Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.12.2011, 0:56   #1
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Corrupt master file table - error

Corrupt master file table - error
U pitanju je WD od 1TB serije green koji mi sluzi kao "storage", koji je krcat HD filmova.

Odjednom mi je nestao, ne desava se to prvi put, pomislio sam da je to standardno nestajanje samo cu restartovati komp i ponovo ce se pojaviti. Ali kada sam restartovao i Win7 krenuo da se startuje pojavi se CHKDSK sa naslovom "Corrupt master file table. Windows will attempt to recover master file table from disk." Pustim ga da odradi ali posle dugog cekanja pojavi se poruka "Windows cannot recover master file table. CHKDSK aborted"! Win se startuje sve OK ali kada udejm u "my computer" tu je stoji prazna ikonica sa tim HDD-om. Kliknem na njega i izbaci mi error "disk is not accessible".

Citao sam nesto po internetu i neko preporucuje program R-factor sa njim da pokusam da skeniram HDD i povratim podatke.

Sta mislite da li je HDD crkao i da li ima nade da se svi podaci spase?
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 9:26   #2
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Corrupt master file table - error

ja bih probao rucno 'chkdisk d: /F' ili mozda 'chkdisk d: /R' ako sumnjas na bad blok-ove. (gde je d: problematicna particija). verovatno postoji na wd sajtu neki program za ispitivanje diska sa butabilnog cd-a. pogledaj i sta kaze S.M.A.R.T. (gomila programa to ocitava, npr. hd-tune)
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 13:32   #3
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Corrupt master file table - error

U pitanju je sekundarni disk, a ne particija, koji mi koristi za skladistenje (nije OS instaliran na njega)!

CHKDSK kao sto sam vec napisao javlja:

"Corrupt master file table. Windows will attempt to recover master file table from disk.
Windows cannot recover master file table. CHKDSK aborted"!


Skenirao sam disk sa "R-studio" programom i od 150 HD filmova prepoznao mi je 30! Pustio sam program da radi 3h i eto sta je pronasao da se moze spasiti.

Disk je jos godinu dana pod garancijom, sta mi preporucujete da uradim? Da li da pokusam sa jos nekim programom za povratak podataka, koji je najbolji?

Poslednja ispravka: r0nIn (19.12.2011 u 14:04)
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 14:40   #4
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Corrupt master file table - error

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
U pitanju je sekundarni disk, a ne particija, koji mi koristi za skladistenje (nije OS instaliran na njega)!
pa to ti je to, ceo disk je jedna particija. nema veze sto nije OS, sigurno ima svoje 'slovo'. verovatno je NTFS, mislim da FAT ni nema MFT. nije los onaj 'testdisk' programcic za vadjenje podataka. ali obzirom da su filmovi u pitanju, ja se ne bih mnogo nervirao oko toga.. pitanje je zbog cega ti je otisao MFT, mozda je disk sasvim ispravan (hardverski) ali ga neki virus ili bug ostetio. da nisi gasio 'na dugme'?
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku orange47 na korisnoj poruci:
r0nIn (19.12.2011)
Stara 19.12.2011, 14:56   #5
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Corrupt master file table - error

Nisam gasio komp tako ne pamtim od kad... A i kada na taj nacin iskljucujem komp, Windows to normalno automacki "po propisu" odradi.

Cudno je to, da od kada sam kupio HDD, dosta puta mi se desilo da disk iz cista mira nestane jednostavno ga ni Bios ni Win ne vide. Tako da moram da otvaram kuciste iskopcam sata kablo iz ploce i ponovo ga utaknem, tako postane ponovo "vidljiv". Ostali diskovi mi nikada nisu tako nestajali. E sad mi se desilo to da je ponovo nestao, ja restartovao komp u nadi da ce se pojaviti, Bios ga jeste prepoznao ali kada udjem u njega vidm ispisuje 0gb zauzeto.

Nije da se nesto previse nerviram, nego mi je jednostavno neprijatno kada pomislim da se i glavnom disku, sa nekim bitnim podacima, moze slicno desiti.

Probacu taj "testdisk" ali mislim da je ovaj R-studio dobro odradio posao, preko 3h je trajala operacija.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 15:39   #6
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Corrupt master file table - error

I posle toliko frke i isključivanja te vraćanja kabla, nije ti palo na pamet da promeniš kabl? Eventualno da probaš i neki od drugih za napajanje...
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GTA 4 za PC! JJ92 Akcione igre 8690 9.5.2023 18:36
18 WoS Euro Truck Simulator dallyborr Simulacije vožnje 619 21.3.2012 22:49
Modemske greške (error kodovi) Kaiser Soze Kvarovi 27 16.10.2009 3:49
3D Studio Max Error Opening File! :( uros@3D 3D radovi 10 7.8.2009 12:35
AVI file - error ekvi Video/TV softver 8 19.1.2009 22:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com