Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.11.2013, 0:29   #1
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom ANDROID Mini PC S19C

Prvi deo:

Android Mini PC S19C.
Spada u " Android TV stick " liniju modela.
Uredja nije brendiran. ( BREND: N/A )
Proizveden u KINI.
Placen 38$ dolara, isti sa dodatnim punjacem( adapterom ) i HDMI kablom je ~48$. ( kupljen preko DX.com )
U pakvanju koje sam ja kupio dobija se: Urdjaj, cabl " usb to mini usb" ( u svrsi napajanja uredjaja preko USB-a) i uputstvo na engleskom.

#Dimenzije i tezina uredjaja:
10x4x1cm. (L x W x H).
Tezina uredjaja: svega 30 grama.



#Kratka Specifikacija:
Uredja pokrece OS Android 4.2.1 JB, dual-core 1.6ghz procesorski deo, RAM 1GB ddr3, interna memorija 4GB Nand flash...

#Puna specifikacija i nacini povezivanja:
Spoiler za Spec::



#Povezivanje na TV ili monitor:
Testirao sam ga mesec dana na 94cm Full HD 1080p WEG televizoru.
Posto TV ima nekoliko USB ulaza kao i dobro rasporedjene HDMI ulaze uzeo sam najjeftiniju verziju "ANDROID MINI PC paketa" bez adaptera i HDMI kabla.
Pre kupovine treba obratiti paznju sta ide u paketu zato sto ako nema dovoljno USB ulaza na TV ili je HDMI ulaz na nezgodnom mestu moze da bude problema sa povezivanjem i radom.


#Dodtani "gedzeti" neophodni za funkcionalnost:
Na ANdroid MINI pc stalno su mi povezni USB HUB i bezicni mis. Povremeno kacim i USB kameru sa microfonom. ( to je neki minimum da bi bilo sve funkcionalno i ako nemate ta pomagala imacete trosak vise ).Uspesno sam povezivao putem USB i Nokiju n8 kao i Motorolu XT910.

#Memorija za "storage":
Od 4GB kolko je integrisano oko 2GB je slobodno. Ubacio sam i SD karticu od 8gb ali moze i obican USB stick ili cak eksterni hard da se koristi za prosirenje " sorage "prostora.

#Povezivanje na internet:
Na internet sam povezan putem WIFI-ja sa rutera koji je pola metra od TV ( signal je pun i brzina maksimalna). Probao sam ga i na DELL monitoru u drugoj sobi 10 metara i 3 zida dalje ali tada jedva dobija signal i neije mogao da radi dok laptop i mobilni imaju skoro pun signal u toj sobi.
U teoriji internet vezu moze da prima i putem USB. Monitor nema zvucnike, a nije moguce dobiti zvuk povezivnje usb zvucnika.

#Rad hardwera:
Specifikacija S19C Androit MINI PC je neki minimum koji je dovoljan da obezbedi stabilan rad bez restartovanja i blokiranja.
Brzina odziva aplikacija moze da se meri u sekundama ( a ne milisekundama ) i na multitasking moze da se zaboravi. Primera radi dok se skida nesto preko "uTorrenta" ako pokrenete "Angry birds" ili hocete da pustitr "YT" ili "Skype" ili bilo sta zahtevnije docice do blokade i najverovatnije restartovanja uredjaja.
Ali zato dok koristite samo jednu aplikaciju u trenutku nema nikavih problema i sve se ponasha relativno brzo ali najbitnije stabilno.

#Rad softwera:
OS je Android 4.2.1. Blagodeti Androida 4 su tu kao i google "playstore" pun aplikacija.
Ja sam ga najvishe koristio za Gmail, pregled i sitnu obradu PDF i .DOC dokumenata, Skype, Youtube, download torrent-a ( nekih manjih serija ili aplikacija), Surff, video streaming ( mimo YT), igranje Angry Birds-a SW 1 i 2 ( koji inpozantno deluju na velikom ekranu ) kao i citanje novina i knjiga i pustanje HD rip filmova, citanje skeniranih scripti za fakultet itd.
Od igara sam probao samo Angry Birds SW 1 i 2 i rade fnatasticno bez i najmanjeg FPS dropa.
Od aplikcaija koje nisu dostupne na marketu do sad sam naleto samo na dve meni bitne ( Real player i VIBER ) Al opet obe mogu da se instalirju preko pruzeteog .apk mimo playstora i rade.
Uredja pored svog N/A launchera ima Integrisani Apex launcher ( munjevito radi sa svim efektima ).
Uredja je fabricki rootovan i ima integrisni " SuperSUpro".
Integrisna aplikacje koje bih izdvojio: WEB browser N/A ( nosi sa sobom Flash player 11, dosta podseca na IE11, jedini pusta video i flash sadrzaj sa svih sajtova), Mail, Gmail, Calendar, Yuotube, Video player N/A, file menager N/A....
Aplikacije meni bitne koje sam probao i rade odlicno: ADBLOCK PLUS, uTorrent, Opera classic, Skype, Clean Master, Kingsoft Office, AndroZip....



#Kvalitet slike i zvuka:
Filmovi 1080p rade dobro. MP4 za sada svaki odlicno, ali imao sam problema sa jednim .MKV 1080p filmom koji je jedino cisto bez seckanja mogao da radi sa Stock ( N/A ) video player-om. Posle cega sam obrisa sve druge video playere i sada koristim samo taj koji je dosao uz Softwer jer sve stvarno lepo radi sa njim.
Sto se tice kvaliteta slike, kolko TV pruza tolko se i dobija. Odnosno nista se ne umanjuje i cak je recmo HD snimak neke serije sa YT dosta bolji nego sa digitalne koblovske.
Zvuk je tkodje odlican, nemam zamerki.

Poslednja ispravka: Filip89x (4.11.2013 u 17:10)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Filip89x na korisnoj poruci:
Dekip (28.11.2013), mcdado (1.12.2013)
Stara 3.11.2013, 0:31   #2
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: ANDROID Mini PC S19C

Drugi deo:

#Mana za 38$ stvarno nema.
Mozda eto da kazem da se greje al opet nije strasno, nista vise od TV ili monitora ili bilo cega drugog tome slicnog. ( ali se TV ne greje nista vise kada radi sa njim). I sto na sebi nema neko dugme za gasenje niti moze da se ugasi Softverskim putem. Mada u mom slucaju na mom TV kada ukljucim TV tak kad prebacim "sorce" na HDMI ukljucuje se MINI PC, tako da ako ukljucim TV radi gledanja filma preko USB, kablovske ili dvd, MINI PC nije upaljen u prazno ali jednom kad ga ukljucim gasi se tek kada se ugasi i TV.
Slabiji prijem WIFI-a.
#Za mesec dana cesto mi je radio po ceo dan i ne pokazuje znake umora ni posle 6-7 sati gledanja filmova i surfovanja.
Definitivno sjajan "gedzet" koji nas uvodi u pocetak jedne nove ere PC-ja......

Jedno je sigurno oko 30% manje koristim dektop i laptop racunar u kuci.
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2013, 14:49   #3
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: ANDROID Mini PC S19C

Treci deo:
Malo slika:



Za sada za mene najveca mana je losa reprodukcija .MKV video materijala. Probao sam preko BSplayer, Moboplayer, MXplayer, VLC i stock. Na stock "plejeru" pusta najbolje ali se na svima oseca fps drop i na svakih 10-ak sekundi zastane. Nije bitno da li je 720p ili 1080p uvek isto radi.
.MP4 1080p film odlicnog kvaliteta od 4gb svaki pusta odlicno i bez fps dropa i seckanja.
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2013, 12:52   #4
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: ANDROID Mini PC S19C

Hvala za dobar prikaz ovog malog sokoćala Razmišljam da i sebi za par meseci kupim nešto takvo.

Uzgred... skini, bre, te nalepnice sa TVa
ZoNi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2013, 14:35   #5
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: ANDROID Mini PC S19C

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Hvala za dobar prikaz ovog malog sokoćala Razmišljam da i sebi za par meseci kupim nešto takvo.

Uzgred... skini, bre, te nalepnice sa TVa
E vala skinucu ih...
Inace ja sam namerno uzeo za 38$ kako ne bih placao carinu ( carina se placa ako je preko 50$ 10%, ja sam platio samo PDV 20%).
Zaista smesne pare...

Evo jos jedan primer blagodeti: Gleda mi se serija Dosije X ponovo, kad imam vremena lepo ,kad ja hocu ukljucim TV odem na http://www.watchseries.to/ izberem epizodu, pustim, sve radi bukvalno i brze nego na kompu, ABP blokira sve reklame i ostalo, slika je ista kao i na obicnom kablovskom FOX kanalu, mozda cak i malo bolja, naravno full screen, zvuk odlican....

Zaista koristan gedzet... Nisam ljubitelj i zaludjenik za Androida, ali ovo je sasvim OK...
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Filip89x na korisnoj poruci:
ZoNi (27.11.2013)
Stara 28.11.2013, 19:53   #6
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: ANDROID Mini PC S19C

Како си купио ово чудо? Има ли негде у некој радњи или си наручио преко нета?
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2013, 20:16   #7
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: ANDROID Mini PC S19C

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Како си купио ово чудо? Има ли негде у некој радњи или си наручио преко нета?
Preko dx.com. Cekao sam 25 dana, Stiglo je na kucnu adresu. Postaru sam doplatio PDV.
Ima i kod nas po oglasima. Pojavili su se i quad corovi. Drugar je kupio kod nas quad core za 9000 din preko kupinda. A u radnjama tipa winwin ih ima al obicno su singlecore (sto nije dovoljno) i cene ih od 6000din pa na gore.

Dual core je sasvim dovoljan i veliki je izbor po stranim sajtovima za smesne pare.
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2013, 11:15   #8
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: ANDROID Mini PC S19C

Za te pare je ekstra. Dual core minimum za full HD ripove. Cudo zeza taj mkv. Topla preporuka da uzmes neku mini wifi tastaturu sa trackpadom. A sam stick je ekstra za emulatore tipa (S)NES/N64/Sega/PS1... uz kombinaciju sa nekim wifi gamepadom.

Mislim, po tim telefonima koje imas videlo se da znas sta kupujes, nista bez OTG i tv-out podrske .
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku el_corona na korisnoj poruci:
Filip89x (30.11.2013)
Stara 25.12.2013, 14:12   #9
dido2
Novi član
 
Član od: 19.3.2011.
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: ANDROID Mini PC S19C

Druže ima isti ovaj Player.

Kaži mi kako da ga povežem sa laptopom tj, da preko njega i wifija puštam filmove na tv bez prebacivanja filma na memoriju ovog uređaja? Tzv strimovanje.

Sve pohvale za ovaj uređaj. Naručio sam sestri noviju verziju S21C, treba da stigne. Može se preko dodarnog adaptera hdmi to vga sa audio izlazom povezati na monitor kompa. Slika je extra, provereno.


Poslednja ispravka: dido2 (25.12.2013 u 14:32)
dido2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 16:19   #10
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: ANDROID Mini PC S19C

Evo uspeo sam ultra lako i brzo.
Na PC/laptop sam skinuo http://xbmc.org/download/ XBMC programcic.
Instalirao i pokrenuo ( dozvolio preko firewall-a sve kad me je pitao), a u system>settings>services>UpNP stiklirao sve.

Na Android MINI PC-u sam skinuo preko store "MediaHouse UPnP / DLNA Browser". Odmah ga pokrenuo i vec je pronasao XBMC i moj PC i preko opcije BROWSE dostupni su folder koje sam serovao( dodao lokacije i foldere gde su mi slike i video) preko XBMC na PC-u.

p.s S19C ima u sebi eHomeMedia app i ona vidi XBMC al nece da pusta filmove i slike.....
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Filip89x na korisnoj poruci:
dido2 (28.12.2013)
Stara 16.1.2014, 13:13   #11
dido2
Novi član
 
Član od: 19.3.2011.
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: ANDROID Mini PC S19C

ANDROID Mini PC S21C, Upravo stigo.

Razlika od prethodnog modela je u tome što S21C ima Android 4.2.2 OS, dva USB-a ( host i micro), 8 GB memorije i bluetooth koji u specifikaciji nisam našao ali na uređaju ga ima i radi sasvim ok.

Main Features:
Using Cortex A9 dual core up to 1.6GHz, match up with 1GB RAM, 8GB Nand flash
Used Android4.2.2 OS, provides stable environment for OS running and stable system compatibility
Support Wi-Fi 802.11 b/g/n
Support airplay function and remote control by mobile phone
The TV box automatically turn on the TV software when starting up
Support external hard disk, up to 500GB
Support 2.4G wireless remote mouse and keyboard connection
Support full HD 1080P video decoding and high definition playback

Model: Android 4.2.2 mini PC
CPU: Cortex-A9 dual core up to 1.6GHz
RAM: DDR3-1GB
Flash memory: Nand flash 8GB memory
2.4G: Support 2.4G wireless connecting
WiFi: 802.11 b/g/n
TF card: Support
Screen: No screen, support HDMI output to TV

Plaćen 49$ sa power adapterom i HDMI produžnom kablom.



dido2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dido2 na korisnoj poruci:
Filip89x (16.1.2014), todos (20.1.2014)
Stara 16.1.2014, 13:53   #12
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: ANDROID Mini PC S19C

Javi utiske kako radi

Ja sam porucio jedn iste specifikacije kao taj ali sa dodatnom antenom za WIFI....
Kosta ce me 5500din sa dazbinama i dostavom na kucnu adresu!

Inace stigao mi je i quad stick... Medjutim zali mi se covek da se restartuje ako se gleda neki kvalitetan film fullHD film ili ako se duze igraju igre....

Sumnjam na temperature....

Sa dual-coro nije bilo takvih problema....
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2014, 10:53   #13
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: ANDROID Mini PC S19C

Javi kako radi full HD (pravi, cc 25gb, ne neke Yifi fajlove) jer se žale da ni jedan neće da se nit pusti nit streamuje ;(
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2014, 13:57   #14
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Arrow Re: ANDROID Mini PC S19C

^^Heh, ja nemam film ili video veci od 6gb ( niti imam potrebu za tako nesto)....
Sa ovog sajta http://www.divx.com/en/devices/profiles/video
sam probao ( na S19C ) sve samplove cisto da vidim kakav je kvalitet slike i svaki fantasticno radi... ( ukljucujuci .MKV)

Ja se ne razumem u video formate i tako to, ako imash LINK za neki sample ( ako je dovoljan za probu ) ti mi ga prosledi ovde ili na LP, pa cu da probam.

Zalio sam se na .MKV ali neki odlicno rade ali bude i filmova koji su zastajali na sekund. Konkretno ne znam do cega je zato sto recimo film od 750mb .MKV lose radi, a film od 2.5gb .MKV odlicno radi. Sve je to rezolucije 1080p. MP4 do sada koje sam probao sa odlicnim slikama i 1080p od 1gb, 2gb, 4gb, savki super pusta.

Mislim, ne znam kolko je realno ocekivati od 40$ vrednog Kineza da sad radi neki teski posao i vrsi reprodukciju nekog nevidjenog kvaliteta slike i zvuka.
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2015, 14:53   #15
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: ANDROID Mini PC S19C

Da dignem temu iz mrtvih.

Imam ovaj Android TV Box ali ne mogu da namestim Skype. Chat radi, ali pozivi ili video pozivi ne. Aplikacija se samo srusi. Imam neku bezveznu Gigatech kameru ali je box izgleda ne prepoznaje (kamera radi na kompu). Vidim da si ti namestio Skype. Ako moze neko objasnjenje kako.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2015, 17:13   #16
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Wink Re: ANDROID Mini PC S19C

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
Da dignem temu iz mrtvih.

Imam ovaj Android TV Box ali ne mogu da namestim Skype. Chat radi, ali pozivi ili video pozivi ne. Aplikacija se samo srusi. Imam neku bezveznu Gigatech kameru ali je box izgleda ne prepoznaje (kamera radi na kompu). Vidim da si ti namestio Skype. Ako moze neko objasnjenje kako.
Imam usb kameru sa microfonom neku najjadniju genius sto sam dobio na poklon uz laptop, utaknem je samo u hub i to je to.
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Filip89x na korisnoj poruci:
mp3lopov (6.2.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
android mini pc, android tv, android tv box, s19c, smart tv

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Entry-level polovni Android? Da li se isplati? doctor Aparati i oprema 17 10.10.2012 15:14
Android telefon do 150 evra? Palitreks Aparati i oprema 11 15.6.2012 8:39
[Android] AIDE - Android Java IDE MG-RAY Programi za mobilne telefone 0 10.3.2012 11:07
iPhone 4 vs Xperia Arc vs Xperia Mini Pro ELIPS Aparati i oprema 33 23.11.2011 21:04
Android - debagovanje na vasem mobilnom uredjaju u Linuxu pivonroll Programiranje 0 4.9.2011 14:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com