Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.4.2015, 19:13   #1
macke
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 97
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Racunarski Fakultet

Pozdrav,

Interesuje me da li od neko od vas studira neki racunarski fakultet?

Zelim ove godine da upisem RAF jer mi se cini da na njemu dobijam usko strucnu praksu sto me i zanima. Vec nekoliko godina se bavim programiranjem i odrzavanjem web-sajtova tako da imam nekog iskustva ali bih hteo da sebi omogucim prolaz na poslovima koji zahtevaju diplomu racunarskog fakulteta. NE ZELIM da platim diplomu, da ne idemo u tom pravcu, vec da UCIM
Tako da me najvise za sad zanima RAF, nisam siguran za ove ostale jednogodisnje akademije kojih nesto ima podosta ali mi se cini da nude konkretna znanja pa me zanima takodjer ako ima neko neka iskustva sa takvih "akademija". Mislio sam strukovne studije, ali mi se cini da na osnovnim moze mnogo vise da se nauci za razliku od strukovnih za koje mi se cini da nude previse opsta znanja, koja ja vec imam...
33 Godine imam, i nisam siguran da bih mogao da izdrzim godine na ETF ili FONU Znaci, zelim da ucim i treba mi Bachelor of computer science
macke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2015, 14:36   #2
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Racunarski Fakultet

Ne bih da budem mračitelj, ali nisam siguran koliko je bitno koji si fakultet studirao kada konkurišeš za posao sa 37 godina života. Mislim da je tada portfolio mnogo bitniji. Znači projekti na kojima si radio, znanja koja si na njima prezentovao, itd.
Možda grešim, ali mislim da postojanje diplome nije presudno.

Na fakultetu, za koji god da se odlučiš, imaćeš generalno nepotrebne predmete u ovom stadijumu karijere. Znači neke sociologije, engleski, istorije računarstva, teorije i sl. Kako bi dobio fakultetsku diplomu i njih ćeš morati da odslušaš i položiš.
Takođe, studije su sada koncipirane tako da je prisustvo na predavanjima i vežbama u određenom procentu obavezno. Ne znam kako će ti se to uskladiti sa poslom i svim ostalim.

Moja preporuka bi ti bila da napraviš plan i da slušaš online kurseve sa mnogobrojnih dostupnih sajtova. Kreneš od osnova, algoritama i sl pa onda kako te i šta zanima.

A kako ništa od gore napisanog nisi tražio da kažem i koju reč o Računarskom fakultetu.
Cena studiranja je vrlo visoka 2700-3000 eura po godini.
Što se tiče znanja, da dobićeš ga. Ali, kao i na svakom drugom fakultetu to znanje nije dovoljno već ćeš morati i sam da gradiš na osnovu koju ti oni daju.
Što se tiče težine, lakše je ako ništa drugo barem zbog bolje komunikacije na relaciji student-fakultet. Ne mogu ga porediti sa drugim fakultetima, ali i ovde imaš studente koji su odustajali od fakultet, obnavljali godine i sl. Ali sa druge strane nije kao da ćeš spavati sa knjigom za sve predmete.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2015, 14:42   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Racunarski Fakultet

Više ti u tim godinama vrede konkretni kursevi nego diploma fakulteta.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tablet za fakultet N3n0 ŠDK - Tableti i e-readeri 5 6.2.2013 17:05
Netbook za fakultet Columbusinflama ŠDK - Prenosni računari 7 28.12.2011 0:42
Open IT (8-19. novembar, Elektronski fakultet, Niš) Chivan Dešavanja i događaji 0 2.11.2010 14:24
Forum novih tehnologija (24. marta 2009, Mašinski fakultet) Chivan Dešavanja i događaji 0 12.3.2009 14:21
Racunarski fakultet u Beogradu Morandi Opšta kultura 2 12.3.2009 14:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com