Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2010, 19:29   #81
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Koji je OS? Da nije mozda Windows 7?
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2010, 20:11   #82
Dapper
Član
 
Član od: 11.12.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 233
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Koji je OS? Da nije mozda Windows 7?
Da, napisao sam...Windows 7!
Dapper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 21:55   #83
RainbowSix
Novi član
 
Član od: 19.9.2008.
Poruke: 15
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
Bolton kaže: Pregled poruke
Koliko je star taj laptop? U svakom slučaju moraćeš da zameniš bateriju, ili ako ga koristiš uglavnom dok je priključen na struju onda je najbolje da izvadiš bateriju kako se laptop ne bi bespotrebno zagrevao. Ja imam HP Pavilion dv6700 i posle dve godine korišćenja baterija je potpuno neupotrebljiva.
Da,tako sam i mislio.Baterija više nije za ništa laptop je inače star 5 godina,tako da je dobro dogurao sa baterijom,koja i počela da slabi u zadnje 2 godine.
RainbowSix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 22:38   #84
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Pa to je izvanredan životni vek za bateriju. Recikliraj je uz sve počasti i pohvale.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 2:12   #85
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

I meni na starom Aceru baterija gura još od juna mjeseca daleke 2006-te.
Znači pune 4 i po godine je na punjaču, i sada drži oko 15 minuta, pošteno od nje!

Sa novim laptopom sam odlučio da primenim drugu strategiju, izvadio sam bateriju pošto je laptop 100% vremena na punjaču!


Kada sam instalirao 7-cu na starom aceru, odmah sam dobio upozorenje da treba da razmislim o tome da zamenim bateriju, pametna 7-ca, potpuno je u pravu...
Ono zbog čega sam počeo da pišem ovdje je da vas pitam jeste li čuli najnoviju teoriju zavjere da win7 hoće da zezne bateriju?
Da na novijim laptopovima izbacuje to upozorenje da se zamjeni baterija, da ljudi deinstaliraju/disejbluju Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery
u Device Manageru da win7 ne bi tobože zeznuo bateriju?

Jel ima išta od toga, rekao bih da nema...?
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 17:17   #86
gogi77
Član
 
Član od: 10.8.2010.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 388
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Imam jedan amd 64x2 5god star non-stop prikljucen na struju sa baterijom u njemu ali u zadnjih par meseci puno se zagreva,dali bolje da izvadim bateriju iz njega posto je prikljucen na struju ili mozda je nesto drugo u pitanju?
gogi77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 17:51   #87
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

5 godina je baš puno za bateriju. Ako se toplota sa kućišta prenosi na bateriju, nije loše da je izvadiš, kako joj "ne bi kratio životni vek".

U svakom slučaju, da sutra crkne - računaj da te je služila više nego dobro.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 18:16   #88
gogi77
Član
 
Član od: 10.8.2010.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 388
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
zeuk kaže: Pregled poruke
5 godina je baš puno za bateriju. Ako se toplota sa kućišta prenosi na bateriju, nije loše da je izvadiš, kako joj "ne bi kratio životni vek".

U svakom slučaju, da sutra crkne - računaj da te je služila više nego dobro.
Nisam ga bas puno i koristio bez punjenja vecinom kuci.
gogi77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 18:41   #89
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Nema to veze. Baterija ima svoj zivotni vek koji ne zavisi samo od koriscenja. Koristio je ti ili ne koristio, ona stari.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 19:51   #90
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
gogi77 kaže: Pregled poruke
Imam jedan amd 64x2 5god star non-stop prikljucen na struju sa baterijom u njemu ali u zadnjih par meseci puno se zagreva,dali bolje da izvadim bateriju iz njega posto je prikljucen na struju ili mozda je nesto drugo u pitanju?
Ako sam te dobro razumeo, ti misliš da se on možda grije zbog baterije?
Baterija nema nikakve veze sa tim, mora da ti ventilator napunio prašine i ne može fino da ohladi procesor pa se on grije!
Kada si ga zadnji put otvarao i čistio?

Ja sam se zaprepastio kad sam zadnji put otvarao moj stari laptop, koji je isto tako bio počeo da se grije,
kako se prašina slijepila i napravila jednu zavjesu na rešetki sa strane kroz koju cooler izbacuje toplilnu. Tj. kroz koju je pokušavao da izbaci nešto, ali mu nije išlo dobro...
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko 0401 na korisnoj poruci:
zeuk (25.12.2010)
Stara 25.12.2010, 1:28   #91
gogi77
Član
 
Član od: 10.8.2010.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 388
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
Marko 0401 kaže: Pregled poruke
Ako sam te dobro razumeo, ti misliš da se on možda grije zbog baterije?
Baterija nema nikakve veze sa tim, mora da ti ventilator napunio prašine i ne može fino da ohladi procesor pa se on grije!
Kada si ga zadnji put otvarao i čistio?

Ja sam se zaprepastio kad sam zadnji put otvarao moj stari laptop, koji je isto tako bio počeo da se grije,
kako se prašina slijepila i napravila jednu zavjesu na rešetki sa strane kroz koju cooler izbacuje toplilnu. Tj. kroz koju je pokušavao da izbaci nešto, ali mu nije išlo dobro...
Nijednom do sada nisam ga cistio
gogi77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2010, 15:43   #92
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
Marko 0401 kaže: Pregled poruke
Ako sam te dobro razumeo, ti misliš da se on možda grije zbog baterije?
Baterija nema nikakve veze sa tim, mora da ti ventilator napunio prašine i ne može fino da ohladi procesor pa se on grije!
Kada si ga zadnji put otvarao i čistio?

Ja sam se zaprepastio kad sam zadnji put otvarao moj stari laptop, koji je isto tako bio počeo da se grije,
kako se prašina slijepila i napravila jednu zavjesu na rešetki sa strane kroz koju cooler izbacuje toplilnu. Tj. kroz koju je pokušavao da izbaci nešto, ali mu nije išlo dobro...
HA! Ja sam totalno pogrešno shvatio šta je on pitao. Ja sam mislio da njega brine temperatura baterije.

Problem je prašina 150%. Mogu da zamislim na šta liči to posle 5 godina. Taman kao usisivač.

Otvori ga sam pažljivo ili sa nekim ko ima iskustva, pažljivo očisti i to je to. Čak možeš da odneseš i u neki servis, ne verujem da će to nešto mnogo naplatiti.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2010, 11:27   #93
gogi77
Član
 
Član od: 10.8.2010.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 388
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
zeuk kaže: Pregled poruke
HA! Ja sam totalno pogrešno shvatio šta je on pitao. Ja sam mislio da njega brine temperatura baterije.

Problem je prašina 150%. Mogu da zamislim na šta liči to posle 5 godina. Taman kao usisivač.

Otvori ga sam pažljivo ili sa nekim ko ima iskustva, pažljivo očisti i to je to. Čak možeš da odneseš i u neki servis, ne verujem da će to nešto mnogo naplatiti.
Ja mislio mozda i zbog baterije se pregreva nisam otvarao mrzelo me je samo malo pozadi usisao de izbacuje vazduh sad je bolje
gogi77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2010, 14:35   #94
nikola84
Novi član
 
Član od: 20.5.2010.
Poruke: 27
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Zanima me kako mogu da znam da li je baterija 3 ili 6 - celijaka, da ja proverim? kupio sam je skoro i rekli su mi da je 6celijska ali ja nesto sumljam jer su odmah posle promeni specifikaciju..? nisam je jos stavio da je koristim..
Na njoj pise UM09H71 Li-Ion battery 11.1V 4400mAh ,48 WH Pomoc?.. Hvala
nikola84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2011, 15:01   #95
dakifil
Član
 
Član od: 24.3.2008.
Poruke: 192
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
nikola84 kaže: Pregled poruke
Zanima me kako mogu da znam da li je baterija 3 ili 6 - celijaka, da ja proverim? kupio sam je skoro i rekli su mi da je 6celijska ali ja nesto sumljam jer su odmah posle promeni specifikaciju..? nisam je jos stavio da je koristim..
Na njoj pise UM09H71 Li-Ion battery 11.1V 4400mAh ,48 WH Pomoc?.. Hvala
Pa ako imas veliki laptop tesko da imas 3cell bateriju. Jedino ako si kupio netbook moze da ti bude 3cell mada posto ima 4400mAh rekao bih da je 6cell jer ove druge obicno imaju 220mAh
dakifil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2011, 16:56   #96
nikola84
Novi član
 
Član od: 20.5.2010.
Poruke: 27
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

U pravu si, u pitanju je netbook (eM350). Pa me cisto zanima?..
Inace jos nisam formatirao i koristio bateriju.. Citao sam ovu temu celu,i
ima vise misljenja..
Posto ja uglavom koristim netbook na punjacu kuci 100%, da li da formatiram bateriju jednom (napunim i ispraznim) pa :
-da je izvadim jer je ne koristim(u kuci sam stalno na punjacu)
-ili da je stavnim da stalno bude unutra i kad je na punjacu(da li joj to steti?)
-ili i da odlozim formatiranje za kasnije kad mi bude trebala (ne znam kako to utice na njen radni vek?)
koju mi opciju predlazete? Hvala...
nikola84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2011, 18:06   #97
dakifil
Član
 
Član od: 24.3.2008.
Poruke: 192
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
nikola84 kaže: Pregled poruke
U pravu si, u pitanju je netbook (eM350). Pa me cisto zanima?..
Inace jos nisam formatirao i koristio bateriju.. Citao sam ovu temu celu,i
ima vise misljenja..
Posto ja uglavom koristim netbook na punjacu kuci 100%, da li da formatiram bateriju jednom (napunim i ispraznim) pa :
-da je izvadim jer je ne koristim(u kuci sam stalno na punjacu)
-ili da je stavnim da stalno bude unutra i kad je na punjacu(da li joj to steti?)
-ili i da odlozim formatiranje za kasnije kad mi bude trebala (ne znam kako to utice na njen radni vek?)
koju mi opciju predlazete? Hvala...
Pa ja isto imam netbook sa 6cell baterijom asus 1001px i samo sam ga punio 3x po 12h i nisam vadio bateriju i nista, samo ga skidao sa punjaca kad sam ga koristio i praznio bateriju do kraja i baterija mi traje preko 6h bez problema.
dakifil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2011, 18:51   #98
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Vezano za baterije:
http://www.sk.rs/2010/07/skse01.html
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
doctor (11.7.2012)
Stara 20.2.2011, 15:20   #99
PHANTOM
Član
 
Član od: 6.7.2006.
Lokacija: Vrsac
Poruke: 114
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Samo jedno nisam shvatio, mozda glupo pitanje da li skidati laptop sa punjaca npr preko noci kada je ugasen, a baterija je u njemu, ili ga drzati non-stop prikljucenog na struju kao desktop?

Znaci laptop koristim 99% na struju, ali bateriju necu da vadim.
PHANTOM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2011, 17:46   #100
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Ne bi bilo loše da to praktikuješ, kada ga već ne koristiš preko noći.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
baterija, baterijs laptop, battery life, čuvanje baterije, formiranje, kako s baterijom, laptop, trajanje baterije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Grafičke kartice u prenosnim računarima Bryan Fury Prenosni računari 518 2.3.2018 16:10
UPS - formiranje baterije predsednik Ostale komponente 13 30.5.2012 12:02
Formiranje baterije na Nokia N95 8GB? BrutaLiS Aparati i oprema 37 30.1.2009 23:39
Formiranje Baterije N70 Gadoguz Aparati i oprema 9 5.7.2007 0:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com