Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi > SK Case Chase

SK Case Chase Nagradni konkurs „Sveta kompjutera” u kojem modifikujemo kućišta po vašoj ideji

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.12.2007, 2:18   #41
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: NFS Carbon

pa mislim da poenta ovog moda i nije bila neka besna munja fora
uglavnom...isto kao i sa kolima...
neko voli da mu sve bude lepo sredjeno i uredno, ali opet ne preterano, a neko ipak volim da mu se trab i stabilizatori vuku 5 cm ispod nivoa asfalta, i da ima izduv prechnika kao omanji top itd...
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 2:43   #42
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: NFS Carbon

Citat:
Pivalica kaže: Pregled poruke
pa mislim da poenta ovog moda i nije bila neka besna munja fora
uglavnom...isto kao i sa kolima...
neko voli da mu sve bude lepo sredjeno i uredno, ali opet ne preterano, a neko ipak volim da mu se trab i stabilizatori vuku 5 cm ispod nivoa asfalta, i da ima izduv prechnika kao omanji top itd...
A ja sam rekao sta?

Ne moras na sve povrsinski gledati!

Poslednja ispravka: Nicolas (10.12.2007 u 3:01)
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 18:39   #43
Bokisha
Član
 
Član od: 15.8.2007.
Lokacija: Munze :)
Poruke: 157
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 73 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: NFS Carbon

Citat:
Dr. Marko kaže: Pregled poruke
Vecu glupost u zivotu nisam cuo. Cisto sumnjam da si u zivotu video kameleon boju kada iznosis takve gluposti. Efekat kameleon boje ne zavisi od povrsine i krivih linija nego od sasvim drugih faktora.
Neverovatan si kako se zapalis odmah. I odmah pretpostavljas da ja nemam pojma o cemu pricam, i da nisam video takvu boju u zivotu. Pogledaj bilo koju sliku koju si postovao i videces o cemu ti govorim. Ako postoje promene u boji , one su minimalne. Meni je jako drago sto si se ti lepo druzio sa ljudima iz Matrixa ali nema potrebe za izivljavanjem tamo gde ne treba. Mogao si npr da uzmes i kameleon sprej koji radi istu stvar i koji kosta 10-15e (znaci jedan je od skupljih i boljih) i da postignes isti efekat. 90% ljudi ne bi ni primetilo razliku. Hvala i Chivanu za sarkaticnost.
Bokisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 18:44   #44
Bokisha
Član
 
Član od: 15.8.2007.
Lokacija: Munze :)
Poruke: 157
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 73 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: NFS Carbon

Citat:
Dr. Marko kaže: Pregled poruke
Sada se pitam sta smo mi u redakciji u stvari videli, mi smo zapravo halucinirali ta farba nije sama menjala boju sve je to bilo u nasim glavama....strasno.
Nek ste vi meni zivi i zdravi...
Bokisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bokisha na korisnoj poruci:
shapa (10.12.2007)
Stara 10.12.2007, 21:20   #45
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: NFS Carbon

Citat:
Bokisha kaže: Pregled poruke
Nek ste vi meni zivi i zdravi...
Da si i ti nama živ i zdrav!
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
Bokisha (10.12.2007)
Stara 11.12.2007, 1:49   #46
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kuciste: NFS Carbon

Kuciste,po mom skromnom misljenju,nema ni N od NFS Carbon.
Jedino sto je OK uradjeno je ovaj "flame vinyl" izveden od lima ili cega vec.
Sve mi djeluje nedovrseno,ali ne bavim se moddingom i ovo je dosta siromasan modding (ljudi sa lovom odrade 100x bolje kuciste,ali koliko love toliko muzike).
Ne djeluje mi kao iz NFS,vise kao iz neke celicane.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2007, 12:13   #47
Bokisha
Član
 
Član od: 15.8.2007.
Lokacija: Munze :)
Poruke: 157
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 73 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: NFS Carbon

@Dr.Marko
Ne volim ovo stvarno. Ispadoh najgori flamer a nisam i sad cu se ispraviti. Posto ocigledno mislis da nemam tri blage veze o cemu govorim, ja cu ti izneti svoje iskustvo, a ti onda sam proceni. Kameleon boju sam prvi put (uzivo) video pre 5-6 godina, a poslednji put pre oko 2 nedelje, na Opel Calibri ispred jednog auto servisa na Dusanovcu. Pricao sam sa covekom koji ju je radio, i on mi je objasnio nacin aplikacije boje, mogucnosti kao i cenu (znaci znanje nam je tu negde slicno).
E sad, zdrava logika: ako uzmes neku krivu povrsinu (kakav je automobil npr.) i naneses takvu boju, iz iste perspektive ako gledas, vrata nece biti iste nijanse kao hauba, niti kao krilo, niti kao blatobran, niti kao branik. Tu krivu povrsinu mozes da posmatras i kao beskonacno mnogo malih ravnih povrsina pod razlicitim uglom jedna na drugu, pa i na tebe. Svaki deo automobila onda, ima razlicitu nijansu, koju ta boja dopusta. To je onaj pravi efekat o kome sam ja govorio. Mislim da je sa kompom to nemoguce, jer ravna povrsina ima priblizno jedan fokus. Ok, ti si doneo kuciste u redakciju, tamo su ga svi pogledali, setali oko njega i tada je tek on menjao boju (pretpostavljam).
Moja greska u celoj prici je sto sam se nerazumno izrazio i sto sa postovao tako nadrkanu i sujetnu poruku, da je to strasno. Verovatno sam te uvredio, i zbog toga ti se iskreno izvinjavam.
Ajde da ubuduce,(to sam rekao u sundjer bob temi) dajemo konstruktivne kritike, i da se ne svadjamo toliko.(mislim na sve)

P.S. Kada se ista stvar napise i kaze, moze da ima potpuno drugacije znacenje. Jedna ista recenica moze da se izgovori na 50 razlicitih nacina, i da svaki put ima drugi smisao.
Bokisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2007, 17:08   #48
Dr. Marko
nadničar
 
Avatar korisnika Dr. Marko
 
Član od: 17.8.2007.
Poruke: 76
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 66 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: NFS Carbon

Potpuno si u pravu i nema potrebe da se ti izvinjavas ja sam taj koji treba da se izvini. Neke stvari sto se tice Case Chase-a treba da se razjasne. Razlog zbog koga je postavljena Case Chase tema na forumu i razlog zasto u opste kacimo slike kucista je konstruktivan. Znaci da podelimo iskustva, delimo savete, pomognemo nekome ako hoce da prepravi svoje kuciste i u opste razgovaramo na temu case moddinga na jedan drugaciji nacin, ali ocigledno to nekima ovde nije jasno. Ja ne kazem da sam svemoguc i da je svako kuciste savrseno, daleko od toga, i naravno da svako kuciste ne moze svima da se svidi ali hajde da o tome pricamo na normalniji nacin. Najlakse je reci to je *****e i to nista nevalja. Mene najmanje pogadjaju takvi komentari ali razmislite i o tome da je neko ulozio vreme i trud koji nije mali pocev od dobitnika koji je nacrtao predlog pa sve do ljudi koji su pre svega dobrom voljom i sa puno entuziazma radili na istom. I za kraj da postavim jedno pitanje svima koji ucestvuju u razgovoru na ovu temu. Koliko je bilo kritika i pohvala za sva ova kucista do sada, a koliko konkretnih pitanja vezana za izradu? Videcete da konkretnih pitanja za izradu gotovo i nema sve se svodi na pohvalu i kritiku. Znaci pre nego sto krenete sa kritikom ili pohvalom prvo pitajte sta je i kako uradjeno pa tek onda donosite zakljucak.

Pozdrav
Dr. Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dr. Marko na korisnoj poruci:
Bokisha (11.12.2007), zdravkelja (11.12.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kućište: Disco Box adam rakicevic SK Case Chase 30 20.7.2008 15:56
Kućište Chieftec SG-01? Kolossos ŠDK - Osnovne komponente 8 2.4.2008 20:57
Kućište Samurai Champloo na Chieftecovom sajtu Chivan SK Case Chase 14 29.1.2008 9:44
Kućište ? Otherside ŠDK - Ostale komponente 14 12.12.2007 13:52
Koji hladnjak za kućište da kupim ? ZoranM ŠDK - Ostale komponente 18 27.6.2007 0:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com