Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.4.2007, 22:46   #101
Black Arrow
Član
 
Član od: 19.12.2006.
Poruke: 184
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Telekom ADSL-om

Citat:
bladerunner kaže: Pregled poruke
75 kB/s? Ajde, molim te, elaboriraj, saksije ti šarene s petunijama.
75 kB/s mi liči na 768 kb/s, a ne na 256 kb/s. Šta si skidao?
Jao,pa sam moram sve isto da pricam kao na Benchu

Da,download mi ide 75 kB/s a torrenti idu bednom brzinom.U pitanju je sigurno Telekom ADSL paket od 256k,nema sanse da je neki drugi.Uostalom,dok sam podnosio zahtev,potpisivao i pricao o ADSL,u pitanju je bio iskljucivo 256k paket,jer mi vise ni ne treba od toga (a i ne mogu vise da platim).

LM,evo i screenshota,uhvacenog juce,jer me danas mrzi da ponovo hvatam jer je svakako ista brzina (mozda se malo popela do 81 kB/s).Da,juce sam skinuo 100 mb za 20 minuta,a kada se to sracuna,taman ispadne brzina koju sam naveo.Nije vazno sta skidam,uvek mi je takva brzina.



Takodje,nekoliko prijatelja poseduje isto takvu brzinu,kod njim je nesto slabije od 60-70 kB/s,a vidim da su ovde ljudi srecni kada im ide makar 30 kB/s...
Black Arrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 22:52   #102
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Telekom ADSL-om

Citat:
Black Arrow kaže: Pregled poruke
Pre neki dan sam dobio ADSL,sve povezao i sve savrseno radi.U pitanju je Telekom paket od 256k.Download mi ide nekih 75 kB/s (sto je dosta dobro,svima ide 30 kB/s najvise),dok je protok takodje jako brz.

Jedini problem je sto mi torrenti ide jaaako slabo.Znaci,ne prelaze 10 kB/s,a nekad padnu i na 0.1 kB/s sto je zaista bedno.Inace,koristim uTorrent program.

Znaci,u cemu je problem i kako da povecam brzinu skidanja torrenta? Znam da postoje neke cake,trazio sam po forumu ali nisam naisao na neko konkretno resenje.

Hvala unapred!
moras da forvardujes portove za torent klijent koji koristis. pravac na www.portforward.com, nadji svoj ruter i izaberi klijent za koji hoces da forvardujes portove. kada to odradis, torenti ce ici normalnom brzinom...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 23:39   #103
Zarkus
Novi član
 
Član od: 9.8.2006.
Lokacija: somewhere
Poruke: 12
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Black Arrow kaže:
U pitanju je sigurno Telekom ADSL paket od 256k
Pogledaj u ugovoru,piše tamo koji je paket...

trebalo da piše jedno od ova 3:
Adsl 1 je 256 Kbit/s
Adsl 2 je 512 Kbit/s
Adsl 3 je 768 Kbit/s


Ja imam 256Kbit/s i max brzina mi je 27KB/s

Poslednja ispravka: Zarkus (13.4.2007 u 16:56)
Zarkus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 1:00   #104
kamper
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kamper
Određen forumom Re: Problem sa Telekom ADSL-om

Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
moras da forvardujes portove za torent klijent koji koristis. pravac na www.portforward.com, nadji svoj ruter i izaberi klijent za koji hoces da forvardujes portove. kada to odradis, torenti ce ici normalnom brzinom...
Ne vredi ili ne umem
kamper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 2:22   #105
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

@Black Arrow, провери још једном у Телекому који пакет су ти урачунали (грешком вероватно), јер нема теоретске шансе да са 256/64 остварујеш толики проток. Мислим, нешто ту не штима, џаба ти слике Уствари, најбоље се конектуј на IP адресу рутера и у горњем десном углу види колики је проток, да решимо више ту "мистерију"
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 4:08   #106
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Telekom ADSL-om

Citat:
kamper kaže: Pregled poruke
Ne vredi ili ne umem
otkud si sada ti iskocio
znam da moze da bude zayebano, ali ima tamo uputstvo pa prati samo...ja sam se polomio dok sam sebi forvardovao portove...
i to sve samo zato sto su nam dali smrdljive rutere. da smo dobili modeme ne bismo morali nista da forvadujemo...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 10:14   #107
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
@Black Arrow, провери још једном у Телекому који пакет су ти урачунали (грешком вероватно), јер нема теоретске шансе да са 256/64 остварујеш толики проток. Мислим, нешто ту не штима, џаба ти слике Уствари, најбоље се конектуј на IP адресу рутера и у горњем десном углу види колики је проток, да решимо више ту "мистерију"
Pomislio sam da on sigurno računa protok u bitovima, umesto u bajtovima u sekundi. Međutim, čovek je lepo dao sliku DL prozora gde nema laži, nema prevare.

Dakle, mora biti da ga je provajder "častio". Pitanje samo šta će mu naplatiti

Poslednja ispravka: VojaM (13.4.2007 u 13:49)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 10:19   #108
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Telekom ADSL

A zar nije 70kbps malo premalo za ADSL?
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 10:24   #109
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Telekom ADSL-om

Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
otkud si sada ti iskocio
znam da moze da bude zayebano, ali ima tamo uputstvo pa prati samo...ja sam se polomio dok sam sebi forvardovao portove...
i to sve samo zato sto su nam dali smrdljive rutere. da smo dobili modeme ne bismo morali nista da forvadujemo...
Polomio si se više zato što ne postoji dobro uputstvo, a tehnička podrška takođe ne zna da ti pomogne ili "nema vremena".

Ruter ima nekih prednosti nad modemom, uglavnom to što si malo više zaštićen od raznih napada. Dok sam imao modem, Kerio mi je svaki čas javljao da taj i taj hoće da mi se nakači na port taj i taj, a to su većinom bili nevešti pokušaji "lova u mutnom" na osnovu poznatih Windowsovih rupa. Kod rutera toga po defaultu nema jer su "subnetovi" odvojeni, tj. tvoj računar ima adresu tvoje lokalne mreže a ruter ima spoljašnju adresu provajderove mreže.

Međutim, iako neki servisi rade i bez NAT-a i port forwardinga, doduše obično lošije ili sporije (NAT i port forwarding podrazumevaju pretvaranje lokalnih adresa i komunikacionih portova u spoljašnje adrese i portove), za većinu p2p programa moraju da se definišu ta pravila. To nije tako strašno teško kad se jednom uhvati sistem.

Kod mnogih rutera NAT i port forwarding objedinjeni su u jednu jedinu opciju u konfiguracionom meniju kojoa se zove Virtual Servers. Dakle, sa te i te adrese (ili sa svih adresa ili opsega adresa) spolja i tog i tog porta spolja paketi se prosleđuju "unutra" na tu i tu adresu (što se obično ostavlja praznim, dakle na sve adrese) i taj i taj port. Ista stvar podešava se i u obrnutom smeru.

Dakle, samo podešavanje nije problem, problem je znati koje portove i koje adrese treba upisati. To se jedino može naći na Internetu.

Međutim, PAŽNJA! Na ruterima najčešće postoje i Firewall opcije, tj. zabrane pojedinih konekcija u cilju zaštite. Na mom TP-Linku, recimo, fabrički su dozvoljene sve konekcije od računara ka spolja, ali su zabranjene sve konekcije od spolja ka unutra (sem onih koje je započeo moj računar, tj. odgovora na "pitanja" mog računara). Da bi p2p programi proradili, moraju se "propustiti" i konekcije od spolja sa određenih IP adresa i portova ili na određene portove. To se podešava prilično slično virtuelnim serverima - praktično treba otvoriti ono isto što je tamo definisano, mada je dobro i za to pogledati na Internetu.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 10:34   #110
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Zarkus kaže: Pregled poruke
Ja imam 256k i max brzina mi je 27kb/s
Nije, nego 27 KB/s (obrati pažnju na veliko B... a i na veliko K).
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 10:54   #111
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Tih 75 KB/s na 256 paketu mora da biti neka greška pri ADSL centrali, ništa drugo.

Zaključak: Grešku treba maksimalno eksploatisati, dok još postoji.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 13:13   #112
Goran_NISH
Član
 
Član od: 13.11.2006.
Poruke: 136
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 22 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Moguce je da su mu greskom pustili paket 768 umesto 256.
Goran_NISH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 13:42   #113
shumar
Novi član
 
Član od: 14.3.2007.
Poruke: 7
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Pitanje je da li će biti i greška kad mu stigne račun...
shumar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 13:45   #114
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
(... a i na veliko K).
Citat:
Magneto kaže: Pregled poruke
75 KB/s
Kako veliko "k"? To je 10^3, "kilo" a oznaka mu je malo slovo "k" (1 kg, 1 km, 1kV ili 1kW)... Ili je to bilo po fizici iz mog vremena
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 14:10   #115
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Može i KB i kB ili čak kbyte, nebitno. Sve su te skraćenice ispravne.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 14:24   #116
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Naravno, u ovom slucaju se razumemo i nema mesta zabuni (sigurno niko nece pomisliti da je u pitanju temperatura protoka u sekundi), nego "K" je oznaka za kelvin i vec je zauzeta (a mislim da je fizika sve samo ne neodredjena).
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 14:49   #117
Black Arrow
Član
 
Član od: 19.12.2006.
Poruke: 184
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Telekom ADSL-om

Kada sam se prijavljivao i potpisivao ugovor za Telekom ADSL u pitanju je iskljucivo bio 256k paket.Zato mi i u ugovoru u naslovu stoji ADSL paket 1,kao i u clanu 6 istog tog ugovora.Znaci,svuda se spominje ADSL paket 1 a to je 256k paket koji sam ja kupio.

Ne pada mi na pamet da zovem Telekom,iskoristicu ovo dok mogu,jer sam ja potpuno cist sto se tice ugovora koji sam potpisao sa Telekomom.Tamo sve lepo stoji kako i treba,a ako su se oni nesto zeznuli - to nije moj problem...

Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
moras da forvardujes portove za torent klijent koji koristis. pravac na www.portforward.com, nadji svoj ruter i izaberi klijent za koji hoces da forvardujes portove. kada to odradis, torenti ce ici normalnom brzinom...
Pa,snasao sam se ja dosta,ali imam jedan veliki problem.Vec pri pocetku tog uputstva moram da se konektujem preko neke staticke IP adrese,kako bi mogao dalje da nastavim.Ali,ja sve uradim kako treba a kompjuter ne moze da ide na net.Posumnjao sam na DNS Servers,ali ne znam kako da te sve brojeve dobijem kako treba,tj. da mogu da povezem komp na net preko staticke IP adrese.
Black Arrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 15:46   #118
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Telekom ADSL-om

Citat:
Black Arrow kaže: Pregled poruke
Pa,snasao sam se ja dosta,ali imam jedan veliki problem.Vec pri pocetku tog uputstva moram da se konektujem preko neke staticke IP adrese,kako bi mogao dalje da nastavim.Ali,ja sve uradim kako treba a kompjuter ne moze da ide na net.Posumnjao sam na DNS Servers,ali ne znam kako da te sve brojeve dobijem kako treba,tj. da mogu da povezem komp na net preko staticke IP adrese.
Од тог њиховог упутства можеш само главобољу да добијеш. Не треба ти никаква статичка адреса, слободно стави на аутоматик подешавања. После тога самo провериш која ти је интерна IP адреса preko command prompt=>ipconfig/all
Након тога се конектујеш на IP адресу твог рутера, па кликнеш на portforwarding опцију, унесеш име програма коме желиш да доделиш порт (рецимо µТorrent), потребну LAN, tj. интерну адресу, затим одабереш порт по жељи (било који број у распону од рецимо 10000 - 65000) и ту вредност упишеш у сва четири поља, чекираш TCP/UDP протокол, Save/Apply и то је сва мудрост. Они су то упутство ненормално искомпликовали, а у суштини је просто, само треба ући у штос. Тај исти порт који си одабрао после само унесеш у µТоrrent. Ако при дну екрана имаш зелени кружић, значи да све ради како треба.

П.С. Овако се подешава Sagem F@st 1241, мада верујем да је све то слично и за остале моделе.

Poslednja ispravka: Jim Bravura (13.4.2007 u 16:18)
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Jim Bravura na korisnoj poruci:
Antony Kidis (5.12.2007), kamper (14.4.2007)
Stara 13.4.2007, 16:55   #119
Black Arrow
Član
 
Član od: 19.12.2006.
Poruke: 184
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Nemam pojma,ja nisam nasao na nikakav port forwarding opciju u konfiguraciji rutera.

Mislim,koliko sam ja shvatio: prvo treba da se konektujem sa statickom IP adresom i da mi net funkcionise kako treba kao i pre (to mi je najveci problem,jer mi nikad net ne radi iako sve podesim kako pise u uputstvu).Posle toga treba da podesim taj Virtual Server (gde opet imam problema kako da nadjem te sve brojeve koji su mi potrebni).

Pomoc,jer me ovo vec izludjuje...
Black Arrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 17:40   #120
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

25KB , 30KB 50KB......da je to fenomenalna brzina ja bih rekao pre nego sto sam bio na prezentaciji masinskog fakulteta u Kragujevcu kada sam saznao da oni imaju internet vezu sa protokom od 4Gb/ssto je 500MB u sekundi ****te covece sto bi to za torrente bilo dobro...
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, telekom

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
ADSL u Crnoj Gori hacker_aca Internet usluge 9 21.6.2006 14:11
Telekom ADSL Milos_SD Internet usluge 1 11.5.2006 21:14
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com