Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2019, 17:35   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Xiaomi Mi 8 lite

Nakon priličnog nećkanja da pređem na novi telefon sa Redmi 3, uglavnom zbog veličine, konačno sam popustio. Razmatrao sam prvo Mi 9 SE ali sam ipak rešio da ne želim da potrošim više od 200€ pa zamalo uzeo Redmi Note 7 zbog veće baterije i 3.5mm audio izlaza... ali sam onda video Mi8 lite uživo i kupio me je neki opšti osećaj u ruci (alu-frame, manji bazeli gore i dole, manje štrči kamera) tako da sam doneo impulsivnu odluku i uzeo ga posle par dana.

Izrada i izgled

Telefon je tipičan tzv. glass sandwich, tačnije GG5 napred, GG3 pozadi a u sredini aluminijumski frejm. Kamera pozadi malo viri ali ne smeta kao neke još veće da telefon stoji skoro ravno na stolu i prilično stabilno. Dugmići su takođe od aluminijuma i imaju jasan klik. Ja sam uzeo midnight black verziju koja na leđima nije potpno crna već ima neki neupadljvi grafitni preliv koji meni izgleda sasvim lepo. Otisci se lako nakupe ali se isto tako lako brišu pa je posle par minuta nošenja u džepu telefon opet čist od tranja o tkaninu džepa. Bazeli su uži od RN7 kao što sam već pomenuo i sve u svemu, osećaj u ruci je stvarno odličan. Ja lično nikada nisam imao telefon koji deluje skuplje i bolje.



U pakovanju se dobija zatamnjeno providna silikonska maska koju sam isprobao jednom, nemam šta da joj zamerim i nije upadljiva preterano ali ja zaista ne volim maske i kao uvek do sada telefon nosim skroz go, bez futrole i bilo kakvih folija... tako da je realističan durability test već otpočeo.

Hardver i kultira rada

Snapdragon SD660 je već svima dobro poznat. CPU deo je tu negde na nivou SD820 (Mi5, Galaxy S7...). Poredio sam ga sa Mi 5 koji ima lepša polovina i rade skoro identično, zapravo je Mi 8 lite nijansu brži u pokretanju aplikacija. Igre nisam testirao niti ću jer me to slabo zanima ali mislim da SD820 tu ima prednost ako se ne varam. Ono što je odlično je da se telefon izuzetno malo greje, mnogo manje od pomenutog Mi 5 koji se posle dužeg surfanja i multitaskinga propisno ugreje dok je Mi 8 lite tek jedva primetno mlak i to samo u gornjem delu ka kameri. Telefon je u radu ustvari brži od default MIUI animacija pa sam ušao u developer options i postavio sve animacije na 0.5x što je učinilo da je kretanje kroz UI i aplikacije mnogo hitrije.

Moj model je 4/64GB i retko kad mi je zauzeće RAM-a veće od 50%, aplikacije ostaju dugo u memoriji i za sada sam vrlo zadovoljan multitasking iskustvom na ovom telefonu.

Ekran

Ekran je IPS LTPS tipa. Boje su žive, kontrast je dobar i uglovi gledanja su takođe odlični. Ono što nisam ranije sretao u ovoj cenovnoj klasi telefona već samo kod skupljih Mi flegšipa je da imate osećaj da je staklo vrlo tanko a slika se nalazi odmah ispod same površine. Oleo-phobic premaz je dobar i otisci ne ostaju previše a lako se brišu sa par prevlačenja preko majce ili bilo čega. Napolju se ekran vidi vrlo dobro, zapravo osetno bolje od Redmi 3 (iako po GSM areni imaju praktično isti rezultat za sunlight contrast ratio... nešto tu oni očigledno ne mere kako treba). Mislim, nije da nisam viđao i bolje ekrane ali ne za ovu cenu, za ovu cenu sam zapravo prilično oduševljen ekranom.

Zvuk

Zvuk u slušalici za razgovor je dovoljno jasan i glasan, nije piskav i tanak već ima solidnu punoću. Idealno bih voleo da može da ide još samo malo glasnije za situacije na bučoj ulici i sl. Zvučnik za multimediu je mono na dnu telefona, solidno je glasan i ima iznenađujuće pun i prijatan zvuk koji sam ranije čuo samo na skupljim telefonima i nikada do sada na bilo kom telefonu ove cenovne klase. Za gledanje YT-a i sl. je odličan sve dok ga ne prekrijete rukom.

Za kačenje slušalica mora da se koristi USB-C na 3.5mm adapter. U pakovanju stiže neki mali, drljavi, beli, koji deluje kao da je kupljen na Aliju za 0.1$ i baš je ružan između crnog telefona i tamnih slušalica. Već sam naručio nov i lepši adapter. Zvuk na slušalicama je sasvim korektan, pogotovo ako koristite neki dobar player (ja npr. volim Pulsar) jer ovaj fabrički ima malo napadne visoke tonove. Malo poređenja radi, kvalitet zvuka nije baš jednako dobar kao na Mi 5 koji je audio majstor. Više je kao Redmi 3 što i nije loše kada se poredi sa nekom konkurencijom, npr. imao sam skoro kod sebe Huawei Y7 2019 i taj zvuk je 3 koplja lošiji. Respect za Xiaomi što obraća pažnju na zvuk u svim cenovnim klasama.


Kamera

Nisam je nešto puno koristio i testirao jer uglavnom ne slikam telefonom. Čisto sam iz radoznalosti škljocnuo par puta i primetio da fotke sadrže više detalja od Mi 5. Dnevne fotke su stvarno dobre i detaljne, čak i u sumrak se pokazao prilično dobro ali tokom prave noći i ne baš. Nemam nikakve lepe slike ali evo par za primer pa ću okačiti bolje nekad nadam se.

Spoiler za Slike:
Sumrak, prve dve u 20:30 a poslednja u 21:00, sve na auto i bez night moda.


Makro u sobi, osrednje dnevno svetlo

Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Partybreaker (17.6.2019), tref (17.6.2019)
Stara 16.6.2019, 17:36   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Mi 8 lite

Baterija

3350 mAh je manje nego što sam želeo ali se u praksi ipak nije pokazala loše. Meni drži 8-9h SOT-a u roku 1-2 dana. Prosečnom korisniku bi verovatno držala malo kraće jer je kod mene net 99% vremena WiFi, ekran je takođe većinu vremena vrlo slabo osvetljen.

Telefon ima USB-C ulaz i podržava QC 3.0 18W punjače. U pakovanju se nažalost dobija običan 5V/2A punjač kome treba oko 2 sata da napuni telefon. Ja već imam QC3 punjač koji koristim i njemu je potrebno nešto malo preko sat vremena. Telefon se pritom zagreje normalno, ne preterano i zabrinjavajuće.

Ostalo

Telefon je Dual SIM i ja koristim oba slota, signal je dobar, VIP drži 4G+ logo većinu vremena i sve radi bez problema. Telefon je stigao sa Oreom i MIUI 9 pa odmah prijavio apdejt... 15 min i 2 apdejta zaredom kasnije sam dobio Pie i MIUI 10. Sve radi kao podmazano, nikakvih bagova i problema nemam u ovih nedelju dana korišćenja. O samom UI-u ne bih puno pričao, neko ne voli MIUI ali ja sam fan istog i njegovih mnogih opcija pa ga preferiram u odnosu na čist android.

Sveukupno sam vrlo zadovoljan i rekao bih da je ovo jedna od najboljih mid-range opcija. Cena mu je trenutno čak nešto niža u odnosu na RN7 i ja sam ga kupio za 190€ sa 2 god garancije, a u odnosu na njega ima par prednosti i par mana pa ko šta voli.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (16.6.2019), dekilio (17.6.2019), tref (17.6.2019)
Stara 17.6.2019, 21:49   #3
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Mi 8 lite

Svaka cast za detaljan opis i recenziju!
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2019, 21:58   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Mi 8 lite

Evo još par slika.



Ko voli da boje malo iskoče na njega može da uključi AI (prva je bez a druga sa AI).







Jedna iz Night Mode-a u sred noći.



Kamera inače ima i Manual mode u kom može da se postavi brzina zatvarača do 30s, što uz mini stativ može da posluži za fine statične noćne.


Poslednja ispravka: Aibo (23.6.2019 u 0:29)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
tref (23.6.2019)
Stara 2.7.2019, 12:24   #5
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Mi 8 lite

Gledao sam malopre poredjena izmedju Mi 8 lite i Note 7, prosto ne mogu da verujem koliko je mi 8 lite bolji telefon, i kvalitetnije izradjen, i malo brzi u radu, a tek sok, kamera daleko bolja na mi 8 lite... Jedino baterija jaca na Redmi note 7. Cena je priblizna.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2019, 13:38   #6
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Xiaomi Mi 8 lite

Jača baterija i 3.5mm izlaz za slušalice su na strani Note 7. Mi 8 lite bolja izrada, mislim da je zvučnik bolji, manji bazeli gore i dole. Ja sam prvobitno planirao Note 7 ali kad sam video i probao Mi 8 lite uživo, mnogo mi se svideo i ipak se za njega rešio.

Inače, već imam 1 mali pad sa metar na parket i 1 slučajni udar u zid iz ruke... Nije ništa preterano opisano bilo ali sa zadovoljstvom mogu da prijavim da ne vidim nikakve tragove ta dva incidenta na ovom glatkom alu frejmu. Izgleda da je neka čvršća legura od Mi5 npr. kome se lajsna umrljala blago ovakvim udarima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2019, 14:22   #7
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Mi 8 lite

Prodao sam Mi A2 i uzo Mi 8 lite. Nedostajao mi miui
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2019, 15:42   #8
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Xiaomi Mi 8 lite

Koju boju si uzeo? Javi utiske o razlikama po tvom mišljenju, mislim sem MIUI-a.

Ja sam se inače skroz utopio u MIUI sistem i stvarno sam ljubitelj istog - od sitnica kao što je povlačenje notifikacija bilo gde sa ekrana pokretom na dole (to kad skontam da ne može na vanilla kao da mi je neko prst odsekao) pa do MIUI bekapa preko kog sam poslednji put migrirao sve živo sa starog na nov telefon automatski, uključujući i sms-ove. Jeste ponekad agresivan u kontroli aplikacija pa se poneko zakuka da mu ubija viber i sl. ali meni lično ne smeta da im dodelim ručno dozvole, bolje to nego da svaka radi šta joj se prohte.

Poslednja ispravka: Aibo (10.7.2019 u 17:03)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2019, 18:00   #9
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Mi 8 lite

Vecernju crnu
Pa malo je deblji i nekako zdepastiji, cak je i malo manji, mi a2 je uzi a visi. Manje se greje mi 8 lite, brzina u radu su tu negde, displej na Mi 8 lite ima malo jacu saturaciju i kontrast, dok Mi A2 ima jacu belu boju, ali on nema podesavanja za colorit ekrana i ima slabije osvetljenje. Kamere su, skoro pa egal, prednja bolja na MI 8 lite, ali nema blica. Zvuk na zvucniku je mnogo glasniji na Mi 8 lite, pa i kvalitetniji.
Isti cip set, recimo Mi A2 antutu 129000-dok Mi 8 lite 147000. Ne znam zasto? Isti cip set. Generalno mi se Mi 8 lite vise svidja, za bateriju je rano, mada za sada mislim da A2 ima za nijansu bolju autonomiju i ram managment je daleko bolji na A2, za dve klase. Mi 8 Lite za dve klase bolji otisak prsta. Mi 8 lite ima 46 senzora, dok A2 ima 41(ako je nekome bitno).
Zadovoljan sam za sada, jedino na "zub" da se naviknem.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2019, 19:37   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Xiaomi Mi 8 lite

E da, idejno dok sam birao telefon mi je zub mnogo smetao pa sam prvobitno planirao da ga sakrijem crnom trakom. Međutim dok sam se igrao novim telefonom, toliko brzo sam počeo da ga ne primećujem da dok sam se posle par dana setio da probam da ga sakrijem više nisam ni osećao potrebu niti mi je smetao, pogotovo što Xiaomi onda ne koristi tu crnu traku nizašta već spusti ikonice ispod nje pa kao da se nijansu smanjio ekran.

Na svoj račun moram da priznam da mi nije to prvi put, da mi nešto kao smeta idejno a u realnosti posle bude nebitno. Matori se izgleda pa sam džangrizav na novotarije.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2019, 16:28   #11
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Mi 8 lite

Najbolji telefon koji sam ikada imao, takvu respozivnost ekrana, fluidnost, lezanje u ruci, kvalitet zvuka i izrade, vrlo dobre kamere i solidnu jednoipo dnevnu bateriju, nisam imao na jednom telefonu.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2019, 21:18   #12
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Mi 8 lite

I mene ste nagovorili da ga uzmem . Izbro je bio izmedju Redmi Note7 i mi8, ali pošto je mi8 bio jeftiniji + bolji kvalitet izrade, njega uzeše.
Nadam se da ću videti razliku u radu posle nekoliko godina korišćenja nokie 2730
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2019, 22:10   #13
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Mi 8 lite

Dobar izbor, odlican telefon!
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2019, 22:41   #14
Srlisone
Član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: St. Pazova
Poruke: 468
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 101 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Mi 8 lite

Aibo, tref, da li ste imali problem sa mikrofonom tokom poziva? Da sagovornici govore da ne mogu uopšte da te čuju ili jako, jako slabo.
Srlisone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2019, 22:50   #15
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Mi 8 lite

Imam ga 3 dana, za to vreme obavio 20-tak poziva, niko se nije zalio.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2019, 0:43   #16
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Xiaomi Mi 8 lite

Ja za ovih mesec dana nisam imao problema. Možda je do mreže nešto a pogodolo se slučajno baš sad...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2019, 22:29   #17
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Mi 8 lite

Izasao je novi update 10.3.3.0. Aibo jel si ga sibnuo, ima li bagova i sta donosi novo?
Hmmm, zanimljivo, danas vise nemam updejt, sinoc je bio, nisam hteo da ga instaliram, dok ne procitam kakav je, danas ga nema. Izgleda da ga Xiaomi povukao.

Poslednja ispravka: tref (26.7.2019 u 14:13)
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2019, 18:50   #18
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Xiaomi Mi 8 lite

Nije se meni pojavljivao a neću ni žuriti dok ne čujem utiske jer ovaj trenutni radi kao sat.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2019, 22:16   #19
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Mi 8 lite

Meni se pojavio al nisam ga updejtovao, ostao sam na 10.3.2.0 koji radi odlicno, iz istog razloga, cekao sam utiske, ali ih nisam pronasao, pa sam zaobisao download, danas da vidim, izgleda da ga je Xiaomi povukao, nemam ga vise.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2019, 9:52   #20
Katarina Krstić
Novi član
 
Član od: 19.7.2019.
Lokacija: Montreal
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Xiaomi Mi 8 lite

Citat:
tref kaže: Pregled poruke
Meni se pojavio al nisam ga updejtovao, ostao sam na 10.3.2.0 koji radi odlicno, iz istog razloga, cekao sam utiske, ali ih nisam pronasao, pa sam zaobisao download, danas da vidim, izgleda da ga je Xiaomi povukao, nemam ga vise.
to sa update-ima je isto kao kad vozite nov auto sa osvezivacem u mirisu borove sume pa ga bacite i kupite onaj sa lavandom..��
Katarina Krstić je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lite, opis, xiaomi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Iphone 6s vs Xiaomi A2 Lite vs ostali + par pitanja Daressi Aparati i oprema 33 21.9.2018 16:17
Huawei p10 lite, honor 8 lite, Lenovo k6 note, Moto g5 plus? Pele10 Aparati i oprema 35 10.7.2017 20:43
[Slušalice/mikrofon] Xiaomi Hybrid i Rock Zircon Aibo Opisi, recenzije i testovi 7 28.3.2017 23:52
P8 Lite za P9 Lite Johnny-24 Aparati i oprema 12 24.3.2017 19:41
[Tablet] Tesla L7 Quad Lite Dekip Opisi, recenzije i testovi 0 26.3.2016 18:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com