Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2020, 9:20   #121
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska konfiguracija do 30k

Neko FSP napajanje uzmi, barem 450-500W. Bolje nema za te pare.
EDIT: Evo ovde je i na akciji nekoj kao trenutno: https://www.emmi.rs/napajanje-500w-f...pa4507901.html
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2020, 10:01   #122
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska konfiguracija do 30k

Citat:
Na nekom kalkulatoru konzumacije energije uneo sam sve planirane komponente do maksimuma koji vremenom planiram (desktop ploca, procesor, hdd, ssd, 1080ti, 3x8gb ddr4) koji planiram i dosao do nenormalne brojke 490W u sta ne verujem.


Ima li ista normalno da sve to potera za 3-4 hiljade? Ja nemam problem sa brendovima kada sklapam budzet masinu, neka u kucistu bude i IG Max 600W (vidim u toj radnji ga cepaju na a320 ploci i 3200g procesoru i na to daju garanciju), Zeus, MS. Koje napajanje je najrealnije za budzet konfiguraciju?

Jel pitaš za napajanje koje će moći da potera 1080ti ?
Nema za 3-4000 takvog napajanja možda neko polovno ako iskopaš po oglasima inače spremi bar 70e ako hoćeš novo
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2020, 10:41   #123
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska konfiguracija do 30k

Joj covece kako te ne mrzi vise da ulazis u istoriju racunara i svake komponente ponaosob samo da bi sklopio nesto do 30k. A tehnologije tako brzo napreduju.. Uzmi sta su ti ljudi preporucili, a posle na youtube gledaj "kako je sve pocelo" i "how do they do it".
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 15:04   #124
Black Adder
Banned
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: somewhere in deep southern Serbia
Poruke: 336
Zahvalnice: 254
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska konfiguracija do 30k

Zdravo drugari. Nije me bilo par dana, bio sam u nedodjiji bez struje. Kidajte kablove da me uklonite u svojstvu virusa. Crna guja se vratila i terorise ljude. Gora je od korone. Ne brinite, nisam Fredi Kruger da vas proganjam u snovima.



Ne mrzi me da ulazim u istoriju racunara, zato sto je kucni prihod ukupno 450eur mesecno, pritom trecina racuni, vise od polovina hrana, benzin...aj da ga ne tupim, kao da vi ne znate kako se zivi u Srbiji sa crkavicom i velicinom porodice omanje zadruge.


Kada zivite kao momak, ne sekirate se za pare, vazno da imate da izvedete devojku na veceru, a ko nema devojku i to mu ode na neku paprenu graficku ili procesor. Daleko bilo da zelim nekog da uvredim, smatram vas za ugledne ljude, ali ja planiram da u kuciste uguram LC 5550 v2.2 550W 80 plus Bronze ili maksimalno mogu da izdvojim za neki Chieftec APB 500B8 500W (izgleda ofucaniji u nekom jeftinom kineskom oklopu u odnosu na LC 5550). Oba ne prelaze 5500din. Koji od ova dva ili mislite da za te pare ima FSP ili bolje napajanje? Mozda LC6550 v2.3 Super silent series 550w???????
Ja mogu i IG MAX i Zeus u kuciste, pise im 600W kobajagi, neka isporuce i 450W realnih. Ako ovi iz radnje mogu to da smeste u budzet gejmersku masinu i pritom daju adekvatne garancije i servise, sto da ne? Nije li tako? Pa i ta napajanja su pravljena za neciji dzep.
Black Adder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 15:56   #125
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska konfiguracija do 30k

nisu to 600W nego model 600 bez W..
Za napajanje trebaš prvo da isplaniraš šta ćeš da kačiš na njega, ako će da ide samo ovaj procesor sa integrisanom radiće i ta kineska napajanja samo nemaju zaštite od strujnih udara ali dok su u garanciji možeš da reklamiraš ako crkne, a posle kad istekne garancija osiguraćeš svoju investiciju sa kvalitetnim napajanjem koje ima zaštite i pegla napon pa se komponente lepše osećaju i duže traju..
Ako planiraš grafičku onda u zavisnosti od njenih zahteva...
Pošto vidim da se stiskaš i za napajanje pretpostavljam da gtx1080ti možeš samo da sanjaš.. pa da ti onda preporučimo neko napajanje koje će da gura neku mid range grafičku ovaj FSP što reče lex ili neko skuplje ovo je baš neko budžetsko koliko vidim ali će lepo da radi.. bolje od tih kineskih kobajagi 600W.
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 16:06   #126
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska konfiguracija do 30k

gujo niko ne prica o tome da se stiskas (daleko bilo), nego mnooogo kombinujes, a svakako ce biti kolko para tolko muzike, plus minus 10%.
a tih 10% na toj varijanti nije vredno tolikog utroska energije i vremena, cimanja i cekanja.
i ja umem tako, al ti mu ga bas dajes.
mislim, za svo to vreme i merkanje, mogo si kamion da istovaris neki i da uzmes jaci komp.
ni za bubreg se ne bi isplatilo toliko planirati, tako da samo udri. igre cekaju i samo se gomilaju.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Black Adder (6.8.2020)
Stara 5.8.2020, 17:55   #127
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska konfiguracija do 30k

Bolje pokupi LC ili FSP napajanje, to su napajanja kojima se zna poreklo i hiljade low-budget konfiguracija je na njima radilo sasvim OK.

Taj IG-MAX miriše na izmišljen domaći brend (kao što je Tesla "brend"), tačnije na rebrendiranog kineza pokupljenog na kilo za 10$ komad sa Alibaba. Kada guglam brend, ne postoji nijedan hit van Srbije što samo potvrđuje ovu sumnju. Pokušavanje da se skonta da li to nešto vredi je ravno gatanju, možda i vredi ali možda će posle 2-3 god da se zadimi i povuče pola kompa sa sobom (što drljava napajanja vole da rade). Ako ne voliš da se kockaš, prosto ga zaobiđi. Što bi moj ćale rekao "nisam dovoljno bogat da kupujem toliko jeftino".

I ti LC-evi i FSP-ovi od 550W ili 600W... računaj da su realno 350 do 400. Ali i to je sasvim dovoljno za ovo što tebi treba i za budžet kojim raspolažeš. Moći će bez problema da potera i neku finu grafu kad bude zatrebalo. Pod "fina" mislim neka midrange poput RTX 2060. Zaboravi te ideje o dodavanju nekog flegshipa poput 1080 Ti par godina nizvodno... to na ovakva napajanja prosto ne ide, a overkill bi bilo čak i za CPU.

Poslednja ispravka: Aibo (5.8.2020 u 18:02)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Black Adder (6.8.2020)
Stara 5.8.2020, 18:03   #128
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska konfiguracija do 30k

Možda je ovo FD za nijansu bolje od tih osnovnih LC i FSP ... Samo možda, nisam tražio neki test niti znam ikoga ko ga ima, nego eto čisto na osnovu brenda (što ne mora ništa da znači, normalno) i onoga što stoji na nalepnici.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 18:39   #129
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska konfiguracija do 30k

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Taj IG-MAX miriše na izmišljen domaći brend (kao što je Tesla "brend"), tačnije na rebrendiranog kineza pokupljenog na kilo za 10$ komad sa Alibaba.
Cenim da je njihov...

Citat:
Pored uvoznih programa /ORINK, DEEPCOOL, MICORLAB, SUNLUX, LEXIN, GREEN CONNECTION, SAILING, IGMAX, CRAFT.../ koje distribuiramo u saradnji sa Kneskim partnerima...
Fino što im i kucanje dobro ide...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2020, 12:11   #130
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska konfiguracija do 30k

IG-Max je tipican kinez od napajanja. Imadoh priliku da jedno uzmem u ruku, i deluje previse lagano. Neka LC Power, Raidmax i Chieftec donje srednje klase, koje iole valjaju znam da su dosta teza. Jos plus pise na kutiji "Made in China". Tako da su za zaobici u svakom slucaju.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
Black Adder (6.8.2020)
Stara 6.8.2020, 22:20   #131
Black Adder
Banned
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: somewhere in deep southern Serbia
Poruke: 336
Zahvalnice: 254
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Bolje pokupi LC ili FSP napajanje, to su napajanja kojima se zna poreklo i hiljade low-budget konfiguracija je na njima radilo sasvim OK.

Taj IG-MAX miriše na izmišljen domaći brend (kao što je Tesla "brend"), tačnije na rebrendiranog kineza pokupljenog na kilo za 10$ komad sa Alibaba. Kada guglam brend, ne postoji nijedan hit van Srbije što samo potvrđuje ovu sumnju. Pokušavanje da se skonta da li to nešto vredi je ravno gatanju, možda i vredi ali možda će posle 2-3 god da se zadimi i povuče pola kompa sa sobom (što drljava napajanja vole da rade). Ako ne voliš da se kockaš, prosto ga zaobiđi. Što bi moj ćale rekao "nisam dovoljno bogat da kupujem toliko jeftino".

I ti LC-evi i FSP-ovi od 550W ili 600W... računaj da su realno 350 do 400. Ali i to je sasvim dovoljno za ovo što tebi treba i za budžet kojim raspolažeš. Moći će bez problema da potera i neku finu grafu kad bude zatrebalo. Pod "fina" mislim neka midrange poput RTX 2060. Zaboravi te ideje o dodavanju nekog flegshipa poput 1080 Ti par godina nizvodno... to na ovakva napajanja prosto ne ide, a overkill bi bilo čak i za CPU.
Ma ok, ne ceznem ja za 1080ti toliko, ja bih se zadovoljio i nekom solidnijom grafickom.
Primetio sam da svi godinama unazad preporucujete radije nVidia umesto Radeona. Koji kljucni kriterijumi su u korist nVidinih grafickih?

Ako je ovo https://www.youtube.com/watch?v=7pRYb9wBNXs odgovor na razliku amd i nvidia ok. Interesantno je tumacenje akronima jednog gejmera AMD - Always Money Defend

Poslednja ispravka: DeCoy (7.8.2020 u 14:10)
Black Adder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konfiguracija do 50k (45k optimalno) TDK's Villain ŠDK - Osnovne komponente 14 1.12.2013 22:17
Gejmerska konfiguracija sa monitorom do 1000 evra Lucic Nemanja Šta da kupim? 9 2.4.2013 21:45
Gejmerska konfiguracija sa monitorom do 1000e Lucic Nemanja Šta da kupim? 1 1.4.2013 0:19
Gejmerska konfiguracija do 300e? bilderkg Šta da kupim? 3 31.3.2013 17:16
Konfiguracija do 40000 - 45000 din. FiresnakE Šta da kupim? 7 17.3.2010 0:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com