Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2016, 0:26   #1
Neta00
Član
 
Član od: 17.4.2016.
Poruke: 56
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Post Stephen King

Sta mislite o njegovim filmovima i knjigama? Ja sam bas skoro poceo da ga citam,procitao sam Vreca kostiju,Izmaglicu(Jedna od najboljih knjiga koje sam procitao) i sada citam Potpaljivacicu.A od filmova sam gledao The Shining i Carrie.

I po meni je covek jedana od ikona horora
Sta vi mislite o njemu?

I ako mozete da preporucite neke horor knjige(Moze i njegove ) koje su se vama svidele,da procitam.
Neta00 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 0:44   #2
Mica
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 346
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Stephen King

Ja sam gledao Isijavanje,groblje kucnih ljubimaca,To(klovan Pennywise,kog sam se plasio kad sam bio mali). Od knjiga sam procitao Mracnu kulu(7 delova).Meni se radnja svidja,a pogotovo kraj sedme knjige.Hteo sam da uzmem da citam To,ali krenuo sam sa Tockom vremena,pa necu skoro zavrsiti.
Mica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 1:22   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Stephen King

ja sam gledao Uporište pre jedno 20 god kad sam studirao u BG, film iz 3 dela baš se odužilo celu noć
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 3:11   #4
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 505
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 125 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Stephen King

Odlican pisac. Najbolje njegove knjige koje sam procitao su Talisman i To.
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 6:35   #5
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Stephen King

Procitao sam tek 2 knjige, The Shining i Dr. Sleep. The Shining odlican, dr. Sleep malo mejnstrim barem sto se tice price.
Trenutno citam It i mogu reci jedna od najboljih knjiga sto sam do sad citao.

Od filmova/serija The Stand odlican, to je ujedno i njegova sledeca knjiga koju planiram da citam. Slicna situacija i sa The Shawshank Redemption, The Green Mile, Stand by me i ostalo da ne nabrajam.
Jedino mozda Under the Dome razocarao, ali pitanje je koliko je to njegova "zasluga".
Dzajo5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 9:01   #6
Neta00
Član
 
Član od: 17.4.2016.
Poruke: 56
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Stephen King

Jao da ja zaboravio na cuveno "Bekstvo iz Sosenka" I njega sam gledao,hvala sto si mi podsetio.A sto se tice ITa,procitao sam 1 knjigu u jednom dahu,odlicna knjiga ali drugi deo nema u mojoj biblioteci
Neta00 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 9:03   #7
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Stephen King

Zbog IT-a klovnove i dan danas posmatram drugačije i izuzetno su mi jezivi i izazivaju nelagodu mom organizmu.

The Stand isto fenomenalan film, tj. mini serija, šta dođe već.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 10:11   #8
Mica
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 346
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Stephen King

Citat:
Neta00 kaže: Pregled poruke
Jao da ja zaboravio na cuveno "Bekstvo iz Sosenka" I njega sam gledao,hvala sto si mi podsetio.A sto se tice ITa,procitao sam 1 knjigu u jednom dahu,odlicna knjiga ali drugi deo nema u mojoj biblioteci
Nisam ni znao da je to napisao King.Inace,svi su gledali taj film.Kad je film ekstra,verovatno je knjiga jos bolja.
Mica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 14:24   #9
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 589
Zahvalnice: 355
Zahvaljeno 225 puta na 136 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Stephen King

Iskreno dok sam bio mladji mislio sam stvarno da je King odlican pisac,jer da se ne lazemo bio je pisac za koga su svi znali cak i ljudi koji ne citaju.Bas zbog ekranizacija itd.Nakon sto sam ozbilnije poceo da citam svhatio sam da on ipak nije bas bas toliko dobar.Mislim da je stekao slavu zato sto je poceo da pise drugaciji horor nedho sto se do tada pisalo.Ono sto se meni kod njega najvise svidja sto mnogo lepo docara mesta,ljude itd.Ali nekako svaka njegova knjiga se cini ista...to moze da bude dobro ali u njegovom slucaju i nije bas.I njegovov najveci problem je sto uvek lose odradi kraj..nekako smuljani brzinski,kao da zeli sto pre da zavrsi.

Poceo sam da citam Klajv Barkera,dugo sam odlagao jer su mu filmovi daleko losiji od npr Kingovih(jednostavnoneke knjige ne mogu da se ekranizuju i tacka)..ali nakon par prica pre svega sam shvatio da je Barker mnogo bolji pisac od Kinga,Barker pise ono sto svi mislimo ali ne smemo da izgovorimo,direktan je RAW.Od malene price moze da napravi bolje stivo nego mnogi drugi pisci za ceo roman.Sav taj teror i horor je nekako realan...Zato moja preporuka za Barkera pre Kinga
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 19:46   #10
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Stephen King

Најбоље филмове које сам гледао, рађени су по његовим књигама, тако да лик зна знање, али сигурно и има среће колико је тежак, јер мали број аутора успе у томе да му и књиге буду успешне и филмови по њима чак и успешнији.

Што се тиче Мрачне куле - https://en.wikipedia.org/wiki/The_Da...ilm_adaptation. Али остаје питање да ли вам више лежи финији Стивенов стил хорора или бруталан хорор Клајв Баркера.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 20:06   #11
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.005 puta na 7.047 poruka
Određen forumom Re: Stephen King

The Night Flier, Salem's Lot, Cujo, klasika...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 20:40   #12
Mica
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 346
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Stephen King

Citat:
tiho86 kaže: Pregled poruke
I njegovov najveci problem je sto uvek lose odradi kraj..nekako smuljani brzinski,kao da zeli sto pre da zavrsi.
Tu se slazem sa tobom.U Mracnoj Kuli,sam kraj mi se mnogo svidja,ali....
Spoiler za poslednja borba u sedmoj knjizi:
Borba sa Grimiznim kraljem mnogo brzo i lako zavrsena.Ipak je on najjaci neprijatelj treba malo da se namuci.Kroz celo delo ne moze da naudi Valteru(sluga Grimiznog kralja),a Grrimiznog kralja pobedi u jednoj glavi knjige.
Mica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 4:14   #13
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Stephen King

Sto se filmova tice, Carrie i The Shining su izuzetni, zasluzujuce klasici, a ima i dosta solidnih do dobrih naslova: Misery, Stand By Me, The Dead Zone, The Running Man, Christina...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 20:49   #14
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Stephen King

Preporucujem od Den Simonsa Leto noci, Ukleta zima i Teror odlicne horor knjige .Mada Barker mi je ubedljivo najbolji.
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2016, 1:49   #15
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Stephen King

Citat:
svarogog kaže: Pregled poruke
Preporucujem od Den Simonsa Leto noci, Ukleta zima i Teror odlicne horor knjige .Mada Barker mi je ubedljivo najbolji.
Teror odlican, ali bolje sacekati zimu za potpuni dozivljaj . Sto se tice King-a, po meni najbolja knjiga Uporiste (od ovih "manje poznatih")

@caine

Kako da zaboravis Zelenu Milju i Bekstvo iz Sosenka? (ili mozda namerno)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2016, 13:21   #16
Neta00
Član
 
Član od: 17.4.2016.
Poruke: 56
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Stephen King

Citat:
tiho86 kaže: Pregled poruke
Iskreno dok sam bio mladji mislio sam stvarno da je King odlican pisac,jer da se ne lazemo bio je pisac za koga su svi znali cak i ljudi koji ne citaju.Bas zbog ekranizacija itd.Nakon sto sam ozbilnije poceo da citam svhatio sam da on ipak nije bas bas toliko dobar.Mislim da je stekao slavu zato sto je poceo da pise drugaciji horor nedho sto se do tada pisalo.Ono sto se meni kod njega najvise svidja sto mnogo lepo docara mesta,ljude itd.Ali nekako svaka njegova knjiga se cini ista...to moze da bude dobro ali u njegovom slucaju i nije bas.I njegovov najveci problem je sto uvek lose odradi kraj..nekako smuljani brzinski,kao da zeli sto pre da zavrsi.

Poceo sam da citam Klajv Barkera,dugo sam odlagao jer su mu filmovi daleko losiji od npr Kingovih(jednostavnoneke knjige ne mogu da se ekranizuju i tacka)..ali nakon par prica pre svega sam shvatio da je Barker mnogo bolji pisac od Kinga,Barker pise ono sto svi mislimo ali ne smemo da izgovorimo,direktan je RAW.Od malene price moze da napravi bolje stivo nego mnogi drugi pisci za ceo roman.Sav taj teror i horor je nekako realan...Zato moja preporuka za Barkera pre Kinga
Nisam citao Brakera,ali sam planirao. Cujem da je zaista dobar.Igrao sam Undying ako su i knjige takve mora da ih procitam
Neta00 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2016, 20:35   #17
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 589
Zahvalnice: 355
Zahvaljeno 225 puta na 136 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Stephen King

Citat:
svarogog kaže: Pregled poruke
Preporucujem od Den Simonsa Leto noci, Ukleta zima i Teror odlicne horor knjige .Mada Barker mi je ubedljivo najbolji.
Meni je nekako Leto Noci pomalo dosadan..roman.Dosta podseca na King...nekako njegov stil.Teror sam poceo da citam i nikako da zavrsim,ipak nije za citanje u leto.
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2016, 9:31   #18
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Stephen King

Teror je odlican za zimu, pogotovo zimi volim da gledam filmove tipa The Thing, The Thaw, Storm of the Century, 30 Days of Night, The Abominable Snowman pa ako neko ima slican predlog nek dopuni listu.
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2016, 22:08   #19
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Stephen King

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Kako da zaboravis Zelenu Milju i Bekstvo iz Sosenka? (ili mozda namerno)
Namerno, nisam ih gledao odavno, a sad me ne privlace nesto (deluju mi previse sentimentalno)... Ali, cu da im dam sansu kad-tad Sve ostale filmove koje sam naveo sam gledao ove godine i provereno su bar vredni gledanja.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The King of Fighters '98 Ultimate Match Final Edition Boondock Saint Akcione igre 2 1.1.2015 22:02
King Arthur DeCoy Strateške igre 31 17.2.2012 16:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com