Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Run i PD kutak

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.7.2011, 13:41   #21
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Nema šanse sve razumem sve je u redu ali da buljim u 7'' monitor ili ekran . Još su mi oči u kakvo takvom stanju da ne nosim naočare. Telefon je za razgovor i poruke, i brze instant pretrage, ajde još i slušanje muzike. Laptop još može i da se podnese, ali da masnim prstima čitaj burek) švrljam po high - tech škropociji i da se time divim, pa šta reći. Dok je god potreba za vrhunskom grafikom sve što ide sa tim desktop i monitori preko 20'' su nezamenjivi. Tako će biti i tako će ostati i kad se pojave u masovnoj proizvodnji kvantni računari.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
player1 (10.7.2011)
Stara 9.7.2011, 17:01   #22
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Ma meni je samo milo što ću i da lje da budem korisnik PC-a, a ovima sa padovima sve najbolje! Znam da sam tri koplja ispred dok god koristim PC umjesto glupih tablet-a.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2011, 5:08   #23
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Ljudi, dzaba vi to pricate, jednostavno, postoji odredjeni procenat ljudi koji se lozi na "Splinter Cell, High-Tech, Info-Data Processing Everywhere Gadgets k*rac-palac", i to je uglavnom profil ljudi koji nisu bliski i slabo im ide shavatanje nacina procesuiranja podataka, pa zato daleko vise polazu na vizuelnu impresiju koju ostavljaju njihovi aparati, i beskrajno su u stanju da lazu sami sebe, i pored svih predocenih neoborivih dokaza da ti tableti nikada nece moci da ponesu snagu jednog, pa cak mozda ni prosecnog, desktop PC. Tako da nam ostaje samo da im citiramo Doktora, koji ovde sve sto mi pokusavamo da im objasnimo saze u jednu jedinu recenicu; "Kada SJ bude izbacio sve računare iz svoje firme, i podelio svim zaposlenima tablete i mobilne telefona da na njima obavljaju svoj deo posla, i profit krene da raste, skidam mu kapu. Do tada, svako ko mu veruje je budala." I to je to.
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2011, 13:15   #24
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

O čemu vi pričate kakve bi vi radnje da radite na tablet-u pobogu... da nebi možda da kompresujete video visoke rezolucije na tabletima kada vam trebaju performanse bitno je da radi posao za koji je predviđen, a ne za igranje igri (konzole su za igre), a što se tiče knjiga, format knjiga A5 formata je 5.8 × 8.3 inča tako da ne vidim razlog zašto se nebi moglo čitati. E sada što se čitanja tiče u svakome slučaju prijatniji je neki e-reader zbog veće autonomije i ne umara oči tablet ekrani...
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2011, 15:36   #25
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
Mr.Eco kaže: Pregled poruke
O čemu vi pričate kakve bi vi radnje da radite na tablet-u pobogu... da nebi možda da kompresujete video visoke rezolucije na tabletima kada vam trebaju performanse bitno je da radi posao za koji je predviđen, a ne za igranje igri (konzole su za igre), a što se tiče knjiga, format knjiga A5 formata je 5.8 × 8.3 inča tako da ne vidim razlog zašto se nebi moglo čitati. E sada što se čitanja tiče u svakome slučaju prijatniji je neki e-reader zbog veće autonomije i ne umara oči tablet ekrani...
Moj komso je ubedjen da ce se na svom i-podu od 600e, nem pojma nija kojem sit izigrati igrica. Zvao me juce da idem da vidim kako mu radi neki need for speed od pre 3-4 god, zaboravih. Pa dobro, ako je to tako kao sto ti kazes, znaci i ti se slazes sa nama da od zamene PC-jeva tabletima nema nista, naravno.
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2011, 15:38   #26
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

i kad bi moglo need for speed kako će da vozi
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2011, 15:40   #27
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
i kad bi moglo need for speed kako će da vozi
nem pojma, valjda ima ziroskop u tom Ipodu kad je tako napredan, pa nek ga ljuska gore dole.Valjda touch pad, sa kursorom nekim, nem pojma, posle cu da preletim da vidim.
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2011, 16:04   #28
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Al ste navalili na te igre padovi nisu predviđeni za to evo pogledajte ovo
Asphalt 6 HD
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2011, 16:10   #29
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Dobro je sto si linkovao ovaj video, sad znam kakvo predavanje da ocekujem. Znaci na*ebao sam, isprace mi mozak. Ima da idem kuci i ponavljam "Ipaaad" ko zombi.
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2011, 16:20   #30
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

sad kad vide klinci, svaki ima da poželi po jedan
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2011, 16:25   #31
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

http://www.youtube.com/watch?v=ynpnYh4o_Qo
Haos, sad nadjoh zadnje najave iz Apple-a na utube, stvarno su napredni, nema sta
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2011, 20:33   #32
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Da se razumemo, jednu prednost koji imaju tableti je softver.

Programi i igre za njih su pravljeni tako da odgovaraju performansama tih uredjaja.

Dok sa druge strane netbook treba da radi sa softverom koji je predvidjen za jake desktop masine. I naravno, uvek ce se osecati kako je spor.


P.S.
Slicnu igru sam video na samsungovom wave telefonu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Asmodeus (11.7.2011), todos (10.7.2011)
Stara 11.7.2011, 2:11   #33
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Imao sam sa jednim drugarom raspravu na ovu temu pre neko vece, koja je pocela na google chat-u i koja je na kraju imala 2000 linija. Zezali smo se posle kako smo mogli otkucati 2000 linija koda za to vreme
Inace, dosli smo do zakljucka da su tablet/smartphone uredjaji, a narocito modeli koje je proizveo Apple, vrlo korisna stvar korisnicima koji sve sto znaju o racunarima i IT-u je ono sto su morali da nauce u srednjim skolama. Ovde se uglavnom misli na zapadnoevropske zemlje i americki kontinent, ostala boranija nema para za kupovinu tableta ili telefona od 500e.
Cena im jeste generalno visoka, bilo da je to telefon ili ipad, oko 500 eura mora da se pukne na takav uredjaj. Kod takvog profila ljudi PC u desktop formi ce izumreti, svi ce preci na laptop-ove i tablete/smartphone uredjaje.
Kako izgleda americki ili generalno zapadnjacki prosecan moderan dom kad je IT u pitanju?
Vecina korisnika koristi neki od popularnih pretplatnickih servisa za gledanje TV-a, narucivanja filmova, serija, muzike, generalno sve multimedije - mala kutijica pokraj LCD TV-a koja pusta sve, moze da snima sve, cak moze i netom da surfuje, ili umesto male kutijice stoji xbox360 ili ps3.
Tome govore u prilog i poslednja Microsoftova istrazivanaja, koja pokazuju da vlasnici xbox360 konzola, posle igara, najvise vremena ih koriste za multimediju, tj video, slagacu sad malo, ali mislim negde oko 40% ukupnog vremena!!! Znam da je bio neverovatan podatak. Poznato je da su konzole postale multifunckionalne i da podrzavaju brojne pretplatnicke servise, tako da korisnicima zaseban SetTopBox i nije neophodan za sve sadrzaje za gledanje/slusanje na njihovom tv-u.
Za slusanje muzike, on the move ili kod kuce, uglavnom se kupuje ipod, sluske u usi i uzivaj kad negde krenes, a kod kuce kaci ga na dock i uzivaj.
Uglavnom imaju laptopove za "rad" na racunaru, bilo to Apple, HP ili Dell ili neko drugi, nebitno je, njima je laptop vise nego dovoljan za sve potrebe.
Isto je poznato da su mobilni uredjaji po prvi put pretekli broj prodatih desktop racunara pre skoro godinu dana, a sada su smartphone/tablet uredjaji pretekli laptop racunare.
Takvom profilu ljudi PC kao Windows based desktop masina ne treba ama bas ni za sta. Sve to na mnogo lepsem interfejsu i uz bolju efikasnost danas nudi Apple a uskoro ce i Google. Zasto bi Microsoft svoj sledeci os dizajnirao tako da moze da radi na svim mobilnim platformama, ako je PC i dalje dominantna platforma? Zato sto je ta oblast mobilnih uredjaja od trzisne nise postala dominanto tehnolosko trziste.
Apple nudi savrsen user interface uz podrsku svim servisima koje su potrosaci spremni da plate i zato je dominantan u tom segmentu. A njihove izjave da je PC mrtav su prepotentne, ali ako se pogleda razvoj trzista, vidi se da ce PC kakav poznajemo od dominantnog trzista postati trzisna nisa. Mozda nece u skorije vreme u zemljama treceg sveta, ali u modernim zemljama hoce.
PC nece izumreti, i mozda je ovo desavanje na trzistu dobro, jer ce mozda PC ponovo biti spravica za entuzijaste i IT profesionalce...
Jedini koji moze da ugrozi Apple je Google, koji je uspeo da pretekne Apple po broju mobilnih uredjaja koji koriste njihov OS.
Po meni, mozda jos jedan potencijalni PC killer, koji ce mu oduzeti jos malo kolaca, je koncept koji je najavio google predstavljanjem novih ultramobilnih Cloud Based laptopova, koje Google ponosno naziva Chromebook (po chrome OS-u), jer sav intenzivan procesorski posao se odradjuje u oblaku (serverskim masinama) dok hardver koji se nalazi u chromebook-u je uposljen za prikazivanje interfejsa i runovanje klijentskih aplikacija.
Uredjaji ce biti poprilicno jeftini, imace vrhunsku autonomiju rada, a placace se usluga koriscenja cloud servisa, tipa 20e mesecno.
Za sad google ima na nisanu korporacije i univerzitete, tj skolske ustanove, ali i obicne korisnike, jer je sva funkcionalnost laptop-a tu. Ovo se pokazalo kao izvodljivo, gledao sam demonstraciju gde su korisnici pokretali aplikacije kao sto su Adobe PS i Premiere, preko 4G konekcija i koristili cloud za rendering. Sve moguce aplikacije je moguce runovati u cloud-u, sto znaci da ce neki poslovi koji na destkop PC-u trajati nekoliko dana/nedelja ovde biti izvrseni u par sati/dana...
Brzina cloud-a je mnoooogo brza i od najbrzih desktop racunara...
Uglavnom, otisao sam u sirinu, ne zamerite, samo sam hteo da iznesem par cinjenica kao i svoje misljenje i misljenje jos nekih ljudi na temu daljeg razvoja trzista racunara...
Edit:
Zakljucak:
PC is not and will not be dead.

Poslednja ispravka: Asmodeus (11.7.2011 u 2:31)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
todos (11.7.2011)
Stara 11.7.2011, 13:21   #34
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Svaka čast komšija na tekstu.
Ali nije problem u samom uređaju nego u veličini monitora. Ni jedan tablet neće imati dijagonalu 20+ inča. A servisi koji će nuditi usluge će se sigurno razvijati.
Međutim sam računar koji funkciniše sa hercima i jezgrima biće izbrisan kad zažive kvantni računari. Ne znam kako bi takav jedan računar funkcionisao na tabletu nevezano sa tim da će i zasebne usluge biti razvijane po strani i kao što ti kažeš rasteretiti bilo kakav računar.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Asmodeus (11.7.2011)
Stara 11.7.2011, 13:53   #35
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Hvala
Ovde govorim o većini, tj prosečnim potrošačima, a ne o kompjuterskim entuzijastima i ljudima koji profesionalno koriste PC i od toga zarađuju život.
20+" monitor nije ni potreban ovom profilu prosečnih korisnika, koje sam gore naveo, za sve aktivnosti koje su im potrebne posao ce završavati smartphone/tablet sa svojih 7-10 inča kad su u pokretu, ili laptop sa 13-17 inča kad su kod kuće.
Zašto im ne treba 20+" monitor? Zato što u taj skup aktivnosti koji oni rade na tabletu/laptopu ne potpada multimedija da bi im bila bitna veličina monitora.
Za te potrebe se koristi TV, što je mnogo logičnije i bolje sa njihove tačke gledišta. Ako provode vreme i uz igre, kupiće konzolu, ako ne, imaće SetTopBox.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2011, 23:10   #36
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Dok sam citao tekst pomislio sam da su tableti smece nasuprot desktop i laptop racunara. Za igre nisu, jer je daleko bolje uzeti rucnu konzolu. Za posao nisu. Kao ni za siru upotrebu na polju multimedija. Jedino su prakticni za krstarenje netom.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2011, 8:42   #37
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Zasto bi bilo ko dao tolike pare na nesto sto ce posle 30 sekundi koriscenja biti toliko umazano da ce vise liciti na plasticni tanjir iz pekare na kome je neko jeo burek nego na high-tech skupu spravicu. Nekako ubija tu prakticnost kad sa sobom moras da nosis dve magicne krpe i litar sredstva za ciscenje.

I jos sto za te pare moze da se uzme neki netbook i da se u njega ubaci ziroskop, ako bas mora da ima touch screen neki overlay i dobije 10 puta korisnija jako mobilna spravica. I ofarbas ga kako hoces. Tek onda sto mozes da glumis IT strucnjaka...
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
dzangrizalo (13.7.2011)
Stara 12.7.2011, 9:19   #38
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
I jos sto za te pare moze da se uzme neki netbook i da se u njega ubaci ziroskop, ako bas mora da ima touch screen neki overlay i dobije 10 puta korisnija jako mobilna spravica...
Sta bi bilo kad bi bilo. Za sada postoji samo Asus Transformer, koji je de fakto tablet sa tastaturom, a ne netbook (mada lici).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2011, 10:52   #39
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Zasto bi bilo ko dao tolike pare na nesto sto ce posle 30 sekundi koriscenja biti toliko umazano da ce vise liciti na plasticni tanjir iz pekare na kome je neko jeo burek nego na high-tech skupu spravicu. Nekako ubija tu prakticnost kad sa sobom moras da nosis dve magicne krpe i litar sredstva za ciscenje.
Slažem se, po meni je to jedna od prednosti klasičnog desktopa: lakše je obrisati mast od bureka ili pljeske sa geniusa od 500 dindži nego sa skupocenog touch ekrana

Poslednja ispravka: JohnnyNT (12.7.2011 u 11:09)
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Apostrof (12.7.2011), todos (12.7.2011)
Stara 12.7.2011, 11:01   #40
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

@ player1
Mislio sam u kucnoj radinosti

@ JohnnyNT
Prljava tastatura mi ne smeta da citam sa cistog ekrana
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
JohnnyNT (12.7.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Moj desktop urke Slobodni softver 1189 17.9.2017 23:19
Kraj novog računara RarMan Kvarovi 27 7.7.2010 20:28
Kako podesiti Remote Desktop Connection ddule Operativni sistemi 8 7.10.2008 12:45
ATI Radeon desktop effects SrXXX Slobodni softver 22 29.6.2007 23:31
desktop ikonica u quick launch-u absonic Operativni sistemi 4 29.7.2006 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com