Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2010, 22:01   #21
DylaN
Veteran
 
Član od: 25.12.2009.
Lokacija: Behind you
Poruke: 907
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 298 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

A da vas dvojica malo saradjujete oko ovo igre to ne bi bilo lose
DylaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 23:02   #22
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

Ja sam uvek voljan za saradnju , mada mislim da njemu dizajner ne treba jer zna lepo da crta ,a i to je njegov dipl. rad i nebi posle mogao da kaze da je to njegovo delo ako mu drugi crta. , elem kazem kako bih ja to uradio da nekim slucajem dizajniram
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 23:40   #23
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

Citat:
siv0nja kaže: Pregled poruke
Siva FTW u kombinaciji sa pastelnim nijansama, i ja bih im malo povecao zenice ...na toliko malim modelima skoro da se i ne vide ,ali opet to je tvoj stil tako da uzmi ovo sto sam rekao kao moje misljenje ne kao sugestiju.

P.S boja brade mi se nikako ne uklapa ili nek je crna ili nek je siva (seda) ,ako hoces da budu plavusani ili ti pravi Nordijci onda im bar dodaj i kosu u istoj boji ili pletenice i naglasi brkove da budu debeli i masni
Samo da kažem da sam i ja isto ovo mislio nego mi je slaba moć deskripcije... A i vokabular sa imenima boja je malo "tanak" (npr "pastelne nijanse" mi na kraj pameti nisu bile)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 0:34   #24
boshkodj
Veteran
 
Član od: 4.7.2008.
Lokacija: Somewhere along the line
Poruke: 505
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

Citat:
siv0nja kaže: Pregled poruke
Siva FTW u kombinaciji sa pastelnim nijansama, i ja bih im malo povecao zenice ...na toliko malim modelima skoro da se i ne vide ,ali opet to je tvoj stil tako da uzmi ovo sto sam rekao kao moje misljenje ne kao sugestiju.

P.S boja brade mi se nikako ne uklapa ili nek je crna ili nek je siva (seda) ,ako hoces da budu plavusani ili ti pravi Nordijci onda im bar dodaj i kosu u istoj boji ili pletenice i naglasi brkove da budu debeli i masni

i jos na kraju izbaci jedan mac i stavi mali buckler ili neki wooden rounded shild ...ovako mi ne deluju bas kao kompletni ratnici ( a i retko ko ide u bitku sa 2 maca) , ako bas hoces da ih docaras kao vikinge onda malo poradi na oruzijima pa ubaci da jedan ima 2h sekiricu , jednom stavi neki maul itd ..ovako su svi isti a verujem da uz malo poteza mozes jako lepo da uradis da izgleda bolje
Cini mi se da ako bi bila siva i odeca i brada / brkovi, da bi nekako izgledalo monotono, zato sto je i oruzje uglavnom sive boje...

Mada mislim da bi bolje bilo da prvo radis programerski deo igre, pa kada sve odradis, onda da predjas na "lickanje"
boshkodj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 13:09   #25
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

Citat:
boshkodj kaže: Pregled poruke
Cini mi se da ako bi bila siva i odeca i brada / brkovi, da bi nekako izgledalo monotono, zato sto je i oruzje uglavnom sive boje...
pa zato sam rekao u kombinaciji sa pastelinim nijansama ,nadam se da si primetio to , a ne treba da bude monotone već ne treba da bude prenaglašeno odnosno da se uklopi lepo u ostali ambijent.
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 13:43   #26
Mercury
Član
 
Član od: 30.8.2009.
Lokacija: Budva - Zemun
Poruke: 134
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 169 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

Citat:
boshkodj kaže: Pregled poruke
Cini mi se da ako bi bila siva i odeca i brada / brkovi, da bi nekako izgledalo monotono, zato sto je i oruzje uglavnom sive boje...

Mada mislim da bi bolje bilo da prvo radis programerski deo igre, pa kada sve odradis, onda da predjas na "lickanje"
Kad smo vec kod programiranja, radim na level select systemu :

Video:
http://www.youtube.com/watch?v=R8dbZJJsT-E

Jos je to WIP, ali polako ga dopunjujem. U levom donjem uglu pise ime mesta na kome sa nalazite, a u desnom uglu
cu napraviti trofeje i skor ( ukoliko ste unistili level sa jednim bacenjem gold, sa 2 ili 3 bacanja silver i sa 4 ili 5 bacanja bronze trophy)...

Za sada pravim mapu sa 10 levela, ali kada bude sve funkcionisalo, povecavam broj levela i mapu ...
Mercury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mercury na korisnoj poruci:
DylaN (18.8.2010)
Stara 19.8.2010, 12:02   #27
Mercury
Član
 
Član od: 30.8.2009.
Lokacija: Budva - Zemun
Poruke: 134
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 169 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

Mali update:

KLIKNI ME !

Napravio trofeje i skor, ucitavaju se preko xml-a, tako da moze da se sacuva,
sto je jako bitno za igru...
Mercury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mercury na korisnoj poruci:
hr0nic (20.8.2010)
Stara 21.8.2010, 15:54   #28
Mercury
Član
 
Član od: 30.8.2009.
Lokacija: Budva - Zemun
Poruke: 134
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 169 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

UPDATE :

VIDEO UPDATE ! KLIKNI ME

1. Cela igra je povezana ( delove igre sam pravio u razlicite projekte zbog testiranja, i sada je sve to napravljeno u jednom
i povezano da funkcionise ), intro, title, main menu, options, instruction, new game, continue...

2. Dodao sam zoom kamere na ispaljivanje katapulta, kao sto ima u igrici na kojoj je bazirana ova
3. Score napravljen ( kada izgubi, ili kada unisti sve neprijatelje, pojavljuje je skor sa poenima i trofejom)

Trenutno radim na "Ease in and out" kameri, kada se kamera vraca do katapulta da se pomera sa easeom
I naravno crtkam artwork ...

Pozdrav kompjuterasi do sledeceg updejta ...
Mercury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mercury na korisnoj poruci:
DylaN (21.8.2010)
Stara 21.8.2010, 16:56   #29
DylaN
Veteran
 
Član od: 25.12.2009.
Lokacija: Behind you
Poruke: 907
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 298 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

Lol kada kugla pogodi lika on nestane nadam se da ces tu ubaciti neku animaciju i malo krvi
DylaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2010, 17:33   #30
Mercury
Član
 
Član od: 30.8.2009.
Lokacija: Budva - Zemun
Poruke: 134
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 169 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

Citat:
DylaN kaže: Pregled poruke
Lol kada kugla pogodi lika on nestane nadam se da ces tu ubaciti neku animaciju i malo krvi
Naravno Najace da tako ostane

Evo ja se malo zezao photoshopu, pa sam nacrtao vikinga na brzaka ( slem mu je nedaj boze, al je smesan ) :

Mercury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2010, 17:36   #31
DylaN
Veteran
 
Član od: 25.12.2009.
Lokacija: Behind you
Poruke: 907
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 298 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

Opet
DylaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 13:45   #32
Mercury
Član
 
Član od: 30.8.2009.
Lokacija: Budva - Zemun
Poruke: 134
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 169 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

Evo ko zeli da proba "work in progress " igru sto sam za sad napravio:

http://www.megaupload.com/?d=5KN7UR5L

To su ti 3 levela, na brzaka sam ih sklopio...

Kontole :

Na klik misa ispaljujes kugle i na jos jedan da prekines kanap ( ako si vec igrao sa neta znas )
Leva i desna strelica za razgledanje terena
I na numpad 0 ,1 ,2 i 3 menjate kugle ( za sada )

Ako igra ne radi podji ovde :
http://forums.xna.com/forums/t/1988.aspx ( moja je pravljena na xna frameworku 3.1 )
Mercury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Mercury na korisnoj poruci:
boshkodj (23.8.2010), DylaN (23.8.2010), EclipsE (23.8.2010)
Stara 23.8.2010, 15:08   #33
boshkodj
Veteran
 
Član od: 4.7.2008.
Lokacija: Somewhere along the line
Poruke: 505
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

Svaka cast

Bas je odlicno uradjeno, ali mislim da ti je sada bitnije sta "nije dobro"

Ovako...

1. Kad mi je izbacilo score tablu, uspeo sam nekako da zabagujem, pa sam uspeo i dalje da izbacujem kugle

2. Mislim da nije potreban "dim" iza kamenja

3. Nekako mi izgleda da bi beli flesh trebao brze da se odvija.

4. Cini mi se da bi bilo lepse da katapult u odabiru levela ne pulsira

boshkodj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 15:22   #34
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Castle Smashers

Takodje kad dobijem zlatni pehar promeni se u srebrni jer se sledeca kugla spawnuje.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 16:10   #35
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

Hm , meni se ne svida kako radi fizika , naime na prvom nivou mozete iz prve unistiti dvorac cak i ako promasite sve !!!???!!!! ..... naime zidine kao da su Zive ! i non stop rade ...pomeraju se milimetar po milimetar , jednostavno ne mogu da miruju ....pa eto probajte sami promasite dvorac i gledajte sta ce se desiti ...nakon nekoliko minuta dvorac se rusi sam od sebe ...to je prva stvar ....druga stvar kad padne kameni blok na glavu ratniku i ratnik veoma cesto prezivi takve stvari :P , treca stvar pokusajte da ne otkacite kuglu ...otpasce sama od sebe i tu se vidi kraj tekstura a ako to uradite ponovo kugla se otkotlja u levo i jednostavno propadne u zemlju ....tad mi se cesto desi bug da vise ne mogu da startam katapult......i zadnja stvar je dizajnerske prirode ....kod slojeva od pozadine ....ako zelis da postignes dubinu nekog pejzaza onda bi trebalo da postepeno posvetljujes slojeve ...koji bi na kraju trebali da predju u plavicasto sivu nijansu...na taj nacin ces dobiti osecaj prostora.


Ostalo je sve super , i imam u vidu da je sve ovo W.I.P. pa ti samo skrecem paznju na te greske kako bi ih ispravio i napravio sto bolju igru ...inace nisam picajzla :P
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 19:05   #36
~Raf~
Član
 
Član od: 26.2.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 157
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 59 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

Mozda su ti na ovim nivoima ciljevi preblizu katapultu pa moram da gadjam "na dole" ako me razumes. Bilo bi lepo i kada bi mogla da se odalji kamera jer mi se desi da odapnem kamen a on preleti cilj previsoko i ne vidim njegovo sletanje uopste i koliko sam preterao.

+ bagovi koje su ti vec napisali, sve ostalo je super, mozda ce biti i bolja od uzora
~Raf~ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 19:14   #37
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

generalno odlicno napredujes, svaka cast.

e sad, na listu postojecih zamerki cu da dodam jos da je malo glupo (i neobazrivo) da na startu igre prebacis na full screen mod u neku tebi znanu rezolicju.

takve stvari treba ja da mogu da biram unapred.

za potrebe testiranja je i onako bolje imati celu igru u prozoru, a u finalnoj verziji ce vec moci korisnik da bira.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 20:07   #38
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
generalno odlicno napredujes, svaka cast.

e sad, na listu postojecih zamerki cu da dodam jos da je malo glupo (i neobazrivo) da na startu igre prebacis na full screen mod u neku tebi znanu rezolicju.

takve stvari treba ja da mogu da biram unapred.

za potrebe testiranja je i onako bolje imati celu igru u prozoru, a u finalnoj verziji ce vec moci korisnik da bira.

i ne samo to meni po izlasku iz igrice (posto to radim na ALT+F4) obavezno pobrka ostale prozore ...znaci ako mi total cmd bio otvoren na Maximize on ga vrati na Restore Down.
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 20:12   #39
Mercury
Član
 
Član od: 30.8.2009.
Lokacija: Budva - Zemun
Poruke: 134
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 169 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Castle Smashers

Citat:
boshkodj kaže: Pregled poruke
Svaka cast

Bas je odlicno uradjeno, ali mislim da ti je sada bitnije sta "nije dobro"

Ovako...

1. Kad mi je izbacilo score tablu, uspeo sam nekako da zabagujem, pa sam uspeo i dalje da izbacujem kugle

2. Mislim da nije potreban "dim" iza kamenja

3. Nekako mi izgleda da bi beli flesh trebao brze da se odvija.

4. Cini mi se da bi bilo lepse da katapult u odabiru levela ne pulsira

1. Znam to mi je bar lako za prepraviti .
2. Znam, to mi je za testiranje partikla ( samo test)
3. Prepravicemo
4. Videcu, posto jos nisam siguran dali cu to koristiti za odabir levela, ili nesto drugo (vikinge), al zato fensi katanci moraju

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Takodje kad dobijem zlatni pehar promeni se u srebrni jer se sledeca kugla spawnuje.
Znam to cu prepraviti, treba da uvedem jednu varijablu za end igre i to ce resiti problem.

Citat:
siv0nja kaže: Pregled poruke
Hm , meni se ne svida kako radi fizika , naime na prvom nivou mozete iz prve unistiti dvorac cak i ako promasite sve !!!???!!!! ..... naime zidine kao da su Zive ! i non stop rade ...pomeraju se milimetar po milimetar , jednostavno ne mogu da miruju ....pa eto probajte sami promasite dvorac i gledajte sta ce se desiti ...nakon nekoliko minuta dvorac se rusi sam od sebe ...to je prva stvar ....druga stvar kad padne kameni blok na glavu ratniku i ratnik veoma cesto prezivi takve stvari :P , treca stvar pokusajte da ne otkacite kuglu ...otpasce sama od sebe i tu se vidi kraj tekstura a ako to uradite ponovo kugla se otkotlja u levo i jednostavno propadne u zemlju ....tad mi se cesto desi bug da vise ne mogu da startam katapult......i zadnja stvar je dizajnerske prirode ....kod slojeva od pozadine ....ako zelis da postignes dubinu nekog pejzaza onda bi trebalo da postepeno posvetljujes slojeve ...koji bi na kraju trebali da predju u plavicasto sivu nijansu...na taj nacin ces dobiti osecaj prostora.


Ostalo je sve super , i imam u vidu da je sve ovo W.I.P. pa ti samo skrecem paznju na te greske kako bi ih ispravio i napravio sto bolju igru ...inace nisam picajzla :P
Ja zato jesam picajzla i ovo mi je jako bitno. Zelim da mi igra bude ispeglana u svakom pogledu. Ovo jeste WIP, tacnije prepravljao sam kod da bi je napravio igrivom, jer su neki ljudi trazili od mene da je probaju i ovako kako oni kazu "grbavu" verziju. Sve cu prepraviti, jer mi znace ovakvi odgovori kako bi poboljsao igru generalno.

Sto se tice tog levela radi se o jednom bagu, nepravilno je kreiran level (nije podesena frikcija), pa zato slajduje, taj prvi level, ova dva ja mislim toga slajdovanja nema.
Sto se tice neprijatelja jos radim na tome, samo je tu problem, tu oko glave za koluziju inace ostalo bi trebalo da je ok. Inace sto se tice toga kada opalis katapult i kugla se sama otkaci, tako je i u orginalnoj igri.

Citat:
~Raf~ kaže: Pregled poruke
Mozda su ti na ovim nivoima ciljevi preblizu katapultu pa moram da gadjam "na dole" ako me razumes. Bilo bi lepo i kada bi mogla da se odalji kamera jer mi se desi da odapnem kamen a on preleti cilj previsoko i ne vidim njegovo sletanje uopste i koliko sam preterao.

+ bagovi koje su ti vec napisali, sve ostalo je super, mozda ce biti i bolja od uzora
Pa ne trudim se da bude bolja, ali zelim da bude drugacija . Prepravicu tu relaciju, jel imam vec napravljen offsetX za kreiranje level, sada je ona postavljena na 3000, ako ocu da je zamak dalje samo stavim 10000 recimo, i resen problem


Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
generalno odlicno napredujes, svaka cast.

e sad, na listu postojecih zamerki cu da dodam jos da je malo glupo (i neobazrivo) da na startu igre prebacis na full screen mod u neku tebi znanu rezolicju.

takve stvari treba ja da mogu da biram unapred.

za potrebe testiranja je i onako bolje imati celu igru u prozoru, a u finalnoj verziji ce vec moci korisnik da bira.
Citat:
siv0nja kaže: Pregled poruke
i ne samo to meni po izlasku iz igrice (posto to radim na ALT+F4) obavezno pobrka ostale prozore ...znaci ako mi total cmd bio otvoren na Maximize on ga vrati na Restore Down.

Ne brigaj to sam vec napravio, samo nisam ubacio options u test. Inace testirao sam igru i radi menjanje rezolucije, sto je jos bolje, napravio sam da radi i za wide monitore, tako da ne strecuje artwork ( pillar box ). Testirao sam wide rezoluciju sa pillar boxing-om na bratovom kompu koji ima wide laptop, i sve radi savrseno.

Za sada ovo su rezolucije koje 100% rade ( testirano naravno fullscreen i windowed ) :

640x480
800x600
1024x768
1280x720
1280x800
1280x1024


Hvala svima za feedback, jako mi je bitno da me malo i kritikujete i dajete ovakve zamerke da poboljsam igru, a ne samo da me hvalite

Javljam se kad ispravim ovu gomilu gresaka, sa novim updejtom... Do tad cu i iscrtkam nesto novo ...
Pozdrav svima ...
Mercury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 21:06   #40
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Castle Smashers

U win sedmici kaze castle smashers has stoped working
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Return to castle Wolfenstein Uros12 Akcione igre 69 11.9.2012 22:09
Tiny Castle Nicklord Male igre 9 15.4.2010 16:46
Hamachi/Dota,Skibi Castle...!!! IvanSerbia Mrežne igre 1 21.8.2008 8:49
New Castle ili Venice Steve Osnovne komponente 8 29.12.2005 21:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com