Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.9.2007, 9:31   #1
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Kako da pristupim svom racunaru?

Kucni racunar mi je skoro uvek upaljen i na internetu i hocu nekako da mu pristupim dok sam na poslu. Kuci imam ADSL i racunar je iza rutera, znaci ima lokalnu IP adresu, a sto se neta tice, predpostavljam da je neka dinamicka na ruteru i da je provajder stalno menja. Hocu kuci da instaliram neki VNC server i da mu pristupim sa posla. Kako? (predpostavljam da mi treba Hamachi)
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2007, 9:37   #2
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Kako da pristupim svom racunaru?

Nisam bas 100% siguran da li moze da se primeni u ovakvoj situaciji, ali mozda da probas SSH?
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2007, 9:44   #3
Melinion
Član
 
Član od: 2.9.2007.
Lokacija: Underground
Poruke: 38
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Melinion Slanje poruke preko Yahooa korisniku Melinion
Smile Re: Kako da pristupim svom racunaru?

Probaj program LogMeIn (www.logmein.com) to je mnogo dobar program sto se tice remote access racunaru. Probraj neces se pokajati. Ja taj program koristim kod mene u skoli i kod kuce tako da uvek imam pristup tim racunarima! poz
Melinion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2007, 10:09   #4
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Kako da pristupim svom racunaru?

Može ako ti ruter ima javnu adresu i mogućnost prosleđivanja porta. Problem dinamičke adrese bi mogao da rešiš sa dinamičkim dns-om http://www.dyndns.com/, http://www.no-ip.com/ mada ako ti je dugačak lease (proveri), onda možeš jednostavno samo da zapišeš novu adresu nakon što se promeni.
Ako ti ruter dobija privatnu adresu, onda ništa od gorenavedenog ne važi i ostaje ti samo hamachi.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2007, 11:03   #5
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Kako da pristupim svom racunaru?

Naravno pojma nemam koje vrste mi je IP adresa i ne znam na koliko se rotira. I pre nego sto sam zapoceo ovu temu, pomislio sam da mi je Hamachi mozda jedino resenje, pa ako nekoga ne mrzi ukratkom da mi objasni kako to sljakenzi.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2007, 11:10   #6
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Kako da pristupim svom racunaru?

Treba da odeš u podešavanja tvog rutera; tamo bi trebalo da (negde) piše koja mu je adresa. Onda nam prijaviš pa ćemo ti reći, ili pogledaš na netu, šta voliješ. Alternativno, možeš da pitaš korisnički servis svog provajdera.
Ako se utvrdi da imaš javnu IP adresu, onda je potrebno da forward-uješ željeni port, naravno ako ruter ima uopšte mogućnost da forward-uje portove (konsultuješ nas ili uputstvo za upotrebu, šta voliješ).
Nakon što završiš taj deo, onda ćemo objasniti kako radi ovo s dinamičkim dns-om pošto nisam do sada imao potrebe da ga koristim, da ne čitam džabe ako ti nešto iz prethodna dva koraka nije moguće.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako menjati boju automobila u photoshopu? freeminder Grafički softver i radovi 16 31.10.2007 17:03
Kako da ukljucim mreznu kartu i lan??? wu-gambino Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 11.9.2007 23:19
Deljenje kablovskog interneta: Kako povezati TP-Link TL-WR541G i Thomson Cable Modem? gosn.prirodni Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 31.7.2007 10:41
kako da napravim sljedece (portal za vijesti): alx.iznogood Internet usluge 3 20.5.2007 4:13
Restrictions !?? Nemoguc prilaz racunaru boljanici Kvarovi 3 12.9.2006 14:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com