Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.4.2011, 15:29   #1
Viper1983
Član
 
Član od: 20.10.2008.
Poruke: 49
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Unhappy Hitnoo potrebna pomoć (kvar kompjutera)

Ovako stoje stvari :

Sinoc sam radio na racunaru (nista zahtevno ,net surf)i nakon toga ugasio racunar.Danas kada sam probao da ga ukljucim,cuje se onaj zvuk pred dizanje sistema i onda nista nastavlja da radi ali ne dize sistem.Pomislio sam da je problem u hardu,promenio hard nije hteo ni sa drugim.Ventilatori na grafickoj,procesoru,napajanju rade,lampice na maticnoj, clr cmos i power rade...

Moja konfiguracija

Intel Core i7-920

Gigabyte GA-EX58-DS4

3 x DIMM 1GB DDR3/1333MHz Apacer

Gigabyte Radeon HD 4870, PCIe2.0, 1GB GDDR5

Western Digital 640GB

700W Cooler Master Silent Pro

Samsung T240


Ako moze bilo kakva pomoc bio bih zahvalan
Viper1983 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 17:24   #2
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Hitnoo potrebna pomoc

Meni se isti tojest slican problem desio sve radi al no signal detected.naj verovatnije da je kvar na maticnoj ploci ne verujem da je hard.mozda je i graficka al ipak mislim da je ploca.ti tu nemozes nista odnesi u servis kuciste.a jel ti radi monitor.
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 19:39   #3
Viper1983
Član
 
Član od: 20.10.2008.
Poruke: 49
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Hitnoo potrebna pomoc

Citat:
Bujosh kaže: Pregled poruke
Meni se isti tojest slican problem desio sve radi al no signal detected.naj verovatnije da je kvar na maticnoj ploci ne verujem da je hard.mozda je i graficka al ipak mislim da je ploca.ti tu nemozes nista odnesi u servis kuciste.a jel ti radi monitor.
Upravo sam proverio monitor,prikljucio ga na laptop ,radi,sto znaci da njega izbacujem kao moguci problem/
Da dodam ,meni nista ne prikazuje na monitoru.
[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Pri dizanju sistema,dok je normalno radio,lapice(obelezene na slici,donji desni ugao) koje svetle zeleno pa narandzasto pa crveno,idu do crvenog kad se upali kompijuter, i onda se posle 2 sekunde spuste na zeleno'.Sada kada upalim komp lampice su non stop na crvenom

Poslednja ispravka: Viper1983 (7.4.2011 u 19:48)
Viper1983 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 20:06   #4
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: Hitnoo potrebna pomoc

Pokušaj sa vađenjem baterije za BIOS na matičnoj (ili ako postoji taster za clear CMOS) na 30 minuta pa je ponovo vrati. Mada mi miriše na matičnu samo tako.

Pogledaj u manuel-u za matičnu u odeljku "problemi" šta znači indikacija lampica koju daje matična.
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 20:11   #5
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Hitnoo potrebna pomoc

Mora da pise na monitoru NO SIGNAL DETECTED,Ili ukoliko je kabal uklonjen NO CABLE CONECTED.Probaj da ga upalis i izvadis graficku ili bolje joj skini samo napajanje i vidi da li ce da se promeni boja na lampicama.ali ja mislim da je neki prekid na ploci.moze da bude i da je problem u napajanju ali to je vrlo mala verovatnoca ,naj pametnije ti je da odneses u servis ako imas garanciju neces placati nista(bar ja nisam placao).srecno:-)
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 20:26   #6
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Hitnoo potrebna pomoc

Citat:
Parkman kaže: Pregled poruke
Pokušaj sa vađenjem baterije za BIOS na matičnoj (ili ako postoji taster za clear CMOS) na 30 minuta pa je ponovo vrati. Mada mi miriše na matičnu samo tako.

Pogledaj u manuel-u za matičnu u odeljku "problemi" šta znači indikacija lampica koju daje matična.
ma maticna 100%.
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 21:34   #7
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Hitnoo potrebna pomoc

Zameni graficku i pokusaj da ga ukljucis.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 21:50   #8
Viper1983
Član
 
Član od: 20.10.2008.
Poruke: 49
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Hitnoo potrebna pomoc

Citat:
Parkman kaže: Pregled poruke
Pokušaj sa vađenjem baterije za BIOS na matičnoj (ili ako postoji taster za clear CMOS) na 30 minuta pa je ponovo vrati. Mada mi miriše na matičnu samo tako.

Pogledaj u manuel-u za matičnu u odeljku "problemi" šta znači indikacija lampica koju daje matična.
pritisnuo clr cmos,vadio bateriju za BIOS,i dalje nista...Nemam trenutno drugu graficku ali sve vise sumnjam na procesor ili maticnu ...eventualno u napajanje

led lampica

PHASE LED
The number of lighted LEDs indicates the CPU loading. The higher the CPU loading, the more the
number of lighted LEDs.

strana 32 : http://download.gigabyte.eu/FileList...ex58-ds4_e.pdf
Viper1983 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 22:16   #9
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Hitnoo potrebna pomoc

Tipujem na maticnu plocu. Posedujem isti procesor i do sada nisam cuo da je ikome riknuo u normalnoj eksploataciji (pravilno montiran procesor uz adekvatno hladjenje bez overkloka). Cak da uracunamo da je rec o C0 reviziji opet stoji cinjenica iz prethodne recenice..

Vidim da ti je ukljucen Dynamic Energy Saver cim spominjes paljenje LE dioda. Vrlo je moguce da je konflikt upravu tu
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 22:29   #10
Viper1983
Član
 
Član od: 20.10.2008.
Poruke: 49
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Hitnoo potrebna pomoc

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Tipujem na maticnu plocu. Posedujem isti procesor i do sada nisam cuo da je ikome riknuo u normalnoj eksploataciji (pravilno montiran procesor uz adekvatno hladjenje bez overkloka). Cak da uracunamo da je rec o C0 reviziji opet stoji cinjenica iz prethodne recenice..

Vidim da ti je ukljucen Dynamic Energy Saver cim spominjes paljenje LE dioda. Vrlo je moguce da je konflikt upravu tu
procesor je bez kloka uz defult box fen.Imam komp od decembra 2008 i nije pravio problema.Igrao sa igrice na maximumu,radio zahtevne rendere u maxu ali nije bilo nikakvih problema
Viper1983 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 22:36   #11
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Hitnoo potrebna pomoc

Mogao bi da probas da izvadis stapove memorije,izduvas kontakte na maticnoj,a kontakte na memoriji prebrises suvom pamucnom krpom. Za to vreme izvuces naponski kabal od napajanja i pritisnes par puta Power dugme na racunaru. To kad odradis izvuces bateriju iz maticne na desetak sekundi,vratis bateriju na mesto,vratis memoriju u racunar,vratis naponsi kabal u napajanje i probas ponovo. Kod UD4 se desavalo da ozbiljno brljavi sa memorijama pa je ovo ocajnicki potez da se lokalizuje problem..
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 22:47   #12
Viper1983
Član
 
Član od: 20.10.2008.
Poruke: 49
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Hitnoo potrebna pomoc

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Mogao bi da probas da izvadis stapove memorije,izduvas kontakte na maticnoj,a kontakte na memoriji prebrises suvom pamucnom krpom. Za to vreme izvuces naponski kabal od napajanja i pritisnes par puta Power dugme na racunaru. To kad odradis izvuces bateriju iz maticne na desetak sekundi,vratis bateriju na mesto,vratis memoriju u racunar,vratis naponsi kabal u napajanje i probas ponovo. Kod UD4 se desavalo da ozbiljno brljavi sa memorijama pa je ovo ocajnicki potez da se lokalizuje problem..
Sve sam to radio i nista,ali moracu sutra da proverim graficku i memorije na nekom drugom racunaru.Stvar je u tome sto nisam trenutno u Beogradu kao ni racunar(gde je i kupljen).Glomazan je i tezak.Brat se u nedelju vraca u Beograd,tako da gledam da lokalizujem problematicnu komponetu kako bih je odneo u servis.Mislim da su vecina,ako ne i sve komponente pod garancijom
Viper1983 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2011, 16:27   #13
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Hitnoo potrebna pomoc

Citat:
Viper1983 kaže: Pregled poruke
Sve sam to radio i nista,ali moracu sutra da proverim graficku i memorije na nekom drugom racunaru.Stvar je u tome sto nisam trenutno u Beogradu kao ni racunar(gde je i kupljen).Glomazan je i tezak.Brat se u nedelju vraca u Beograd,tako da gledam da lokalizujem problematicnu komponetu kako bih je odneo u servis.Mislim da su vecina,ako ne i sve komponente pod garancijom
najpametniji potez veruj mi.-ALI-meni su rekli,ako si rasklapao komp mozda ti nece primiti garanciju,u tom slucaju opravka se placa 100%.
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2011, 19:35   #14
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Hitnoo potrebna pomoc

Citat:
Viper1983 kaže: Pregled poruke
Sve sam to radio i nista,ali moracu sutra da proverim graficku i memorije na nekom drugom racunaru.Stvar je u tome sto nisam trenutno u Beogradu kao ni racunar(gde je i kupljen).Glomazan je i tezak.Brat se u nedelju vraca u Beograd,tako da gledam da lokalizujem problematicnu komponetu kako bih je odneo u servis.Mislim da su vecina,ako ne i sve komponente pod garancijom
Sad bas nesto razmisljam.. Da je rec do graficke,cak i da ne baca sliku racunar bi se upalio. Kad sam sklapao svoj racunar,pri testiranju komponenti na open test benchu pre ubacivanja graficke kartice sam slucajno srafcigerom prespojio pinove power switch-a i pokrenuo racunar. Kad je stigao do BIOS post message-a je zapistao dva puta dok ga nisam ugasio. Dakle graficka kartica ne bi trebalo da je (95% sam ubedjen)

Memorija.. Kad je nema u racunaru ili kad baguje BIOS se ocitava i onda ili pisti ili prikazuje gresku. Takodje desava se i da podigne sistem nakon cega dolazi do restartovanja racunara kako god da okrenes.. U svakom slucaju racunar bi trebao da baca sliku na monitor.. Kod UD4 je bilo par serija kad se desava gotovo identican problem pri uparivanju odredjenih memorija,ali tvoja uspesno radi skoro tri godine tako da sumnjam i da je do nje..

Procesor - kad nije ubacen ili kad rikne BIOS se ocitava gde te doceka poruka da procesor nije ugradjen (No CPU Installed). Takodje 920 je vrlo pouzdan (kao i svaki Intel i AMD poslednjih generacija)

Napajanje.. Ovde mi nesto mirise.. Simptom koji ti se desava se moze pripisati napajanju,ali mi je nekako neverovatno da tako kvalitetno napajanje iz Silent PRO serije zavrsi karijeru. Recimo njega bi mogao da probas kod nekoga ili da ubacis u kos za reklamaciju (mada,opet kazem sumnjam da je do njega)

I za kraj ostaje maticna kao jedini izbor.. Nekako me je vukla od samog pocetka,ali ne mogu da tvrdim da je ona. Sistemom eliminacije se sve svodi na nju,a pritom i simptome koje imas ukazuju na nju. Za Gigabyte maticne ide 3 godine garancije tako da sigurno imas prava na reklamaciju
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa monitorom Rocker Kvarovi 840 3.11.2023 13:42
POTREBNA HITNA POMOĆ! Flash player na Ubuntuu 9.04 64 bit markonny Slobodni softver 19 20.10.2009 15:25
Umrežavanje dva kompjutera! Pomoć! lluukkaa Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 26.2.2009 19:07
Kvar kompjutera i PC prodavnice? Sallee Brbljaonica 2 2.1.2009 20:45
Pomoć oko povezivanja TV-a i kompjutera Stefan 5 Foto i audio/video 1 20.1.2008 14:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com