Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.11.2008, 21:54   #81
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Pa, ti si poceo off topic pricajuci gluposti kako ce EU da ugasi monopol Telekoma (iako mi ovde ne pricamo o oblasti u kojoj Telekom ima monopol), a sad pokusavas damage control pricajuci meni da pisem o stvarima u koje se razumem, bas kao sto si ti pisao o Xboxovom OS-u pre par meseci.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku donator99 na korisnoj poruci:
federer (10.2.2009)
Stara 20.12.2008, 11:09   #82
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

@ donator 99, paulvandyk68

evo jos jedan mali off, Evropska Komisija (glavno administrativno i izvrsno telo EU) kao organ koji je nadlezan za sprovodjenje politike EU, i ona je ta koja kaznjava monopoliste npr. Microsoft koji je pre par godina platio 500 miliona evra zloupotrebe monopolskog polozaja, ili prosle godine kada je kartel proizvodjaca stakla patio kaznu zbog pokusaja kontrole trzisne cene, ili kada je kaznila sa vise miliona evra Deutsche Telecom zbog monopolskog ponašanja....

takodje, ako srbija hoce da postane clan EU neophodno je da primeni sve standarde i ugovore koji postoje u EU izmedjuostalog tu je i deo koji se odnosi na ''politiku konkurencije'' tako da EU po tom pitanju moze da pritiska srbiju i srbija tu apsolutno ima obavezu da obezbedi normalne uslove konkurentnosti.
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2008, 14:54   #83
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Evo, da razjasnim stvari (ako smem):

Evropska Unija zaista ima sredstva da unisti monopol u nekoj drzavi clanici. Ne time sto ce zakonom zabraniti to, vec time sto ce usloviti zemlju koja joj pristupa (u ovom slucaju Srbija) da uvede i implementira zakon koji zabranjuje svaki monopol. Mi taj zakon vec imamo, pretpostavljam da znate. Koliko je implementiran? To je sad pitanje. Mada, IMO, nije telekomova krivica sto nijedna kompanija ne razvija fiksnu telefoniju i slicno (cuo sam da SBB radi nesto slicno, eh?)

Evo, recimo, ovde (u SAD); fiksnu telefoniju imaju 3 kompanije: Qwest, AT&T i Vonage. I svi su konkurenti. Federalna Komunikaciona Komisija (FCC) kontrolise rad tih kompanija, a Federalna Trgovinska Komisija vodi racuna da nijedna od njih ne stupi u monopolisticku poziciju.

Koliko vi poznajete SAD to ne znam, ali ovde drzave imaju mnogo, mnogo vecu samostalnost i nezavisnost nego sto vi mislite. Ja uvek kazem da su SAD vise razjedinjene nego sto mi mislimo, a EU je vise ujedinjena nego sto mi mislimo.

Elem, ovde uzivam u 720p HDTV i, ponekad, 1080p. Stvarno je fenomenalno. Ko god je gore pljuvao po telekomu, samo jednu stvar da kazem: strasno! Pa naravno da ce da naplate usluge koje pruzaju! Nije to vise socijalisticko vreme gde je sve besplatno.

Nisam imao priliku da probam IPTV, ali zvuci super. Ja imam EPG, OnDemand, snimanje kanala, blablabla i stvarno vredi. S tim sto ovde to kosta 150$ mesecno

Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
federer (10.2.2009), oluja (21.12.2008)
Stara 20.12.2008, 15:00   #84
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Hvala svima na opsežnim odgovorima i objašnjenjima, ali molim da se vratimo na temu.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Wolverine (2.6.2009)
Stara 28.12.2008, 17:13   #85
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Novo povećanje brzine ADSL-a, januar 2009.

Jedno glupo pitanje... Vredi li taj IPTV štogođ?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2008, 17:21   #86
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Novo povećanje brzine ADSL-a, januar 2009.

Da, kvalitet slike je znacajno bolji od obicne, analogne, kablovske.
To, plus cinjenica da imas stvari poput EPG-a (koji, osim sto na ekranu prikazuje tacan program za svaki TV kanal za ceo dan, bez gubljenja vremena koji potrosis na prebacivanje strana na teletekstu, ima i druge mogucnosti, poput autoprebacivanja na drugi kanal u tacno odredjeno vreme itd.), snimanja programa na Telekomove servere i pristup snimljenom programu, kao i video demand su razlozi zbog kojih placam 2 pretplate za kablovsku (posto trenutno nije moguca instalacija 2 STB-a).
Kad pocne emitovanje 720p programa i dodje do mogucnost instalacije 2 STB-a preko istog linka, mislim da ce IPTV biti ubedljivo bolji od svega ostalog.
U ovom trenutku, ne mogu da ga preporucim, OSIM, ako nemas HD TV, pa ti smeta kvalitet analogne kablovske.
Najveci problem je, kao sto sam vec ranije rekao, cinjenica da je prebacivanje programa bolno dugacko i da kada dodje do prekida internet konekcije ne mozes ni TV da gledas.

Poslednja ispravka: donator99 (28.12.2008 u 22:24)
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2009, 21:00   #87
mmmirsa
Novi član
 
Član od: 15.8.2008.
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

nisam bas propratio sve poruke, tako da nemojte zameriti ako je neko vec rekao pre. ali cumu sluze dva antenska prikljucka (na toj konzoli ili kako se vec zove),posto se tv povezuje scart-om?
mmmirsa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2009, 0:21   #88
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

jedno kratko pitanjce za korisnike iptv, da li ste koristili pay per view uslugu i ako jeste kakva je rezolucija filmova i da li mogu da se snime?
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2009, 21:28   #89
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Talking Re: Telekomov IP TV

Sorry, želeo bih da nešto pitam. Iz novinskih izvora() sam čuo ovako nešto:
Citat:
...
Uskoro će Open IPTV biti pušten u rad i u drugim zemljama u kojima Telekom Srbija posluje...
Koliko znam, U BiH (m:tel) posluje baš Telekom Srbija. Da li je tačno da će to biti i kod mene ? I, da li može za IPTV da se koristi Flat ADSL od m:tel-a ?
Sećate se kada je na RTRS - u bila vijest da je TSrbija preuzeo TSrpske?

Milijun pitanja.....
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 23:48   #90
eurokrem
Novi član
 
Član od: 18.2.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: Telekomov IP TV

Citat:
Deusdies kaže: Pregled poruke
Evo, da razjasnim stvari (ako smem):

Evropska Unija zaista ima sredstva da unisti monopol u nekoj drzavi clanici. Ne time sto ce zakonom zabraniti to, vec time sto ce usloviti zemlju koja joj pristupa (u ovom slucaju Srbija) da uvede i implementira zakon koji zabranjuje svaki monopol. Mi taj zakon vec imamo, pretpostavljam da znate. Koliko je implementiran? To je sad pitanje. Mada, IMO, nije telekomova krivica sto nijedna kompanija ne razvija fiksnu telefoniju i slicno (cuo sam da SBB radi nesto slicno, eh?)

Evo, recimo, ovde (u SAD); fiksnu telefoniju imaju 3 kompanije: Qwest, AT&T i Vonage. I svi su konkurenti. Federalna Komunikaciona Komisija (FCC) kontrolise rad tih kompanija, a Federalna Trgovinska Komisija vodi racuna da nijedna od njih ne stupi u monopolisticku poziciju.

Koliko vi poznajete SAD to ne znam, ali ovde drzave imaju mnogo, mnogo vecu samostalnost i nezavisnost nego sto vi mislite. Ja uvek kazem da su SAD vise razjedinjene nego sto mi mislimo, a EU je vise ujedinjena nego sto mi mislimo.

Elem, ovde uzivam u 720p HDTV i, ponekad, 1080p. Stvarno je fenomenalno. Ko god je gore pljuvao po telekomu, samo jednu stvar da kazem: strasno! Pa naravno da ce da naplate usluge koje pruzaju! Nije to vise socijalisticko vreme gde je sve besplatno.

Nisam imao priliku da probam IPTV, ali zvuci super. Ja imam EPG, OnDemand, snimanje kanala, blablabla i stvarno vredi. S tim sto ovde to kosta 150$ mesecno

"Pa naravno da ce da naplate usluge koje pruzaju! Nije to vise socijalisticko vreme gde je sve besplatno. "

Naravno da ce da naplate i naravno da treba da naplate, ali ono sto meni licno smeta je to sto je na najvecem broju kanala SUBTITLE NA HRVATSKOM !!
Nije da ne moze da se procita, nije da ne moze da se razume i da budem iskren nije neki preveliki problem , ali ako vec placamo TELEKOMU SRBIJA onda je valjda za ocekivati od tog istog Telekoma da se za uzetu pretplatu udostoje i postave i SUBTITLE na SRPSKOM ?
Da li bi kod nasih komsija moglo da se desi nesto slicno?
eurokrem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 21:12   #91
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Ja sam se prijavio pre mesec dana(Banja Koviljača), i od korisničkog servisa(9813) sam dobio informaciju da su ostali mali radovi na centrali i da će me pozvati za nekoliko(hm, koliko?) dana.
Od kor. servisa preko i-mejla su mi rekli da Banja Koviljača uopšte ne podržava IPTV i da nisu još ni otpočeti radovi....

Oj Srbijo..
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2009, 21:12   #92
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Post je urodio plodom

Dobio sam IPTV, slika je odlična!
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2009, 2:36   #93
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Wow, pa nisam znao da to vec radi. Pa jel su 1080p kanali?
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2009, 15:25   #94
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Naravno da nisu. Nigde to nije ni rečeno. Štos je samo u tome da signal ide preko Internet protokola i da rade sve one usluge "info", "on demand" i slično.

Poslednja ispravka: VojaM (2.3.2009 u 23:30)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Marko93 (3.3.2009)
Stara 28.2.2009, 20:18   #95
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Ček, stvarno, koja je rezolucija? Ista kao običan TV?
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2009, 18:51   #96
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Sem rezolucije u pitanju je digitalna slika tako da u onim mestima gde nema SBB D3 usluge to je jedini nacin da imate digitalnu sliku (znaci nema sneg i slicno).
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2009, 11:44   #97
Salito
Član
 
Član od: 8.10.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 309
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Sto se tice IPTV: jedan savet svim korisnicima: ako uzmete IPTV, ne pokusavajte da uzmete internet paket veci od 4 megabita, jednostavno nece moci da radi punom brzinom u vecem delu srbije.
g.dmt ima fizicki limit 16 megabita u sekundu, adsl2+ koji mozemo da sanjamo ima limit 24 megabita u sekundu.
IPTV uzima odokativno od 8-10megabita na liniji
Salito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2009, 12:43   #98
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Da, kada sam prvi put uključivao STB, pojavila se konzola gde je pisalo DaVinci Linux....
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2009, 11:45   #99
advancedo
Novi član
 
Član od: 25.9.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

ljudi
moze neko konkretno ko ima iptv ,obican smrtnik koji je uveo (ako ima takvih)

da li da uvodim iptv ili kablovsku tv?
znaci na 0 sam.treba da uvedem tv i sad je pitanje sta. sta se vise isplati.
advancedo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2009, 12:24   #100
Timemaster
Član
 
Član od: 19.6.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 99
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Ja sam je uveo, i prilično sam zadovoljan, ima par propusta, ali kakva bi to bila tehnika da savršeno radi . Pod propustima podrazumevam sporo menjanje kanala, spore komande menija i dalje baratanje po komandama (pod sporo ne mislim presporo, sekunde su u pitanju). Inače, ovako, slika je kristalno čista i nema (ili bar do sad nije bilo) mogućnosti da se pojavi sneg, šum ili nekakva slična smetnja. Downloadi sa kompa ne koče sliku, kao ni bilo šta drugo što deli protok sa modemom (dobro, jedino alt.binz koji vuče sebično su snagu za dload, ali je opet program mesečno plaćanje pa ga retko ko i koristi). Dodatne opcije mogu da budu korisne, naročito naručivanje snimanja filma, znači imaš i u dodatnim opcijama tv program, predvidiš početak filma, znaš da ga ne možeš gledati, lepo naručiš, on snimi, čak i kada je tv ugašen i posle samo nađeš taj isti film snimljen u bazi podataka i upališ ga. Ima tu još mnogo stvari, nisam sve otkrio, nisam zahtevan korisnik televizije, tako da mi je ovo sasvim oke, za nekog ko gleda samo Discovery, National Geographic, Animal Planet, RTS1,2, i B92...
Timemaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ip tv, telekom, telekom srbija, usluga

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dial Up u Srbiji marko1986 Internet usluge 37 14.1.2008 1:18
Telekomov ADSL ruter Sagem Fast 1201 i Ubuntu 6.10 problem Marshall George Slobodni softver 2 27.4.2007 0:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com