Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2009, 19:01   #1
kefalo
Član
 
Član od: 7.4.2009.
Poruke: 214
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom narezivanje botabilnog dvd-a kod linuxa

Koristim brasero disc burning i vec sam narezao vise diskova sa lunux mint 8 a dobijam i savjete da narezem neke druge distribucije zbog problema sa tv out-om, tj. nemogucnoscu da mi tv prepozna laptop i obratno.
Medjutim.
Ja ne uspjevam danarezem botabilni disk, a iskreno trenutno nemam ni fon sa kamerom niti fotoaparat (dao sam sestri) a ne znam ni da li radi ona komanda ctrl -print screen, sto ce reci da vam ja ne mogu okaciti svaki prozor sasebno da bi mi rekli sta gdje da strikiramo, a kako je ovo na laptopu jedini rezac, ja nemam druge opcije nego da ovo prokljuvim preko linuxa.
Tako da Vas molim,da mi samo kazete kakve postavke da odradim da bi dobio bootabilni disk, jer ja sam i u biosu podesio da primarno bude DVD za bootovanje, ali ovo sto ja narezujem ne radi.
Isto tako, preporucite i neki drugi program za narezivanje ako mislite da je bolji od ovog sistemskog.

Pozz
kefalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2009, 19:30   #2
DaySleeper
Veteran
 
Član od: 17.7.2007.
Lokacija: /usr/local/bin
Poruke: 806
Zahvalnice: 290
Zahvaljeno 513 puta na 235 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DaySleeper Slanje poruke preko Skypea korisniku DaySleeper
Određen forumom Re: narezivanje botabilnog dvd-a kod linuxa

Sigurno ima Burn Image ili Burn ISO opcija?
DaySleeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2009, 22:06   #3
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: narezivanje botabilnog dvd-a kod linuxa

Kad uđeš u Brasero, imaš opciju Burn Image. Klik na to i otvoriće ti se nov prozorčić, pa klik na dugme na kojem piše "click here to.." i onda lociraš i otvoriš .iso fajl koji želiš da narežeš kao butabilni disk.
Moraš imati image fajl da bi narezao os da disk, to ti je valjda jasno? Ne možeš copy/paste sadržaja diska.
Nikakve dodatne opcije i podešavanja nisu neophodna, osim možda da smanjiš brzinu rezanja.
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Download uz pomoć linuxa? Payne Slobodni softver 22 26.8.2009 16:09
Narezivanje skinutih igara (koje su veće od 4,5 GB) nexexcalibur Aplikativni softver 12 3.7.2009 23:08
Windows posle linuxa Daneman Slobodni softver 3 6.1.2009 13:49
Pomoć oko instalacije Linuxa! Boris Zegarac Slobodni softver 3 3.12.2008 16:45
Narezivanje igre od 740 MB na CD kruska21 Aplikativni softver 12 29.5.2008 20:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com