Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.1.2007, 22:07   #1
Sale2322
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Uzice
Poruke: 152
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sale2322
Određen forumom mini SD kartice (sta uzeti)?

Ljudi skoro sam kupio Nokiju N73, pa sam malo uzak sa memorijom i zelim da uzmem karticu, ali ne mogu da se odlucim koju, jer se ne razumem previse u kartice. Na vise mesta sam nalazio kartice raznih proizvodjaca (PQI, Transcend...). E sad interesuje me sta znaci brzina kartice? Jel se to odnosi na brzinu citanja podataka ili na brzinu prebacivanja podataka sa racunara? Na nekima stoji naznaceno 80X, dok na nekima nema nista. Interesuje me i koja je brzina na tim na kojima ne pise nista. Inace zelim da kupim karticu od 2gb, ali razlike u ceni su velike izmedju tih na kojima pise 80X i na kojima ne pise nista! I da li bi mi se telefon "gusio", ako uzmem karticu na kojoj nema to 80X ili to nema veze do brzine kartice.

Ako se setim jos necega, pitacu ja!!! Ne mogu vise da se setim, ali znam da me jos nesto interesuje...
Sale2322 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2007, 20:50   #2
Sale2322
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Uzice
Poruke: 152
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sale2322
Određen forumom Re: mini SD kartice (sta uzeti)?

Iko???
Sale2322 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 13:23   #3
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: mini SD kartice (sta uzeti)?

Oznaka 80x, 40x, itd. jeste oznaka brzine same kartice. oznaka "x" je preuzeta sa CDROM uredjaja, pa je tako 1x = 150 KB/s. Sto se tice telefona, brzina kartice ti nije toliko bitna jer sam telefon ne moze da postigne tu brzinu citanja/pisanja, pa sve iznad 15-20x je vise nego dovoljno. Za one koje mrzi da racunaju, 20x je brzina od skoro 3 MB/s. Brzine memorijskih kartica su od velikog znacaja kod uredjaja koji citaju i pisu velikim brzinama (profesionalni digitalni fotoaparati i sl.).

Sto se tice proizvodjaca, tu ces morati sam da se odlucis, ali ja bih ciljao na malo skuplje, ali pouzdanije: Transcend, Kingston ili Sandisk. Sto se tice PQI kartica, drugaru sam spasavao slike iz Egipta sa jedne takve, ali to ne znaci da je ovo bio samo izolovani incident ili pravilo za sve PQI kartice. Ja licno koristim Transcend u mom Siemensu SX1 (Symbian 6.1) i to MMC 256 MB i MMC-Plus od 1GB i nisam imao nikakvih problema. Ona od 256 ima vec jedno 2-3 godine da se mota po mom vlasnistvu.

Za kapacitet, opet bih izbegao sve preko 1 GB. Mozda gresim, ali mnogi telefoni se uspore u pojedinim operacijama kod vecih kartica. Sto veca kartica, postoji i vise fajlova za ocitavanje. Tu te brzina same kartice nece spasiti jer je tu procesor taj koji ce se zagusiti kolicinom podataka. Ne znam da li je ovo ispravljeno na N73, ali na starijim Symbian telefonima sam primetio vidljivo zagusenje prilikom otvaranja Java programa.
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 0:46   #4
Sale2322
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Uzice
Poruke: 152
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sale2322
Određen forumom Re: mini SD kartice (sta uzeti)?

A koja je brzina kartice ako nema nikakva oznaka na njoj. Do sada sam samo nalazio one na kojima ne pise nista i one sa 80X!
Sale2322 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 1:00   #5
aleksandar macedonian II
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Sombor City where girls are pretty , "neka pravda bude izvrsena makar se nebo srusilo"
Poruke: 289
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 19 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aleksandar macedonian II
Određen forumom Re: mini SD kartice (sta uzeti)?

Citat:
Sale2322 kaže:
A koja je brzina kartice ako nema nikakva oznaka na njoj. Do sada sam samo nalazio one na kojima ne pise nista i one sa 80X!

a brate koliko para toliko i muzike,ionako ima da ju nakrkas muzikom i ......
a memorije u tel. imas dosta za programe pa mozda nije toliko bitna brzina,jedino da je bar neki proizvodjac
planiram uzeti novi mobilni koliko ti drzi baterija
aleksandar macedonian II je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 1:06   #6
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: mini SD kartice (sta uzeti)?

Citat:
Sale2322 kaže:
A koja je brzina kartice ako nema nikakva oznaka na njoj. Do sada sam samo nalazio one na kojima ne pise nista i one sa 80X!
Dok ne stavis u citac kartica i istestiras brzinu, neces znati... Najverovatnije da su brzina transfera od oko 1-2 MB u sekundi sto je i dalje dovoljno za prosecnu upotrebu.
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
World of Warcraft Pre Paid Kartice!!! mare [bre] Mrežne igre 40 4.10.2007 21:37
koji Pioneer DVD rezach uzeti ??? digitalis888 Nosači podataka 3 26.12.2006 21:59
Najjeftinija mini DV kamera San-Sale ŠDK - Foto i audio/video 8 27.6.2006 21:33
Mini DV player/recorder San-Sale ŠDK - Foto i audio/video 7 23.6.2006 13:19
Datum i vreme sa mini DV kamere i VHS kaseta! Kokan Foto i audio/video 5 24.2.2006 1:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com