Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.5.2006, 0:20   #101
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Legalan Software kod nas!!!

@Marko: Naravno da ne, nisam lud. Iovako imam masu na tel. racun [450 evra da budem precizniji] a ovi bi mi vise odmogli nego pomogli. BTW, krv sam prolio dok sam nasao crack za najnoviju verziju. Mada igra mi je vrh. A sto se teh. podrske tice, jedino postujem Compaq jer oni zaista imaju vrh podrsku, cak i preko chata.
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 20:50   #102
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Legalan Software kod nas!!!

Čekaj malo, ajde ti meni sad objasni kako je to neka kompanija koja izrađuje igre kriva za tvoj telefonski račun ? Nisu ti ga oni napravili. Uostalom, postoje i drugi vidovi komunikacije sa istom, recimo mejl ili feedback form na sajtu. Tehnička podrška služi za rešavanje bilo kakvih problema u vezi softvera koji si kupio, a to što si ti krenuo težim putem, pa rešio da krekuješ originalan softver je tvoj problem i nemaš pravo da kukaš. Ili jednostavno ti nas malo lagiš ovde i pokušavaš da predstaviš kako kupovinom originala ne dobijaš ništa više nego kad kupiš pirata i kako nije dobro kupovati originale.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 21:27   #103
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Legalan Software kod nas!!!

Citat:
Marko_L kaže:
Čekaj malo, ajde ti meni sad objasni kako je to neka kompanija koja izrađuje igre kriva za tvoj telefonski račun ? Nisu ti ga oni napravili. Uostalom, postoje i drugi vidovi komunikacije sa istom, recimo mejl ili feedback form na sajtu. Tehnička podrška služi za rešavanje bilo kakvih problema u vezi softvera koji si kupio, a to što si ti krenuo težim putem, pa rešio da krekuješ originalan softver je tvoj problem i nemaš pravo da kukaš. Ili jednostavno ti nas malo lagiš ovde i pokušavaš da predstaviš kako kupovinom originala ne dobijaš ništa više nego kad kupiš pirata i kako nije dobro kupovati originale.
Sto se racuna tice, naravno da nisu krivi, ALI sto se tice neodgovornosti njihove. Jos je taj prokleti starforce da mi stalno se*e o cd key-u koga nema u papirima/kutiji igre. A sad sto se tice komparacije original/pirata, pa i sam si zakljucio sta je bolje, nisam ti to ja rekao :-). Ako mi ne verujes, napisi pa cu ti PM sliku kutije i cd-a da ti dokazem. BTW, kao sto sam napisao i za Google Earth, WAREZ RULEZ. A volim ih zato sto ne moram da se smaram sa glupostima kao sto su ove. Mada nije bilo problema sa ostale 2 igre koje sam uzeo, originale. Mada, dobra stvar kod krekovanja originala je da ti ne trazi CD dok igras. A to ja ne smatram problemom, vec naprotiv, veoma dobra stvar. Jer:
1: Produzava ti vijek cd-a [od stalnog citanja bi se ostetio].
2. Ne moras da stalno trazis cd kad hoces nesto da igras. Smatram da je to smor [skolski prevedeno zamaranje].
Mislim, izem ti original kad nemas cd key za pokretanje. E tu su mi pali u ocima. Samo se nadam da Silent Hunter 4 ne bude StarForce.
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 21:46   #104
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Legalan Software kod nas!!!

Citat:
Sto se racuna tice, naravno da nisu krivi, ALI sto se tice neodgovornosti njihove.
Koje neodgovornosti ? Sam si rekao da nisi zvao tehničku podršku. To što ti nisi našao serijski broj, ne znači da on negde nije upisan, već ga možda ti nisi našao. Lepo okreneš i pitaš "Izvin'te, ali ja ne mogu da pronađem serisjki broj za instalaciju igre koju sam kupio kod vas." i oni ti kažu gde ćeš ga naći. Pa ako ti ne kažu, e onda imaš pravo da se žališ na nečiju neodgovornost.
Citat:
Jos je taj prokleti starforce da mi stalno se*e o cd key-u koga nema u papirima/kutiji igre.
Tačno je da Starforce zna da napravi dosta problema, ali imaju ljudi pravo nečim da se zaštite, a to je upravo zbog onih koji bi da kradu. Mada te razumem, ti sad da postaviš rešetke na prozore i tebe bi lopov popljuvo zbog toga u stilu "Pu, sunce mu njegovo, postavio rešetke, hebote, ubuduće moram da nosim i bonsek na šljaku"
Citat:
A sad sto se tice komparacije original/pirata, pa i sam si zakljucio sta je bolje, nisam ti to ja rekao :-).
Pa nema tu šta da se zaključuje. Nema tu bolje i lošije, u pitanju je ista stvar, s tim što je prvo legalno, a ovo drugo nije, i što u prvom slučaju, ako nešto ne radi, imaš tehničku podršku koja je dužna da ti reši problem, a u drugom ti ostaje da juriš rešenje po WAREZ-u, pa ti izaberi šta ti više odgovara.
Citat:
Ako mi ne verujes, napisi pa cu ti PM sliku kutije i cd-a da ti dokazem.
Nije stvar u tome da li ja verujem ili ne verujem. Ja ne radim u tehničkoj podršci i ne mogu ti pomoći.
Citat:
Mada, dobra stvar kod krekovanja originala je da ti ne trazi CD dok igras.
E moj pirate, ti još nisi čuo za Virtual Drive ?
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 22:00   #105
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Legalan Software kod nas!!!

Pa problem je što ti za starforce naslov ne pomažu ni Daemon Tools ni Alcohol. Tu je problem, j**eš krekove.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 8:05   #106
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Legalan Software kod nas!!!

Itekako ce pomoci sledeca vrezija Daemona jer je sadasnji virtual SCSI, a buduci cd biti IDE. Nem avise unplugovanja, do neke ure...
@Marko_L: Cuo sam za sve te programe, ali ti ne pomaze kad ti trazi serial. Cak i na netu ne rade sto nadjes. A da ih na kutiji/papirima nema, nema. Trazio sam i u manualima na cd-u. Mada, crackic mi je rijesio problem. Fresh coffe for president. I'm outta here.
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2006, 21:00   #107
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Legalan Software kod nas!!!

Jedina stvar za koju su distributeri krivi je sto formiraju iste cene i za ovo i za Americko trziste, pa su im odna krivi pirati sto ne prodaju dovoljno kopija.

Da su cene blize ekonomskoj situaciji doticne zemlje, vise bi zaradili.
Nije to auto pa da su troskovi proizvodnje jednaki broju proizvedenih kopija.


Da su cene novih igrackih naslova 15evra umesto 50e, ne bi nikad taknuo pirate. Ovako imam originale samo za neke igre koji mi se mnogo svidjaju (Civ4, Rome Total War i jos po neki). Inace, za originale koje imam, obavezno koristim krekove. Ne pada mi na pamet da ogrebem originalni disk koji je i onako skup. Bas me briga sto to nije po nekoj EULI, oni su dobili moj novac i meni je savest cista.

Sto se tice profesionalnog softvera, sa cenom u stotinama evra, to potpuno stoji. Totalno je nemorano da zaradjujes na PCu a uz to koristis nelegalan alat.

Pa i po vazecem zakonu mislim da ni ne mozes da odgovaras ako imas piratski softver a ne koristis ga za komercijalnu svrhu (kao igranje igrica kod kuce). Znaci love one koji zaradjuju sa piratskim softverom (firme) i distributere piratskog softvera (ulicni prodavci).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2006, 21:29   #108
G.G.
Član
 
Član od: 16.10.2005.
Poruke: 86
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Legalan Software kod nas!!!

Citat:
Marko_L kaže:
ali ne, svi se nakačili za softver, jer se to slabije kažnjava... e pa to treba da se promeni.
Ne zato sto se slabije kaznjava (btw zakon cini mi se predvidja i zatvorske kazne) vec zato sto se tesko ili nikako otkriva.
Ajde sad nek neka firma umesto u skladiste belu tehniku smesti na parkingu, bez cuvara, bez kamera, znaci bez ikakvog nadzora, i kazu "ljudi ne smete ovo da dirate. ko uzme ici ce u zatvor, iako nema sanse da vas ikada otkrijemo". Bas da vidim da li bi do jutra ijedan komad robe ostao na mestu, ma u kojoj drzavi to bilo.

Dakle, problem nije moj koji skidam filmove i programe sa neta, vec je to problem onog ko je taj film snimio ili program napravio i ostavio ga na "parkingu", na savest potencijalnih kupaca, iako je cena i za svajcarske uslove ne bas mala (jer i u tim zemljama se procenjuje da je procenat piraterije od 30-50%).

Razumem da drzava protera pirate sa ulica, ali nekakvo upadanje po kucama, spijuniranje downloada i slicne nezakonite "cilj-opravdava-sredstva" metode predstavljaju cisto ulizivanje nasih glavonja prema EU, jer takve stvari se ne rade ni u jednoj normalnoj zemlji.
G.G. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 21:07   #109
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Cool Re: Legalan Software kod nas!!!

Pa sta je vama... niste vi jedini "pali"andjeli??!!!
Da vidite sta se samo vamo na zapadu (Holandiji)radi.
Sve sami chifuti...cijene orginala fffffff.
(pc igre nove 40e malo starije20e i nize)
Mozda su holandzani vecinom hriscani ali kako rade (shtede) izgledaju kao jedno jajcani blizanci-jevreji.
s`moje strane za ps2 koristim samo orginale zbog on line ps2 opcije i jos cekam da cijene nekim boljim igrama padnu (par godina )sad but true.
Dobro ... zadnju stvar sam .s.o sa T.Raiderom.Ali ima i jedna stranica koja nudi preko weba jeftinije i postarina se ne placa(vidite dal ova stranica pije vode na balkanu molim)
www.cd wow.com
Sto se programa tice tu sam 50/50%

Vozdrica sa trulog zapada (a mi smo se raspali-NIN)
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 22:48   #110
darkado
Član
 
Član od: 17.1.2006.
Lokacija: Pored kompa...
Poruke: 439
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku darkado
Određen forumom Re: Legalan Software kod nas!!!

ma nebulozno je pricati o bilo kakvom legalnom softveru u srbiji. ko ovde koristi legalni softver za kucnu upotrebu (mislim na vise od 2-3 igre) stvarno je pomerio pamecu. sto je najtuznije cak su i na nacionalnom eswc-u likovi dnosili igre na flash diskovima (inace fond nagrada glavnog turnra je bio 400.000 $)
darkado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2006, 15:48   #111
dodgeme
Starosedelac
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 1.455
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 194 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Legalan Software kod nas!!!

od oreginalnog imam sve shto je besplatno i Guild Warsove.A od nelegalnog bi mi trebalo josh 2007 godina da nabrajam sve
dodgeme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 12:55   #112
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Legalan Software kod nas!!!

Od legalnog imam Ubuntu 6.06. Od nelegalnog sve ostalo...
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2008, 14:41   #113
VladanM
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Legalan Software kod nas!!!

po kojoj ceni ste platili corel 12 pozdrav.
Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
imam i ja, winxp koji sam kupio i corel 12 koji sam dobio u pola cene.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2008, 1:00   #114
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Legalan Software kod nas!!!

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Jeste, samo što taj zakon do 2002. godine nije važio na teritorije SFRJ, pa kasnije SRJ i konačno SICG, tako da dok sam na njenoj teritoriji, dužan sam da poštujem njene zakone, a ne američke ili ne znam ni ja čije. Od 2002. godine sam započeo proces legalizacije softvera koji koristim, i za ono što nisam mogao da odvojim para, našao sam besplatne alternative koje još uvek u zdravlju i veselju koristim, recimo skupi ACDsee sam zamenio besplatnim IrfanView-om koji je u mnogo stvari i bolji... i završava mi sav posao oko kropovanja, konverzije, promene veličine slika... tako da nemam potrebe da koristim skupi Photoshop za takve stvari kao što mnogi rade, mada imam i GIMP u kome ne koristim 90% opcija, što mi je i pomoglo da shvatim koliko je glupo instalirati Photoshop, ako se ne baviš profesionalno time... Kaspersky sam zamenio AVG-om, MS Office sam zamenio OpenOffice-om, Nero Burning ROM koji sam dobio uz rezač, Ad-Aware SE Professional koji sam dobio na poklon, i tako dalje i tako dalje... Doduše, ne mogu da kažem da je proces legalizacije kompletno završen... ima nekih jeftinih programčića koje koristim nelegalno... u cenovnom rangu 5-20$, ali samo iz razloga što kod nas ne postoji njihovo predstavništvo gde bih mogao da ih licenciram, a naš bankarski sistem još nije dovoljno razvijen da bih mogao udobno da plaćam preko interneta... već bih morao da šaljem pare nekom u inostranstvu, pa da onda on plati to karticom, pa da mi šalje licencu, što je velika peripetija, plus što bih morao da platim proviziju... inače bih ih rado platio... E sad, to nije krivica proizvođača softvera, ali bogme nije ni moja... nek otvore prestavništvo ovde i nema problema... otrčaću da platim ono što koristim... Takođe imam nešto filmova i serija i dosta muzike... mada je većinu toga jako teško naći i kupiti legalno... gde recimo ja da kupim Star Trek serijale ? Zbog svega toga i razumem ljude koji koriste pirate i nemam ništa protiv njih... siguran sam da niko nije 100% čist... možda ni u svetu, ali opet ne treba se iživljavati... i imati poriv da uvek odigraš neki AAA naslov među prvima u svetu ili da koristiš program koji košta 7000 evra za igranje... praviti kolekcije filmova koje u životu više nećeš pogledati... i uopšte instalirati sve živo što ti dođe pod ruku, iako 90% toga nećeš da iskoristiš... ili kao što su već pomenuti ljudi koji instaliraju Photoshop da bi kropovali slike ili promenili neku boju, ili dodali neki natpis na slici, mislim, sve to može i Paint da završi... i treba licencirati softver koji koristiš za rad i pomoću kojeg zarađuješ...
Svaka tebi čast
Zbilja moram početi da kupujem markice u GSP iako crnogorcima ništa ne mogu jer ne radi platni promet
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Video Editing Software srlle Video/TV softver 73 20.9.2006 18:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com