Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.9.2016, 10:46   #1
Constantine
Banned
 
Član od: 27.5.2006.
Poruke: 89
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 18 puta na 10 poruka
Određen forumom Laptop za web dizajn

Je l' moze da se nadje solidan laptop za oko 55k koji cu prvenstveno koristiti za web dizajn (Fireworks CS5, Bootstrap itd...) i mozda neke manje zahtevne igre(uglavnom HOPA i starije naslove). Unapred hvala na svim potencijalnim predlozima
Constantine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2016, 12:12   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Laptop za web dizajn

Ganjaj neki Asus ili Toshibu, zaobiđi HP
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Constantine (15.9.2016)
Stara 15.9.2016, 11:51   #3
Constantine
Banned
 
Član od: 27.5.2006.
Poruke: 89
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 18 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Laptop za web dizajn

Ok, popricao sam sa Guglom i odlucio sam se za ovaj model

http://www.gigatronshop.com/laptop_r...sjty001d-83499

Ako ima neki bolji/skuplji ili jeftiniji, a da mogu da odradim gorenavedene poslove na njemu, feel free to share
Constantine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 12:15   #4
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Laptop za web dizajn

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ganjaj neki Asus ili Toshibu, zaobiđi HP
Zasto?

To je skupa firma, postoje jeftinije koje salje gde god da si u srbiji.

1600 x 900 je odlicna rezolucija (na 15.6" sam koristio). Mada, mozda ti je prioritet da uzmes FullHD uredjaj? Ili da dokupis monitor od 100ak evra? Dual monitor setup u radi mnogo povecava produktivnost.

Nisam upucen u zahtevnost Fireworks-a, ali cisto da znas da je i5-4200U 37-55% brzi od tog N3700.

Ja bih odmah dokupio jos 4GB RAM memorije tako da imam 8 minimalno.

Ono sto mozes da uradis (da li sam, u servisu), sto ne znam da li utice na garanciju, jeste da umesto DVD-a uzmes SSD. SSD cage (DVD caddy) dkosta 1k dinara i SSD od 120gb npr 7k, sto znaci da bih za 57 hiljada imao odlican laptop za rad u narednih par godina, ukoliko je taj procesor dovoljan za komotan rad u vise programa istovremeno.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Schnak3 na korisnoj poruci:
Constantine (15.9.2016)
Stara 15.9.2016, 14:10   #5
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Laptop za web dizajn

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Ili da dokupis monitor od 100ak evra? Dual monitor setup u radi mnogo povecava produktivnost.
Ovo.

Dual monitor sam probao skoro, i pao sam s nogu, ne samo sto povecava produktivnost, vec i komfor u svakodnevnom radu je fantastican. Konkretno, na laptopu koji je 15.6" radim Solidworks, recimo, dok mi je u drugom otvorena dokumentacija, tutorijali, sta vec. Nema alt+tab, nema deljenja ekrana, imam ceo ekran za rad u programu a u drugom su otvorene stvari koje mi trebaju.

Nisam upucen u programiranje previse, ne znam zahtevnost i ostalo, a isto tako ne znam ni za sta ti laptop konkretno treba, meni je on samo prenosni desktop racunar, radije nego alat za rad u hodu. Poenta je da ti mozda ne treba 17" ekran, sam razmotri potrebe i budzet.

Javi sta si kupio, u svakom slucaju.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
Constantine (15.9.2016)
Stara 15.9.2016, 15:19   #6
Constantine
Banned
 
Član od: 27.5.2006.
Poruke: 89
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 18 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Laptop za web dizajn

Citat:
To je skupa firma, postoje jeftinije koje salje gde god da si u srbiji.
Uzeo sam link sa prvog sajta koji je Gugl izbacio, nakon sto bih nasao koji model zelim da kupim, procesljao bih gde je najeftniji Hvala na upozorenju

Citat:
1600 x 900 je odlicna rezolucija (na 15.6" sam koristio). Mada, mozda ti je prioritet da uzmes FullHD uredjaj? Ili da dokupis monitor od 100ak evra? Dual monitor setup u radi mnogo povecava produktivnost.
Nije mi FullHD prioritet, imam vec prilicno jak komp sa 2 monitora, laptop mi treba da zavrsim posao kada nisam u mogucnosti da koristim desktop.

Citat:
Nisam upucen u zahtevnost Fireworks-a, ali cisto da znas da je i5-4200U 37-55% brzi od tog N3700.
Ne znam ni ja koliko je zahtevan jer sam na njemu radio na jacem kompu gde je sve islo glatko, zato sam se nadao da neko iz iskustva moze da mi preporuci dovoljno jak laptop da sve to moze da potera

Videcu sta ima u ponudi sa i5-4200U

Citat:
Ja bih odmah dokupio jos 4GB RAM memorije tako da imam 8 minimalno.
Ako zafali RAM, kupicu i ja

Citat:
Ono sto mozes da uradis (da li sam, u servisu), sto ne znam da li utice na garanciju, jeste da umesto DVD-a uzmes SSD. SSD cage (DVD caddy) dkosta 1k dinara i SSD od 120gb npr 7k, sto znaci da bih za 57 hiljada imao odlican laptop za rad u narednih par godina, ukoliko je taj procesor dovoljan za komotan rad u vise programa istovremeno.
Ako ostane kinte, razmotricu i tu opciju.

Hvala na odgovoru


Citat:
Dual monitor sam probao skoro, i pao sam s nogu, ne samo sto povecava produktivnost, vec i komfor u svakodnevnom radu je fantastican. Konkretno, na laptopu koji je 15.6" radim Solidworks, recimo, dok mi je u drugom otvorena dokumentacija, tutorijali, sta vec. Nema alt+tab, nema deljenja ekrana, imam ceo ekran za rad u programu a u drugom su otvorene stvari koje mi trebaju.
Znam, pomaze i meni dosta, prvo sam mislio da je luksuz, medjutim...

Citat:
Nisam upucen u programiranje previse, ne znam zahtevnost i ostalo, a isto tako ne znam ni za sta ti laptop konkretno treba, meni je on samo prenosni desktop racunar, radije nego alat za rad u hodu. Poenta je da ti mozda ne treba 17" ekran, sam razmotri potrebe i budzet.
Ok, hvala na savetima

Citat:
Javi sta si kupio, u svakom slucaju.
Deal
Constantine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 15:39   #7
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Laptop za web dizajn

Za zahtevnost pitaj na nekom namenskom forumu, najbolje Adobe-ovom. Ovde se ljudi dosta razumu u hardver, retko koji forumas zapravo radi nesto u ozbiljnim programima. Mada i mene ako neko pita kako Android Studio radi na i3 ne bih znao- meni na i5 radi super.

U krajnjem slucaju kada kupujes laptop naglasi pre davanja para (kada ti kazu da ga imaju na lageru ) da planiras da ga vratis u roku od 7 dana (zakonski propisano) ukoliko ti procesor nije dovoljno jak.

Jel planiras da konstantno radis na laptopu ili da ti bude samo zamena na kratko? Ako je zamena za kratko onda ti uopste ne treba dobar ekran ili SSD.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Schnak3 na korisnoj poruci:
Constantine (16.9.2016)
Stara 15.9.2016, 18:15   #8
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Laptop za web dizajn

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Zasto?

Zato što je bilo koji Thinkpad ili Yoga bolji za dizajn milion puta od bilo kog Probooka koji ne može ni na 16 gb rama da se apgrejduje. HP je smeće, a preko ruku mi je prošlo preko 200 komada: što na servisu, što privatno. Krš ostaje krš - loše hlađenje, neplanski raspored komponenti, škripava i jeftina plastika, displeji sa niđeveze rezolucijama, the list goes on.

Thinkpad i bilo koji profesionalno orijentisani Lenovo > bilo koji HP.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Constantine (16.9.2016), Schnak3 (15.9.2016)
Stara 15.9.2016, 19:38   #9
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Laptop za web dizajn

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Zato što je bilo koji Thinkpad ili Yoga bolji za dizajn milion puta od bilo kog Probooka koji ne može ni na 16 gb rama da se apgrejduje. HP je smeće, a preko ruku mi je prošlo preko 200 komada: što na servisu, što privatno. Krš ostaje krš - loše hlađenje, neplanski raspored komponenti, škripava i jeftina plastika, displeji sa niđeveze rezolucijama, the list goes on.

Thinkpad i bilo koji profesionalno orijentisani Lenovo > bilo koji HP.
@offtopic:

Posto radis u servisu ajde napisi listu najkvalitetnijih i najgorih proizvodjaca, ovde ili u novoj temi. Napisi i sta najvise otkazuje odredjenim proizvodjacima/modelima.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 22:19   #10
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Laptop za web dizajn

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Zato što je bilo koji Thinkpad ili Yoga bolji za dizajn milion puta od bilo kog Probooka koji ne može ni na 16 gb rama da se apgrejduje. HP je smeće, a preko ruku mi je prošlo preko 200 komada: što na servisu, što privatno. Krš ostaje krš - loše hlađenje, neplanski raspored komponenti, škripava i jeftina plastika, displeji sa niđeveze rezolucijama, the list goes on.

Thinkpad i bilo koji profesionalno orijentisani Lenovo > bilo koji HP.
Zavisi od modela. U Srbiji distributeri uglavnom valjaju dno HP-ove ponude namenjeno za istočnoevropsko tržište pa zato i ima toliko reklamacija. Modeli iz srednjeg segmenta su već sasvim solidni i mogu bez problema da se koriste za profesionalnu upotrebu. Lično posedujem tri generacije HP-ovih laptopova i mogu da kažem samo reči hvale.

Dakle, nije HP kao brand problem. Problem je nedostatak kvalitetnih modela na srpskom tržištu i što se kupci vode logikom da za 400€ može da se kupi dobar laptop sa i5 procesorom.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Constantine (16.9.2016), Schnak3 (15.9.2016)
Stara 16.9.2016, 0:02   #11
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Laptop za web dizajn

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
@offtopic:

Posto radis u servisu ajde napisi listu najkvalitetnijih i najgorih proizvodjaca, ovde ili u novoj temi. Napisi i sta najvise otkazuje odredjenim proizvodjacima/modelima.


Svakodnevno servisiram bar 5 komada a neka moja rang lista izgleda ovako:

TOP PONUDA:

Lenovo: Thinkpad, Yoga: nadogradivo do 16/32 gb rama, bestbuy za pristupačne pare

DELL: legendarna linija XPS, pa Alienware, MX i Pro namjenske serije za dizajnere, videomontažere i sl. Koliko para, toliko muzike.

ASUS: X serija, ROG serija i namjenski profesionalni laptopi: koliko para, toliko muzike

TOSHIBA: Qosmio serija, vrhunski laptopi sa odličnim zvukom i kvalitetom izrade

Acer Aspire serija sa Intel procesorima i3, i5, i7 i štedljivim ULV varijantama od 2014. na ovamo: koliko para toliko muzike + određeni namjenski modeli za dizajn, video produkciju i sl. gdje se ne griju previše i imaju dobar odnos uloženog i dobijenog


KRŠ PONUDA:

HP: Pavillion serija, pregrijava se, pogotovo pod AMD platformom; ProBook serija jer nije nadogradiva preko 8 gb rama, što je za današnje vrijeme mana: prilično se zagrijava u zahtjevnijem radu, pogotovo pod AMD platformom, raspored komponenti je prilično loš i traljavo riješen do te mjere da se "podgrijava" tokom kucanja i sl. Ima HP i dobrih modela ali prije bih uzeo neki Lenovo istih karakteristika jer su bolji s temperaturama i svim ostalim.

ACER prije 2012. godine: teški fejlovi s pregrijavanjem, rikavanje grafike, ploča i komponenti uzrokovano toplotom

PackardBell od prije 2012: subwing Acera sa istim boljkama

Medion: tanko, traljavo i jeftino

Gericom: staro, jeftino, krš

SONY VAIO: više ih ne prave kao prije

FUJITSU SIEMENS: donja granica strpljenja po pitanju sporosti, temperatura, uparenosti komponenti i pouzdanosti u radu. Od Amilo Pro serije nadalje.

Ako nije dosta, uvijek možemo dalje, pa recite i vi šta ima od krševa ako imate više iskustva od mene, a neko sigurno ima
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Constantine (16.9.2016), Schnak3 (16.9.2016), Virus (3.11.2016)
Stara 16.9.2016, 0:46   #12
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Laptop za web dizajn

E pa sad, za novac koji je potrebno izdvojiti za jedan Dell XPS (~800€+) ili bilo koji Asus ROG (~1000€+) može da se kupi itekako kvalitetan HP laptop.

Kod izbora laptopa za profesionalnu upotrebu samo treba obratiti pažnju da model ne dolazi sa besnom dedicated grafikom jer je u 95% slučajeva ona kriva za pregrejavanje. Svi moji laptopovi su recimo dolazili isključivo sa integrisanom Intel HD grafikom.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Constantine (16.9.2016)
Stara 16.9.2016, 13:36   #13
Constantine
Banned
 
Član od: 27.5.2006.
Poruke: 89
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 18 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Laptop za web dizajn

Odlucio sam se za ovaj model

http://www.gigatronshop.com/laptop_r..._c55c1kr-77357

ili ovaj

http://www.comtradeshop.com/toshiba-...-li-4cell.html

U Madjarskoj su, naravno, jeftiniji + dobija se povracaj poreza, tako da ce biti kupovine kada podjem put Segedina neki dan

Hvala svima na pomoci i savetima
Constantine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2016, 13:59   #14
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Laptop za web dizajn

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
E pa sad, za novac koji je potrebno izdvojiti za jedan Dell XPS (~800€+) ili bilo koji Asus ROG (~1000€+) može da se kupi itekako kvalitetan HP laptop.



Kod izbora laptopa za profesionalnu upotrebu samo treba obratiti pažnju da model ne dolazi sa besnom dedicated grafikom


Sad već karikiraš, a evo ti precizno: UVIJEK bih prije uzeo Dell XPS star 3-4 godine, nego neki njegov buđavi HP pandan. Govorim o laptopima istih cijena, polovnim, novim, kakvim god. Dell XPS su namjenske, perfectly crafted mašine a HP je škripavi glossy šporet. Uvjeri me u suprotno i daj mi neki HP-ov KONKRETAN model koji zapravo valja ku*cu. Nema ga.

Isto tako, ova glupost da "bijesna dedicated grafika dovodi do pregrijavanja" nema veze s mozgom, osim ako uzmeš mrtvi buđavi HP kojem su zasebne grafike u 90% slučajeva smještene iznad matične ploče koja se pregrije zbog buđavo riješenog hlađenja pa skrši i zasebnu grafiku pride: odvojene grafičke kartice u normalnim, planski izrađenim laptopima sa odličnim hlađenjem i protokom vazduha NIKAD se neće pregrijati (Dell XPS, Lenovo Thinkpad, ASUS ROG pa čak i matori Sony Vaio). HP je već druga priča🙂
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2016, 15:16   #15
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Laptop za web dizajn

Besna dedicated grafika nikad nece dovesti do pregrevanja ako ne igras igre, jel ce sve vreme biti de fakto ladna.

A ako igras igre onda ti i treba ta besna dedicated grafika.

Poslednja ispravka: player1 (17.9.2016 u 15:26)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2016, 15:39   #16
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Laptop za web dizajn

evo par razloga protiv grafičke, greje, troši, povećava cenu, težinu, potrošnju baterije. Samo umesto hard diska da se stavi ssd ako već nema i imaš ekstra brz biznis kompjuter koji možeš i bez punjača da nosaš okolo
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2016, 15:48   #17
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Laptop za web dizajn

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
evo par razloga protiv grafičke, greje, troši, povećava cenu, težinu, potrošnju baterije. Samo umesto hard diska da se stavi ssd ako već nema i imaš ekstra brz biznis kompjuter koji možeš i bez punjača da nosaš okolo
Boldovano je jedino bitno. Mada cesto nema izbora jel jedino dobre jake procesore uparuju samo sa jakim grafama. Da se razumemo, sve Intelovo sa U u imenu ne smatram jakim procesorima.

Sto se tice ostalog, ako imas nVidia Optimus, graficka je de faktno iskljucena (trosi nula struje i ne greje se uopste) u desktop modu. Jaci modeli bez Optimusa (ili pak AMD grafe), rade na minimalnom taktu u desktop rezimu pa nit trose nit se grefju mnogo.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2016, 20:40   #18
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Laptop za web dizajn

Imam dedicated graficku u laptopu, Acer V5-552g. Graficka je 8750, neki mid range, ali fura stosta od igara, upravo igram BF Hardline. Ne precenjujte pregrevanje i ostale gluposti - moj laptop je debeo 2 cm sklopljen, ukupno, sto ostavlja bukvalno 1.5 cm za kuciste, ne pregreva se. Jeste se pregrevao jednom, ali je imao 1.5 godinu, i kad sam rastavio ceo sistem za hladjenje nasao sam "tepih" od prasine u njemu, cim sam ga ocistio, radio je bez problema, kao nov. Nema pregrevanja, nema nicega o cemu se drami.

Sto se tice potrosnje, iole kasvetna graficka treba da ima drajvere koji omogucavaju kontrolu kada radi a kada ne. Sve se podesava, kad ti treba graficka, i kad ne, i u globalu bi vec po defaultu trebala da bude ugasena kad god je laptop na bateriji, a ne na punjacu. Moj laptop, sa 15 inca i 4 cell baterijom je radio 7 sati na bateriji, na fakultetu, mahom je bilo citanje i surf, puna osvetljenost. Tako da...

Dedicated graficka kartica u iole normalnom laptopu znaci samo jedno : prednost.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2016, 21:00   #19
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Laptop za web dizajn

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Dedicated graficka kartica u iole normalnom laptopu znaci samo jedno : prednost.
Ne slazem se- graficka podize cenu laptopa. Zasto bih imao nesto u laptopu sto uvlaci prasinu, greje sve komponente i nepotrebno nabacuje cenu ako ne igram igre? Trenutne integrisane su odlicne za bilo kakav rad, pa i igranje starih igara. Zato i postoje razliciti modeli laptopa.

Ono sto sam ja primetio jeste da za istu cenu nude GPU + 1366x768 ekran ili iGPU+1080p ekran.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2016, 21:32   #20
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Laptop za web dizajn

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Besna dedicated grafika nikad nece dovesti do pregrevanja ako ne igras igre, jel ce sve vreme biti de fakto ladna.

A ako igras igre onda ti i treba ta besna dedicated grafika.

Ako si dizajner/arhitekta/3D modeler, s prvom tvrdnjom se nikako nećeš složiti. Hell, pa danas i Photoshop zahtjeva što veći broj CUDA jezgara za obradu layera, pogotovo 3D teksta i sl. a to na integruši možeš zaboraviti. Da ne pominjem CAD programe i 3Dsmax/C4D, i bilo koji program za rad sa modelima, partiklama i vektorima. Bez dobre grafike, nema posla ni za dizajnere ni za arhitekte ni video montažere, a o igrama ne pričamo ni pod razno, ako je namjena laptopa POSLOVNA. Ok, može i da se poigra nešto, ali ako je posao primaran onda nemaš kad da se igraš.

Poenta priče: od preko hiljadu laptopa koji su mi prešli preko ruku, nisam vidio NIJEDAN HP laptop kojem je uredno riješeno hlađenje, a koji može da se koristi u pomenute svrhe. Thinkpad, ROG, ASUS X, Lenovo Yoga i Acer iz namjenske Pro serije to apsolutno MOŽE, a HP su šporeti od laptopa, izuzev kad se koriste za nezahtjevne radnje pa se manje griju.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji laptop kupiti znemanja Prenosni računari 41 17.12.2011 1:32
Povezivanje LED TV i HP Laptop milisav Foto i audio/video 1 2.12.2011 17:05
Multimedia-lan laptop dzena ŠDK - Prenosni računari 9 25.8.2011 12:13
Laptop gubi konekciju s Wireless mrezom Anebolos Kvarovi 0 27.9.2008 10:53
Laptop za grafički dizajn Apocalypse Šta da kupim? 6 27.2.2007 21:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com