Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.7.2009, 18:13   #41
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Doom 4

Pa ne znam o kakvom dizajnu nivoa govoris.
Nista specijalno i fantasticno to nije uradjeno u D1 i D2, ako me pamcenje dobro sluzi, uglavnom se svodilo na gomilu hodnika, sa jednom te istom teksturom, i ti hoces da kazes da te je sada ta igra uplasila dok si igrao .
Muzika ko muzika, moze biti nekome po volji ili ne, ali to je vec subjektivna stvar, horor muzika uglavnom tesko da moze da omane.

Uopste ne razumem kako ti nije logicno gomila liftova,... pa igra se odvija tamo gde se odvija...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 19:11   #42
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Gle, kako sam propustio ovu raspravu...

Elem, moje viđenje problema. Doom 1 & 2 naravno nisu imali pretenzije da budu "realne" i "mracne" igre niti je ondašnji način igranja i stil grafike dopuštao tako nešto. U starom Doom-u su i glavni lik i čudovišta bili karikature, bilo je nekog lakog humora ali ne i horora.

Mape, stil igranja... Nemojte zaboraviti da je Doom tek druga generacija 3D akcionih igara. Bilo je 3D igara i mnogo pre, ali tek je Wolfenstain (i Spear of Destiny) dovoljno brz da se nazove akcionom igrom. Doom je došao već 1993. i mnogo toga je bilo u rudimentu. Mislim, ja sam ga onda rado igrao i uživao ali danas bi takva igra delovala više nego anahrono. Kretanje u gotovo jednoj ravni, upotreba četiri tastera + pucanje (automatsko ništanjenje, bez obzira na nivo sa koga neprijatelji gađaju), miš se ne koristi a i nema razloga, best time, high score i ostalo... nisam siguran da bi današnji igrači dobro primili takvu igru u 2009-2010.

Onda su došli Heretic, Hexen i niz Doom klonova (pamtili ko Cyclones, Rise of Triads itd.), pa Duke Nukem 3D i onda Quake. Quake je tek 1996. godina ali je pomak u gameplay-u u odnosu na stari Doom ogroman i ja više nisam mogao da se vraćam na staro.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 19:13   #43
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Endžin Dooma i zvanično nije podržavao prostoriju iznad prostorije. Dakle ceo nivo je mogao da se sastoji od elevacija, ali se praktično radilo o jednoj ravni.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 19:16   #44
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Pa to i kažem, imam utisak da su ljudi malo zaboravili kako je to izgledalo. Protok vremena i nostalgija (na koju niko od nas, izgleda, nije imun) čine svoje.

p.s. Doom 2 je doneo skok, odnosno neku vrstu skoka (u dalj). Neki delovi nisu mogli ni da se pređu bez toga. Pomenuto je i u opisu u Svetu Kompjutera (neki broj iz 1994.).
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 21:43   #45
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

ja u klin, vi u plocu

ti vices dizajn, ja vicem arhitektura. opet pominjes stvari koje zavise od perioda nastanka, kao sto su teksture, tehnicki dometi i slicno. mani se toga, ne pricam o tome. pricam o vanvremenskim stvarima, naravno da ne zelim da igra nema skok ili da me napadaju sprajtovi. uzmi pa odigraj, eto prijateljski savet, uzmi recimo zdoom koji omogucava igranje na xp-u u visokim rezolucijama i dodaje mouselook i jos neke stvari, pa ces videti kako su zanimljivi nivoi.
uplasila me je zato sto su nivoi bolje uradjeni, bio sam u nekom cosku i totalno sam istripovo da sam ocistio sve i imao sam slab health i odjednom cujem neko rezanje i pocnem sumanuto da gledam levo desno gore dole i da pucam u svim pravcima to mi se u trojci nije desilo. kec i dvojka nisu strasne igre u uskom smislu reci, kao neki horor tipa alone in the dark, medjutim, fino se covek plasi i jezi.
neko rece da je kvejk pomerio skalu igrivosti. tu se slazem potpuno, meni je to vrhunac doom koncepta. ali je kvejk kec duhovni naslednik dooma 1 i 2. samo sto je gothic, a ne moderno nesto, pa su i kljucevi u tom fazonu, neprijatelji itd. inace, atmosfera i uopste, ceo koncept igre je identican doomovima. dok trojka nema veze sa zivotom. ja sam za to da igre evoluiraju, kao sto je doom 2 evoluirao u quake 1, medjutim, ne svidja mi se sta su uradili sa trojkom.

nergal - brate, igrao sam juce, toliko o nostalgiji, evo i tebi savetujem da uzmes neki enhancer za doom i poigras se malo i obratis paznju na strukturu igre, a izuzmes tehnicke karakteristike i zastareli upravljacki sistem, pa ces videti o cemu govorim sto posto. sto se tice ogranicenja, jeste sve to tako, sto samo znaci da sa danasnjim enginima mogu da rade perverzije, a ne da simuliraju neku svemirsku bazu koja je dosadna i neinventivna, samo zato da bi mogli da uguraju neku polu-smislenu pricu i razvoj dogadjaja. sta ce mi to u doomu, eno armed assault je pravi dragulj za te stvari.

vudu - nije mi najjasnije to o cemu pricas evo, i ti instaliraj dvojku, imas citave spratove, a ne samo platforme, liftove, kutije.

edit:
evo sacu trojku da instaliram volim ja svaki doom, ali mislim da su krenuli u pogresnom pravcu sa trojkom.

Poslednja ispravka: Doolio (24.7.2009 u 22:05)
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doolio na korisnoj poruci:
player1 (25.7.2009)
Stara 25.7.2009, 6:47   #46
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
Doolio kaže: Pregled poruke
ja u klin, vi u plocu

vudu - nije mi najjasnije to o cemu pricas evo, i ti instaliraj dvojku, imas citave spratove, a ne samo platforme, liftove, kutije
Da objasnim. Doom je tehnicki limitiran tako sto postoji samo jedna ravna, na kojoj su elementi bilo koje visine. Znaci, ne postoji mogucnost da vidis most, da je neko na njemu, a ti ispod njega. Ili da je neko na "spratu", a ti ispod njega. Zato je i 2d mapa vise nego pregledna. Dok slicna u npr. Duke Nukeumu nije dovoljno.

Ipak, inventivni dizajn nivoa cesto zamaskira takve stvari.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2009, 15:16   #47
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

cek, da probam da razumem i pored moje gluposti
mogu da imam platforme, spratove, objekte koji izranjaju iz 'jedinstvenog poda', medjutim, oni ne mogu da imaju funkcionalan prostor konkretno ispod njih? tj, ne mogu da budu, lupam, pljosnati i da ih drze stubovi, pa da se ja setkam ispod, nego moraju da budu full od poda do kraja i ja mogu da idem ili okolo ili po njima? tako sam ja shvatio
a kako se meni cini onda da ima to u trecem nivou, gde je machinegun, iznad prostorije sa machinegunom moze da se stoji...

svejedno, uzmimo onda kvejk kec za primer za sve ovo sto sam rekao, mada ne vidim razlog da se isticu tehnicke slabosti prva dva dooma u danasnje vreme ne znam ni kako je pocelo sa tim...
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2009, 22:27   #48
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Doom 4

Quake 1 je vec potpuno druga prica .
E za nju vazi sve ono sto si u prvom postu ove diskusije napisao .
Tih nivoa se veoma cisto secam , dok mi oni iz D1 i D2 uopste nisu ostali u secanju, jednostavno se secam samo gomile istih repetitivnih prostorija i hodnika . I u pravu su ovo sto govore ostali, to nije bio full 3d prostor, to je doslo sa Quake-om .

Btw, utisak prilikom igranja igara je zestoko subjektivan, tako da ne mogu svi osetiti isto, neki ce se smoriti brzo i bataliti, neki ce se smoriti i nastaviti, a neki ce se primiti, iako limitirani sa informacijama i mnogo cim jos. Ova poslednja recenica se odnosi na predivni one and the only Stalker .
Mnogi ga ne mogu svariti, prica nepovezana, neki elementi nisu na visokom nivou. Ali je Stalker meni jedna od najboljih pucacina u poslednjih par godina. Savrsen spoj filma Stalker (1979) i nuklearne katastrofe u Chernobilju (1986).
Kad igram igru, pomislim da se nuklearna katastrofa desila 1979 i da je to opisano u istoimenom filmu , toliko dobar su spoj napravili. Atmosfera apatije, neizvesnosti...
Ali... ne moze, i nije svako ovu igru "primio" kao ja, vec su uradili ono sa pocetka price, obrisali ili "odradili" igru do kraja.
Capish.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2009, 22:39   #49
... i bidi fin
Banned
 
Član od: 1.3.2007.
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 937
Zahvaljeno 331 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Quake 1 je vec potpuno druga prica .
E za nju vazi sve ono sto si u prvom postu ove diskusije napisao .
Tih nivoa se veoma cisto secam , dok mi oni iz D1 i D2 uopste nisu ostali u secanju, jednostavno se secam samo gomile istih repetitivnih prostorija i hodnika . I u pravu su ovo sto govore ostali, to nije bio full 3d prostor, to je doslo sa Quake-om .

Btw, utisak prilikom igranja igara je zestoko subjektivan, tako da ne mogu svi osetiti isto, neki ce se smoriti brzo i bataliti, neki ce se smoriti i nastaviti, a neki ce se primiti, iako limitirani sa informacijama i mnogo cim jos. Ova poslednja recenica se odnosi na predivni one and the only Stalker .
Mnogi ga ne mogu svariti, prica nepovezana, neki elementi nisu na visokom nivou. Ali je Stalker meni jedna od najboljih pucacina u poslednjih par godina. Savrsen spoj filma Stalker (1979) i nuklearne katastrofe u Chernobilju (1986).
Kad igram igru, pomislim da se nuklearna katastrofa desila 1979 i da je to opisano u istoimenom filmu , toliko dobar su spoj napravili. Atmosfera apatije, neizvesnosti...
Ali... ne moze, i nije svako ovu igru "primio" kao ja, vec su uradili ono sa pocetka price, obrisali ili "odradili" igru do kraja.
Capish.
Nadam se da ce u igri biti malo vise gej akcija... da bar malo uzivamo pored novog dx 11
... i bidi fin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2009, 22:51   #50
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Doom 4

E neka si im rekao .
A o cemu ti to pricas ?
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
... i bidi fin (25.7.2009)
Stara 25.7.2009, 23:31   #51
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
I u pravu su ovo sto govore ostali, to nije bio full 3d prostor, to je doslo sa Quake-om .
I Duke Nukeum 3D je imao pravi 3d prostor (i jos par drugih igara izmedju). Sto je doslo sa Quake-om je zamena 2d sprajtova sa 3d modelima.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2009, 0:52   #52
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

da, ali je quake u doom smeku, stavise, identican je fazon potpuno. sa q2 su krenuli u neki sopstveni quake trip sa stroggovima i cyber tripovima, q1 je bio blizi doomovima.

pjana:
okej, neka bude onda quake. sad znas o cemu govorim.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 11:41   #53
Vai.God
Novi član
 
Član od: 22.9.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

E a kad ce DOOM 4?
Vai.God je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 11:48   #54
Devilish Soldier
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.1.2009.
Lokacija: Beograd, Borča
Poruke: 3.053
Zahvalnice: 787
Zahvaljeno 1.296 puta na 728 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Devilish Soldier
Određen forumom Re: Doom 4

sada sam procitao kao neki razgovor i pitaju za koje platforme ce izaci i kog datuma ocekujemo igru ,a ovaj odgovara:
Doom 4 je najavljen za platforme PC, Xbox 360 i Playstation 3. Tačan datum izlaska je, kako kaže Hollenshead, "kada bude gotovo".
hahah
Devilish Soldier je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2010, 13:16   #55
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Doom 4 najava veceras?



pratite liveblog...izvestavace sa prvog dana Quakecon-a

http://www.vg247.com/2010/08/12/quak...ts-at-megaton/
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
Budimir_Trajkovic (12.8.2010)
Stara 12.8.2010, 14:16   #56
Blond
Član
 
Član od: 23.12.2009.
Poruke: 155
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Doom 4 najava veceras?

Cool down... mozda Q4 2013...
Blond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 10:53   #57
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Suska se da se ta velika najava odnosi na Rage za Iphone......
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 12:32   #58
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
Mocko kaže: Pregled poruke
Suska se da se ta velika najava odnosi na Rage za Iphone......
upravo...nista od najave doom 4 na quakecon-u...kao nemaju jos cime da oduvaju fanove...ali rade na tome
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2011, 20:57   #59
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

http://www.eurogamer.net/articles/20...py-with-doom-4
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
acinic (29.2.2012)
Stara 20.4.2011, 23:47   #60
<S2N><Mefisto>
Veteran
 
Član od: 24.5.2010.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 672
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 193 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Doom 3 je fantasticna igra,naravno da je bila strasna kada igras naduvan sa sluskama u dva nocu atmosfera je bila i te kako sumorna i puna tenzije,jedva cekam Doom 4 to nece biti vracanje korenima posto sam negde procitao da je Doom 3 u stvari bio reborn,nadam se da nisu zaboravili kako se prave extra igre i ako uposle najbolje(mada mi to zvici kao komercialna fraza) ne mora da znaci da ce igra biti extra no videcemo ima jos vode da protece nilom dok se to ne dogodi.
<S2N><Mefisto> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
doom, fps

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Doom AkulM Stare igre 56 9.4.2020 19:52
Doom 3 shimec Akcione igre 101 15.9.2019 15:03
Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"? TomWaits O igrama uopšte 263 10.12.2012 21:01
Pomoc za Doom 3 wu-gambino O igrama uopšte 22 12.10.2007 23:33
Doom Splinter Kompjuteri i film 23 12.2.2006 0:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com