Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.4.2012, 18:48   #41
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Da li ima neko ko je igrao Dark Souls i Witcher 2, da ih malo uporedi? Stavljam ih u isti kosh jer obe igre pripadaju akcionim RPGovima sa slicnom mehanikom borbe (koliko sam video DS)

Koliko kontam Dark Soul nema pricu, ali zato ima kompleksniju borbu, pri cemu se kompleksnost svodi na reflekse i snalazenje, a ne nuzno na taktiziranje i razmisljanje. I pride je duzi 3 puta i nema nevaljalih scena (propusten toliki potencijal.. Ne znam da li znate, ali zombie lepotice ne nose bikinije jer su im bradavice odavno otpale ^^ Morte je razocaran..). Stoga se ne radujem preterano ovoj igri, voleo bih da neko baci neke opsirnije utiske iz prve ruke ako moze
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 0:02   #42
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

fan made



Malo screen-ova:

Spoiler za screens:


evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 0:41   #43
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
Da li ima neko ko je igrao Dark Souls i Witcher 2, da ih malo uporedi? Stavljam ih u isti kosh jer obe igre pripadaju akcionim RPGovima sa slicnom mehanikom borbe (koliko sam video DS)

Koliko kontam Dark Soul nema pricu, ali zato ima kompleksniju borbu, pri cemu se kompleksnost svodi na reflekse i snalazenje, a ne nuzno na taktiziranje i razmisljanje. I pride je duzi 3 puta i nema nevaljalih scena (propusten toliki potencijal.. Ne znam da li znate, ali zombie lepotice ne nose bikinije jer su im bradavice odavno otpale ^^ Morte je razocaran..). Stoga se ne radujem preterano ovoj igri, voleo bih da neko baci neke opsirnije utiske iz prve ruke ako moze
Nisam igrao toliko Dark Souls, al sam igrao Deamon's Souls (to je bukvalno ista igra, samo sto je PS3 exkluziva). Mogu ti reci samo jednu stvar, Withcer 2 i ova igra su nebo i zemlja. Nije nuzno jedno bolje od drugog, ali poredjenja su nemoguca. Razlike su ogromne. Po meni, ova igra ne moze da prismrdi Witcheru, ali moj brat npr. se ne bi slozio sa time. Zavisi kakve RPG-ove voli covek, ja volim one sa mnogo price, manje akcije, neki vole one bez ubedljive price sa mnogo akcije.

Sta je ova igra. Pa mogu je opisati sa jednom nasom poslovicom, bez muke nema nauke. Dakle na svakom nivou se nalaze odredjene prepreke, koje moraju da se predju. Pitanje je kako, e tu dolazi ta car ove igre. Mozete da je predjete kako hocete, kao stari RPG-ovi, gde dodjete do lika 10 puta jaceg od vas, a vi mu bacite tri bocice vatre i on ispari. Dakle dosta podseca na neke stare RPG-ove, iz doba NES-a i SNES-a. Igra je totalno jedinstvena i to je njena najveca car. Ima pricu, ali ludi Japanci ko ludi Japanci, prica nema apsolutno nikakvog reda i rasporeda. Borba sa svakim protivnikom je takticki zatevna, morate imati i brze reflekse, znati kako koji protivnik reaguje na odredjene stvari.

Najjedinstvenija stvar ove igre je ta sto ce te umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati... Svaki put vraca vas igra na pocetak nivoa, i onda sve ispocetka dok ne pronadjete savrsen algoritam prelaska nivoa.

Svaki nivo ima svoju "kraljicu", boss-a ili kako vec najvise volite da zovete glavonje sa najvise energije. Njih najbolje mogu porediti sa onima iz Shadows of Colossus (PS2 igra, fantasticna je, preporucio bih je svakome). Ove bitke traju po nekoliko desetina minuta, mogu trajati i sat, i na kraju da vam se dogodi YOU HAVE DIED. Onda izgubite zivce i sve batalite.

Svakako igra je za sve one koji vole izazovne, teske igre. Pogotovu za one koji su odrasli na starim RPG-ovima, pa i onima koji su bili tekstualni. Igra najvise podseca na njih.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Aibo (10.4.2012), batakpudla (10.4.2012), LoshMeeBre (10.4.2012)
Stara 10.4.2012, 1:16   #44
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Jel ova igra ima neku vrstu razvijanja lika, price, konverzaciju, bilo sta sem borbe i zagonetki?
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 2:27   #45
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Jel ova igra ima neku vrstu razvijanja lika, price, konverzaciju, bilo sta sem borbe i zagonetki?
Ne. Ima price, ali kao sto rekoh, japanci su japanci, nista specijalno i nista bitno. Saznas sta treba da uradis i to je to! Kao sto rekoh, kao oni stari RPG-ovi, pa mozda cak i kao prva zelda, likovi su tu samo da ti prodaju stvari i da kod njih ubacujes visak.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 7:43   #46
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.123
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

OK, znaci u ovoj igri nema razvijanja lika, neke jake price, komuniciranja bilo koje vrste, prelazi se na nivoe, uvek si solo .....

Kako je ovo rpg?
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 9:00   #47
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
OK, znaci u ovoj igri nema razvijanja lika, neke jake price, komuniciranja bilo koje vrste, prelazi se na nivoe, uvek si solo .....

Kako je ovo rpg?
Ima budzenja lvl-a, kupovine stvari, skilova... Kao sto rekoh, podseca na one stare RPG-ove za konzole iz vremena SNES-a i NES-a, samo sa danasnjom grafikom i izvodjenjem. Tu su cak i klasicni blobovi, i takve neke cudne vrste neprijatelja, mada vecinu cine ti ljudi bez duse. Podseca dosta na Monster Hunter, to je nesto najblize iz danasnjeg vremena sto bi mogao da uporedim sa ovom igrom.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 16:14   #48
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Uh, voleo da vidim quick save na PC verziji, nešto mi se ne mili da posle celog nivoa i tako dugih borbi sa bosom umrem i onda sve nanovo. Nekada sam zapravo cenio tako zahtevne igre ali sad ne bih imao živaca, a i PC me totalno razmazio.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 16:22   #49
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Uh, voleo da vidim quick save na PC verziji, nešto mi se ne mili da posle celog nivoa i tako dugih borbi sa bosom umrem i onda sve nanovo. Nekada sam zapravo cenio tako zahtevne igre ali sad ne bih imao živaca, a i PC me totalno razmazio.
Ne vracas se na pocetak igre, nego tamo gde si zadnji put zapalio vatru (bonfire). Itemi ti ostaju, samo izgubis skupljene duse koje vratis sa mesta gde si poginuo, kao u Diablu. Moras pametno da koristis bonfire, odnosno checkpoint, takodje ima raznih precica koje mozes da koristis ako se kojim slucajem vratis na pocetak.
Princip precica je, predjes 1km da bi na tom kilometru otrkrio lift ili merdevine koje ti skrate put do mesta sa kojeg si krenuo za recimo 800m, nasumicno sam izabrao brojke. Tako da kasnije nije problem da se vracas na pocetak da bi posetio NPCove, vendore, al naravno moras da se pozrtvujes da bi ih otrkrio. Kao sto je dragomix rekao, moras
Citat:
umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati, i umirati...
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 17:32   #50
vukodav
Veteran
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Galirad
Poruke: 543
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 93 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Koliko ce ovo da kosta?
I koliko sam razumeo, manje vise je nemoguce igrati bez tog "multyplayera" (u nedostatku bolje reci), tako da "domaca" verzija ne dolazi u obzir.
vukodav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 17:51   #51
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Ne vracas se na pocetak igre, nego tamo gde si zadnji put zapalio vatru (bonfire). Itemi ti ostaju, samo izgubis skupljene duse koje vratis sa mesta gde si poginuo, kao u Diablu. Moras pametno da koristis bonfire, odnosno checkpoint...
Pošto ne znam mnogo o igri ustvari sam komentarisao ovo:

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
...i umirati, i umirati... Svaki put vraca vas igra na pocetak nivoa, i onda sve ispocetka dok ne pronadjete savrsen algoritam prelaska nivoa.

Svaki nivo ima svoju "kraljicu", boss-a ili kako vec najvise volite da zovete glavonje sa najvise energije. Njih najbolje mogu porediti sa onima iz Shadows of Colossus (PS2 igra, fantasticna je, preporucio bih je svakome). Ove bitke traju po nekoliko desetina minuta, mogu trajati i sat, i na kraju da vam se dogodi YOU HAVE DIED. Onda izgubite zivce i sve batalite.
Sad, nisam upoznat koliko je taj jedan nivo dug (od bonfire-a do bonfire-a ili kako već). U zadnje vreme se smorim kada zaboravim duže da zapamtim nešto pa ponavljam 15 min, pa definitivno ne bih izdržao da me redovno vraća na početak nekih dužih deonica.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 19:00   #52
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Sad, nisam upoznat koliko je taj jedan nivo dug (od bonfire-a do bonfire-a ili kako već). U zadnje vreme se smorim kada zaboravim duže da zapamtim nešto pa ponavljam 15 min, pa definitivno ne bih izdržao da me redovno vraća na početak nekih dužih deonica.
Nivo je u sustini veoma kratak, i kao sto rece dacajak isprepredan sa mnogo precica, pa kad dodjes do odredenog dela nivoa, mozes vrlo lako tamo da se vratis. Problem je sto je svaka bitka zahtevna i onda taj ceo proces ide sporo. Boss fight traje poprilicno dugo, desetak minuta minimum, i ako izgines u toku njega, vracas se na pocetak nivoa i gledas kako da dodjes opet do kraljice. Vrlo je bitno da u tom procesu vratis sopstvenu dusu, jer si bez nje bogalj. Sve podseca na starog Super Maria, imas world 2-1, pa world 2-2... U svakom te ceka kraljica, i svaki put kad izgines vratis se na pocetak nivoa, samo sad znas precice.

Moguce je igrati i bes MP-a, MP ne donosi nista sem olaksane igre u vidu natpisa likova koji su vec umirali na tom delu koji ti kaze sta te ceka i kako da ga ubijes. Mozes i da vidis kako su oni izginuli. Gledaj na SP kao na hard mode u igri.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 19:13   #53
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Pošto ne znam mnogo o igri ustvari sam komentarisao ovo:



Sad, nisam upoznat koliko je taj jedan nivo dug (od bonfire-a do bonfire-a ili kako već). U zadnje vreme se smorim kada zaboravim duže da zapamtim nešto pa ponavljam 15 min, pa definitivno ne bih izdržao da me redovno vraća na početak nekih dužih deonica.
Znam da mnogi na forumu mrze rec cit (ja takodje), al ako ti je bas bedak da se vracas svaki put na zandnji checkpoint, 100% ce izbaciti "trainer" (cit) gde ces pritiskom tipke na tastaturi snimiti poziciju, ili ce napraviti nesto u vidu teleporta. Jeste da ce totalno unistiti zamisao kreatora igre, al muka natera. Dok meni licno ne smeta da ginem stalno, bolje cu nauciti i upoznati se se igrom, a i usput skupiti jos dusa, sa kojima se trguje.

Sto se tice MPa, ispred svakog bosa se nalaze vrata sa maglom, pa recimo drugi igraci kojima treba pomoc ili ne vole da se bore sami, postave na zemlju neki znak (neka izmisljena slova) ispred tih vrata i taj znak primete svi oni koji su nakaceni na internet, i ako hoces da mu pomognes, ili da se tebi pomogne, stanes kod tog znaka i summon-ujes ga/se i u tom trenutku cete se videti medjusobno.
E sad nisam skontao dal moze vise, ali ja licno sam maksimum 4 igraca video da tuku bosa zajedno.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 0:28   #54
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Gledao sam malo po netu, očigledno je da ova igra nije RPG u klasičnom smislu, već arkadna avantura sa akcentom na arkadni deo i sa tek blagom primesom RPG elemenata. Ko je očekivao Gothic/Elder Scrolls/Morrowind ili sličan zapadnjački RPG razočaraće se.
Nešto razmišljam ovih dana, quick save i proizvoljni save je uništio gameplay u igrama. Svaku igru može da pređe svaki retard samo ako je uporan, nikakva veština se ne traži. Ovih dana igram Rayman Origins i baš uživam u konceptu kratkih, intenzivnih nivoa koji se moraju odigrati iz cuga perfektno, tako da taj koncept možda dobro funkcioniše i u ovoj igri.

Poslednja ispravka: DeCoy (11.4.2012 u 10:13)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 1:12   #55
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Nešto razmišljam ovih dana, quick save i proizvoljni save je uništio gameplay u igrama. Svaku igru može da pređe svaki retard samo ako je uporan, nikakva veština se ne traži. Ovih dana igram Rayman Origins i baš uživam u konceptu kratkih, intenzivnih nivoa koji se moraju odigrati iz cuga perfektno, tako da taj koncept možda dobro funkcioniše i u ovoj igri.
Meni se iskreno dize kosa na glavi kad moram da igram ponovo i 30 sekundi necega sto sam vec presao.

Mozda su mi to traume iz detinjstva sa sege i soni keca, ali produzavati zivot igri tako sto moram da igram ponovo 10 minuta nesto sto sam vec igrao 5 puta jer nisam pogodio 500 dugmica u pravom redosledu...

Nema nista protiv da odigram(a jesam) recimo Mass Effect 1, cetiri puta jer mogu da promenim odluke, izaberem drugacijeg lika ili koristim razlicite moci, oruzija... ali cisto ponavljanje potpuno istog i kratkog sadrzaja iznova i iznova to mi nije uzivanje uz igru

Ja sam oduvek smatrao igre(single player) kao jednostavnu evoluciju zabavnog medijuma. Price su se slusale, knjige se citaju, filmovi se gledaju i slusaju a igre se gledaju, slusaju i ucestvuje se direktno. Koliko bi ti bilo zabavno da citas istih 2 stranice knjige 10 puta? Ili da slusas isti deo price 10 puta za redom?

Da ne pominjem igre gde moras da gledas isti in game cinematic svaki put kad uradis load od tog checkpointa. Secam se igara koje sam zbog toga brisao sa kompa istog trenutka kada bih bio primoran da gledam neki deo po 4,5 put.

Poslednja ispravka: perablenta (11.4.2012 u 1:19)
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Skenderevo (11.4.2012)
Stara 11.4.2012, 11:38   #56
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Koncept igre je takav da i nije toliko zamorno da se igra. Pre svega je to posledica toga sto glavni junak ne umire kad ga ubiju, barem ne u klasicnom smislu, pa i nije toliko strasno kad se umre, ne izadje GAME OVER pa ti moras da loadujes prethodnu poziciju, nego si izgubio zivot i nastavljas dalje, nista strasno. Sve koje si pobio su dobili svoje duse nazad i sad su na istom mestu. Nije toliko strasno verujte mi, prvi ja uzasno mrzim da umirem u bilo kojoj igri, ali ovde je prosto nemoguce ne umreti i to je jedan od neizbeznih procesa u toku igre.

Najace je kad napunite lvl pa se vratite na deonicu koju ste vec presli i sve ih kosite ko da su od blata.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2012, 1:10   #57
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

official trailer
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
Asmodeus (12.4.2012)
Stara 12.4.2012, 1:13   #58
Srdjan Novitovic
Veteran
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 708
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 92 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Pretece me za dva minuta,bukvalno
Srdjan Novitovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2012, 15:03   #59
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.150
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.053 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

http://www.computerandvideogames.com...-support-mods/

Zasto imam osecaj da cemo dobiti jos jedan crappy port kakavi samo japanci znaju da naprave...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2012, 16:19   #60
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Ako neko nije znao, izlazi 28. avgusta.
Mali intervju
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Warhammer 40,000: Dark Millennium Online Thuzar MMORPG igre 14 20.3.2014 20:33
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena DeCoy Akcione igre 196 22.3.2011 16:54
Dark Seed Patton Avanturističke igre 13 25.4.2010 13:25
Dark Fall 3: Lost Souls MarkoNI Avanturističke igre 19 24.3.2010 20:25
Dark Earth Erdeljan Boris Akcione igre 6 12.6.2006 17:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com