Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.8.2020, 17:13   #1
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Online kupovina

Razumem da je vama Beograđanima Online kupovina OK, ali vi živite u zasebnoj državi u okviru Srbije i nemate pojma kako je van vaše interrepublike. Hoćete da Vam objasnim kako to funkcioniše u ostatku Srbije?? Evo moj slučaj:

Poželeo sam da zamenim Intel i5-8500, Asrock B360 Pro 4, 16 GB Geil 2400 i WD 120 GB SSD M2 Sata 3. Za Ryzen 5 3600 i neku matičnu sam nameravao
da odvojim neki "laki keš kredit" (nisam imao nijedno kreditno zaduženje), a prodajom starih delova uzmem 32 GB nekog bržeg RAM-a.

Očekujući da će se "Laki keš kredit za 15 minuta" u petak rešiti za par sati, naručio sam iz firme (koja radi i Subotom) procesor i ploču i uplatio istog trenutka preko Visa debitne kartice.

Bio je petak, da ponovim.

Negde u utorak su me iz banke obavestili da mi ne daju "kredit za 15 minuta" koji sam tražio pet dana pre toga, nego nešto manji. OK. Nije bitno.

Firma kod koje sam kupio CPU i MB me ništa nije obaveštavala, osim da su me iz kurirske službe obavestili da je to kod njih i da će mi, ako stignu, tog utorka dostaviti robu. Naravno, nisu stigli.

Sledećeg dana (sreda) ok 9 ujutro me obaveštavaju da će uskoro dostaviti. Dogovaram se sa čovekom da me čeka posle posla (oko 16h) da to obavimo ali posle silnih izliva besa i pretnje tužbama negde oko 18 me zove vozač fino razvaljen od opijata da mi dostavi robu.

Ukratko, pitate li se i dalje zašto mnoge firme izbegavaju Srbiju kao kugu?? Mislim da je ovo samo kap u moru istih ili još gorih primera zbog čega poslovnost ovde nikada neće zaživeti, kao ni online kupovina.

Bar meni to više ne pada ni na kraj pameti sa bilo kojom srpskom firmom. A znam mnoge sa istim slučajevima.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GTA V za PC Stenmark Akcione igre 4178 6.4.2024 13:28
online anti virus scan wog326 Zaštita 11 4.9.2010 18:33
online virus scan Harmon23 Zaštita 3 15.4.2008 23:14
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38
Pirati sa kariba ONLINE dodgeme Mrežne igre 23 25.6.2007 14:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com