiet kaže:
ali mi se neda da ga otvaram.
Nikako nemoj da ga otvaras ,jer baterija i u njemu ima 220v i ako ne znas sta radis... Ipak to prepusti nekom strucnijem!
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 20:54   #5
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Problem sa UPS-om

Citat:
Staronsky kaže:
Nikako nemoj da ga otvaras ,jer baterija i u njemu ima 220v i ako ne znas sta radis... Ipak to prepusti nekom strucnijem!
Ova tvoja konstatacija je glupost. Možda zvuči pregrubo, ali bi bilo lepo kad bi se ljudi uzdržavali komentarisanja stvari koje ne znaju. Baterije za UPS-eve ne prelaze napon od 30 V jednosmerne struje, a u UPS-u postoji konvertor koji to pretvara u 220 V naizmenične struje.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 19:09   #6
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Problem sa UPS-om

Citat:
Chivan kaže:
Ova tvoja konstatacija je glupost...u UPS-u postoji konvertor koji to pretvara u 220 V naizmenične struje.
U svakom slucaju ga moze ubiti! Nema veze za grubu reakciju! Bitno mi je bilo da napomenem coveku da opasnost postoji ,a ne da konstatujem ili pametujem da li baterija ima 30V ili da li postoji konvertor koji to konvertuje na 220V! Znaci da 220V svakako postoji sa baterijom ili konvertorom jel...kao sto Voja rece
Citat:
VojaM kaže:
ljudima je to posao, a svima nama samo hobi
Pozdrav!
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta za 500-550 € Axel Freeman Šta da kupim? 102 2.10.2008 2:22
Problem sa internetom solid_snake Kvarovi 3 27.8.2006 21:11
Problem sa video capture karticom LoneWolf Video/TV softver 4 14.1.2006 14:47
Problem sa smedjim linijama koje se na ekranu pojavljuju sa desne na lijevu... Jann Grafika 4 15.12.2005 12:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com