Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2011, 16:19   #1
mrmut
Član
 
Član od: 16.1.2011.
Poruke: 209
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Masina koju smo zajedno sastavili!

U sastavljanju ove konfiguracije pomogli su mi mnogi clanovi foruma, hvala svima jos jednom. Ne znam tacno koliko me je sve ovo iskostalo, mislim da nije ispod 1000e. Konfiguracija je sledeca:

Kuciste:
CM Silencio
Dugo sam razmisljao da li da uzmem ovo kuciste ili HAF 912 plus. Cuo sam da je HAF dosta bucan i brzo se puni prasinom tako da sam uzeo Silencio i nisam pogresio. Kuciste je bas tiho, ima dosta prostora za skrivanje kablova. Jedini problem je malo visa temperatura zbog slabe provetrenosti. Fabricki cooleri u njemu su loseg kvaliteta, uz kuciste dolaze samo 2 coolera. Kupio sam jos jedan cooler i to je malo snizilo temperaturu. Kuciste je cvrsto i dosta tesko, oseca se da je napravljeno od kvalitetnog materjala. Jedino mi smeta sto prednja maska nije lepo sastavljena sa zadnjim delom, evo na sta mislim:



Napajanje: SEASONIC SS-620GB
Za ovo napajanje imam samo reci hvale. Kvalitet na koji nisam navikao, napaja dve gtx 560 iako nije SLI ready. Kablovi su dugacki sa crnom mrezicom i mogu lepo da se sakriju u kucistu tako da nije bilo potrebe da uzimam modularnu verziju ovog napajanja. Vredi svaki dinar.



Ploca: Asus P8P67 Pro
Za Asus sam se odlucio zbog manjeg nivoa radijacije, mozda vam je to glup razlog, ali poceo sam i na to da mislim. Za ovaj model sam se odlucio zbog coax izlaza. Moram da priznam da me je ploca dosta razocarala samo iz jednog razloga, vrlo spor boot! Dao sam za ovaj racunar poslednji dinar, a laptop od 300e se bootuje brze od njega. Video sam da i drugi ljudi imaju problema sa njom oko toga. Probao sam svasta, menjao bios, ali sam samo malo skratio boot vreme. Sve ostalo je OK.



Procesor: Intel i5 2500k
Sta da kazem, sve pohvale najbolji odnos ulozenog i dobijenog. Prvi put sam probao Intel i vise se ne vracam na AMD. Nisam ga mnogo mucio, ploca ga je automatski klokovala na 4.3GHz, za sada je dovoljno.

Memorija: Exceleram Rippler 2x2Gb 1600Mhz
Slucajno sam uzeo ovu memoriju, nisu imali Kingston. Bas jeftina memorija. Cuo sam da se dobro overklokuje, ali nisam probao. Mislim da je bas dizajnirana za Sandy bridge zbog male voltaze. Zadovoljan sam...

Cooler: CM Hyper 212 plus
Odabrao sam ga na brzaka, nisam planirao da uzimam cooler. Malo sam imao problema oko montiranja, ipak je ovo prva masina koju sam samostalno sklopio. Sve ostalo je OK. Racunar cesto ostavljam da radi preko noci, tada smanji temperaturu na 25C. Nisam primetio da je bucan.



Graficke: Leadtek GTX 560 SLI
Nisam planirao da sastavljam SLI, prvo sam kupio samo jednu GTX 560. Za Leadteka imam samo reci hvale, za malo para otvara svet gaminga u full HD rezoluciji. E, da sam znao da cu praviti SLI ne bih uzeo Leadteka samo iz jednog razloga, temperatura je bukvalno 99C. Kad igram Crysis i overklokujem ih, cesto se pregrevaju i moram da podesim cooler na max, onda je buka velika i pored tihog kucista. Problem je sto u SLI, glavna graficka ima prosecno 20C vecu temperaturu! Zasto to nisam nigde procitao. I sada ne smem da ih overklokujem vise od 900MHz, dok sam sa jednom isao do 950.

Hard diskovi: Samsung spinpoint F3 1TB u raid0
Vec sam imao jedan F3, i sa njim nisam imao nikakvih problema. Medjutim, kad sam sastavio novu konfiguraciju, i pre nego sto sam vezao ove diskove u raid0, poceli su da budu dosta bucni. Znate ono, krrrrr. Ne znam zasto, sreca da sam kupio SSD, kada nisu sistemski diskovi vrlo retko se cuju. Vrlo sam zadovoljan performansama.



SSD: Intel SSD 320 120Gb
Na pocetku je imao 7.7 ocenu u win 7, onda je spala na 7.6 pa na 7.5. Znam da je win exp bez veze test, i da je to najverovatnije zato sto postepeno popunjavam disk, ali me ipak nervira. Zadovoljan sam brzinom, i naravno tisinom. Razocarao sam se kod win boota, ali to je zbog ploce.



To je sve za sada, test cu kasnije dopuniti benchmarkovima i drugim detaljima. Kako vam se cini?

Poslednja ispravka: mrmut (7.11.2011 u 3:23)
mrmut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mrmut na korisnoj poruci:
Belphegor (6.11.2011)
Stara 6.11.2011, 16:29   #2
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 858
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Masina koju smo zajedno sastavili!

Lepo, lepo

Kakav je protok vazduha u Silenciju?
Ja bih možda još stavio jedan ventilator (negde ) da uduvava vazduh spolja... ipak imaš 2 grafe i napajanje blizu...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2011, 17:46   #3
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Masina koju smo zajedno sastavili!

Citat:
mrmut kaže:
Kuciste: CM Silencio
Jedino mi smeta sto prednja maska nije lepo sastavljena sa zadnjim delom.
Ploca: Asus P8P67 Pro
Moram da priznam da me je ploca dosta razocarala samo iz jednog razloga, vrlo spor boot!
Procesor: Intel i5 2500k
Prvi put sam probao Intel i vise se ne vracam na AMD.
Graficke: Leadtek GTX 560 SLI
E, da sam znao da cu praviti SLI ne bih uzeo Leadteka samo iz jednog razloga, temperatura je bukvalno 99C.
SSD: Intel SSD 320 120Gb

Kako vam se cini?
Kućište: To je Cooler Master.
Ploča: Asus Pro, Turbo, mora da ima podešavanje brzine boot-a. Moja se "diže" za 6 sekundi, ako je sistem u redu.
Procesor: My man!
Grafičke: Mali savet http://www.dodaj.rs/?2P/Yl/2XLmRZA2/kuciste.png ubaci vent vidiš i sam gde treba, a pozadi te pločice poskidaj.
SSD: Veliš kad je procesor do 00 onda mora i da je SSD takav, pa jeste

Super je sve, samo si malkice kablove mogao bolje, ipak je to 1k konfa, imaš SLI...

p.s. ploča mi izgleda nekako siromašna...
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nerro7 na korisnoj poruci:
mrmut (8.11.2011)
Stara 6.11.2011, 19:34   #4
mrmut
Član
 
Član od: 16.1.2011.
Poruke: 209
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Masina koju smo zajedno sastavili!

Citat:
Kakav je protok vazduha u Silenciju?
To mu je jedina mana, slab protok vazduha. Stavio sam novi ventilator pozadi da izbacuje vazduh, napred su 2 koja su dosla uz kuciste. I vise nema mesta...

Citat:
Mali savet http://www.dodaj.rs/?2P/Yl/2XLmRZA2/kuciste.png ubaci vent vidiš i sam gde treba, a pozadi te pločice poskidaj.
Nisam znao da cooler moze da se montira na hdd case, dobra ideja. A sto se tice ploce, sve sam probao i opet je spor boot, iskljucio sam marvell kontroler, bluetooth, fs logo boot, menjao sam one modove za sata, menjao boot raspored, skinuo najnovije drajvere i bios i nista. Ne znam na sta tacno mislis, sva podesavalja koja postoje u biosu sam izmenjao, zezao sam se oko toga par dana... Kablove nisam mogao bolje da namestim, ipak je ovo obicno napajanje, morao sam da koristim ove ruzne adaptere jer nema kablova za 2 graficke.
mrmut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2011, 19:50   #5
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Masina koju smo zajedno sastavili!

Konfiguracija je dobra ali amaterski sklopljena.

Trebao si da zaobidjes SLI. Bolje da si uzeo single graficku ali jacu. Siguran sam da neces iskoristiti punu snagu obe graficke. Jedino ako igras na 3 Full HD monitora. Zatim, ne kupuje se "tiho" kuciste ako sastavljas SLI. Ta temperatura graficke kartice ti ni malo nije dobra. Trebao si da uzmes bas neko "provetreno" kuciste. Napajanja koja imaju SLI sertifikat uvek imaju dovoljno kablova za, jelte, SLI. Ne kazem da je Seasonic los, daleko od toga ali eto cisto da znas.

I da, kakve veze ima ova tema sa Opisom tj recenzijom?
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2011, 21:09   #6
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Masina koju smo zajedno sastavili!

Citat:
pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Konfiguracija je dobra ali amaterski sklopljena.

Trebao si da zaobidjes SLI. Bolje da si uzeo single graficku ali jacu. Siguran sam da neces iskoristiti punu snagu obe graficke.

I da, kakve veze ima ova tema sa Opisom tj recenzijom?
Ne mora svako da bude prekaljen kao ti.
Koliko se sećam i ti si hteo SLI. Možda dečko voli da ima SLI, npr kao i moj drugar što ima 2x6600gt, nisu mu bitne performanse koliko fazon da ima SLI. Koliko si siguran?

Hajde ne zakeraj...

Poslednja ispravka: Thaedass (7.11.2011 u 18:42)
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nerro7 na korisnoj poruci:
Belphegor (6.11.2011)
Stara 6.11.2011, 22:39   #7
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Masina koju smo zajedno sastavili!

Imam i ja Silencio i kod mene nije kao na slici, kod tebe je veći zazor mora da si dobio lošiji model probaj reklamirati...
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2011, 0:31   #8
mrmut
Član
 
Član od: 16.1.2011.
Poruke: 209
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Masina koju smo zajedno sastavili!

Citat:
Konfiguracija je dobra ali amaterski sklopljena.

Trebao si da zaobidjes SLI. Bolje da si uzeo single graficku ali jacu. Siguran sam da neces iskoristiti punu snagu obe graficke. Jedino ako igras na 3 Full HD monitora. Zatim, ne kupuje se "tiho" kuciste ako sastavljas SLI. Ta temperatura graficke kartice ti ni malo nije dobra. Trebao si da uzmes bas neko "provetreno" kuciste. Napajanja koja imaju SLI sertifikat uvek imaju dovoljno kablova za, jelte, SLI. Ne kazem da je Seasonic los, daleko od toga ali eto cisto da znas.

I da, kakve veze ima ova tema sa Opisom tj recenzijom?
U pravu si, test i opis komponenti koje sam kupio, nema nikakve veze sa temom opisi, recenzije i testovi.Zasto bih zaobisao SLI? Najslabija GTX 580 je 410e, a ja sam za 260e dobio jacu grafiku od GTX 580. Crysis mi opterecuje obe graficke na 100% i to overklokovane, kako onda nisu iskoriscene? Sto se tice temperature, to je najmanji problem, kad crknu, na reklamaciju. Ne volim buku, ovako mi je masina tisa nego laptop. Da si procitao celu temu, video bi da sam prvo imao jednu graficku i zato nisam uzeo SLI ready napajanje.

Citat:
Imam i ja Silencio i kod mene nije kao na slici, kod tebe je veći zazor mora da si dobio lošiji model probaj reklamirati...
Ma necu da se zezam oko toga, bitno je da kuciste nije nigde osteceno.
mrmut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2011, 18:41   #9
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Masina koju smo zajedno sastavili!

Što se napajanja tiče, sasvim je dovoljno. SLI sertifikat je obična marketinška budalaština, jer ima napajanja koja imaju taj sertifikat, ali to nikako ne znači da mogu da furaju sve SLI kombinacije, već samo one koje su u okviru snage koju napajanje isporučuje. Eto npr. moj Cors HX650 ima 2 kabla i na svakom od njih po 2 8-pinska konektora i SLI sertifikat. Teoretski, a i fizički (konektori na kablovima), trebalo bi da može da fura 2xGTX590...samo što mi se nešto ne mili da pokušavam, jer se bojim da ni još jednu klokovanu 570-icu ne bi mogao da izgura.
Za radijaciju su te već dovoljno natovarili, ne znam šta si čitao, ali je svakako glupost da ta Asusova ploča zrači manje od ostalih u meri u kojoj bi to ikako moglo da se odrazi na bilo šta, pa i na zdravlje. Verovatno neka skupa mašinerija može da registruje za koji promil niži nivo EM zračenja, ali je to najobičniji marketing, ako je uopšte tačno.
Kućište mi se uopšte ne dopada (mislim na funkcionalnost). Silent kućišta su namenjena ili default mašinama ili sistemima koji se hlade vodom, trećeg nema. A Silencio nije dovoljno velik da prihvati neki ozbiljniji radijator ili više njih, tako da vlasnik nema mnogo izbora. Ili spoljna montaža radijatora ili bušenje dodatnih otvora za ventilatore. Ili sasvim prosečna mašina, što ova svakako nije.
Temperature grafičkih nikako nisu OK i time bi morao ozbiljno da se pozabaviš. A to što je primarna grafa toplija je normalno, jer je ona uvek više opterećena, pa čak i u igrama. To što je u Crysisu opterećenje obe 100% ne znači mnogo, jer skaliranje nikad nije 100%.
A učesnici u temi bi mogli da se suzdrže od međusobnih prozivki, prvenstveno nerro7.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
mrmut (8.11.2011)
Stara 8.11.2011, 1:16   #10
mrmut
Član
 
Član od: 16.1.2011.
Poruke: 209
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Masina koju smo zajedno sastavili!

Danas sam postavio jos jedan cooler, bas kao sto mi je nerro predlozio. i izvadio sam sve plocice sa zadnje strade. Mislim da sam temperaturu dosta smanjio, ranije su se graficke pregrejavale na fur mark kad ih overklokujem ako ne podesin coolere na max.

http://www.ozone3d.net/benchmarks/fu...90.php?id=4459

Evo zasto sam uzeo SLI, uporedite:

http://www.ozone3d.net/benchmarks/fu...90.php?id=4433



Poslednja ispravka: mrmut (8.11.2011 u 1:33)
mrmut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2011, 2:58   #11
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Masina koju smo zajedno sastavili!

Kako si prikačio ventilator? Zaboravio sam da ti kažem da ga zakačiš plastičnim vezicama.

Poslednja ispravka: Thaedass (8.11.2011 u 6:07) Razlog: yeah right..
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2011, 10:12   #12
mrmut
Član
 
Član od: 16.1.2011.
Poruke: 209
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Masina koju smo zajedno sastavili!

Na jednoj strani srafovima, na drugoj plasticnim vezicama, stavio sam neke gumice koje idu uz kuciste da bolje dihtuje. Ma super je ispalo, slikacu kad imam vremena.
mrmut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koju od ovih low-end ploča? cakija Osnovne komponente 17 20.12.2009 22:09
Koju plocu i koju graficku da kupim? Aleksandar1987 ŠDK - Grafika 49 4.6.2009 14:27
Koju flash memoriju od 8 GB da kupim? touch_master ŠDK - Ostale komponente 9 17.11.2008 13:00
koju plocu da uzmem Kitara ŠDK - Osnovne komponente 31 21.11.2007 18:53
Help!!! Koju da uzmem ATI ili Nvidia? Boris[FR] Grafika 9 2.5.2006 19:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com