Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.6.2008, 6:49   #301
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Komplikacija je u tacki da moraju da plate Telekomu zakup ADSL porta prenosio ti podatke ili ne. A to kosta. Plus placaju zakup linija za prenos podataka. Kod SBB je njihova infrastruktura, Telekomu placaju samo za zakup linija za prenos podataka. Zato SBB moze sebi da dozvoli luksuz da ti placas kada i koliko hoces, dok provajderi to nemogu. Problem je sto SBB nema u mnogim situacijama dovoljnu sirinu linka pa ...
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
Johnny (18.6.2008)
Stara 21.6.2008, 18:35   #302
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Nadam se da nije problematicno pitanje,ali ne znam kog provajdera da izaberem za ADSL pa ako moze par preporuka na osnovu licnih iskustava,bitno mi je da nema ogranicenja protoka to jest download-a(ako to postoji u ovoj zemlji)i da ne zezaju oko p2p i torenata.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2008, 18:56   #303
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Mrzim samog sebe što ću ovo da ti kažem, ali "Telekom" nije loš izbor: nema ograničenja downloada, zabrana i kontrola, prenos podataka je stabilan (kod mene je konstantno 114 KB/s). Imam paket 512 koji je kasnije "prekomandovan" u 1024 (kad su onomad duplirali brzinu). Jedino mi se ne sviđa što mesečno plaćam oko 2100 dinara (1800 + PDV), vidim da ovi "podstanari" (ostali provajderi) manje deru, ali oni pak (kažu) imaju veći stepen agregacije (više korisnika na jedan link ili kako se to već zove).

Što se P2P i torent klijenata tiče ne mogu ništa da ti kažem (jer ih ne koristim), ali iz postova ljudi koji su kao i ja kod voljene institucije vidim da nema nekih problema ni sa tim.

Za tačno godinu dana koliko koristim "Telekomov" ADSL nisam imao nikakve probleme (pucanje veze, pad protoka), niko me nije ništa pitao, proveravao, upozoravao, pretio. Mada, ja možda i nisam neki problematični korisnik jer ne skidam (mnogo) najnovije filmove, muziku (na šta su, kanda, provajderi najosetljiviji).

Da ne zaboravim, i tehnička podrška im je uvek bila ljubazna i korisna u ono malo prilika kad sam imao potrebu da ih zovem.

I da rezimiram: mrzim ih (zbog monopola), ali usluga nije loša.

P.S. Pažljivo pročitaj ugovor pre nego što ga potpišeš, a naročito obrati pažnju na to koliko dugo si dužan da koristiš ADSL pre nego što možeš bez penala da raskineš dil ako nečim nisi zadovoljan. Da je samo malo jeftinije, bez dvoumljenja bih ti preporučio "Big T".
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Kisr (21.6.2008)
Stara 22.6.2008, 14:59   #304
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Kod TELEKOMA se potpisuje ugovor na godinu dana a ako raskines ranije moras da platis 5000+PDV tako da nema zezanja, razmisli dobro sta ces i koliko da koristis, ja sam njima generalno zadovoljan(uslugom),ali cekam WIMAX sl. godine zdravlje Boze...Mada videcemo da li ce biti ovog povecanja cene od juna, prokleti monopol
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
Kisr (23.6.2008)
Stara 22.6.2008, 21:39   #305
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Kisr kaže: Pregled poruke
Nadam se da nije problematicno pitanje,ali ne znam kog provajdera da izaberem za ADSL pa ako moze par preporuka na osnovu licnih iskustava,bitno mi je da nema ogranicenja protoka to jest download-a(ako to postoji u ovoj zemlji)i da ne zezaju oko p2p i torenata.
Preporuka za PTT. Koristio sam njihov ADSL godinu i po dana, bez zamerki. Jedini u pocetku nisu imali agregaciju. Dobijas i popust posle nekoliko meseci koriscenja. Sto se downloada tice, nema ogranicenja za torrente i p2p. Za 1,5 godinu, ukupno nedelju dana nije radio zbog izvodjenja radova Telekoma. Nekad i po 3 meseca nisam placao racune, a i nisu mi iskljucili net.
Posle godinu dana, ponovo sam uzeo ADSL kod njih i zadrzao pravo na popust. Ugovor se potpisuje na neodredjeno vreme i mozes posle mesec dana otkazati koriscenje.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku altas na korisnoj poruci:
A M G (22.6.2008), Kisr (23.6.2008)
Stara 23.6.2008, 0:22   #306
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

@Kisr:


Imaš čitavu temu vezanu za to, ovde, hajde da se ne ponavljamo svakih nekoliko meseci...

Ubuduće budi ljubazan pa prvo pretraži forum, da budeš siguran da pitanje koje te zanima neko drugi već nije postavio
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2008, 21:47   #307
Kidi
Novi član
 
Član od: 9.8.2006.
Poruke: 20
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Prikljucujem ADSL (Telekomov) i imam malih problema...
Ne znam da li je bilo ovog pitanja na prethodnim stranama, ali ovo sto sam uspeo na brzinu da pregledem, nije.
Znaci, uzeo sam paket od 512 i dobio modem HUAWEI HG510 (bele boje, pise Telekom Srbija na njemu). Povezao sam sve sto treba sa spliterom, modemom, kucistem...

Kad sam se cuo sa covekom iz servisa danas, rekao mi je da je sve sto sam odradio oko povezivanja OK i da u Network Connections (u Control Panelu) pored dosadasnjih Dial-up konekcija treba da stoji i jedna takva ikonica (kao potvrada da je internet veza uspostavljena) u sklopu "Local area" konekcije ili tako nesto.

Meni medjutim se to nije pojavilo u Network Connections i on mi je rekao da bi mozda neka mrezna podesavanja trebala da se odrade u Biosu.

Imam Windows XP i da ne pisem dalje, klasican jedna konfiguracija racunara... Ni mnogo staro, ni mnogo novo.

El moze pomoc? Hvala unapred...
Kidi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2008, 21:53   #308
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: ADSL pitanja

^^^^^

Prvo shto mi pada na pamet je da ti je mrezna kartica iskljuchena u BIOS-u, pa ako si se povezao preko ethranet kabla(onaj plavi) onda zbog toa ne radi...
Dakle probaj u podeshavanjima za BIOS da nadjesh i ukljuchish mreznu, ili ako ne uspesh u tome jednostavno se povezi preko USB-a...

Nema neke razlike, al' ja volim ethranet....
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2008, 22:03   #309
Kidi
Novi član
 
Član od: 9.8.2006.
Poruke: 20
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
next kaže: Pregled poruke
^^^^^

Prvo shto mi pada na pamet je da ti je mrezna kartica iskljuchena u BIOS-u, pa ako si se povezao preko ethranet kabla(onaj plavi) onda zbog toa ne radi...
Dakle probaj u podeshavanjima za BIOS da nadjesh i ukljuchish mreznu, ili ako ne uspesh u tome jednostavno se povezi preko USB-a...

Nema neke razlike, al' ja volim ethranet....
Pa u tom Biosu ne znam da li bi 2 stvari mogao da ti nabrojim da znam da uradim. Mozda je bruka za mene, ali dobro sad

Kako da se povezem preko USB-a kada nije isti ulaz kao sto je u modemu i ovom plavom kablu... A i ova preostala (visak) 3 kabla se razlikuju samo u boji od ovog plavog.

Ajde kazi mi prvo gde da idem u Biosu (posto mi je i ovaj iz servisa rekao tako nesto da treba da se ukljuci mrezna)?
Pa ako ne moze tamo nista da pomogne, onda daj da vidim to preko usb-a...
Kidi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2008, 22:10   #310
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: ADSL pitanja

^^^^^

Iskreno ne znam ni ja napamet, a mrzi me da resetujem komp i gledam shta tachno ide, a plus shto ima razlichitih BIOS-a...
Ma nije to nishta strashno, prochachkaj malo,i kad naidjesh na naziv "ethranet adapter" il itako neshto slichno idi lepo enable i to je to...ne mozesh nishta da pokvarish ako ne dirash nishta sem toga....

A ako hocesh preko USB-a, jednostavno izvadi mrezni kabal,zakachi USB kojiti je takodje doshao u pakovanju, pratish uputstva za instalaciju sa cd-a i to ti je to...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2008, 22:19   #311
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Kidi kaže: Pregled poruke
Prikljucujem ADSL (Telekomov) i imam malih problema...
Ne znam da li je bilo ovog pitanja na prethodnim stranama, ali ovo sto sam uspeo na brzinu da pregledem, nije.
Znaci, uzeo sam paket od 512 i dobio modem HUAWEI HG510 (bele boje, pise Telekom Srbija na njemu). Povezao sam sve sto treba sa spliterom, modemom, kucistem...

Kad sam se cuo sa covekom iz servisa danas, rekao mi je da je sve sto sam odradio oko povezivanja OK i da u Network Connections (u Control Panelu) pored dosadasnjih Dial-up konekcija treba da stoji i jedna takva ikonica (kao potvrada da je internet veza uspostavljena) u sklopu "Local area" konekcije ili tako nesto.

Meni medjutim se to nije pojavilo u Network Connections i on mi je rekao da bi mozda neka mrezna podesavanja trebala da se odrade u Biosu.

Imam Windows XP i da ne pisem dalje, klasican jedna konfiguracija racunara... Ni mnogo staro, ni mnogo novo.

El moze pomoc? Hvala unapred...
Verovatno imas integrisanu karticu.E nju u biosu enablejus ovako.Udjes u bios(delete),odes u integrated peripheals(tako nesto) i ne znam tacno,ali trazi network ili lan i to enable i to je sve
HaveBreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HaveBreak na korisnoj poruci:
Kidi (28.6.2008)
Stara 27.6.2008, 22:34   #312
Kidi
Novi član
 
Član od: 9.8.2006.
Poruke: 20
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Sto se tice ovoga, resen problem...
Hvala u svakom slucaju.

Za one koji ce mozda imati slicne probleme, a imaju slican bios kao i ja, neka tamo nadju LAN... (vec ne znam ni ja koko bese, pod utiskom sa. SEljak a, uzeo adsl ) i samo ENABLED.

Skida mi oko 55 kb/s itd. Nece valjda biti nekih problema...
Kidi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2008, 7:33   #313
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Kidi kaže: Pregled poruke
Sto se tice ovoga, resen problem...
Hvala u svakom slucaju.

Za one koji ce mozda imati slicne probleme, a imaju slican bios kao i ja, neka tamo nadju LAN... (vec ne znam ni ja koko bese, pod utiskom sa. SEljak a, uzeo adsl ) i samo ENABLED.

Skida mi oko 55 kb/s itd. Nece valjda biti nekih problema...
Nisi seljak i ja sam imao isti problem i nazvao sam tehnicku podrsku i rekao mi je da je integrisana i da je treba ukljuciti u BIOS-u.Ja sam mu odgovorio dobro,sad cu,kad on ono "meni ne preporucujemo vam da sami to radite mozete nesto poremetiti bla bla.Jedina razlika izmedju tvog i mog slucaja je sto sam ja sam trazio,a ti na forumu...

Poslednja ispravka: Iris (28.6.2008 u 9:49) Razlog: on za to ne sluzi!
HaveBreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2008, 16:19   #314
srdjanst
Novi član
 
Član od: 5.7.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom ADSL problem

Koristim ADSL internet kod Telekoma od marta meseca prosle godine. Problem mi se javio tek pre dva dana, a sastoji se u sledecem:
Brzina downlouda je na nekih 40-50% od maksimalne - provereno na speedtest.net
Druga vrsta problema je sto se ADSL modem sam iskljucuje na "link" tacno na svakih 13 min i 20 s. To potraje nekoliko sekundi a zatim se ukljuci sa novom IP adresom. Brzina prenosa podataka je uvek ista (40-50%) dok Internet radi.
Molio bih da ako neko ima iskustva sa ovim problemom ublazi moju patnju.

Pozdrav
srdjanst je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2008, 14:06   #315
Daredevil 2
Član
 
Član od: 11.5.2006.
Lokacija: Kragujevac Reputacija:Advenced guitar player
Poruke: 68
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Imam ja 'edno pitanje.Odem pre neki dan u postu (gde sam potpisao ugovor za ADSL sa ptt-om) i upitam ih kako to 4 meseca nema da dobijem net za koji sam potpisao ugovor.ONI MI KAZU ako VI imate opremu internet mozemo odmah da vam sprovedemo jer je vaz zahvtev obradjen bla bla bla...medjutim ja ne kapiram KAKO ja treba da imam opremu kad su se oni ugovorom OBAVEZALI da ce da mi je daju na koriscenje i da to ulazi u cenu a ja da kupim opremu a da placam njima kintu za iznamljivanje njihove opreme koju mi nisu dali necu.Imate li neki predlog za resavanje ovog problema?
Daredevil 2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2008, 15:27   #316
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: ADSL problem

Citat:
srdjanst kaže: Pregled poruke
Koristim ADSL internet kod Telekoma od marta meseca prosle godine. Problem mi se javio tek pre dva dana, a sastoji se u sledecem:
Brzina downlouda je na nekih 40-50% od maksimalne - provereno na speedtest.net
Druga vrsta problema je sto se ADSL modem sam iskljucuje na "link" tacno na svakih 13 min i 20 s. To potraje nekoliko sekundi a zatim se ukljuci sa novom IP adresom. Brzina prenosa podataka je uvek ista (40-50%) dok Internet radi.
Molio bih da ako neko ima iskustva sa ovim problemom ublazi moju patnju.

Pozdrav
Imao sam isti problem, verovatno su ovi iz Telekoma nešto čeprkali. Kod mene je sad sve OK, a ako i dalje imaš problem - klasika: cimaj njihovu tejničku službu! Pozz
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2008, 17:47   #317
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Daredevil 2 kaže: Pregled poruke
Imam ja 'edno pitanje.Odem pre neki dan u postu (gde sam potpisao ugovor za ADSL sa ptt-om) i upitam ih kako to 4 meseca nema da dobijem net za koji sam potpisao ugovor.ONI MI KAZU ako VI imate opremu internet mozemo odmah da vam sprovedemo jer je vaz zahvtev obradjen bla bla bla...medjutim ja ne kapiram KAKO ja treba da imam opremu kad su se oni ugovorom OBAVEZALI da ce da mi je daju na koriscenje i da to ulazi u cenu a ja da kupim opremu a da placam njima kintu za iznamljivanje njihove opreme koju mi nisu dali necu.Imate li neki predlog za resavanje ovog problema?
Ili da sacekas ili da kupis ADSL ruter...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 12:53   #318
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Ima li neko iskustva sa ptt-om? Ne pise da li koriste agregaciju, vec samo:
Citat:
PTT NET svojim korisnicima garantuje veoma visok nivo kvaliteta ADSL usluge.
, sto mi zvuci malo neozbiljno. I da li je moguce licno podneti zahtev ili se mora prijaviti preko internet formulara? Malo je cudno traziti internet preko interneta.

p.s. Zasto nije dozvoljeno pretrazivanje na reci od 3 slova? Posle ce biti "koristi pretragu", a ne mogu da trazim rec "ptt".
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 15:46   #319
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Johnny kaže: Pregled poruke
p.s. Zasto nije dozvoljeno pretrazivanje na reci od 3 slova? Posle ce biti "koristi pretragu", a ne mogu da trazim rec "ptt".
Traži preko google-a sa "ptt site:sk.rs/forum" (bez navodnika).
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sun Tzu na korisnoj poruci:
Aleksa (18.7.2008)
Stara 18.7.2008, 11:29   #320
Aleksa
Član
 
Član od: 30.1.2006.
Poruke: 451
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

ja koristim ptt i sasvim sam zadovoljan, ne znam kolika je agregacija. Sto se tice zahteva, ja sam to licno podneo (ali bese to pre dve godine)

edit: greskom sam se zahvalio koristinku Sun Tzu
Aleksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aleksa na korisnoj poruci:
Johnny (18.7.2008), Sun Tzu (18.7.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, internet

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
Fedora 5 + USB Adsl Eni Slobodni softver 0 5.9.2006 16:36
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com