Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.4.2018, 23:50   #12281
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Obavezno pogledati u bioskopu, ne čekati na bluray verziju. I obavezno pogledati scenu posle credits-a, ja čekao 5min da se završe.
Eto, da si lepo gledao na TVu, mogao bi da premotaš Mislim, ja da sam gledao u bioskopu, naravno da ne bih sedeo 5 minuta i čekao da se završi odjavna špica. Te scene posle špice su potpuna glupost, jer odjavna špica odjavljuje film, tj. predstavlja njegov kraj.

@ Romantic: bioskop u Big Fashion-u je navodno najbolji u Srbiji.

@ pedjosav: što bi neko sedeo i gledao špicu?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2018, 0:30   #12282
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Romantic
Ja sam ga gledao u Cineplexx Big Fashion i bilo mi je super.

@Pedjosav
Otišao sam u 11 sati ujutru da gledam tako da je pored mene bilo još 5 ljudi u celoj sali koja je bila ogromna. Skoro kao privatna projekcija.
Od tih petoro troje je izašlo odmah na početku odjavne špice a ja i još dvoje smo ostali do samog kraja. Ovi što su sakupljali naočare su naravno morali da čekaju.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
pedjosav (30.4.2018)
Stara 30.4.2018, 7:00   #12283
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
U vezi aftercreditsa- da li se kultivilasa naša publika pa ne ustaje odmah i ne talasa čim se ispiše THE END ?
Da definitivno.
Pola bioskopa ostalo unutra. A najduzi moguci krediti ikad.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
pedjosav (30.4.2018)
Stara 30.4.2018, 21:14   #12284
Васа С. Тајчић
Član
 
Član od: 24.12.2017.
Poruke: 130
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 104 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Често ми је потребан повод да бих погледао неки филм, у овом случају он је тужан, редитељева смрт
Horí, má panenko (Гори, моја госпођице)

Филм је на мене оставио чудан утисак, на почетку изгледа као да су ликови симпатични, али како радња одмиче полако се открива да се иза фасаде крије непоштење, безосећајност и некомпетентност.
Васа С. Тајчић je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2018, 15:47   #12285
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Witness for the Prosecution (1957)
https://www.imdb.com/title/tt0051201/

Umesto da rizikujete bolest od prave epidemije loših filmova, odgledajte ovaj, za svoj žanr, savršeno urađen film. Bilo koja reč više bi (morala u spojler i) pokvarila uživanje.

Poslednja ispravka: Ocelot (2.5.2018 u 17:11)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
Stara 3.5.2018, 11:07   #12286
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Da li mogu nekoga da zamolim, pošto sam potpuno nov na temu Avengersa, da mi napište šta da gledam i kojim redom, znači sve od početka pa do ovog zadnjeg dijela? Hvala unaprijed
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2018, 12:36   #12287
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Da li mogu nekoga da zamolim, pošto sam potpuno nov na temu Avengersa, da mi napište šta da gledam i kojim redom, znači sve od početka pa do ovog zadnjeg dijela? Hvala unaprijed
http://listafterlist.com/marvel-aven...vies-in-order/

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...Universe_films
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
malo blesav (3.5.2018)
Stara 4.5.2018, 0:16   #12288
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Black Panther (2018)



Film iz marvelovog univerzuma koji nije zbutao više heroja na jednom mestu kao što imaju običaj u poslednje vreme. Većina radje se dešava u bajkovitoj zemlji Wakandi. U tipičnom marvel stilu sve je dosta šareno i puno humora. Minus je da taj humor često baš odskače od sredine u koju je film smešten. Akcija je OK ali opet ništa previše zanimljivo. Sveukupno OK film, laka zabava, ali moglo je i bolje.

6/10
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2018, 19:56   #12289
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Young Philadelphians (1959)
https://www.imdb.com/title/tt0053462/



Obožavam ovakve filmove. Prava porodična i socijalna drama. Jeste dug, ali vredi vremena. Čudi me da nije bio preveden do sada.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Young Philadelphians [Paul Newman] (1959) DVDRip Oldies.zip (67,8 KB, 5 puta viđeno)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2018, 2:10   #12290
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Hearts in Atlantis (2001)
https://www.imdb.com/title/tt0252501/



Sjajan film o dečaku bez oca koji pronalazi kompenzaciju u trenutku kad mu to najpotrebnije. Odslikan u čudnoj mešavini evokacije na lirsku i surovu prošlost, jedan od onih filmova koji se pamte..
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Hearts in Atlantis (2001) 720p HDRip x264 titler.zip (27,3 KB, 3 puta viđeno)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
ZoNi (8.5.2018)
Stara 7.5.2018, 13:29   #12291
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Konacno da nadjem malo vremena da kazem nesto o ovim filmovima

Tomb Raider (2018)
https://www.imdb.com/title/tt1365519/?ref_=nv_sr_1


Novi Tomb Raider film se bazira na reboot serijalu koji je zapocet 2013 i kroz taj serijal upoznali smo drugaciju Laru a same igre su stekle popularnost kako kod fanova i samih igraca. Novi film se drzi auteticnosti samih igara uz odredjene izmene ipak je PG-13 film ali i pored toga ima ozbiljnih momenata koji mogu biti intezivni. Alicia je simpaticna u ulozi same Lare i drzi paznju gledaoca, mada kada se sve sagleda nije nista posebno i mogu da ga stavim u isti kos kao oba filma sa Angelinom koji kao film moze da prodje kao dobra zabava uz drustvo i grickalice i nista vise od toga, iskreno nije vredan bioskopskog platna i ovo je komotno moglo da zavrsi na Netflixu.

Ocena 6/10


Rampage (2018)
https://www.imdb.com/title/tt2231461/?ref_=nv_sr_1


Rampage iz 1986 sa arkadnih aparata je jedna od mojih omiljenih igara, a sto se tice same filmske ekranizacije je jedva ispod proseka, I ovde se moze primeti da je bio ulozen neki trud da film bude veran samoj igri uz minimalne izmene (pre svega mislim na samu pricu i cudovista ocigledno da nebi bilo tuzbe on strane drugih studija na primer Univerzal i Toho) ipak mozda najzanimljivi deo samog filma je kad cudovista pocinju da unistavaju grad, ali ni sa te strane nisam bas posebno odusevljen. Kameni Dzonson i dalje igra istog onog simpaticnog lika sa kojim bi ste zeleli da odete na pivo i kuglanje i izgleda da cemo se takvih njegovih uloga nagledati u skorijoj buducnosti, od mana se isticu i humor koji se dovodi u pitanje? a tek negativci su posebna prica uzasni su i potpuno bespotrebni po mom misljenu.

Ocena 6/10

Ready Player One (2018)
https://www.imdb.com/title/tt1677720/?ref_=nv_sr_3


Za sve one koji su odrasli uz Spilbergove filmove pa i filmove osamdesetih i devedesetih i koji su gejmeri u dusi i prate sve moguce iz sveta pop kulture ovo je film za vas! Film koji je poprilicno ostavio snazan utisak, sve bi mogao da opisem kao Who Framed Roger Rabbit jer sam virtuelni svet Oasis cine likovi iz filmova, igara, serija i taj broj je izuzetno velik, za neke scene je potrebno pauzirati da biste videli detaljno sve reference koje sam film sadrzi. Inace sam Spilberg je vec odavno poznat kao geek za ovakve stvari i moram mu sa jedne strane odati priznanje za ovako ambiciozan projekat koji je vecini ljubitelja filmova i svega ostalog bila decja fantazija koja je konacno prikaza na platnu i verujem da ce za nekoliko godina film postati kultni klasik. Cak i pored svega toga nije sve savrseno ma kolko sve to deluje spektakularno i neverovatno na primer ne dopadaju mi se avatari koji koriste glavni protagonisti i za njih nemogu nikako da se vezem, sam film sadrzi brojne reference medju njima i jedan poznat film je dobio veci deo paznje i tribjut ali mi se to nije svidelo mislim razumem sa rediteljeve strane ali opet po meni bespotrebno, glumac Mark Rylance je jedini ostavio pozitivan utisak od svih prisutnih pogotovo njegov nacin i pogled na sam zivot u kome ce se mnogi prepoznati pa makar i to nekome ce izgleati kontrovezno, o ovom filmu ce se tek pricati a od mene 7 za samu ambiciju.

Ocena 7/10

Avengers - Infinity War (2018)
https://www.imdb.com/title/tt4154756/?ref_=nv_sr_3


Da budem iskren u pocetku nisam se ni trudio da pratim Marvelov univerzum, pre tacno 10 godina kada se pojavio Iron Man tada sam video samo jos jedan pokusaj da se strip o doticnom uspesno prenese na platno kao sto to je to bilo uobicajno i ranije, niko ni tada nije ni zamislio da ce ovaj serijal preci u nesto vise nesto sto vec uspesno pomera granice i ide stepenik vise, kada su izasli prvi Avengersi te 2012 stvari su postale ozbiljne i to je bio trenutak kada sam poceo da pratim sve filmove koji su izasli pa nadalje, i ka tom cilju da se isprati sve bilo je losih delova kada se setim samo Iron Man 2, Thor 2, Iron Man 3 uzasni i dosadni delovi same fransize, nisam ni bio ni previse odusevljen ni Spiderman Homecomig, Avengers 2 pa i nedavnog Black Pantera i tu se moze videti da zbog godisnjeg stancovanja filmova kao na pokretnoj traci se vide problemi i mane gde sve deluje nekako sklepano na brzinu pa dolazimo do odredjenih problema u vecini slucajeva predvidiva prica i ocajni negativci. 18 filmova kasnije konacno dolazimo do Infinity War u kome su fanovi sada konacno u prilici da vide Thanosa u akciji i jasno je zasto ovaj film sad prati izuzetan hajp jer je ovde najveca zvezda samog filma Thanos (koga igra Dzos Brolin), sila od negativca koji stavlja svima do znanja da sa njim nema sale i kad su govorili da ocekujte neocekivano onda stvarno ocekujte neocekivano od Infinity Wara. I to je mozda najveca svetla tacka samog filma a ostalo bi magao da istaknem kao mane sto vec ozbiljno prati sam serijal, same akcione scene bi trebalo da budu najbolji deo filma ali ni na tom polju nisam odusevljen sve izgleda kao da sam uzeo kontroler u ruke i da sam okruzen brojnim protivnicima i kamera pocinje da gubi kontrolu gde se u jednom trenutku pitam sta se ovde desava?

Humor je vec duze vremena prisutan u samim filmovima ali i on ume da bude isforsiran, detinjast, neozbiljan da cesce imam onaj kiseli osmeh na licu nego da sam istiski plakao od smeha nadam se da nisam jedini koji to primecuje od svih? i na kraju kao sto sam reko kako filmovi izlaze redovno kao sa pokretne trake autori brzinski sklepaju neku pricicu da cesto vise ni prate paznju na detalje na primer Infinity War ima ozbliljnu rupu u prici sam serijal ukupno sadrzi ozbiljne rupe, i na kraju sam film nema smisla gledati ako niste ispratili predhodnih 18 filmova jer ovo je film za onaj posveceni tip publike jer drugacije nikako ne moze.

Ocena 7/10

Poslednja ispravka: code master (7.5.2018 u 14:52)
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku code master na korisnoj poruci:
Miki1987 (11.5.2018)
Stara 7.5.2018, 20:29   #12292
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Krenuo sam prije par dana na maraton sa Marvelom, sve filmove od 2008. Do sad sam pogledao Iron man 1,2,3, Hulk, Thor, Captain America i Avengers. Šta znam, za sad mi je možda avengers najbolji. Iron man je definitivno prvi najbolji, drugi i treći mi nisu toliko zanimljivi. Hulk je isto super, ne znam zašto je Edward Norton ispao iz igre, ali mi je Mark Ruffalo skroz ok.
Svi negativci su definitivno odlični, Loki možda najbolji.
Večeras nastavljam sa drugim dijelom Thor-a.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2018, 10:41   #12293
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Da definitivno.
Pola bioskopa ostalo unutra. A najduzi moguci krediti ikad.
U Cineplexxu u Podgorici su se smilovali - pustili početak kreditsa, onda smo se nas nekoliko preostalih u sali zaledili kad su ih poslije oko minut prekinuli, ali su ih u stvari premotali na krajnju scenu

Offtopic: I meni se film izuzetno dopao, bez obzira što sam gledao predhodne Avengere ali nisam sve filmove/serije filmova koji se bave pojedinačnim superherojima (uopšte nisam gledao Dr. Strangea, Spidermana ni Hulka) a i pozaboravljao sam neke likove... Nisam očekivao da će se Guardians ovako dobro uklopiti. Maltene nemam zamjerki - odlična akcija, traje dugo ali vrijeme brzo prođe, odličan negativac, dobra priča, čak mi se i sviđa kraj koji najavljuje nastavak ...
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2018, 11:36   #12294
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Znači, više se ne kaže "špica" nego "kredit(s)i"? Hmm
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
ezenkiel (9.5.2018), Luka Filipovic (12.5.2018), pentraksil (9.5.2018)
Stara 9.5.2018, 17:31   #12295
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Znači, više se ne kaže "špica" nego "kredit(s)i"? Hmm
Isto kao sto su izumrle "kraljice" , "nivoi", "prelazi", "ucitavanja" itd. Nije tema (sto bi rekli "offtopic ) ali je pomalo i tuzno
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
ezenkiel (11.5.2018), Luka Filipovic (12.5.2018), pedjosav (9.5.2018), player1 (10.5.2018)
Stara 9.5.2018, 19:35   #12296
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^Gde je to izumrlo? Mozda kod mladjih pavijana, koji ni ne znaju svoj jezik kako treba.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Mac4LiF (17.5.2018)
Stara 9.5.2018, 22:08   #12297
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Isto kao sto su izumrle "kraljice" , "nivoi", "prelazi", "ucitavanja" itd.
Ovaaaaj... Kako se te reči kažu danas?!?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2018, 10:59   #12298
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ovaaaaj... Kako se te reči kažu danas?!?
Bosovi, leveli, ranovi (mada ovo redje), loadujem/loadovanje itd. Cuo, video, procitao. "Bosovi" i "leveli" i meni podlete vise puta (prokleti WoW )
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2018, 20:41   #12299
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Avengers: Infinity War
Одгледао сам га 9. маја у 16:00, у Синеплексу BIG у малтене празној сали (ја и још 3 особе). Када су Русо браћа рекли да су улози велики, нису се шалили, јер овде сеча кнезова креће већ од прве сцене (и дефинитивно вам се неће свидети ко умире), а иако је снажна акција константна кроз цео филм, чак и у самој postcredit сцени, између тога је доста мирнијих момената и сцена које повезују причу (пре свега око Таноса и Заштитника). Са само 2 и по сата где је било преко 20 познатих фаца, свако је добио може се рећи довољно времена, а Тор је добио највише. Ефекти су беспрекорни, феноменални, посебно Танос и Црни одред. Хумор је типичан Марвелов, али је овде био нефорсиран, уклопљен у сцене и природан, нарочито са Заштитницима који и космичку апокалипсу доживљавају као авантуру и прилику за освету Таносу (мада је хумора било и када није требало, у озбиљним ситуацијама). Дракс је покидао, лик је геније, а најјаче је када Тор ракуна Ракету назива зецом. Значи, хумор вас стварно опусти између тешких борби које се дешавају. Плус, музичка подлога која прати све сцене је феноменална.

Најважније – прича и њен ток се врти око Таноса, њему је посвећено највише (чак и када га нема, све је око њега), а комплетна прича је његов угао гледања, који је (некако) чак разумљив (гледано са рационалније стране, одржавања баланса, али с обзиром на последице...). Оно што назива милосрђем, он разуме и оправдава чињеницом да се мора нађи бар 1 особа у универзуму спремна да делује у то име, па макар то деловање било најбруталније, што га чини дубокоумним негативцем другачијим од било ког у фазону “пронађи и истреби, јер сам зао”. Нетипичан је јер има агенду, циљеве, разрађен план, делује у складу са тим, али је јединствен и јер прихвата и зна тешке последице тога, ризике, а биће и сцена где ћете видети и његову дебелу емотивну страну и управо због свега тога га не видим као типичног негативца као други што га виде. Начин спровођења његовог плана је, гледано са људске стране, геноцидне природе, али он то капира и прихвата, све зарад универзума (он као да је неки космички политичар, тешко га је разумети до краја...а опет, план му на моменте може да изгледа донекле и глупо). Што се тиче снаге Таноса, у пар момената ми се учинио слаб, јер је и итекако савладив (наравно, ако се поступи тако да те не успе да ухвати за главу и смрви је). Пар њих се успешно носило са њим, Ајронмен ми је посебно изненађење у борби са Таносом, али на крају филма, последице су несагледиве и наставак ми се чини крајње крвав.

Негативности овог филма: на моменте се радња одвија пребрзо, Црни одред је можда испао и више него слаб, не појављује се ни половина од предвиђених 60-ак ликова и хумору није било места у озбиљним сценама. Знам да би ми филм оставио јачи утисак да сам га гледао на компу, јер ми биоскопи не леже због атмосфере и прејаког звука, а и било је превише ликова за сварити, тако да поредећи са осталим Марвеловим филмовима, хронолошки (за сада) иду Зимски војник, Грађански рат, Ајронмен, Бескрајни рат, Ентмен.
Оцена 8/10.

Black Panther
Култура и обичаји афричких племена су на невероватан начин инспирисали креаторе филма да створе свет Ваканде. Визуелно, у много момената, ћете остати запањени приказом технологије ваканђана, а филм има и солидне негативце, као и јако квалитетне акционе сцене које су упечатљивост филма уз квалитетну породичну драму која прати немиле догађаје. Много је познатих и квалитетних глумаца, а Чедвик као да је рођен за ову улогу. Политика је такође саставни елемент филма и стално се помињу колонизатори и страх да Ваканда не буде искоришћена од стране великих сила (ваљда нису смели да напишу тачно имена, али са навођењем колонозатора се отприлике зна на кога се мисли). Свиђа ми се и чињеница да је филм зрео, јер нема отрцаних фора и непријатног хумора. Задовољан јесам, али не и одуван.
Оцена 7/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2018, 21:28   #12300
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Revenge (2017)
https://www.imdb.com/title/tt6738136/



Film sa 4 čoveka, i teško da sam gledao neki gluplji. Jedino što je interesantno su efekti, koji kao da su sami sebi svrha, dakle, bolesna stvar..
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Revenge 2018.HDRip.XviD.AC3-EVO.zip (8,9 KB, 3 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (16.5.2018 u 12:06)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com