Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.5.2011, 22:43   #281
panta 1234
Novi član
 
Član od: 10.5.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

sorry ali po vama spica ili htc hero
panta 1234 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2011, 21:01   #282
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

ljudi recite mi molim vas? ubacio sam u wildfire bluetooth file transfer kako bih mogao da prebacujem vise stavki umesto jedne preko blutooth-a,ali nikako da uspem da preko njega prebacim. kazite mi da li znate neki drugi program ili neku caku za prebacivanje vise stavki odjednom (vise slika, pesama itd)?
znaci selektujem nekoliko i prebacujem?

Poslednja ispravka: duka89 (21.5.2011 u 21:18)
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2011, 18:25   #283
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Koristim taj program ali na tetovazi i radi bez problema. I preko njega mogu prebacivati .apk fjlove sto ne mogu sa defaultnim programom. Ako zelis da prebacis vise fajlova, pokrenes program i jednostavno selektujes fajlove koje zelis prbaciti. Kada ih sve selektujes zadrzis prst na bilo kom oznacenom fajlu dve sekunde, otvorice ti se nov prozor i onda skrolujes na dno istog i cekiras Send via Bluetooth,a u zagradi ce ti pisati koliko fajlova saljes. I onda jednostavno oznaci uredjaj sa kojim zelis izvrsiti zamenu.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2011, 21:35   #284
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

da,ali ja udjem u program,nadjem i selektujem sta zelim da prebacim,nadjem i oznacim kome hocu da prebacim i on mi izbacuje nesto lokal disk c i d,nikako da uradim sta zelim,da prebacim oznaceno?
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2011, 16:14   #285
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

e uspeo sam,napokon sam se snaso
hvala
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2011, 20:00   #286
dejanpfc
Novi član
 
Član od: 3.6.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Pomagajte.Uzeo sam Wildfire S,interesuje me sledece:Kako da nadjem memorijsku karticu na fonu,ubacio sam neke aplikacije,ali ne mogu da ih nadjem,Zatim kako da se odlogujem sa fejsa nema nigde logout,pa mi kad izadjem uvek ostane cet online,i kako da prekinem download nekog fajla???
dejanpfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2011, 13:49   #287
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Memorijska kartica se nalazi u podešavanjima, traži u opciji Storage. Najbolje je da instaliraš neki file manager.
Pokreni aplikaciju Facebook. Idi na početnu stranicu gde se nalaze ikonice za News feed, Profile, Friends... pritisni dugme Menu i izaberi logout.
Ako downloaduješ preko Marketa, možeš da prekineš ili da pauziraš tako što odeš do aplikacije koju downloaduješ u Marketu i izabereš pause.

Ovako se to radi na Desire-u, slično je i na Wildfire-u.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2011, 16:13   #288
przec
Novi član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

nemogu podesiti gprs i mms na fildfire
przec je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 16:24   #289
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

miso, trebalo bi da znas ovo. zasto nece da mi prikaze da imam slike,muziku,i klipove kad povezem fon na laptop? samo prikazuje koliko je memoprijska zauzeta, i kad udjem samo pokaszuje ono u vezi kartice, a slike i ostalo nema nigde? o cemu se radi?
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 16:26   #290
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Citat:
duka89 kaže: Pregled poruke
miso, trebalo bi da znas ovo. zasto nece da mi prikaze da imam slike,muziku,i klipove kad povezem fon na laptop? samo prikazuje koliko je memoprijska zauzeta, i kad udjem samo pokaszuje ono u vezi kartice, a slike i ostalo nema nigde? o cemu se radi?
Meni je Desire root-ovan i imam neki ROM. Ako ti povezuješ telefon preko HTC Sync onda ne mogu da ti pomognem jer sam zaboravio.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 23:45   #291
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

miso,ajde molim te objasni mi to za root-ovanje,ja nisam bas siguran o cemu se radi,sta je to ustvari?
povezujem fon preko usb-a, kad sam ga prvi put povezao pitao me je standardno,da li hocu da punim telefon,disc drive....,naravno stavio sam na disc drive. dok sam imao karticu od 1gb,sve je bilo ok,kad sam stavio 8gb prebacio sam podatke iz kompa u fon,ali sad posle mesec dana od poslednjeg povezivanja,javio mi se ovaj problem,i nimalo mi nije jasno sta se desava.
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2011, 21:20   #292
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

root nema veze sa tvojim problemom,poenta je da ne povezujete telefone na isti nacin.ako te zanima sta je proguglaj
jer ti i dalje ponudi opcije kada ga povezes?probaj da ubacis karticu u neki citac kartica da vidis kako reaguje,ima valjda neko
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 13:34   #293
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

ma imam citac kartice,ali i kad preko citaca ubacim karticu nece da mi izbaci slike, muziku, video i tako to. a kad je kartica u telefonu,sve je normalno i imam sve sto mi treba, i slike i sve ostalo. nije mi jasno o cemu se radi?
da li je moguce da nesto nije u redu sa karticom? a kartica je od 8gb
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 13:52   #294
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Ma najbolje da rootuješ telefon, tako nećeš imati problema sa bilo čim vezano za telefon.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 15:25   #295
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

ajde molim te objasni mi sta je to uopste, o cemu se radi sa tim rotovanjem, cemu sluzi i kako da to eventualno uradim?
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 15:39   #296
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: HTC Wildfire

http://theunlockr.com/2010/09/20/how...evoked-method/

Root-ovanjem dobijaš mogućnost da instaliraš ROM-ove, pošto se menja recovery deo u hBoot-u. Pazi, nisam kriv ako ti se zezne nešto na telefonu
Ako uspešno root-uješ telefon rećiću ti kako da instaliraš neki ROM.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 18:23   #297
duka89
Član
 
Član od: 26.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

a koja je fora sa tim romovima? sta je to ustvari i cemu sluze? uopste nisam u toku sa tim
molim te mi objasni malo blize sve ovo,nije mi jasno
duka89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 18:53   #298
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

To su ti u sustini operativni sistemi, u ovom slucaju customizovani ili preuzeti sa drugih modela Android telefona. Razlog ubacivanja romova je da dobijes funkcionalnosti koje nemas na svojoj verziji OS-a, kao i da dobijes administratorski pristup na svom telefonu, onda dobijas mogucnost da radis sa telefonom sve sto i sa kompom. Mozes da instaliras raznorazne aplikacije koje inace ne mozes, recimo za overclock cpu-a, menjanje kompletnog user interfejsta itd itd...
Recimo, imas HTC Magic (kao ja ), na njemu je nalazi Android OS verzija 1.5, koja ne podrzava bluetooth transfer i recimo JIT compiler, a trenutno aktuelna verzija je 2.2 koja to podrzava. E sad, Magic nema softversku podrsku vise, tj HTC ne planira da izbacuje nove verzije os-a za njega, tako da ti ostajes tu gde jesi sa Androidom 1.5 i bez blututa (ovo samo navodim kao primer). Onda lepo rootujes telefon da bi dobio admin pristup, i instaliras (flashujes novi ROM) Android OS v2.2, koji je recimo skinut i preradjen sa nekog drugog telefona slicnog po specifikacijama a koji ima Android v2.2, npr. HTC Legend-a. Fakticki dobijas gotovo svu funkcionalnost Androida 2.2
U teoriji to lepo zvuci, mada u praksi je malo drugacije.
Ja koristim najpopularniji Cyanogen mod v6, sa Android v2.2.1 ili takozvani Froyo, i dobio sam vecinu funkcionalnosti koje imaju HTC Desire i Legend, mada ne radi to tako tecno kao sto pricaju ljudi po forumima. Meni je nakon 6 meseci pukao market, ne mogu ni jednu aplikaciju da instaliram niti da updateujem, i ako sam sve zivo probao da popravim to bez flashovanja, tj reinstaliranja OS-a. Moram iz fastboota preko konzole da formatiram "mesto" gde se nalazi ROM, jer mi cak ni potpuni clear i flash nije pomogao. Edit: Hocu da kazem, da je sve to daleko od fluidnosti i pouzdanosti koju ti nudi testiran fabricki ROM.
Ja preporucujem rootovanje samo u slucaju prelaska sa starih verzija Androida (1.5, 1.6) na 2.2 (froyo) ili 2.3 (gingerbread).
Ako imas wildfire, mani se corava posla i uzivaj, posto se u njemu vec nalazi Android v2.1, a valjda ima i oficijelni HTC-ov update za 2.2 (nisam siguran). Neces nesto puno dobiti rootovanjem, narocito se ne razumes puno u to i nisi neki tamo power user
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 21:51   #299
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

ma nije fora da se ne razume vec je fora da covek nece ni malo da se potrudi
da ga stvarno zanima googlao bi malo i raspitao se
znam za sta sluzi forum ali ovo je smesno...
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2011, 12:57   #300
Eniac7
Novi član
 
Član od: 20.6.2011.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Ovaj telefon je katastrofa.Kupio sam ga novog i vrlo brzo sam ga odmah i prodao.Ekran je katastrofa, kamera takodje.Ima dobre opcije ali sta vredi kada ne mozes da gledas u ekran i njegovu ocajnu rezoluciju.Kupio sam ga dok je bio vise od 300eu.Dao bih 100eu za njega.Toliko vredi.
Eniac7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com