Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2008, 0:43   #1
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Uncharted 2

Pojavio se prvi teaser. Idemo na Tibet!
http://www.gametrailers.com/player/43232.html

Vise 14. Decembra na SPIKE Video Game Awards
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2008, 0:46   #2
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Kolicina hypea +1.000.000.
Ako bude kao prvi deo, Sony ima flagship lineupa za kraj 2009.
Uncharted je, IMO, definitivno jedna od najboljih akcionih igara ove generacije.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 0:57   #3
Hitman Codename 47
Novi član
 
Član od: 17.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Uncharted 2:Among Thieves


Citat:
Sony has lifted the lid on the sequel to its PS3 action-adventure, Uncharted: Drake's Fortune, via a trailer and a Game Informer magazine cover.

Uncharted 2: Among Thieves "revolves around the 13th century explorer Marco Polo and his voyages", according to Game Informer's teaser.

The magazine also says that "free climbing" and stealth will be the major gameplay additions to the third-person adventure from the Jak & Daxter developer, Naughty Dog.

A short teaser trailer has also been released, showing hero Nathan Drake struggling through a snowy landscape to retrieve some kind of ancient artefact. Going by this and the cover, Uncharted 2 will swap the first game's steamy jungle for a cold, mountainous setting.
Citat:
Naughty Dog bosstype Evan Wells has said Uncharted 2: Among Thieves will cost USD 20 million to make.

That's the same as Uncharted 1, but this time there's no need to build an engine for PS3 from scratch. So where's all the money going?

"Not only is the spectacle part of things that we are doing bigger - in terms of the kind of enemies and encounters that Drake is going to find himself in - but we are also trying to deliver a richer narrative experience as well. So both sides come at a cost
"We definitely want to enrich the player's experience in as many ways as we possibly can. Right now though our focus is to enrich it through creating a much deeper and enjoyable single-player experience.

"As far as other online elements, we will see what the future holds," he added, dispersing any whiff of multiplayer.

The way Nathan Drake moves around the environment has been overhauled as well, we're told. He can now climb in a much more free-form, Assassin's Creed-style way, and shoot guns while doing just about anything: jumping, swinging, hanging, balancing and generally monkeying around.

"It really allows our designers to think completely creatively. Any situation you can imagine or any scene from a movie, it is like, 'Well we can put that in our game,'" said Wells.

Uncharted 2: Among Thieves will apparently be longer than the first game, too, and give players more reasons to replay through the action: Trophies and medals being prime contenders.

And, as with Uncharted 1, the motion-captured Hollywood-style characterisation of Nathan Drake and new-face Chloe Frazer is paramount to Naughty Dog. Wells, however, was tight-lipped about possible cameos from familiar faces Sully and Elena.

"We want to introduce Chloe Frazer because she is such an important part of this game, and we don't want to be distracted by talking about any other characters that may or may not be in the game. So yeah, it is all about Chloe right now," he said.

All that plus a promise of Uncharted 2: Among Thieves using all, and not less-than-half, of the PS3's power.

There's no release date for Uncharted 2: Among Thieves, but we're hopeful of a Christmas 2009 launch. Wells isn't sure about a demo, as chopping a character-lead story into an appropriate sampler can be tricky and often misrepresent the final game.
Spoiler za Teaser:


Spoiler za Trailer:


Spoiler za screenshotove:








Posto mi je 1. deo Uncharteda mozda ,do sada,i najbolja predjena ps3 igra,jedva cekam 2. deo,sto se mene tice ne moraju nista esencijalno da menjaju/dodaju u gameplayu i opet ce mi to biti sjajna igra.

EDIT:izvinjam se,tek sam sad provalio da vec postoji tema(bio sam ubedjen da sam searchovao,nesto sam se istripovao) spojite ih(ako mozete),ili obrisite ovu moju.

Poslednja ispravka: VojaM (9.2.2009 u 13:04)
Hitman Codename 47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2009, 15:42   #4
Hich
Član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 168
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 33 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Jedva čekam da ovo izađe, a dok čekam u konzoli mi je ponovo Uncharted Drakes Fortune, da se malo prisetim.
Hich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2009, 17:47   #5
McNAIR
Član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 216
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 18 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Evo ga intervju sa dizjnerima iz Naught Dog studija koji objasnjavaju kakav je gameplay Uncharted 2
http://www.gamespot.com/ps3/action/u.../video/6204075
Steta sto ce biti samo za PS3
McNAIR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2009, 19:32   #6
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Citat:
McNAIR kaže: Pregled poruke
Evo ga intervju sa dizjnerima iz Naught Dog studija koji objasnjavaju kakav je gameplay Uncharted 2
http://www.gamespot.com/ps3/action/u.../video/6204075
Steta sto ce biti samo za PS3
Nije steta , da izlazi i za Xbox 360 moralo bi biti drasticno unakazeno.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2009, 21:05   #7
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Da se radi i za Xbox, ceo engine bi morao da se radi od nule, sto bi znacilo jos dosta vremena utrosenog u razvoj.

Ovako, carobnjaci iz Naughty Doga mogu svoje vreme samo PS-u 3 posvetiti.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 1:04   #8
Show_Man
Novi član
 
Član od: 11.1.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Nije steta , da izlazi i za Xbox 360 moralo bi biti drasticno unakazeno.
Koji si ti lik .
Ja imam i jedno i drugo ali ne mogu da se otmem utisku da je svaki tvoj post u kome se pominje xbox bezobrazno pljuvacki a uglavnom bezrazlozno.

Al dobro,kad porastem bicu kengur.
Show_Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Show_Man na korisnoj poruci:
Pjanovic (12.3.2009)
Stara 12.3.2009, 1:33   #9
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Uncharted 2

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Nije steta , da izlazi i za Xbox 360 moralo bi biti drasticno unakazeno.
Tom logikom...
A da izlazi za PC izgledao bi drasticno bolje, vece teksture, rezolucija... .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 1:44   #10
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Posto nikada nece izaci ni za PC ni Xbox, nema svrhe raspravljati o takvim stvarima, a samim tim ni trashovati ovaj thread.

Ko hoce da igra najblizu igru ovome (ako zanemarimo drasticnu razliku u kvalitetu), neka igra Tomb Radiera.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 1:59   #11
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Uncharted 2

Igrao sam prvi deo ove igre, doduse ne mnogo, mozda pola sata.
I ne vidim nista epohalno u njoj, a pola sata je dovoljno da se vidi da li je neka igra extremno dobra, tako da ne znam sto se primate.
Valjda kad neko ima ogranicen izbor igara, onda nerealno/neobjektivno ocenjuje.
Da li ste igrali vi ista drugo osim ove igre, a da je u istom zanru, na PS3 igre mislim ?

Igra mozda jeste bolja od TR Underworld, ali drasticno nikako .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
WhenDarknessFalls (12.3.2009)
Stara 12.3.2009, 10:58   #12
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Tvoja neobjektivnost ponekad doseze zaista ekstremno fanboyevske razmere.

Istu pricu si pricao i za MGS4. O glupostima ispisanim o drugim igrama, necu ni da pricam.

Uncharted je na potpuno drugom nivou, daleko, daleko od bilo koje Tomb Radier igre.

Sve, od grafike, preko DTS zvuka (POSEBNO muzike), cutscena, gunplaya i platforminga je na nivou koji ce TR dostici kroz... dosta godina.
To sto ti ne razumes zasto je bolji, jer verovatno zato sto si gledao igru kroz prizmu svoje ljubavi o Tomb Raideru, jer si 100 puta pricao kako si se kao klinac ubijao od igranja prvih delova.

Uostalom, ovo nije nista cudno. Svako ko je mislio da Naughty Dog nece napraviti bolju igru od Crystal Dynamicsa nije upoznat sa prethodnim radom ND-a.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku donator99 na korisnoj poruci:
branko999999999 (12.3.2009), Leonida (12.3.2009)
Stara 12.3.2009, 11:29   #13
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Uncharted je na potpuno drugom nivou, daleko, daleko od bilo koje Tomb Radier igre.
Crystal dynamics pravi komercijalne gluposti od igara,tu nema sta da se prica.Ali TR je postojao i dosta pre toga.Prvi tomb raider je bio apsolutna revolucija na polju 3d akcionih avantura i da nije bilo njega bog zna cega sve ne bi bilo(ove igre,na primer).Sad,to sto si ti bio jos u pelenama dok se sve to desavalo,to je druga prica,i ne moze se zbog toga zanemariti.

Deco,uzmite vi lepo neku od prve 4 tomb raider igre pa cete videti sta to igre koje danas izlaze treba da dostignu...
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 11:47   #14
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Pogresio sam sto sam rekao od ''bilo koje'' TR igre, posto prve TR igre nisam ni igrao, pa ih ne mogu ni porediti sa ND-ovim igrama.
Danasnje TR igre radi CD i one su kao takve po kvalitetu ispod Uncharteda.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 12:01   #15
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Tomb raider franshiza jos od izlaska onig glupavih filmova sluzi za muzenje para,sto i nije cudno sobzirom na to da je Eidos izdavac.Sa underworldom su valjda samo dno dotakli,posto su bukvalno pustili u prodaju 2/3 igre i ostatatak sadrzaja stavili u DLC-eve ekskluzivne sa xbox 360 konzole.Uzas.Sta su sve danasnji izdavaci spremni da urade za saku dolara prevazilazi sva pravila lepog ponasanja.

ALI!Square enix bi trebalo da otkupi Eidos sredinom ove godine,i ja se nadam da ce se ova agonija time zavrsiti.TR je bila kraljevska franshiza dok je core pravio igre,a sad gledaj sta joj se desava...

E sad,meni jos uvek nije jasno kako moze igra koja je potpuni rip off tomb raidera i gears of wara biti toliko remek delo?Gde je tu kreativnost?Sta je sad u tom rip off-ovanju toliko sjajno i magicno?Da li moze neko da mi objasni?

goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 12:09   #16
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Prica, ambijent u kojem se igra odvija, graficka resenja koja su u to vreme bila nekoliko koplja ispred svega ostalog na konzolama (Naughty Dog je verovatno najtalentovaniji tech tim koji radi na konzolama; njegovi ljudi su razvili EDGE), prekrasna muzika (ko ima mogucnosti za DTS ce biti oduvan kvalitet zvuka), implementacija shooting mehanika (Killswitch/Gears of War nacin igranja), dosta humora, harizmaticni likovi, odlicna mesavina platforming i shooting delova i briljantne cut scene.

Uncharted mozda lici na ripoff, ali je on uzeo najbolje iz obe igre i spojio na takav nacin da se igra moze porediti i sa TR-om i sa GeoW-om, ali je opet od obe igre mnogo drugacija.

Mada, i pored svih kvaliteta, Uncharted je u to vreme najvise hvale dobio na racun grafike. Od Naughty Doga se ocekivalo da prevazidje sve ostale timove po pitanju kvaliteta grafike i to se na kraju i ostvarilo.
Naughty Dog je za konzole, po pitanju grafike, ono sto je Crytek za PC.

Na kraju, ono sto je po meni najbolja osobina Uncharted, jeste cinjenica da dok ga igrate, imate osecaj da gledati blockbuster film. Igra ima ''ono nesto'', smek koji je izdvaja iz ostalih igara, i koji je najlakse moguce opisati kao faktor koji izaziva euforicni osecaj, nalik onome sto Star Wars fanovi osecaju dok gledaju Star Wars filmove.

Nemojte me shvatiti pogresno, Uncharted nije remek delo, ali jeste jedna od najboljih akcionih igara u proteklih nekoliko godina.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 12:16   #17
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Uncharted 2

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
E sad,meni jos uvek nije jasno kako moze igra koja je potpuni rip off tomb raidera i gears of wara biti toliko remek delo?Gde je tu kreativnost?Sta je sad u tom rip off-ovanju toliko sjajno i magicno?Da li moze neko da mi objasni?
Ne moze to niko da ti objasni, valjda kad kupis PS3 onda ti sve stvari ovoga sveta postanu jasne .

Dizu u nebesa Uncharted, moje misljenje da nije znacajno bolji od konkurencije (na svim platformama), daleko od remek dela.

Igrao sam MGS4, i za sat - dva vremena igranja primetio sam mane, ja jesam fan MGS serijala, odigrao prvi i drugi deo, mozda jesam neobjektivan pa sam samo trazio mane , ali AI u toj igri je daleko od kvalitetnog (naleteo sam na par bezveznih situacija), mada ni u prvim delovima nije blistao.

Kad nisam ocima video PS3, pricao je kako ja ne znam jer nisam probao, kad sam probao, onda sam fanboy .
Jedina igra na koju sam se bas primio sa PS3-ke je GT5 Prologue, i verovatno bi to bio KZ2, da ortak nije prodao konzolu .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 12:20   #18
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

I kakve tacno tvoje misljenje o PS-u 3 zasnovano na pola sata igranja kod legendarnog ''ortaka'' ima veze sa Unchartedom?
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 13:10   #19
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Uncharted 2

Citat:
Show_Man kaže: Pregled poruke
Koji si ti lik .
Ja imam i jedno i drugo ali ne mogu da se otmem utisku da je svaki tvoj post u kome se pominje xbox bezobrazno pljuvacki a uglavnom bezrazlozno.

Al dobro,kad porastem bicu kengur.
Mozda sam i ja imao Xbox 360 pre par meseci pa iz iskustva govorim da je sra**e ?!

Premium 60GB model , sa najnovijom plocom , crko mi od RROD posle 3 dana i ne vise od 2 sata igranja.Mozda imam pravo da ga pljujem?!?
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 13:13   #20
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Uncharted 2

Dao sam svoje misljenje, forum je ovo, a ti trk na wiki pa pogledaj pravo znacenje ove reci.
Nije pola sata dovoljno da se da kompletan utisak o igri, ali je dovoljno da se zaboravi na hype, a toga uvek ima u preteranim kolicnama kod sonija, i da se zakljuci da igra nije fenomenalna, kvalitetna da, ali ne kao sto je ti ili neki drugi predstavljaju.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PlayStation 3 voodoo_ Konzole 3584 20.1.2022 18:02
Uncharted: Drake's Fortune che daboli guz Konzole 29 11.8.2014 14:01
Grand Theft Auto 4 - Believe me, GTA IV is even better than the hype suggests! renegade_of_funk Konzole 250 2.2.2011 17:25
Lista PS3 igara i SPE iskorišćenosti u njima donator99 Konzole 41 4.11.2008 22:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com