Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.12.2020, 23:18   #2481
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Već sam linkovao sa CDPR sajta.

Iskreno, razočaran sam. Očekivao sam nove modele dildoa
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2020, 23:20   #2482
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
@bezimeni

vidim samo refleksiju slova u barici i malo pojacanu roze boju.

I to je rtx?
Da, to je rt, ne rtx (rtx je oznaka graf. kartice).
Utisak je mnogo bolji kad igraš nego kad gledaš 2d sliku.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2020, 23:36   #2483
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 918
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Na Steam je 1.4 GB update.

Licno sam ocekivao Witcher 3 kvalitet samo sa razlicitim mehanikama i to sam dobio, lepo su neke stvari sto se tice progresije lika izveli.
Naravno ima i gluposti kao npr. neprijatelji su glupi i nivo tezine odreduje samo koliko moras da ih punis olovom ili koliko ti prave dmg.

I ono da se panduri pojave niotkud je najveca glupost, takođe mogli bi stvarno da ubace walk brzinu jer prebrzo se krece lik, cak i brze od quest NPC likova.

Ja sam za sada zadovoljan, opet nije savrsena igra ali ima taj cyberpunk vajb, tj. kao da igram kvazi open world Deus Ex u Blade Runner svetu.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2020, 23:58   #2484
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
@bezimeni

vidim samo refleksiju slova u barici i malo pojacanu roze boju.

I to je rtx?
Mislim da je sve lepo onaj bucko objasnio. Suština je da je sve to u "realnom vremenu" pogledaj kako se verno slova "NC" reflektuju na barici dok trepere. To će se dešavati bukvalno svugde gde ima dosta reflektivnih površina (voda, staklo itd), a grad šljašti od neonki, reklama, itd. Mnogo će to doprineti opštoj atmosferi i uverljivosti okruženja.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
filpan (12.12.2020)
Stara 12.12.2020, 0:31   #2485
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Na GOGu je patch oko 600 MB ali zahteva da imate slobodno 60 giga na hardu jer pretumbava neke fajlove

Još nisam testirao igru s time, igrao do malopre ne znajući da je legao patch ali javljam posle da li je nešto popravljeno što se performansi tiče
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 0:43   #2486
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Realno da li RT vredi? Izdvajati mnogo novca za isto...A koliko vidim, samo se pominje promena vizuelna u tom NIGH CITYju (sta cemo preko dana?)...Iako postane standard, mislim da je sad rano za to... A za novcanik sam siguran da je rano
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 0:46   #2487
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Kontrole za vozila su previse osetljiva. Bilo sta vise od blagog pipkanja levo/desno na tastaturi ima da te izbaci iz trake, a vozilo ubrza "iz prve u petu" za sekundu.

I sto je najgore nema nigde podesavanja gde bi ovo morao da menjas. Svi slideri su za mis ili kontroler, a nista za preosetljivu tastaturu.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 1:04   #2488
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 343
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Mogli bi da poprave i omoguce da mozes da iskljucis marker na mapi i da ne mora jedan quest da bude aktivan sve vreme.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 1:09   #2489
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.130
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Krenuo u Japantown na prostituciju i igra me teleportuje nazad jer ne treba tu da idem jos
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 1:15   #2490
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Realno da li RT vredi? Izdvajati mnogo novca za isto...A koliko vidim, samo se pominje promena vizuelna u tom NIGH CITYju (sta cemo preko dana?)...Iako postane standard, mislim da je sad rano za to... A za novcanik sam siguran da je rano
Ray tracing po strani, DLSS je ovde gamechanger - i u dosta drugih igara gde je dobro implementiran.
DLSS u Death Strandingu je prosto - fenomenalan!
Nisam igrao Control otkad su doneli 2.0 verziju ali i tu su isto popravili stvari.
Ovde u CP-ju mi diže fps na duplo više a vizuelno ne vidim razlike iskreno.

Da li vredi uzimati sada? Nah. Za pola godine, ili tokom naredne godine - verovatno ako se stabilizuju cene i dostupnost 30x serije
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Shonkas (12.12.2020)
Stara 12.12.2020, 1:17   #2491
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Krenuo u Japantown na prostituciju i igra me teleportuje nazad jer ne treba tu da idem jos

0/10 MUH IMMERSHAN
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 1:18   #2492
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Meni GOG vec sat vremena patchuje igru i ne vidim kraja (1.04).

500MB download, onda igra napravi punu kopju na disku (50GB), i radi diff patching.

A moj hard disk...
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 1:41   #2493
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ray tracing po strani, DLSS je ovde gamechanger
Da se ne lažemo, DLSS služi samo i isključivo da zamaže oči (bukvalno ) zato što prava stvar, a to je RT, ne može još uvek da radi svoj posao kako treba na trenutnom hardveru.

To je isto kao što je FXAA bio "revolucionaran" za anti-aliasing kad se pojavio jer je trošio daleko manje resursa ali je zato slika izgledala toliko zamrljano i mutno da je većina igrača preferirala da igra bez anti-aliasinga kad je FXAA bila jedina dostupna opcija.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
player1 (12.12.2020)
Stara 12.12.2020, 1:55   #2494
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Da se ne lažemo, DLSS služi samo i isključivo da zamaže oči (bukvalno ) zato što prava stvar, a to je RT, ne može još uvek da radi svoj posao kako treba na trenutnom hardveru.

To je isto kao što je FXAA bio "revolucionaran" za anti-aliasing kad se pojavio jer je trošio daleko manje resursa ali je zato slika izgledala toliko zamrljano i mutno da je većina igrača preferirala da igra bez anti-aliasinga kad je FXAA bila jedina dostupna opcija.
Da i Neutrino ima pravo, mada kontam da su DLSS odradili dobro toliko da te bas prevari da je grafika vrhunska (sto je i poenta)- ali maze oci. Nema veze, vazno da je tu odradjen dobar posao imajuci u vidu dobijeni FPS... A RT da se ne zavaravamo, tek ce tek da se razvija i upotrebljava. Ovo je samo TEASER sta sledi, tako sa za sada samo šišanje radi profita onih sto bi prvi takav hardver: (razumem ih)
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 1:55   #2495
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Da se ne lažemo, DLSS služi samo i isključivo da zamaže oči (bukvalno ) zato što prava stvar, a to je RT, ne može još uvek da radi svoj posao kako treba na trenutnom hardveru.

To je isto kao što je FXAA bio "revolucionaran" za anti-aliasing kad se pojavio jer je trošio daleko manje resursa ali je zato slika izgledala toliko zamrljano i mutno da je većina igrača preferirala da igra bez anti-aliasinga kad je FXAA bila jedina dostupna opcija.
Da i Neutrino ima pravo, mada kontam da su DLSS odradili dobro toliko da te bas prevari da je grafika vrhunska (sto je i poenta)- ali maze oci. Nema veze, vazno da je tu odradjen dobar posao imajuci u vidu dobijeni FPS... A RT da se ne zavaravamo, tek ce tek da se razvija i upotrebljava. Ovo je samo TEASER sta sledi, tako sa za sada samo šišanje radi profita onih sto bi prvi takav hardver: (razumem ih)
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 2:32   #2496
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Da se ne lažemo, DLSS služi samo i isključivo da zamaže oči (bukvalno ) zato što prava stvar, a to je RT, ne može još uvek da radi svoj posao kako treba na trenutnom hardveru.

To je isto kao što je FXAA bio "revolucionaran" za anti-aliasing kad se pojavio jer je trošio daleko manje resursa ali je zato slika izgledala toliko zamrljano i mutno da je većina igrača preferirala da igra bez anti-aliasinga kad je FXAA bila jedina dostupna opcija.
Ovim tempom, ni sledeca generacija nece biti dovoljna za RT iskustvo bez DLSS-a. Mozda RTX 5000 serija bude mogla da se nosi sa RayTracingom u native rezoluciji (za ~4-5 godina). Mislim, RT je apsolutno unistavao Touring, a cak ni +50% performansi po trzisnom segmentu i opet graficke nisu ni blizu da RT bude upotrebljiv bez DLSS-a...

Then again, ako DLSS radi posao kao sto radi u Controlu, CP2077 i Death Stranding, onda je apsolutno game changer i must-have feature (nadam se da ce i AMD izbaciti nesto slicno).
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 2:58   #2497
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 918
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

DLSS je game changer jer Nvidia ulozila ogromne pare u to, a to je da napravi Deep Learning model koji moze tako dobro da radi low resolution upscale slike, a za to moraju da treniraju model mesec dana na svom super racunaru (da bi igraci posle u driverima dobili DLSS istreniran model).

Primetio sam da su main NPCs dosta bolje i detaljnije modelovani, i facijalne animacije su im perfektno uradjene. Bez premca su tu uboli za sve pare.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 3:17   #2498
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
DLSS je game changer jer Nvidia ulozila ogromne pare u to, a to je da napravi Deep Learning model koji moze tako dobro da radi low resolution upscale slike, a za to moraju da treniraju model mesec dana na svom super racunaru (da bi igraci posle u driverima dobili DLSS istreniran model).

Primetio sam da su main NPCs dosta bolje i detaljnije modelovani, i facijalne animacije su im perfektno uradjene. Bez premca su tu uboli za sve pare.
To i dalje ne menja činjenicu da DLSS originalno nije bio planiran već je nastao iz nužde i da će isto tako nestati kada kartice budu sposobne da nativno guraju RT. Da li će to biti za generaciju ili dve - to možda samo Milan Tarot zna...

Takođe znači i da DLSS nikada neće niti može biti istog kvaliteta kao nativni RT jer koliko god algoritam bio dobar na kraju se i dalje radi interpolacija kada se popunjavaju pikseli koji nedostaju.

Pus da je DLSS baš ground-breaking... Pa i ne bih to baš tako nazvao jer se ispod haube u principu i dalje krije model veoma sličan anti-aliasingu...

Hoćeš da znaš šta je stvarno ground-breaking u gaming industriji?

Fotogramometrija koju je MS Flight Simulator 2020 iskoristio za rekreiranje 3D modela cele planete iz 2D modela Bing mapa... E to je ground-breaking...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 3:56   #2499
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Koliko lupetanja ovde.

DLSS je impresivan jer i slabijim RTX karticama omogućava da fluidno igraju igru bez ray tracinga.
Varka ili ne, izgleda podjednako dobro kao i full rezolucija, a nekad čak i bolje (primeri iz Death strandinga gde se vidi oštrina). Svakako, ko hoće da juri razlike, to može jedino kroz recording i zumiranje, a koga briga za pixel-peeping.

Bez obzira šta bude s tom tehhologijom u budućnosti, činjenica je da sada čini značajnu promenu, pogotovo za nedovoljno optimizovane igre.
Neki od tih naslova bili bi apsolutno nemogući u 4k. DLSS to omogućava.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 4:03   #2500
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Varka ili ne, izgleda podjednako dobro kao i full rezolucija, a nekad čak i bolje
Bez uvrede ali ako ovo nije bila šala, mislim da je red da posetiš optičara.

DLSS poređenja sa čistokrvnim RT(X)-om možeš da nađeš bukvalno bilo gde i ne postoji ni jedan jedini primer u kojem je DLSS čistiji ili vizuelno impresivniji od originalnog RT-a.

Naravno pod uslovom da se DLSS verzija ne služi nekim dodatnim podmuklim trikovima kao što je manipulacija kontrasta itd. koji služe da stvore optičku iluziju kod osoba koje ne mogu da provale trik da je slika u DLSS varijanti bolja.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
open world, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
Cypher - cyberpunk text adventure lukababic Avanturističke igre 2 2.4.2014 10:44
Futurelost Cyberpunk BBRPG slax Pravljenje igara 12 16.10.2011 13:45
FutureLost Cyberpunk RPG slax Male igre 1 16.10.2011 13:43
Cyberpunk Art Ocelot Zanimljive Web lokacije 1 2.3.2007 16:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com