Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.7.2016, 13:21   #21
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
onaj uvodni tekst što se skroluje za priču je spor, bolje bi izgledalo da se tekst za jedan prozor odmah ispiše ili bar brže da se ispiše pa da roknem jednom SPACE za sledeći prozor.
Ako držiš spejs ispisuje se brže... Ali možeš i da preskočiš ceo ekran ako stisneš ctrl. Ne pišu sve komande u readme za demo

Citat:
ubaci BACK ili CANCEL opciju, kada upadnem u neku sekciju menija, a želim odmah da se vratim nazad (ušao sam u opciju da menjam kontrole ali nisam želeo da ih menjam i nisam mogao da izađem ukoliko ih ne promenim).
Svuda ima back osim tu, zato što to nije deo menija već si ušao u samu rekonfiguraciju... Isto kao što nema back kad uđeš u nivo.

Hvala na komentarima. Nije prva-prva (ima tu par mojih tema u ovom potforumu), al' je prva da liči na nešto upotrebljivo. Štaviše...

Poslednja ispravka: Eni (7.7.2016 u 13:29)
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2016, 21:18   #22
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Pre-Alpha v17 (Build 0.0.2.5) je dostupna za windows/linux. Donosi:
  • Novi nivo 2-7 (drugi svet je sada "završen")
  • Manja poboljšanja koda
  • Uvećan broj novčića u drugom svetu da ih bude 100

Besplatna demo verzija je osvežena da bude identična novoj pre-alpha verziji. Sadrži ceo prvi i drugi svet (svetovi 3-5 neće biti besplatno dostupni, dakle to je to što se tiče demo verzije, ubuduće samo ispravke i unapređenja, ništa novo). Probajte pa javite utiske (pogotovo ko još uvek nije video uopšte).


Poslednja ispravka: Eni (26.7.2016 u 21:29)
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2016, 3:30   #23
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Promotivni video


Nova verzija donosi gotovo beznačajne dodatke u pozadinskoj grafici (npr. ukopane lobanje zmajeva u pećinama, sanduke na groblju, neko mrtvo žbunje itd).
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
NIx Car (3.8.2016)
Stara 13.8.2016, 17:22   #24
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Dodao sam kratkotrajnu neranjivost posle re-spawna (koja radi samo na neprijateljima i sekirama, ne i na inače neuništivim "zamkama") pa bih bio zahvalan da probate i vidite kako funckioniše ova izmena, da li pravi neke probleme, previše olakšava igru itd.

Ok, nakon intenzivnog testiranja, to je to, verzija 0.0.2.12 je "stable", demo je osvežen, ja ću uskoro da krenem dalje na treći svet itd, a ovo ostaje za one koji žele da isprobaju i malo se igraju.

Poslednja ispravka: Eni (15.8.2016 u 4:07)
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2016, 10:23   #25
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Novi "dev video" koji prikazuje nastanak jedne platforme (konkretno za treći svet) od skice preko sprajtova do upotrebljivog objekta u mockup levelu:

http://www.indiedb.com/games/goblins...lant-platforms

Usput,
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2016, 2:30   #26
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

U verziji pre-alpha 26 (demo takođe osvežen) mapa je znatno unapređena grafički, a "izmaglica" koja skriva "budućnost" pomerena je malo dalje, tako da sad umesto prethodnih i onog koji će da igra, svaki igrač može da vidi i jedan svet unapred, kako bi se (nadam se) dodatno motivisao da izgura sve nedaće...



Demo na itch i indiedb, kao i do sad.

Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Andross (23.8.2016)
Stara 24.8.2016, 1:42   #27
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Novi video:
ROUS

Sviđa mi se kako je ispalo, mislim da ću da napravim ovako kratke snimke i za postojeće neprijatelje.

Inače, novi sajt: www.goblinsandcoins.com pa bacite pogled ako vas ne mrzi.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2016, 6:30   #28
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Upoznajte neprijatelje 1. deo


Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Oggy (25.8.2016)
Stara 26.8.2016, 16:00   #29
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Upoznajte svet 3: Gassy Swamp


Počelo je. Prvi nacrt levela 3-1 je dostupan u v0.0.3.1 na itch.io, a reč je o veoma kratkom nivou koji predstavlja tranziciju sa groblja i njegove jedinstvene mehanike na novo orkuženje (pa nisam hteo da se igrači pogube u ogromnom lavirintu iz prve... ima vremena za to hehe).

Očekujem ako bude sreće i inspiracije da bi do kraja septembra mogao da bude dovršen svet 3, a do kraja godine i cela igra, al' ne smem da obećavam jer zavisi od toga koliko slobodnog vremena i obaveza na poslu ću imati sad od septembra.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2016, 13:51   #30
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

[Minor] buiild 0.0.3.1b / 0.0.2.16
  • World 2 platforms outline reverted to previous look
  • Added more tiles for world 3 and a nice outline for the platforms
  • Fixed a minor audio glitch for one of the swamp enemies
  • Added a new enemy to the swamp
  • Improved the high score / end game screen with x/5 stars rating based on score.

Please note: While changes to the world 2 tiles and end screen will be visible in the demo (0.0.2.16), world 3 levels are available only to the buyers of the game (0.0.3.1b).

Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2016, 16:42   #31
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

[Minor] Build 0.0.3.2b
  • Dodao malu pauzicu (1/3 sekunde) na sve story screens u pokušaju da neutralizujem problem sa gamepadovima koji su preskakali stranice - proverite da li sad radi kako treba (drži space da ubrzaš ispis, pritisni space na kraju da ideš dalje, ctrl preskače ceo ekran; treba tako i na gp samo su A i B)
  • Ispravio slovnu greškicu (don't ask)
  • Dodao obaveznu pauzicu od 2 sekunde sekirašima između provera da li smeju da bace sekiru, tako da ne može više da se desi da bace 2 za redom
  • Popravio izgled kotlića sa pasuljom (+1 život) tako što sam dodao žar ispod, popravio boje/senke, stavio srce sa strane i animirao balončiće u obliku srca na vrhu... valjda je sad jasnije da je to život.
  • Dodao još suljpe na nivoe u drugom i trećem svetu da ih bolje balansiram kako ne bi bili preteški.





Neću se naljutiti ako neko nov/od ranije proba i komentariše
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2016, 17:08   #32
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

[Major] Build 0.0.3.3
  • New level (3-3)
  • New trap (mechanical spears)
  • Improved shading on the falling stalactites in world 1
  • Changed the tone of ax throwers so they are more easily distinguished from regular skeletons
  • Added new announcement sounds: Ax thrower, Rous, Wasp, Milipede
  • Added new tiles (transition grass2stone, decorative shell)

Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2016, 16:01   #33
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Ako je neko zainteresovan za testiranje novijih izdanja, nivoa koji nisu u demo verziji, neprijatelja, raznih mehanika u igri, balansa itd. neka se javi privatnom porukom...

(tl,dr; potrebni testeri voljni da probaju svašta i jave šta se desilo)
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2016, 0:59   #34
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Ponukan vrijednim radom autora i redovnim adpejtima, probao sam demo i upravo kompletirao drugi prelazak igre. Da bih izbjegao suvišnu patetiku, pozabaviću se odmah stvari (ili što je govorio moj profesor stvarnog prava na faksu, stvarju).

Užasno su iritirajući oni čarkaši sa sjekirama u drugom svijetu. Ne znam kako si ih podesio, ali nije normalno da skačem na trampolinu, a u vazduhu me već čeka sjekira sa platforme iznad. Slično je i sa šišmišima u prvom svijetu, aktiviraju se prerano, ali oni nisu big deal. Modeli su odlično nacrtani, sem onih vražjih vještica. One djeluju prilično loše, kockasto, nažvrljano i... bodu oči. Uzgred, šta su puzeća zelena stvorenja? Prvo sam mislio da su nadgrobni spomenici, ali pošto su zeleni kontam da sam previše maštao Pohvale za uvodni meni i sitne detalje poput sličica u opcijama. Kad sam kod toga, definitivno fali opcija back u podešavanjima tastera.

Muzika je sjajna, nivoi pametno balansirani, navukao sam se kao majmun posle prvog svijeta. Odavno nisam odigrao nešto tako zarazno, mada ja slabo igram. Ako je nešto od pisanije iznad zvučalo pretenciozno, pripiši to laicizmu U svakom slučaju, jedva čekam konačnu igru, posebno otkad se ukazao onaj zamak na kraju magle.

Poslednja ispravka: Dimo (10.9.2016 u 1:08)
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
Eni (6.10.2016)
Stara 10.9.2016, 11:33   #35
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Citat:
probao sam demo
Jej, hvala!

Citat:
nije normalno da skačem na trampolinu, a u vazduhu me već čeka sjekira sa platforme iznad
Malo je komplikovano, jer oni moraju da te gađaju i kad si ispod i kad si iznad (što se dešava često na nekoliko mesta u igri), tj. moraju da te vide, al' moguće da bi smanjenje vertikalnog "rejndža" pomoglo u toj jednoj specifičnoj situaciji sa trampolinom.

Citat:
sem onih vražjih vještica. One djeluju prilično loše, kockasto, nažvrljano i... bodu oči
Da, slažem se, samo nikako da dođu na red da unapredim njihove sprajtove. Ostali su skroz na početnom placeholderu i krajnje je vreme da se time pozabavim.

Citat:
Uzgred, šta su puzeća zelena stvorenja?
Ah, posle 3 dana sam se setio na šta misliš. To su minijaturne žele kocke. One žive u dnu katakombi i jedu ostatke i zalutale avanturiste...

Citat:
nivoi pametno balansirani, navukao sam se kao majmun posle prvog svijeta
Ovo je lepo čuti, pošto mi je prirodna progresija i difficulty balance veoma važan, a teško je ubosti dobro i treba dosta testiranja da se sve uklopi...

Hvala još jednom na komentaru, nadam se da konačna verzija neće razočarati.

Poslednja ispravka: Eni (11.9.2016 u 20:55) Razlog: žele
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2016, 2:40   #36
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

[Major] Build 0.0.3.5
  • Nivo 3-4 pomeren na 3-5
  • Potpuno nov nivo 3-4
  • Popravljene neke nelogičnosti oko izgleda prvog drveta na 3-1
  • Pomerena prva zmija na 3-2
  • Popravljen leap of faith na 3-5 (nekadašnji 3-4)
  • ROUS nerfovan (speed, sight)
  • Plutajući listovi bolje sinhronizovani (ostaje da se vidi)

Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2016, 17:30   #37
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Napravio namensku Steam grupu, slobodno se ubacite da pratite vesti, prijavite greške i družite sa drugim igračima http://steamcommunity.com/groups/goblinsandcoins

(Nije još na grinlajtu, opušteno).

Inače radim na smanjenju "odskoka" posle dodira sa neprijateljima, nisam pametan da li da ga smanjim gotovo skroz ili ukinem, kako bi igrač zadržao veću kontrolu. Planiram da napravim dve uporedne verzije pa isprobam šta deluje bolje "uzduž i popreko".
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2016, 0:01   #38
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Odskoka posle ukokavanja neprijatelja ili nakon što budeš pecnut?

Možda bi mogao da dodaš još neki collectible tokom nivoa. Ima mnoštvo detalja kroz mapu: paučina po ćoškovima, svijeće u podzemlju, kamenčići, skriveni prolazi... Ako namjestiš da nešto od toga daje benefit igraču koji ga pokupi, dodaješ novu dinamiku igranju (npr. pet sekundi transparentnosti, veći skok, brže kretanje za određeni period etc.).
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2016, 0:35   #39
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Odskoka posle ukokavanja neprijatelja ili nakon što budeš pecnut?
Nakon što te dodirnu/ubiju.

Inicijalno je to "odbijanje" bilo da se ko^d ne bi zabagovao i ubio te 2x (kolizije se nekad čudno detektuju na nivou piksela) ali sad kad postoji i-frame to je nepotrebno, a većinu ljudi koji su probali nervira da ih npr. osa dodirne i ubije pa onda još odbaci sa uskog ostrvceta u vodu gde se udave (Goblin ne voli da se kupa), već smatraju da treba da poskoče takoreći u mestu i to je to. S obzirom na i-frame, neprijatelj će se ubiti ako ostane blizu i nema problema koji je nekad postojao.

Možda malo olakšava igru, ali ostavlja precizniju mehaniku sa manje nerviranja (i potencijalnih rage-quit situacija).

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Možda bi mogao da dodaš još neki collectible tokom nivoa.
Ovo je predlagano više puta, mada ne na ovaj način sa različitim "moćima", uglavnom ljudi predlažu drago kamenje koje vredi 3-5 novčića ili škrinje...

Što se toga tiče, uvek mogu da ih dodam kasnije, a ovo što ti kažeš... iskreno, ne želim da mu dajem moći jer mi to kvari "pričicu" gde si ti običan kuvar koji bi najradije mešao kotlić, al' eto mora da se zeza sa ovim da ne bi nadrljao... Tako da sam pucanje, dupli skok itd. odbacio odmah u ranim verzijama i odlučio se umesto toga za varijabilni skok i ubrzanje.

Nije doduše upisano u kamen, možda bi negde neka neranjivost ili nevidljivost dobro došla... al' s obzirom na neograničen broj života u default režimu, verovatno je nepotrebno.

Možda nešto čisto da igra bude šarenija, videćemo. Za sad je to nešto "za kasnije".
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 0:11   #40
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Nova verzija - Build 0.0.3.6 (2016-09-15)
  • Brand new level 3-6
  • Knock-back from enemies and traps greatly reduced
  • Fixed some misplaced tiles in world 1
  • Mine shaft lamp in world 1 animated
  • Changed the look of vine leaves platforms
  • Changed the hurt effect and destruction effect for the Golem King boss
  • Added new background tiles for world 3
  • Added new type of destructible platforms

(Mrzi me da prevodim, mrtav sam )

Please note: Promotion to alpha is long overdue. There's no known game-breaking bugs for months now, game works just fine and graphics have been improved a lot lately. I'll change development status from pre-alpha to alpha after the world 3 is done. That means one more level, 2 story screens and a boss fight. I might also improve animation/looks for the ghosts in world 2 for this occasion.

Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
pixel art, platforma

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com