Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2008, 0:43   #1
obZen
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Avetinjski direktorijum! (žestok problem sa file systemom)

Problem je sledece prirode:
nedavno sam reinstalirao sistem. Hard disk mi je podeljen na tri particije u NTFS file system-u. Pre instalacije formatirao sam samo sistemsku particiju, jer sam na ostale dve imao podatke koje sam zeleo da zadrzim. Od instalacije na jednoj particiji ne mogu da pristupim jednom odredjenom direktorijumu. To je jedini direktorijum na hardu sa kojim mi se to desava. Kada god pokusam da mu pristupim, izbaci mi obavestenje

"E:\My Files\My Videos is not accessible. Access is denied."

Prijavljuje mi da je velicina direktorijuma 0b, dok bi trebalo da bude nekoliko GB. Ono sto je najcudnije, kada izaberem 'Properties' particije na kojoj se direktorijum nalazi, prijavljuje mi stvarno stanje slobodnog prostora tj. NEUMANJENO za velicinu direktorijuma (kada bi njegova velicina stvarno bila 0b).

Tako se ponasa iz Windows Explorer-a, kada pokusam da mu pristupim iz Total Commander-a jednostavno se ne dogodi nista. Da stvar bude jos komplikovanija, iz DOS-a mogu da udjem u direktorijum (iz MS-DOSa, ne Command Prompt-a) i tada u njemu nalazim sve fajlove koji i treba da su prisutni tamo. Ali iz DOS-a ne mogu da ih kopiram (kao ni sa ijedne druge lokacije na hard-u zbog cega sam zakljucio da se iz DOSa ne moze manipulisati fajlovima u NTFS sistemu. Valjda je zakljucak ispravan?).
Na starom Windows-u nisam cinio nista neuobicajno sa tim direktorijumom, nije zasticen sifrom, nije encrypt-ovan niti sta slicno.
Pokusao sam sa: defragmentacijom, scandisk-om (duboki, radio ga je 40ak minuta), HDD Regenerator-om (Nakon 13 sati rada nije nasao ni jedan bad sector, ocekivano.), probao sa software-om za poravku registry baze; odneo sam ga i kod druga, prikljucio na njegov racunar i pokusao da mu pristupim sa drugog sistema - bez uspeha. Jedini zaklucak do koga sam dosao je da mu je iz nekog razloga zabrljano nesto u System Volume Information-u, te sad prijavljuje prazan prostor umesto pravi sadrzaj. Reinstalaciju Windows-a sam ostavio za poslednju opciju SAMO ako sam siguran da to resava problem.

Ja sam iscrpeo sve opcije, ima li ko ideju sta jos da pokusam da bih naterao Windows da ponovo 'vidi' direktorijum i fajlove u njemu?
obZen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2008, 0:47   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Avetinjski direktorijum! (zestok problem sa file system-om)

Preuzmi vlasništvo (ownership) nad direktorijumom, pa će biti sve ok. Govorilo se dosta o tome na forumu, pa slobodno pretraži teme.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
obZen (6.11.2008)
Stara 6.11.2008, 1:35   #3
obZen
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom

30 sekundi posla...


Mora da si se upisao od smeha citajuci sta sam sve pokusavao i koliko vremena izgubio pokusavajuci da ga nateram da radi.

Tvoj sam duznik. Ako imas neki ves da se pere, slobodno reci.

Odgovori mi samo jos ovo: Je li postoji neki konkretan i ustaljen razlog zbog koga se to desava? Reinstalirao sam Windows bezbroj puta, ovo mi se nikad ranije nije desilo.
obZen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2008, 8:38   #4
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Avetinjski direktorijum! (zestok problem sa file system-om)

Citat:
obZen kaže: Pregled poruke
...Je li postoji neki konkretan i ustaljen razlog zbog koga se to desava? Reinstalirao sam Windows bezbroj puta, ovo mi se nikad ranije nije desilo.
Sada si definisao drugo korisničko ime i/ili šifru za pristup Windowsu pa te sistem tretira kao "uljeza" kada pokušavaš da otvoriš "tuđe" fajlove.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2008, 9:13   #5
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Avetinjski direktorijum! (zestok problem sa file system-om)

Citat:
obZen kaže: Pregled poruke
30 sekundi posla...
Mora da si se upisao od smeha citajuci sta sam sve pokusavao i koliko vremena izgubio pokusavajuci da ga nateram da radi.
Tvoj sam duznik. Ako imas neki ves da se pere, slobodno reci.
Odgovori mi samo jos ovo: Je li postoji neki konkretan i ustaljen razlog zbog koga se to desava? Reinstalirao sam Windows bezbroj puta, ovo mi se nikad ranije nije desilo.
Nema frke. Kao što reče dbaja, pokušavaš da pristupiš "tuđim" fajlovima, tj. bivši korisnik koji je bio administrator više ne postoji u sistemu, a novi (svejedno da li ima isto korisničko ime, Windows ga vidi kao novog korisnika) mora da preuzme vlasništvo da bi mogao da ima pristup.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 14:50   #6
alex lav
Novi član
 
Član od: 13.11.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Wink Re: Avetinjski direktorijum! (žestok problem sa file systemom)

cao obZen
neznam da li si vec dobio odgovor, ali ako nisi treba da uradis sledece:
1. Folder Option u Control Panelu na kartici View treba da iskljucis poslednju opciju Use simple file sharing
2. kada dodjes do foldera My Video desnim klikom misa odaberi karticu Security u njoj ces imati pregled korisnika koji imju pravo pristupa tom folderu.
Ubaci sebe Add i to je to!

By
alex lav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa Subtitle Workshopom Suad Novic Video/TV softver 51 8.4.2009 18:22
Problem sa startovanjem igrica Chemist Akcione igre 6 27.1.2008 10:41
Problem sa DVD rezacem i MP3 Playerom… Mefisto Kvarovi 3 7.4.2006 12:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com