Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi > SK Case Chase

SK Case Chase Nagradni konkurs „Sveta kompjutera” u kojem modifikujemo kućišta po vašoj ideji

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2007, 17:26   #1
Dr. Marko
nadničar
 
Avatar korisnika Dr. Marko
 
Član od: 17.8.2007.
Poruke: 76
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 66 puta na 28 poruka
Određen forumom Kućište: Beogradska noć

















Dr. Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Dr. Marko na korisnoj poruci:
Bl4cK_DoOm (3.10.2007), Drixsus (13.10.2007), Garson (1.9.2007), Marko_L (2.9.2007), oluja (1.9.2007), PAIN (1.9.2007), stefanmg (13.12.2007)
Stara 1.9.2007, 18:01   #2
Brdja
Novi član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 23
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Kuciste: Beogradska noc

Da dodam i ja svoje sličice, kao ponosni vlasnik
Brdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Brdja na korisnoj poruci:
oluja (1.9.2007), stefanmg (13.12.2007)
Stara 1.9.2007, 18:09   #3
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Smile Re: Kuciste: Beogradska noc

Divno, svaka čast
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2007, 21:23   #4
Alek92
Veteran
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 618
Zahvalnice: 629
Zahvaljeno 33 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

Grats!

da li neko moze da kaze kako ide lista posto jos nisam kupio SK tek sutra a mrzi me da cekam!? Hvala.
Alek92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2007, 21:42   #5
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

Citat:
Alek92 kaže: Pregled poruke
Grats!

da li neko moze da kaze kako ide lista posto jos nisam kupio SK tek sutra a mrzi me da cekam!? Hvala.
1. Samurai Shamploo
2. Jimmy page (bas me zanima)
3. Radio-stanica
4. Good@TRON/off
5. Lord of the rings
6. Predator
7. Halo
8. Crvena zvezda '91
9 Beograd/Minas Tirith
10 Sundjer Bob
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Alek92 (2.9.2007)
Stara 2.9.2007, 0:27   #6
Milos_vkbgd
Novi član
 
Član od: 8.2.2006.
Poruke: 24
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

Cime je pricvrscen grb grada za desnu stranicu?Jel ste ga lepili silikonom,ili tako neshto???
Milos_vkbgd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 10:07   #7
Dr. Marko
nadničar
 
Avatar korisnika Dr. Marko
 
Član od: 17.8.2007.
Poruke: 76
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 66 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

Grb je pricvrscen sa obostrano samolepljivom trakom.
Dr. Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dr. Marko na korisnoj poruci:
Milos_vkbgd (4.9.2007)
Stara 2.9.2007, 17:53   #8
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

Izrada je odlična kao i do sada, međutim sama ideja mi se ne sviđa. Nekako mi je neinventivno i obično, za razliku od prva dva rada, Fallout i Hitman.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Marko_L na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (3.9.2007), Longhorn (3.9.2007), urke (2.9.2007)
Stara 2.9.2007, 18:57   #9
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

hmmm...o ukusima ne treba raspravljati, ali ideja je bash odlichna...
da se razbije ideja da sace mod mora da ima veze sa igricama/filmovima ili bilo chime vezano za komp...
svakako je moglo to malo bolje da se uradi, ali autor je zamislio tako, i njemu se svidja... to je i poenta svega ovoga... zar ne?
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pivalica na korisnoj poruci:
oluja (2.9.2007)
Stara 2.9.2007, 19:30   #10
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

Ma da, nego sam hteo da kažem da me ovaj mod podseća na bilo koje kućište sa providnom stranicom koje se može kupiti gotovo, osim što eto ima grb Beograda Mada lepo kažeš, ukusi se razlikuju, a ja sam ljubitelj modova kod kojih ne možeš na prvi pogled da provališ da se radi o kućištu uopšte. Ovo se vidi na kilometar
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 19:58   #11
Dr. Marko
nadničar
 
Avatar korisnika Dr. Marko
 
Član od: 17.8.2007.
Poruke: 76
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 66 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

Pivalica je izgleda najbolje shvatio poentu ovog konkursa, a sto se tice same izrade i komentara da je na kucistu malo stvari uradjeno mogu da kazem samo da je kolicina posla na ovom kucistu bila daleko veca nego na Fallout-u.
Kuciste beogradska noc je posebno po tome sto je ofarbano u profesionalnoj komori sa jako skupom bojom koja moze samo da se vidi na boljim automobilima. Pripremu kucista za farbanje i kolicinu posla vezanu za to ne bih da opisujem jer bi mi trebalo mnogo vremena samo cu reci da je priprema trajala par dana. Nasa ideja vezana za ovo kuciste je bila elegantan izgled, savrsena finalna obrada i umerenost u detaljima jer ipak se radi o glavnom gradu i jedan pogresan korak moze celo kuciste da pretvori u kiceraj. Mozda bi neki voleli da smo ugradili LE-diodu u oko knez Mihajlu ili "Pobedniku" umesto maca stavili lightsaber, ali nismo.
Dr. Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dr. Marko na korisnoj poruci:
Brdja (2.9.2007)
Stara 2.9.2007, 22:03   #12
Brdja
Novi član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 23
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

Apsolutno bih se složio sa Markom. Kućište je elegantno, što je i trebalo da bude. Boju ne mogu rečima da opišem Ni na slikama ne može da se vidi kakva je to, u stvari, boja. Mnogi su rekli: "Ova crna boja kućišta ti se dobro uklopila sa monitorom...", ali to nije crno, nego jako tamno plavo. A izbliza na scenu stupaju i šljokice koje se presijavaju različito u odnosu na ugao pod kojim se svetlost kroz njih prelama... Dobro je provetreno, što je must. Ugrađen je i Thermal Killer [takođe ofarban istom bojom] koji je snizio nivo buke kojeg proizvode tri "osmice". Veoma približno modu kakvog bih ja napravio da sam se sam upustio u tu avanturu.

A sada, da li će se ono nekome svideti ili ne, pitanje je ukusa. Meni se sviđa
Brdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 22:34   #13
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

Citat:
Pivalica je izgleda najbolje shvatio poentu ovog konkursa, a sto se tice same izrade i komentara da je na kucistu malo stvari uradjeno mogu da kazem samo da je kolicina posla na ovom kucistu bila daleko veca nego na Fallout-u.
A ko je rekao da je na kućištu urađeno malo ili da nije bilo dosta posla oko njega ili bilo šta slično ? Samo sam rekao svoje mišljenje o finalnom izgledu istog. Ako ste već rešili da konkurs bude javan, onda valjda može da se kritikuje, kako pozitivno tako i negativno. Za slučaj da je promaklo, zahvalio sam se i na prošlim i na ovim slikama, što znači da cenim sve što radite i ni jednog trenutka nisam dovodio u pitanje trud koji je uložen u bilo koje kućište do sada. Dakle, meni je ovo zadnje kućište neinventivno, i to je moje lično mišljenje, a autoru je sasvim sigurno super, pa i njegova je ideja na kraju krajeva i ja to poštujem. To ne znači da mora da bude iz sveta filma, ili iz sveta video igara, može da bude i džungla (ako mi neko ukrade ideju i pobedi na konkursu, konfiskovaću mu kućište ), ali ja lično ne volim kada vidim providnu stranicu i ono plavo svetlo, jer sam se takvih kućišta nagledao... bez obzira na lepu boju sa šljokicama... ali ponavljam to ne znači da je kućište loše, niti da je ružno, već da se meni lično ne sviđa, a valjda imam prava na to, bez da mi se odseče jezik
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 22:57   #14
Dr. Marko
nadničar
 
Avatar korisnika Dr. Marko
 
Član od: 17.8.2007.
Poruke: 76
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 66 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

Naravano da treba da kazes svoje misljenje i bilo bi bolesno kada bi se svako kuciste svima svidelo, ocigledno se nismo dobro razumeli ja nisam nikoga napadao niti se moj odgovor odnosio na tebe i zato izvini ako si se osetio prozvanim nije mi to bila namera.
Dr. Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 23:07   #15
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

Složio bih se sa Markom_L da je ideja... obična. Radovi su odlično urađeni i u odnosu na Brđine skice, fantastični. Imam samo utisak da je moglo manje svetla da se stavi, jer u mraku nekako previše šljašti. Možda su Brđine fotke loše uslikane, i verujem da je uživno mnogo lepše, Hitman mi je bio ugodniji za oko.

OffTopic: Brđo, kad će pivo?
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 23:16   #16
Brdja
Novi član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 23
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

Da. Moglo je malo manje svetla. Ni meni nije baš prijatno da ga gledam načisto osvetljenog Zato i ne držim neonke upaljene. Sve dok neko ne poželi da vidi kako to sve izgleda... Još samo da smislim [a pre toga mora da nađem vremena i da razmišljam o tome ] kako da pogasim ove diode, i sve će biti fino...

A piva će biti kada se dogovorimo i ti i ja i pojavimo se u Kafani, evo, javno obećavam
Brdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 23:29   #17
Dr. Marko
nadničar
 
Avatar korisnika Dr. Marko
 
Član od: 17.8.2007.
Poruke: 76
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 66 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

Slozio bih se sa vama da ima previse svetla ali to sam primetio kada je vec bilo kasno. Diode mozes da izvadis skini kuler i sve ce ti biti jasno Chieftec je to
Dr. Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 23:44   #18
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

hmmm...lightsaber... to bi bilo bash imba...
uh... imaj u vidu da cesh i moj mod dobiti uskoro... pa ako bude izabran...imacesh ti shto shta da radish i da se naradish...

nego... da se vratimo na ovo kucishte...
zaista ne znam kako je u prirodi osvetljeno, ali meni ovako deluje ok...
(mozda zato shto je meni kucishte sa leve strane, pa ja i ni ne gledam direktno u te neonke, pa mislim da mi ne bi smetalo...)
drugo, meni je kul shto je prosto...
evo npr ovo kucishte (nije mod, samo kucishte), skroz je obichno i prosto a meni se svidja samo tako! (izuzmite ko je proizvodjach i cenu... bitan je dizajn): http://www.alternate.at/html/product...l?artno=TQXL33

no josh jednom bi pohvalio celu ekipu(ili pojedinca ) koja je ovo smislila i organizovala, i pruzila (a i nastavice da pruza) ljudima zadovoljstvo i lepa kucishta!
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 11:25   #19
Brdja
Novi član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 23
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

Citat:
Dr. Marko kaže: Pregled poruke
Slozio bih se sa vama da ima previse svetla ali to sam primetio kada je vec bilo kasno. Diode mozes da izvadis skini kuler i sve ce ti biti jasno Chieftec je to
Chief? Ja sam mislio Cooler Master [mislim na ventilatore, naravno] Planiram da vidim kako su te diode i sa cim vezane, pa da ih sve, redno, vezem na posebno napajanje i prekidac, cisto radi showa, a i onoga sto vi planirate. Inace bih ih ja vec odavno sve zamenio Noctua ekvivalentima [ali, oni ne svetle]...

BTW, tek sam sinoc provalio da si polomio zabicu na prednjoj maski, verovatno u stvaralackom zanosu
Brdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 13:22   #20
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Kuciste: Beogradska noc

Kuciste je odlichno izradjeno...

Svidja mi se celokupna izrada (boja je ), ali kao sto je neko gore primetio ideja je malo obichna... Volim ja i Beograd i Srbiju ali ne na kompu
Ali nisam bitan ja vec Brdja, a poshto vidim da je odushevljen... Onda svaka pohvala

Kao sto sam primetio neko je dao za predlog crvenu zvezdu wtf? Sta je sledece partizan, rad, balkan

Budite malo kreativniji...

P.S. Nemojte ovo da mi uzmete za zlo to je jednostavno moje mishljenje
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kućište: Disco Box adam rakicevic SK Case Chase 30 20.7.2008 15:56
Kućište Chieftec SG-01? Kolossos ŠDK - Osnovne komponente 8 2.4.2008 20:57
Kućište ? Otherside ŠDK - Ostale komponente 14 12.12.2007 13:52
Koji hladnjak za kućište da kupim ? ZoranM ŠDK - Ostale komponente 18 27.6.2007 0:33
Kako da saznam koje Chieftec kućište imam?! MarkoFaca Ostale komponente 5 2.9.2006 1:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com