Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Dešavanja i događaji
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Dešavanja i događaji Budite na licu mesta dešavanja i događaja

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.4.2013, 17:27   #21
severijan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 69
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku severijan
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Prvo bih se predao. Onda bih ih nagovorio da uvedu samoupravljanje. Zatim bi stavio ruke pod glavu i cekao da se raspadnu.
severijan je offline  
Stara 16.4.2013, 17:40   #22
cupa85
Novi član
 
Član od: 22.10.2010.
Poruke: 20
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Ukratko

Dolaze nenajavljeni, tehnologija im je razvijena koliko i moci da kontrolisu prirodu i njene elemente, Zemlja je u haosu, svaki otpor je uzaludan, nase oruzje nema efekta na njih.
Preziveli koji su nekim cudom izbegli "prvi napad", lutajuci nailaze na stravicne prizore bezivotnih izmasakriranih tela, i ne mogu a da se ne zapitaju zasto, zasto sve ovo?

U snu mi se javlja prividjenje, i zajedno sa grupicom ljudi kojima se isto u snu javio neko, odlazim trazeci skloniste u podnozju jedne planine. Nedelju dana posle boravka, na planinu (skrivenu piramidu), slece brod drugacijeg oblika i boja od onih koji su do tada sejali smrt po Zemlji. Iz broda izlaze humanoidi, objasnjavaju kako je njihova civilizacija na rubu unistenja (od istih onih koji su unistili Zemlju), a cela frka je oko naseg DNK, jer je u njemu skriven kod vecnog zivota, kako svaki covek u sebi ima moc da kontrolise prirodu, ali nisu smeli da nam otkljucaju deo mozga koji je sposoban za to jer bi se odavno unistili medjusobno, i kako sada oni drugi vanzemaljci zele taj kod a ne znaju kako da ga izvuku. Posto sam pre invazije bio vatrogasac, dobri vanzemaljci rizikuju i otkljucavaju mi deo mozga, stavljajuci mi na raspolaganje moci kontrolisanja vode i svih njenih agregatnih stanja. Konacna bitka moze da pocne
cupa85 je offline  
Stara 16.4.2013, 17:44   #23
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Putovao bih opustosenom zemljom uzduz i popreko sve dok ne nadjem neko drvo, a onda bih seo ispod njega i danima mirisao cvece...
Marti Misterija je offline  
Stara 16.4.2013, 19:01   #24
oliboy
Novi član
 
Član od: 8.1.2013.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Poneo bih peškir sa sobom i stopirao vanzemaljce...
oliboy je offline  
Stara 16.4.2013, 19:08   #25
AngeR
Član
 
Član od: 30.1.2011.
Poruke: 433
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 36 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku AngeR
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Sakrio bih se negde i cekao da ih Vucic sve pohapsi . A ako to ne uspe, trazio bih broj Chuck Norrisa .
AngeR je offline  
Stara 16.4.2013, 19:47   #26
Konstantin91
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 54
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

"šta biste vi radili u opustošenom svetu posle apokalipse izazvane napadom vanzemaljaca?"

Probao bih da izgradim novi svet sa prezivelim ljudima...
Sobzirom da se Srbija nalazi u post apokalipticnom stanju vec 15 godina zadatak bi bio veoma lak...
Konstantin91 je offline  
Stara 16.4.2013, 21:31   #27
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Moja parodija na Apokalipsu i slash horore nije spam samo mi se svidela ideja teme pa nabrzaka nesto sklepao a sa namerom je pisano u ovom stilu kad vec idemo na parodiju.
Ako mislite da sam previse eksplicitan i uopste brisite oba posta np.

Zbog Duzine Price od 6000 slova, morao sam da pisem i drugi post.

Chapter I Pocetak Kraja


Ako je Opustosena cela Planeta onda ne bi oni imali vajde od nas, ali pod pretpostavkom da na nama ne bi
upotrebili acme dezintersuci pistolj 2000, (looney toones) onda bih verovatno se skrivao u nekoj rupi, poceo da panicim.

Zatim bih razmisljao 100 na sat, sta dalje jer ako je vec ovo kraj kako da pristupim, da li da bezim i da docekam iznenadjenje
iza coska kad tad, ili da probam da nadjem druge prezivele da bi imali materijala za razgovor a i za gulas od.....



Chapter II


Flashback i Cudni dogadjaji

Okupila se grupa prezivelih od kojih su svi ostali bez familija, i zacudjujuc prizor, od svih clanova njihovih porodica prvo su zene nestale,
ali se nisu culi krici niti bilo sta, dok su stariji clanovi bili zbrisani u par momenata, na vrlo surov nacin, ali da su zene prve nestajale par minuta pre toga.


Nakon prvog dana/noci od grupe otpao jedan clan manje, jer mu nije prijala sinocna vecera, punih stomaka nastavili smo dalje,
jedan od prijatelja prezivelih iznenada pocinje da oseca mucninu u stomaku i povraca sve iz sebe, kaze da mu se sve povratilo

i da se seca jucerasnje vecere, i da se nesto strasno desilo a i mirisalo je cudno, a i zilavo nekako, pa da sta ocekujes od
slabe vatre. Ne nije zbog toga nesto se desilo znam to.


Nastavljamo dalje pre 3 sata dok smo hodali kroz sumu, jos jedan prijatelj iz grupe je misteriozno nestao, a kada smo se vratili na lice
mesta zatekli smo dva zbuna, u jednom tvor a u drugom devojka koja je imala cudnu rasekotinu na ledjima, sa slovima CSI
a pored nje je bio onaj clan grupe koji se prejeo od sinocne gozbe i ispovracao.


Tu je takodje bila i sekira koju je jedan od prezivelih poznao, i rekao kakva slucajnost ista ko moja e ovi vole hardcore nema sta.

Nakon sto smo mrtvi ladni i ni malo zabrinuti za bilo kog osim sebe(realno cela planeta je opustesena i ti sad da brines o ne
kom ko ti nije rod) Nastavismo dalje..

Nakon toga smo se verovatno pretvarali da cemo kao uspeti da se spasimo, i ne bi okretali ledja jedni drugima,
i tako posto bi stanje vec postalo dramaticno a nema sta drugo da jedes jer je sve golo, a niko ne zeli da spava, jer mu je stalo do svog organizma bukvalno sve je maglovito nekako....



Nakon 2 dana besciljnog hodanja pali smo od premora....




Chapter III

Sadasnjost



Nakon 2 dana besciljnog hodanja , budim se okruzen ostalima nesvestan svega, soba mracna a oko mene likovi koji drze jedan sekiru, drugi macetu, treci katanu, cetrti je zavezan sa slusalicama na usima i
dopiranja neprijatnih zvukova poznatog jezika, sa naglaskom AA i EE samo sa robo Reverb efektom, i Alieni komercijala postali.

Pocinju borbe delovi tela lete, svi idu jedni na druge a ja probao da eskiviram dok ne dodje zadnji, i nista nakon sto su se poklali jedan je ostao ide na mene i ja ne uzvracam,
pojavljuje se dzinovski screen na kojem pise the force is with you, a ja kazem where naslov se menja very very close.

Lik se priblizava, ja pocnem opet da govorim where a naslov just unzip your pants ja kazem wtf, noo ekran pocinje sa odbrojavanjem 10 seconds until mission failed, 9, 8, 7.

A ja pocinjem odjedanput da se derem all right all right now what?



Ekran se menja now wait for slowly and painfully death, a ja wtf i need more, na dzinovskom ekranu se pojavljuje additional objective in your last moments of life you will see a green light flashing.

U poslednjim trenucima ja krenuo da se oprastam od svega, zatvaram oci kad sam zacuo krike, i zvuk nalik na laserske snopove, a miris slican onom kad se topi guma il nesto uglavnom paljevina.


Kad ono Lik koji je krenuo na mene od njega ostao samo pepeo.

Poslednja ispravka: sale94 (16.4.2013 u 22:46)
sale94 je offline  
Stara 16.4.2013, 21:31   #28
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Chapter IV


FINAL


Zacujem Aplauze i ugledam Aliena sa Nekim cudnim odelom kao zmijska koza, na Reverb tranzistorskom engleskom, cujem congratulations, you are only one that passed our little test.


Ja ga pitam kakav test, sta je sa ovim ljudima sto su mrtvi tu svi , i zasto sam ja jedini ostao ziv?
Alien it was all part of one how you people say sick game nothing is as it seems everyting is just a simulation room, and images are sent via this mashine conected in direct with to your brain, that is case with others too, everyting is part of our scenario and you think it passed a long time, in reality it passed just 120min.
Ja Ne verujem pa zbog ceka bi onda gubili vreme, samo da bi naveli nas da mi mislimo, da ste unistili celu planetu nema?
Alien Zbog Gledanosti.
Ja Zbog Gledanosti???
Alien Da Interplanet Survival and you realy are emotional in acting.
Ja ???? i dalje ne verujem u to sto cujem, prazne price treba mi cvrst dokaz.
Alien You are free to go
Ja da idem pa gde da idem kada ste unistili ceo izvor zivota na zemlji biljke zivotinje i ostalo.
Alien Realy come with me<<

Ulazimo u jednu sobu sa Ekranom o jedno 150inca, ulazimo unutra kad odjedanput
Alien Put Computer to EA Mod, kad ono pocne enter location, Earth
Ja i Alien Gledamo Status available

Alien you see everyting you saw was just a demo, there was not changes acording to our Gailen Base,
we will come soon, with Mission Code Oblivion Date of Destruction 17 april 2012

Ja Kod Oblivion ovo je suvise dobro da bi bilo istina ovo je kao neki los trash horor .

Alien Mission Failed Failed We are Busted Boss

Boss Damn it this new earthlings..........


ps znam da je dugacko al eto valjda cu nekog zasmejati, nagradu i ne gledam iskreno,ako pobedim nekome bih prosledio nagradu.

Poslednja ispravka: sale94 (16.4.2013 u 23:17)
sale94 je offline  
Stara 16.4.2013, 23:33   #29
vladastosic
Novi član
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Moja davnasnja zelja je ispunjena, svi su mrtvi, nema vise nikoga, ciklus je zavrsen, kraj. Sedeo bih i uzivao u miru dok me ne stigne kraj ili se ne pretvorim u vecnost.
vladastosic je offline  
Stara 17.4.2013, 1:44   #30
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

U opustosenom svetu....Hmm, iskoristio bi gejmersko znanje o taktici i oruzju, obnovio voznju iz Grand Turizma, maznuo neki auto(po mogucstvu Interceptor), provalio u vojnu bazu po oruzje, pokupio psa(Dogbert ili Brajan su zgodna imena) i krenuo da krstarim putevima opustosenog Balkana. Ko li me pita za origin pricu, pricam kako sam zadnji ucenik stila Pesnice Severnjace. Negativce bi sredjivao po Klivlendskim pravilima, i na kraju bi verovatno poludeo i poput Don Johnsona poceo da pricam sa psom.
Boondock Saint je offline  
Stara 17.4.2013, 2:02   #31
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Nek' nam vrate Elvisa, Haseta, Bruce Lee-a,
A evo im silikoni, atomska i CIA
Evo im sve
Porsche je offline  
Stara 17.4.2013, 9:28   #32
Vampirko
Novi član
 
Član od: 16.4.2013.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Uveo bih "dislike" na fejsu i onda kreće zabava
Vampirko je offline  
Stara 17.4.2013, 10:08   #33
shkey
Novi član
 
Član od: 16.4.2013.
Poruke: 1
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Poslednje psihičke i fizičke pripreme se cede u vidu krupnih graški znoja na mom čelu dok gledam sve oštre predmete, koje sam našao, među kojima mi je najviše pažnje odvlačila jedna mala zarđala špahna. Odlučan skupljam predmete i posežem za kvakom iako sam u naletu zaboravio da mi je ulazna vrata kao i stepenice ispred sa jednim delom kuće progutao ambis u koji sam nespretno upao. Brzopleto ustajem, stajem na nešto meko i zaprepašćen uz glasan uzvik ''Stotinu mu vanzemaljskih pingova i fragova'' shvatam da sam zagazio u izmet, na šta uz osmeh poručih špahni ''Znao sam da ćeš mi zatrebati''.
shkey je offline  
Stara 17.4.2013, 10:44   #34
GojaS
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Poruke: 431
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 72 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Ono sto bih ja zapravo uradio iliti barem pokusao...
Otisao u neki dobar hotel nasao kljuceve od dobrog auta na parkingu, sipao gorivo i pravac jug Indije.. Tamo bih nasao neki brod, ukrcao se i krenuo ka Maldivima... Pecao bih ribe do kraja zivota i uzivao...
Mislim da bi me navatali na 10km od Novog Sada, al' boze moj, pokusao bih
GojaS je offline  
Stara 17.4.2013, 13:46   #35
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Pa, s obzirom da sam ja jedna osoba vrlo otvorenih shvatanja, mislim da bih nekako stupio u kontakt sa tim vanzemaljcima i sprijateljio se sa njima. Verovatno bi me mnogi zemljani smatrali za izdajnika, ali sumnjam da bi me to nesto preterano potreslo. Dosao bih u priliku da saznam svasta o njima, njihovoj kulturi, nacinu zivota, o samoj vasioni, mozda bih vodio i neki lep zivot, ko zna
zdravkelja je offline  
Stara 17.4.2013, 16:08   #36
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.474
Zahvalnice: 1.102
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Objasnio bih Alienima da ako žele prevlast na planeti moraju da se bore po našim običajima. A naš običaj je, kao što i mala deca znaju, da se borimo na commodore-64 ultimativnoj mašini. Dakle Alieni, ko pobedi(m) taj ostaje a ko izgubi(te) mora da napusti planetu.




P.S. Neću da napišem koja igra je u pitanju ni koji POKE ću da koristim jer ...
pedjosav je offline  
Stara 17.4.2013, 16:25   #37
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Ne znam da li je ovo prava tema za to, ali imam ja jednu pricicu koju sam pre par godina napisao na temu apokalipse posle sukoba sa vanzemaljcima Nije nesto, ali rekoh da je podelim sa vama

Dan 0 , poslednja bitka za Zemlju

Proslo je nekoliko godina od napada vanzemaljske rase na nasu planetu. Jos uvek se secam udarnih vesti u kojima su se niotkuda pojavili predstavnici svih svemirskih agencija, Beyond Horizon, mreza teleskopa lansiranih u orbite Zemlje, Marsa i Plutona, cija je misija bila da otrkriju sve objekte koji prete da se sudare sa Zemljom, otkrila je malu flotu brodova kako ulazi u nas Suncev sistem. Naucnici procenjuju da ce stici do Zemlje za 16h. ,,Iako verujemo da nisu neprijateljski nastrojeni sve nacije sveta mobilizuju sve vojnosposobne osobe...'' , uzimam daljinski i iskljucujem TV. Par sati kasnije telefon pocinje da zvoni, uzimam slusalicu u ruke i javljam se. Sa druge strane zice me obavestavaju da se javim u kasarnu u kojoj sam sluzio vojni rok. Zavrsavam razgovor, podizem pogled na vec spakovanu torbu, imam los osecaj, znam da ce se nesto lose desiti. Uzimam torbu i izlazim iz stana, teskim korakom silazim niz stepenice, ulazim u auto i krecem ka kasarni.
Ono sto je usledilo niko nije ocekivao, vanzemaljci su nestali iz naseg suncevog sistema, a par sekundi kasnije su se pojavili u orbiti Zemlje. Warp ili tako nesto, pomislih i u glavi mi se pojavi slika Patrika Stjuarta kako se smeska. Medjutim nasim gostima nije bilo do smeha. Bez upozorenja su iz orbite lansirali neku vrstu energetskog oruzja koja je poput masivnog EMPa ubilo skoro svu elektroniku, a onda su lansirali i kapsule sa svojim trupama i neku vrstu borbenih aviona. U pocetku je bilo krvavo, najvise su stradali civili, vojska je bila u rasulu, svi su se borili za goli zivot. Neprijatelj je koristio energetsko naoruzanje koje je paralizovalo onoga koga pogodi, zato je bilo jos teze da se ranjeni izvuku iz borbene zone, a to je povecalo broj zrtava. Prvi vanzemaljci koje smo ubili izgledali su zacudjeni kada smo zapucali na njih, nase projektilno naoruzanje je lako moglo da ih ubije.
Tako se rat oduzio, neprijatelj kome nismo znali ni ime ni namere je konacno krenuo da se povlaci, danas je konacna bitka za Zemlju, ali ko god pobedi morace da nastavi da zivi na unistenoj planeti. Dobar deo planete je ozracen olupinama vanzemaljskih brodova koje smo oborili sa nuklearnim oruzjem, i kao posledica upotrebe nuklearnog naoruzanja za napad strateskih ciljeva na kopnu. Posto nismo znali ko su, neprijateljima smo sami nadenuli ime, zovemo ih Leksos, jer je to rec koju smo culi da najcesce izgovaraju.
Sada se nalazimo ispred olupine njihovog najveceg broda, preostale vojske covecanstva, odlucne da se izbore za svoju planetu. Izvidjaci su culi neprijatelje kako citaju natpis sa trupa olupine, kazu da je vanzemaljac rekao Eltior, hrapavim dubokim glasom. Onda je ovo bitka kod Eltiora, bitka za Zemlju, bitka za covecanstvo.

Dan 30, preziveli smo, ali da li je to dovoljno?

Proslo je mesec dana od odlucujuce bitke kod Eltiora, Leksosi su porazeni, ali covecanstvo se tesko oporavlja. Mnogi umiru od trovanja radijacijom, za ranjene nema dovoljno lekova pa umiru od sepse, nema hrane, voda je zagadjena. Sve na Zemlji je stalo, neki su jos uplaseni da ce se na nebu opet pojaviti brodovi, spremni da nas uniste, da urade ono sto njihovi saborci nisu uspeli. Nekadasnje velike svetske sile nastavljaju po starom. Zaposeli su sve rezerve pitke vode i svet je mozda pred novim ratom. Opet zele da imaju sto vise, iako sada imamo tako malo. Preziveli se skupljaju oko olupina koje pruzaju zaklon od vremenskih neprilika, svi veci gradovi su sravnjeni sa zemljom. Zagadjenim rekama punim otpada plivaju lesevi. Ljude izvlacimo i sahranjujemo, a od Leksosa uzimamo tehnologiju koja jos funkcionise i pustamo ih opet niz reku da ih odnese u more. Naucili smo kako da iskoristimo izvor energije iz njihovog oruzja, koristimo ga da osvetlimo naseobine nocu, kako bi drzali divlje zivotinja na odstojanju, isprepadane, sada napadaju svakoga koga vide.

Dan 48

Danas idem sa par prezivelih vojnika do Tare, culi smo da je tamo grupa prezivelih koji zive u selu koje je rat zaobisao. Ako je to tacno, i ako okolina nije kontamirana, preselicemo nasu malu zajednicu tamo, sad nas ima oko 2 hiljade, a procena je da je rat prezivelo oko 700 miliona ljudi, najrazorniji rat koji se ikada odigrao na Zemlji.

Dan 50

Stigli smo na Taru, posle par sati izvidjanja moze se reci da su ovde bolji uslovi zivota od onih u olupini na obali Dunava, potrazicemo mesto za novo naselje pa cemo se vratiti sa dobrim vestima nazad.

Dan 70

Zima je dosla, u rukama drzim pusku, prsti su mi obamrli, ne osecam okidac, zato sam zakocio pusku, poslednje sto ovim ljudima treba je jos jedna trauma zbog slucajno ispaljenog metka. Strazar pored mene gleda niz snajperski nisan, nasa strazarska smena je tek pocela, ne znam da li cu izdrzati celu smenu, vec ne osecam prste na rukama. Povremeno protrljam ruke da se uverim da su prsti jos uvek tu. Drugi strazar je pripadnik ruske vojske, malo prica, obicno mrlja nesto na ruskom, ponesto ga razumem. Njemu izgleda zima ne smeta, valjda je navikao. Danas su naucnici u nasem naselju zaobisli bezbednosnu meru na pesadijskom oruzju Leksosa, sada mozemo da ga koristimo, pitanje je samo za sta? Leksosa vise nema na Zemlji, poslednji njihovi vojnici su poginuli u sukobu u Africi. Sta dalje? Moze li covecanstvo da se oporavi? Danas sam cuo da su ponovo uspostavljene zemaljske veze, to mi uliva nadu da ce biti bolje, da ce ponovo doci vreme kada cu zimi u toploj sobi da igram Half-Life 3, umesto da licno prezivljavam horor Gordona Frimena. Videcemo, nada je kao vatra, gori dok je neko, ili nesto, ne ugasi.
Dreamfall je offline  
Stara 17.4.2013, 16:33   #38
Endless
Veteran
 
Član od: 9.10.2010.
Poruke: 529
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 108 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Veoma jednostavno.
Išao bih od kuće do kuće i tražio radeon grafičke karte. Upoznao bi ih sa mašinom za drobljenje i na kraju od njih pravio metkove za sačmaru.
Prilikom close encounter sa elijenima ne bih imao problema jer kakvu god tehnologiju elijeni da imaju ja bi imao radeon da im daje BSOD i to iz sačmare ekspresno. Zatim bi osnovao legiju boraca i postavio bi na čelo Milu Jovović.
To ne bi bila prava Mila naravno (who cares ?), već Milunka Savičić - modelsica sa splavova koja zajedno sa sačmarom i puderom ne bi imala 50 kg. Ranio’ bi se kuruzom’ i svim drugim biljčicama koje ovde niču. Noću kada bi se okupili oko vatre slušali bi Krkobabića kako se borio protiv Nemaca u prvom (ili drugom ?) svetskom ratu . Takođe bi nam ponekad kukao što se penzije ne isplaćuju, jer ih je on za života pošteno zaradio.
Od muzike bi se najčešće mogli čuti UnderGrand poznati izvođači sa ovih prostora : Ekrem, Purašević, Lepi, Senny, Zoka Bosanac, Lazo Magistrala i dr. Rakija bi se konzumirala redovno i uglavnom bi se pričale priče koliko je pre sve bilo lepo za vreme Tita. U toku dana bi scavengovali radeonke, hranu i sve ostale potrebne resurse radi preživljavanja. Jednom prilikom dok smo scavengovali naišli smo na velike količine radeona, i to ne bilo kog radeona. Ovaj je nosio oznaku 7850, bio je veoma poseban a koristio se pre apokalipse za uništavanje živaca homo sapiensa koji su ga posedovali. Uvidevši potencijal, armije širom sveta su konačno mogle da gađaju teškom artiljerijom i avionima vanzemaljske tripode, letilice i matične brodove. Tada je ljudski rod po prvi put u istoriji, složno ustao protiv vanzemaljskog okupatora.
The fight goes on..
Endless je offline  
Stara 17.4.2013, 16:51   #39
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

Kontam da nas ne bi napali zbog nekih prirodnih resursa (svih njih uglavnom ima i na ostalim planetama), došli bi verovatno zbog dobre pozicije Zemlje (podržava život) ili bi nas videli kao potencijalnu opasnost u budućnosti. Tako da bi moj odgovor bio:

Verovatno bih pokušao prvo da preživim što duže, našao bih neko sklonište, gomilao resurse, hranu, oružje, probao da okupim neko manje društvo oko sebe. Gledao bih da tako utvrđen i sakriven sačekam da prodje invazija, da bih u tom apokaliptičnom svetu imao šanse za život, ili, u slučaju da nemam izbora, i da krenem na vanzemaljce. Pošto protiv takvog osvajača nema borbe, pokušao bih da ih nekako ubedim da od ostatka ljudske rase mogu da imaju nekakvu korist, za početak u vidu radne/vojne snage, ali i nauke, umetnosti,...
toxic je offline  
Stara 17.4.2013, 17:27   #40
VedranCG
Član
 
Član od: 25.5.2012.
Poruke: 341
Zahvalnice: 185
Zahvaljeno 198 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo tastaturu iz filma "Oblivion"

U slucaju napada vanzemaljaca poceo bih praviti robota koji bi bio dzinovski kompjuter a za sebe bih izgradio katakombu .Za par dana srusio bih vanzemljace izasao i kakve sam srece svemirski brod bi se srusio na mene
VedranCG je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Audio Zapis Iz Filma dijana87 Video/TV softver 3 20.1.2008 15:38
"Čupanje" zvuka iz filma svetlanalane Video/TV softver 16 8.2.2007 23:30
Iseci dio iz filma tipa MPEG2 GakunGak Video/TV softver 6 18.7.2006 23:14
Flash igrice iz filma Ice age 2 - the meltdown stojanovic Male igre 17 23.5.2006 1:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com