Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2007, 19:55   #1
hocukuci
Novi član
 
Član od: 20.3.2007.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Red face Laptop - Ogroman problem

Pokusacu da budem sto kraci. Pokusam danas da umrezim svoj laptop (Dell inspiron 1300) sa desktopom, kupim kabal (crossover), povezem racunare, i onda (posto umrezavanje nikada nisam radio) procitam sve teme na ovom forumu o tome, ali naravno nista ne ucinim. Da stvar bude jos gora, laptop mi se nesto za*be, pocne da pisti, svaki put kada postavim kursor za pisanje on pocne da bezi na kraj reda i pisti. Pokusavajuci to da sredim racunar se restartuje i pri podizanju trazi sifru, a ja je nikada nisam imao itd itd. Sve mi se smuci i ja odlucim da reinstaliram Win xp, u toku instalacije bude problema ali ipak se nekako zavrsi. Ali sad prilikom podizanja sistema, pre nego sto se uopste win pokaze, dakle cim se racunar ukljuci i prodje ona energy star, pojavi se:

Hardware Profile/Configuration Recovery Menu
pa onda ispod bla bla bla
pa

Profile 1 (markirano)

na dnu ima opcija za restart (svaki put pri restartu vraca se na isto)
ima i opcija za Last Known Good Configuration, press L (kada pritisnem L prebaci na:
To switch to the Default configuration, press D ( kada pritisnem prebaci na ovo iznad -Last Known Good Configuration, press L
Ima i opcija da se pritisne enter, onda podigne Win, ali simptomi isti kao i pre reinstalacije, pisti, kursor bezi...

Moze da se udje u Bios

P.S. Ako ste razumeli pa ako jos mozete kako da mi pomognete bio bih vam puno zahvalan, ako nista, zanima me misljenje(da li je laptop riknuo, ili nesto od hardvera u njemu)
Puno hvala
hocukuci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2007, 22:05   #2
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Laptop - Ogroman problem

Mirise na problem sa nekim drajverima, mada moze da bude i hardverske prirode. Probaj da u device manageru iskljucis mreznu kartici, ili jos ponesto pa vidi da li onda pravi probleme.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2007, 22:51   #3
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Laptop - Ogroman problem

Kad pišti, obično je to nešto u vezi sa hardverom. Ako ti je slučajno još u garanciji, nosi ga u servis.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2007, 0:41   #4
hocukuci
Novi član
 
Član od: 20.3.2007.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Laptop - Ogroman problem

Sad je stvarno poludeo, mislio sam da posle reinstalacije sistema nece praviti probleme, ali sada pisti rafalno svaki put kada pritisnem desni taster na misu.

Da gore bude od goreg vise ni kada se udje u bios ne moze da se podesi cd-primary, da bih boot-ovao instalacioni cd, jer se brojevi koji stoje ispred 1.floppy, 2.HDD, 3.CD, 4. usb, dakle brojevi 1, 2, 3, 4 vrte se kao stotinke na stoperici, ni jedno dugme sa tastature ne pomaze, a rafalno pistanje ne prestaje. Bice da je ipak hardver u pitanju.
hocukuci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa Warcraft 3: RoC & FT wildboy-d[-_-]b- O igrama uopšte 6 24.9.2007 22:58
HDD - DVD problem - File Corrupted - Nakon rezanja i prilikom instalacija mzeg Kvarovi 2 23.1.2007 13:05
Problem sa zvukom dusan4 Zvuk na računaru 6 21.10.2006 20:27
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17
problem sa ramom i klokom procesora mad_skillz Kvarovi 1 18.7.2006 10:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com