Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.12.2006, 22:19   #1
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Gdje da nađem klasičnu muziku?

Ehm, izvinjavam se ako pišem na pogrešno mjesto, čini mi se kao najpogodnije. Treba mi sajt na kom ima za DL klasična muzika (legalno il' ilegalno, nije bitno... ), između ostalog, treba mi pjesma "Ballade pour Adeline" Paula de Senneville. Unaprijed hvala.
P.S. Izvinjavam se ako je ovo na ivici zakona...
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 1:14   #2
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Gdje da nađem klasičnu muziku?

Citat:
M1los kaže:
Ehm, izvinjavam se ako pišem na pogrešno mjesto, čini mi se kao najpogodnije. Treba mi sajt na kom ima za DL klasična muzika (legalno il' ilegalno, nije bitno... )
Ako mislite da postavite bilo kakav link ovde, onda je VEOMA BITNO da bude legalno. A s obzirom da je komponovana '77, još nije isteklo 50 godina kada to postaje opšte dobro, tako da nisam baš siguran da postoji legalan link.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 3:25   #3
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Gdje da nađem klasičnu muziku?

Koliko sam obavesten a citao sam i na netu muzicke produkcijske kuce izgubile su sud u vezi MP3 kompresije i zvucnog zapisa. Celu pricu podpomogao je i sam Cika Billy jel mu to ide u korist za njegov Windows.
Dakle ako slusate mjuzu u mp3 formatu je legalno. Ako imate piratski nekompresovani disk onda krsite zakon. Malo paradoksalno ali je za sada tako. Inace "Balada za Adelinu" ima je i u izvedbi Richarda Claydermana sa modernijim aranzmanom. Googlas po netu i nacices dosta mp3 zapisa sa klasikom. Naravno KAZZA je zakon, samo moras biti naoruzan dobrom zastitom od raznih virusa, crvova i ostalih gamadi.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 3:49   #4
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Gdje da nađem klasičnu muziku?

Citat:
NikolaS kaže:
E to, kazza. Mene su ubedjivali i ubedjivali da je emule naj naj ali na kraju se sve svede na kazzu ili pak shareazu. Na netu tesko, za recimo 99 centi imas gde hoces ali 100% free je tesko naci. Najlakse je instalirati tako neki programcic pa bio i na dial-upu.
btw Evo ja je upravo slusam.
Nije teshko, samo treba znati.
http://delit.net
Ovde se MP3 muzika prodaje za 0.15 centi, medjutim registrovani korisnici mogu da skinu besplarno 2 pesme dnevno. Znaci sajt je 100% legalan (iako je ruski), nema virusa i ostalish shitova. Ja imam nekoliko accounta, pa skidam 10-ak pesama dnevno.
Sad pogledah, od Bach-a imaju 55 "albuma" (dela ili kako vec), od Mozart-a cak 65, od Beethoven-a 15 itd.
Najbolje od svega shto su pesme (i kompozicije) uglavnom u 192kb/s a cesto i 320kb/s, znaci kvalitet je odlican.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 3:52   #5
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Gdje da nađem klasičnu muziku?

Citat:
Garson kaže:
Nije teshko, samo treba znati.
http://delit.net
Ovde se MP3 muzika prodaje za 0.15 centi, medjutim registrovani korisnici mogu da skinu besplarno 2 pesme dnevno. Znaci sajt je 100% legalan (iako je ruski), nema virusa i ostalish shitova. Ja imam nekoliko accounta, pa skidam 10-ak pesama dnevno.
Sad pogledah, od Bach-a imaju 55 "albuma" (dela ili kako vec), od Mozart-a cak 65, od Beethoven-a 15 itd.
Najbolje od svega shto su pesme (i kompozicije) uglavnom u 192kb/s a cesto i 320kb/s, znaci kvalitet je odlican.
Garsone enciklopedijo SK foruma izgleda ok na prvi pogled... Brzo je ucitao, rekoh sada ce da razvlaci kao ostali ruski sajtovi ali ovaj radi fino.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 3:59   #6
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Gdje da nađem klasičnu muziku?

Citat:
NikolaS kaže:
Garsone enciklopedijo SK foruma izgleda ok na prvi pogled... Brzo je ucitao, rekoh sada ce da razvlaci kao ostali ruski sajtovi ali ovaj radi fino.
Kazem ti sve je legalno, brzina dl-a je velika, meni na ADSL 256kbps izvlaci maksimum, tj oko 26-27kB/s.
Account je vezan za e-mail, tako da ko hoce puno da skida nek' otvori nekoliko naloga na yahoo ili gmail-u.
Pazite samo na Search, loshe je uradjen, kucajte shto preciznije mozete, ako stavite Mozart ne izbacuje nishta ali ako stavite Wolfgang Amadeus Mozart dobijete sve od Mozart-a.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 12:19   #7
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Gdje da nađem klasičnu muziku?

Citat:
AstraLogos kaže:
Koliko sam obavesten a citao sam i na netu muzicke produkcijske kuce izgubile su sud u vezi MP3 kompresije i zvucnog zapisa. Celu pricu podpomogao je i sam Cika Billy jel mu to ide u korist za njegov Windows.
Dakle ako slusate mjuzu u mp3 formatu je legalno. Ako imate piratski nekompresovani disk onda krsite zakon.
Pa nije baš tako. MP3 kao format nije ilegalan. Ako imaš originalni disk, onda imaš pravo da kompresuješ taj disk u MP3 i da ga prebaciš na svoj MP3 plejer, recimo, kako bi ga slušao u autobusu, a ne kod kuće. Međutim, poenta je da moraš da imaš originalan disk. Ako ga nemaš, a imaš MP3 onda kršiš zakon.

Što se klasične muzike tiče, kao i za druge stvari (recimo, literarna dela), posle 50 godina ističe autorsko pravo i to postaje javno dobro. Mocartova dela, recimo, niko ne poseduje i to je legalno skinuti MP3 sa Neta. Zato sam i rekao ono gore što sam rekao, mislim da Clayderman ne spada u tu kategoriju i da su njegova dela još uvek njegovo vlasništvo.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 17:16   #8
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Gdje da nađem klasičnu muziku?

Citat:
Chivan kaže:
Što se klasične muzike tiče, kao i za druge stvari (recimo, literarna dela), posle 50 godina ističe autorsko pravo i to postaje javno dobro.
Na žalost, konvencijom u Bernu je samo preporučeno tako, kao minimum, ne i određeno, pa zavisi od drževe do države... u Americi je na snazi pravilo 70 godina na primer...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 17:38   #9
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Gdje da nađem klasičnu muziku?

Citat:
Garson kaže:
Nije teshko, samo treba znati.
http://delit.net
Ovde se MP3 muzika prodaje za 0.15 centi, medjutim registrovani korisnici mogu da skinu besplarno 2 pesme dnevno. Znaci sajt je 100% legalan (iako je ruski), nema virusa i ostalish shitova. Ja imam nekoliko accounta, pa skidam 10-ak pesama dnevno.
A zasto bi skidao odatle, kada sa bilo kojim p2p programom nemas nikakva ogranicenja?
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 17:53   #10
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Gdje da nađem klasičnu muziku?

Zna li neko gde mogu da nadjem Beethoven-ovu sonatu na mesechini prvu numeru, ali da je kvalitet barem 320 kb/s, postoji li uopste ova numera tog kvaliteta, nigde ne mogu da nadjem. Gledao sam na ovom sajtu sto je neko stavio, i ima je ali je kvalitet zivi uzas, i nista se ne chuje. To sto ima na sajtu imam i ja, ali treba mi kvalitetnije. Ovo mi je jedna od omiljenih, sto se tice klasike, ako znate neke adrese pisite...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2006, 17:55   #11
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Gdje da nađem klasičnu muziku?

Potraži na Wikipediji. Ne znam koliki je kvalitet, ali vredi da se pogleda.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2006, 4:37   #12
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Gdje da nađem klasičnu muziku?

Citat:
SuperG kaže:
A zasto bi skidao odatle, kada sa bilo kojim p2p programom nemas nikakva ogranicenja?
Pa zato shto mi je garantovana velika brzina dl-a, kao i dosta kvalitetne stvari a ne shitovi od 128kb/s iz domace radinosti.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2006, 14:35   #13
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Gdje da nađem klasičnu muziku?

Citat:
SuperG kaže:
A zasto bi skidao odatle, kada sa bilo kojim p2p programom nemas nikakva ogranicenja?
Zato što preko p2p nije legalno i time kršiš zakon o autorskim pravima. Taj zakon, inače, važi i kod nas i možeš da budeš krivično gonjen na osnovu njega (što se i dešavalo).
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2010, 12:47   #14
zare88
Novi član
 
Član od: 2.6.2009.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gdje da nađem klasičnu muziku?

evo jednog sajta na kome ima mnogo klasicne muzike i sveg ostalog

www.lala.com

ali treba koristi hide my ip jer je samo amerima dozvoljen pristup
zare88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2010, 12:53   #15
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Gdje da nađem klasičnu muziku?

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Ako mislite da postavite bilo kakav link ovde, onda je VEOMA BITNO da bude legalno. A s obzirom da je komponovana '77, još nije isteklo 50 godina kada to postaje opšte dobro, tako da nisam baš siguran da postoji legalan link.
znači muzika pedesetih može sad legalno da se svlači sa neta?
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com