Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.3.2014, 12:19   #21
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Nekada davno bila neka srećnija vremena, kupio sam ATI HD2900XT za 450 Eura, bez da trepnem...
Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
To dvoje m e zajedno koštalo oko ~200 maraka, a s obzirom da sam bio osnovna škola, to mi je kao da danas platim par hiljada
Moju pomenutu gf mx karticu kupio sam "iz malog džepa". Nije bila jeftina ali tada je bilo ono vreme dinar/marka 2:1... Šetao gradom sa drugom, pričali o GTA III u doživljajima koje smo imali igrajući je na iznajmljenom PS kecu i rekoh aj` pazariću karticu pa da je igram kod kuće...

Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke
Tek sad videh temu, bas je zanimljiva.
1. Kupila 512MB rama i fx5500 256MB zbog GTA Vice City i NFS UG/UG2
2. Danasnju konfu kupila zbog Virtua Tennis 3 i NFS MW koji se na starom kompu stalno gasio (send/dont send ) i to taman kad predjem sve milestone
NFS MW pamtim po tome što mi je pomogao da prebolim nepodnošljivi grip koji sam zapatio jedne jeseni. Ulepšao mi dane bar malo. Na mašini je ostao još čitavu narednu godinu...

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
A ja sam jedva igrao San Andreas na slabašnoj GeForce 2 MX400, na 640x480...
Bilo je tih dana kada sam i ja morao da "kratim" graf.podešavanja. Bila je to "žilava" kartica.

Citat:
Aelos03 kaže: Pregled poruke
uh ima mnogo pa cu da navedem naj skoroji primer.
Dosao sam u situaciju da nisam mogao da poteram ni jednu novu malo zahteviju igru ali nisam zurio ali onda je najavljen star citizen i jednostavno sam morao da se spremim (tako sam i dosao na ovaj forum) i sastavio novu masinu da mogu ponovo da se igram kao covek.
Moja P3 mašina izdala me je iznenada (pucanje kondenzatora na mb) pa sam morao menjati celu cofig. jer delova više nije bilo. Tako pređoh na P4 silom prilike. Jedva sam skupio lovu, nisam se nadao. Od tada u šteku obavezno stoji suma predviđena samo sa komp. i delove.
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 17:11   #22
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Da, 2005. godine da bih komotno igrao Medal of Honor u full rezoluciji bez kompromisa!
@Sir Duck
Ne, al sam spreman da kupim ceo nov komp kad najave hl3!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2014, 17:14   #23
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

i ja sam nešto kupio zbog NFS ali se ne sećam šta
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2014, 10:51   #24
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Secam se da sam 2000. uzeo dodatnih 64MB RAM-a (imao sam 32) i TNT Riva 2 graficku da bih mogao kao covek da igram QIII Arena, prvi Unreal Tournament i Daikatanu. Ove prve dve sam se posteno naigrao, a svi znamo kakva je pljuvacina docekala Daikatanu koja je razocarala.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2014, 12:10   #25
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Secam se da sam 2000. uzeo dodatnih 64MB RAM-a (imao sam 32) i...
Eh taj RAM... Devedesetih, pa do kraja, ko je imao 64 bio je "na konju", a srecnici sa 128Mb RAM-a glavne "baje u selu"...
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2014, 5:05   #26
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Pocetkom 2007 sam kupio masinu koja je ce delovalo je biti zadovoljavajuca za moje potrebe. Slabasni sempron mislim 2800+ i 7300gt. Slatko sam igrao Far Cry na pristojnim ako ne i max podesvanjima.
Medjutim, kasnije te godine, Crysis nije mogao ni da se pokrene na toj masini, ni intro nisam mogao pogledati.
Kada su se cene malo smirile tokom 2008 sam kupio novu masinu (Core2quad, ati 4850) iskljucivo da mi dusa vidi Crysis i slatko se naigrao. Cak i Crysis 2 sasvim pristojno radi na njoj. Treci deo nisam probao.
Masina jos uvek pristojno sluzi. Samo jedan nepredvidjeni i nicim izazvan restart pre neki dan (osim malo vise prasinice na kulerima).
Inace, iza sebe ima silne sate rada, u vreme sporijeg interneta mi se cak desavalo da odem na more i ostavim napakovan jdownloader da skida svih 10 dana.
Kada se na to doda neverovatno zadovoljstvo igranja prvog Crysis-a na sasvim lepim podesavanjima davne 2008, investicija se i te kako isplatila. :beer:
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2014, 11:34   #27
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

ti quadovi su i danas dobri ja uzeh jedan zimus najviše zbog igrica ali i boljih performansi..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2014, 12:38   #28
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Itekako su dobri i danas, čak su i E8xxx predstavnici Core 2 Duo serije i dalje dobri.
Imam utisak da procesori jako sporo napreduju od 2007/2008. godine, odnosno ne donose veliku razliku u performansama.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2014, 13:59   #29
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Ja nisam nikada kupovao nove komponente zbog neke igre...bio sam blizu kada je Kriza izasla(2007.), ali sam ipak odustao.
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2014, 20:13   #30
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Itekako su dobri i danas, čak su i E8xxx predstavnici Core 2 Duo serije i dalje dobri.
Imam utisak da procesori jako sporo napreduju od 2007/2008. godine, odnosno ne donose veliku razliku u performansama.
Ponosan vlasnik (E8400) jednog primerka A sto se napretka tice potpuno se slazem sa tvojom konstatacijom. Imam isti utisak...

Sve je to po meni pametno uzimanje love od potrosaca/korisnika.

Pogledajmo samo mob.telefone. U pocetku monohromatski prikaz, pa polako ubacivanje raznih boja kao poz.osvetljenje, pa kolori 16-bit, 32 itd. iako su svo to vreme te tehnologije uveliko bile u upotrebi kod racunara, a kod telefona "daj im polako na kasicicu"

Kod monitora i TV-a ista stvar... "Cevasi" manjih dijagonala, pa sve vece, pa ubacivanje trenda dijagonale od 53 do 72cm (osamdesetih i devedesetih), te prelazak na "tanke" ekrane, a sad opet idemo "gore" do bajnih 100 i kusur cm po dijagonali.

Ruku na srce najprirodniji i prijatniji rad imao sam sa monitorom od 17/19 inca. Ovo danas 22,23,24 mi je previse - moram sliku da zatamnim ako mislim da sacuvam oci.

O SMART opcijama TV-a da i ne govorim - prvo spori CPU pa sad trend nekih kao dvojezgarnih procesora u okviru TV-a koji su isto tako slabi i spori itd.
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2014, 19:06   #31
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

2000-te sam kupio 64 mb rama (imao sam vec 32 mb) da bih mogao da igram Return of the incredible machine:Contraption
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2014, 19:23   #32
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Cool Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Voodoo 3 3000 sam zamenio za MX440 i ubacio jos jednu 128mb ramku kako bi igrao GTA III. Zato sto mi je GTA III radio samo na pogledu od gore ( kao gta2) i uzasno kocio. Cini mi se da je to bila jedina direktan nadogradnja zbog igre.
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2014, 19:24   #33
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
2000-te sam kupio 64 mb rama (imao sam vec 32 mb) da bih mogao da igram Return of the incredible machine:Contraption
Wooow pa ja sam na tu igru skroz zaboravio. Ispravi me ako nisam u pravu ali mislim da se kec mogao igrati na 486-tici ili p1? Taj naslov mi vraća lepe uspomene - ono 2-3 klipana za jednim kompom pa udri svako po jedan pokušaj
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2014, 22:36   #34
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Citat:
modd4fun kaže: Pregled poruke
Wooow pa ja sam na tu igru skroz zaboravio. Ispravi me ako nisam u pravu ali mislim da se kec mogao igrati na 486-tici ili p1? Taj naslov mi vraća lepe uspomene - ono 2-3 klipana za jednim kompom pa udri svako po jedan pokušaj
Mislim da je morao pentium, ja sam je prvi put probao na 386 kod moje tadasnje nastavnice matematike (a koja je zaduzena za moju ljubav prema racunarima ) i bilo je jako sporo, mada sam ja tada mislio da to tako radi . A ova verzija iz 2000 je trazila minimum 32mb rama, ali posto sam na tadasnjem celeronu imao integrusu grafiku, imao sam slobodno svega 28 mb i igra je odbijala da se pokrene dok nisam ubacio dodatnu. BTW, sad spremaju neki remake valjda, sa jos slozenijim mehanizmima i i realnijom fizikom.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2014, 0:47   #35
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Ja još uvijek radim na svom prvom računaru, The Witcher 2 je prva igra zbog koje patim što ne mogu da je igram, a onda su došle mnoge druge (Max Payne 3 na Steam nalogu stoji original bez da može da se igra ).
Na prvoj godini sam studija, a dok se ne zaposlim znam da neću vidjeti novu niti jednu komponentu, a kamoli konfiguraciju.
Zato trenutno uživam u starijim naslovima, pa ću da se strpim.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2014, 9:49   #36
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
... a dok se ne zaposlim znam da neću vidjeti novu niti jednu komponentu, a kamoli konfiguraciju...

Zato trenutno uživam u starijim naslovima...
Prvih 5-6 godina stojao sam u redu , u lokalnom radio klubu kako bih makar na 15 minuta stavio shape na zx spectrum (kasnije smo dobili c-64) shto su predavachi iskoristili u svrhu nasheg boljeg napredovanja na polju telegrafije. Ko polozi iz prve i nariba stotinak radio veza, dobije kljucheve od kluba. Naravno da sam uradio sve shto je trebalo samo da se dochepam kompa. A ono shto kazesh, kad sam se zaposlio pala je prva mashina, pa druga, pa treca... dalje pretpostavljash vec kako to ide...
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 13:50   #37
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Moj prvi upgrade je bio zbog Lare Kupio sam voodoo 3dfx sebi za rodj (naravno od dobijenih para), reklama u SK-u je odradila posao i mislim da je i to najbolja investicija sto se tice mojih kompjutera.

Dalje je sve islo nekim logickim tokom, nisam nikad kupovao komp, nego sam uglavnom kupovao deo po deo, i tako je ostalo do dan danas.

Vecina kupovina je bila zbog igara, tako da je odgovor, da, mnogo, mnogo puta.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 22:35   #38
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Moj prvi upgrade je bio zbog Lare Kupio sam voodoo 3dfx sebi za rodj ...
Svaka chast. Dan danas chastim sebe za rodjendan i novu godinu obavezno... Uvek neshto vezano za komp. i to iz "crnog fonda"
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2014, 15:50   #39
Stefan Jovicevic
Član
 
Član od: 9.3.2013.
Poruke: 265
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 20 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Neki kineski Joypad doslo mi jednostavno da igram PES i FIFU na dzojstiku seo na bajk,i pravac prodavnica,a od hardvera samo sam kupio polovan ram od 256 mb radi boljih performansi davno je to bilo
Stefan Jovicevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2014, 15:58   #40
mornar
Član
 
Član od: 7.10.2012.
Poruke: 154
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Da li ste ikada kupili neku hardversku komponentu, samo zbog nove video igre?

Ja sam prso pare na konzolu... nije komponenta ali eto, trosak samo zbog igranja
mornar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
hardver, kupovina, video igre

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Video igre koje imate, a nikako da stignete da probate player1 O igrama uopšte 76 24.3.2015 18:09
"Qzmizam" - Da li su igre umetnost? iurisvulgaris „Ja, igrač!” 590 7.12.2012 23:33
Sve što niste znali o avanturama, a, iskreno, nije vas ni zanimalo Shlaymara Avanturističke igre 25 5.5.2010 15:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com