Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.5.2020, 4:54   #1
MladenIsakovic
Član
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Šabac
Poruke: 375
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 54 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku MladenIsakovic
Određen forumom Pomoć pri odabiru TV-a do 45k dinara

Pozdrav,
kao što naslov kaže, hoću kupiti TV. Da ne dužim puno, svestan sam "koliko para, toliko muzike, uvek bilo". Mogu izdvojiti do 45k dinara, dijagonala 43'', neću manji, a ima ih i par od 49 koji se mogu uklopiti u tu sumu novca. Ono što je bitno, TV mi treba za TV i filmove sa kompa takođe. Imam ovu msat:tv satelitsku, uveo pre skoro godinu dana, na to će biti prikačen, ima nešto HD kanala, srednji paket, i biće povezan i na komp, da gledam filmove i serije sa Stremio i sličnih programa, bilo HDMI kablom ili bežično preko rutera. Ono što je još važno, soba mi je 4.5x5m, TV će stajati u desnom ćošku, levo pored njega mi je sto za komp, na metar ipo od tv-a, negde po sredini sobe je fotelja, a direkt ispred TVa je krevet. Bitno mi je da je slika ista gde god da sednem, da ne menja boju, svetlinu i oštrinu, kao što se dešava kod nekih modela ekrana, mislim da je tu ips panel najbolji jer ne gubi ništa pri uglovima, ali ima kao lošiji kontrast i zasićenost crne u odnosu na Va panel, koji, opet, pati od prethodno pomenutog nedostatka. Smart nije baš neophodan, budući da će TV biti povezan na komp, ali je poželjan, da ne mora svaki put da mi bude uključen računar ako hoću pogledati nešto sa yt, ili telefona, itd.
4k mi realno ne treba trenutno, ali ono, ta tehnologija je pred vratima, pa valja gledati i tu stranu, ne kupujem tv da mi traje 2 god, tako da ne bi bilo loše da tv bude 4k

Znači, cena plafon 45k dinara, dijagonala ne manji od 43'', da ima dobar ugao gledanja bez promene osobina slike, smart poželjan, nije neophodan,jedino bilo bi fino bežično povezivanje sa računarom, ionako sam u hrpi kablova stalno, a to mislim da ne može ako tv nije "smart".
Ne bih noname modele, za Vox mi par prodavaca ovde u Šapcu kažu da se najviše reklamiraju, tj vraćaju na reklamaciju, Vox i Fox, pa bih i te 2 marke u startu otpisao. Da li je garancija 3 ili 5 godina, i to mi nije preterano bitno, mada je, svakako, korisno kad je garancija duža.
Onako, nekako po mom osećaju, i čitanju na papiru i gledanja review-a kojekakvih po netu i yt, par modela su mi zapali za oko, pa bih hteo vaše mišljenje koji od ponuđenih, ili možda neki koji nije na listi, svaka sugestija dobrodošla.
Dakle, ono što mi je trenutno uži izbor su sledeći modeli:

https://www.gigatron.rs/televizori/t...rt_crni-319338
https://www.gigatron.rs/televizori/l...rt_crni-253699
https://www.gigatron.rs/televizori/s...2_smart-281672
https://www.gigatron.rs/televizori/h...rt_crni-325239 (iako je va panel, piše ugao 176 stepeni, onda je ok)

Pa eto, zanima me vaše mišljenje, i eventualno nešto što sam verovatno propustio
MladenIsakovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2020, 18:01   #2
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Pomoć pri odabiru TV-a do 45k dinara

ja cu samo reci da je za potpuno uzivanje u filmovima (barem meni) neophodno da nema 3:2 pulldown-a, odnosno da nema mikro seckanja slike koju ne mogu da smislim. to u vecini slucajeva znaci da bi tv trebao da ima hercazu koja je deljiva sa 24, odnosno da je native 120hz (a svi jeftini su 60).
osim toga, va panel ima bolji kontrast, tako da opet, za uzivanje u filmovima u kojima ima mracnih scena, va je bolji izbor, ali su cena uglovi gledanja koje zelis i kakve ima ips.

mislim da bukvalno svaki tv dolazi sa nekim kompromisima, izuzev MOZDA oled-a (i tu bude problema, tipa permanent burn-in risk, cini mi se da se i cesce desi da rikne neki piksel)...

eto, pa jedva cekam da se javi neko ko zna vise. jer i ja bih ove godine da uzmem tv (49-55 inci, VA) na kojem cu pikati igre i gledati filmove bez odvratnog judder-a, do 80k MAAAX.

razmisljam o nekom jeftinijem qled-u, inace imam samsung nu7100 i problem je samo taj judder, odnosno filmovi (mada se donekle resi sa custom podesavanjima u auto motion plusu). igre su super.
prethodno sam koristio lg 43lj594v, a kod njega su (osim juddera koji je nesto malko manje primetan) problem isprane crne boje i srebrnasti odsjaj u mracnim scenama, ips glow. oba su bila oko 50.000.

verovatno je najbolje cekati kada mozes da iskesiras 70-80.000, onda se pojavljuju i te opcije sa 120hz...
mada, mozda sam i ja sitnicar.

steta je sto neki tv-ovi odnosno modeli kod nas ne postoje. na americkom trzistu za oko 500 dolara mozes da kupis po svim ocenama sjajan hisense h8f.
anyway, procesljaj malo rtings.com ... to je najpouzdaniji sajt koji testira i ocenjuje tv-ove koji znam.

Poslednja ispravka: polarnimeda (12.5.2020 u 18:58)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
MladenIsakovic (12.5.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Graficka do 12000 dinara. Dragoljub Milosevic ŠDK - Grafika 7 28.8.2012 21:35
Pomoć pri odabiru, help! Jenny Prenosni računari 15 3.4.2012 23:08
Pomoć pri izboru lcd/led televizora, šta uzeti za ~45000 Dinara pejableja Foto i audio/video 8 6.1.2012 16:09
Pomoć pri sastavljanju konfiguracije Nemesis7 Šta da kupim? 4 8.11.2011 23:41
Treba mi pomoć za kupovinu kompjutera do 1500 Evra NSadian Šta da kupim? 22 2.11.2007 10:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com