Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.1.2019, 3:28   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Akg k92

Nakon korišćenja nekoliko modela koji su u principu nekakve AKG replike, sve više me je zanimalo kako zvuče neke prave AKG koje nisu mnogo skupe. Naiđem prošlog meseca na svež opis ovih K92 u What Hi-Fi i oni ih onako baš lepo nahvalili. Potražim cene kod nas i nađem ih na oglasima za sasvim normalnih 65€, cena za K72 praktično i nije manja, za K52 je 15€ manja i tako prelomim da uzmem ove. Slike sa neta čisto da ima da se vidi kakve su, a biće i moje uskoro:

Spoiler za Slike:


Izrada

Kabal je 3m dug, deluje kvalitetno. Šine su metalne, slušalice su od obične jeftine plastike ali je završna obrada ipak bolja od kineskih replika, a izmenjivi jastučići su od nekog mekanog i prijatnog materijala, vrlo su široki i ideja je da nalegnu oko ušiju a ne na njih. Taj detalj mi se jako sviđa, međutim potencijalni problem je što nisu baš duboki pa vam unutrašnji ravni deo možda malo pritisne ušne školjke - meni se baš to dešava. U početku ne smeta ali ako se nose malo duže onda se taj pritisak akumulira i postane naporan. Jedno od rešenja, što sam i radio, je da se pod jastučiće umetne neka podloška. Ja sam isekao onu pufnastu podlogu od miša, izrezao je u prsten postavio ispod jastuka - što se tiče udobnosti tako su postale su savršene. Nažalost tako se malo i umekša zvuk, oduzme mu se malo definicije i direktnosti... Tako da je to nešto što za sada nisam potpuno rešio - da budu i udobne i da zvuče najbolje moguće. Ja inače imam velike ušne školjke, nekom drugom možda zasmeta a možda i ne. Evo kako to izgleda kada se umetne podloga od miša izrezana ispod njih, ovo je moja slika:

Spoiler za Slika podignutog uloška za uši:



Zvuk

Sveukupno to je jedan topao, detaljan i dinamičan zvuk. Nije previše analitičan i stvarno je pogodan za sve namene, od muzike, preko filmova i igara. Ono što je jako bitno naglasiti je da se iz njih neće dobiti dobar zvuk sa telefona, integrisane zvučne i sl. Bude i tad OK ali ništa više od toga, prilično OK tako zvuče i Superlux/ISK koje su preko 2x jeftinije. Ali ako ih prikačite na neki dobar izvor koji ima baš posvećeno pojačalo za slušalice - što je u mom slučaju bio FX X6, Topping NX4 i moja integrisana pojačala - zvuk totalno oživi na na način na koji replike prosto ne mogu da isprate. Sve zvuči moćnije, veće i punije, a detalja ima dosta.

Hajde po onim klasičnim stavkama da ih uporedim sa ISK HP-580 i Superlux HD681 koje sam imao (ISK HF-2010 slušao, slična je stvar manje više):

Bas - dubok i na toploj strani ali mnogo brži tj. bolje kontrolisan, pa više svira note i udara a manje razliva i valja. Zato nikada nemate utisak da je pojačan iako frekventni grafici sa neta to sugerišu. Npr. pređem nazad na ISK HP 580 i bas mnogo više dominira i "ljulja".

Srednji - pored detalja imaju i punoću i zato slobodno može da se uživa u moćnim vokalima kao što su npr. Leonard Cohen, Norah Jones itd. koji na replikama uvek zvuče ispijeno i istanjeno. Isto ovo važi i za sve ostale srednje tonove a ne samo glasove - prosto su osetno puniji. Stvar broj 2 a vrlo bitna, ne postoji nikakva oštrina i sibilantnost u glasovima. Gledajući u grafike, mislio sam da će ih biti bar u nekoj meri ali ih prosto nema. Možete da ih slušate 3 sata i nikakav zamor se neće javiti.

Visoki - tu nema ničeg posebnog da se istakne, sasvim su dovoljno detaljni i čisti, nisu ni istaknuti ni povučeni. Replike su im u ovom delu verovatno najbliže jer mogu da izbace sličnu količinu detalja, samo što se kod njih čini da taj deo dominira jer fali one niže sredine, napadna je viša sredina, pa sve povuče na taj gornji - oštriji deo zvuka.

Zvučna slika - Za slušalice zatvorenog tipa je sasvim pristojno široka i ostavlja prilično dobar osećaj prostornosti oko vas, kao da se sve dešava u većem i lepo naduvenom balonu za razliku od replika čija je zvučna slika malo izduvenijem i skučenijem balonu.

Izolacija - Kao što rekoh slušalice su zatvorenog tipa, idu oko ušnih školjki, tako da prilično dobro izoluju i ne rasipaju zvuk. Meni se to dok igram baš sviđa jer lepša polovina može da radi šta želi, ne smetamo jedno drugom.

Dakle za ovaj novac koliko koštaju ovo su zaista odlične slušalice sa izbalansiranim zvukom za sve moguće namene. Ja sam i sve ove replike voleo ali su me obično zamarale na duže slušanje. Sa ovim AKG nemam tih problema jer su vrlo lepo izbalansiran proizvod bez nekih upečatljivih rupa ili pikova koji štrče. Samo im treba obezbediti izvor sa pravim pojačalom za slušalice i daće stvarno dobar all-round zvuk koji radi posao i za Jazz vokalistkinje, Rok 70-ih, Pop 80-ih itd. Za filmove i igre isto, to je moćan veliki zvuk sa puno detalja i dobrom izolacijom. Potencijalni problem su samo ti jastučići i njihova plitkoća.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Picard (3.1.2019), polarnimeda (26.1.2019)
Stara 25.1.2019, 18:02   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Akg k92

Jeste malo zakasnelo ali evo da dodam te obećane slike svoje.




Sad imam i YT video (na engleskom):

Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (26.1.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
akg, k92, slušalice

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com