Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Vesti
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Vesti Vesti koje se tiču osnovnih komponenti (procesora, ploča, memorije...)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.9.2010, 1:55   #1
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Intel wants to charge $50 to unlock stuff your CPU can already do



Citat:
Intel's asking customers to pay extra if they want the full power of their store-bought silicon. An eagle-eyed Engadget reader was surfing the Best Buy shelves when he noticed this $50 card -- and sure enough, Intel websites confirm -- that lets you download software to unlock extra threads and cache on the new Pentium G6951 processor. Hardware.info got their hands on an early sample of the chip and discovered it's actually a full 1MB of L3 cache that's enabled plus HyperThreading support, which translates to a modest but noticeable upgrade
Klik

U prevodu, Intel ce da prisili proizvodjace ploca da uklone HT opcije iz BIOS-a, a oni ce da naplacuju "unapredjivanje" procesora. Ova ujdurma trenutno se sprovodi na OEM trzistu, ali lako moze da zazivi i u retail segmentu.

Koji marketinski fail.

Poslednja ispravka: Beagle (19.9.2010 u 2:08)
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
emailnikola (22.9.2010), Nergal (22.9.2010), player1 (19.9.2010), voodoo_ (19.9.2010)
Stara 22.9.2010, 10:31   #2
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Intel wants to charge $50 to unlock stuff your CPU can already do

Cenim Intel u smislu doprinosa (u sva tri kompjutera koje imam kući su Intelovi procesori) koji je dao razvoju novih tehnologija ali njegovu poslovnu politiku i stav prema kupcima zaista prezirem. Mislim da ne treba naglašavati da je ovakvo ponašanje za svaku osudu. Ako pređu s tim na retail tržište, najpre bi trebalo da ga osude kupci i tako upute poruku šta može a šta ne može da se radi.

Mislim da će mi u sledećoj mašini stajati neki Phenom. Zamislite da je Intel uspeo da potpuno uništi AMD (kao što su se mnogi zlurado nadali oko 2007-2008) šta bi nam tek onda radio?
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2010, 10:48   #3
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Intel wants to charge $50 to unlock stuff your CPU can already do

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Cenim Intel u smislu doprinosa (u sva tri kompjutera koje imam kući su Intelovi procesori) koji je dao razvoju novih tehnologija ali njegovu poslovnu politiku i stav prema kupcima zaista prezirem. Mislim da ne treba naglašavati da je ovakvo ponašanje za svaku osudu. Ako pređu s tim na retail tržište, najpre bi trebalo da ga osude kupci i tako upute poruku šta može a šta ne može da se radi.

Mislim da će mi u sledećoj mašini stajati neki Phenom. Zamislite da je Intel uspeo da potpuno uništi AMD (kao što su se mnogi zlurado nadali oko 2007-2008) šta bi nam tek onda radio?

"Za tričavih 150 dolara možete kupiti ovaj FANTASTIČAN Celeron E3200, a ako doplatite SAMO 49 DOLARA možete otključati dodatnih 512kB L2 keš memorije koja u kombinaciji sa pripejd karticom za HyperThreading koja košta SAMO 99 DOLARA možete ubrzati svoj PC sa Intel procesorom za 7 POSTO!
Testirano u laboratorijskim uslovima sa windowsom 98 i ORIGINALNOM INTEL MATIČNOM PLOČOM, ubrzanje može varirati. Overklokovanjem se gubi garancija.
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2010, 11:48   #4
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Intel wants to charge $50 to unlock stuff your CPU can already do

Koliko ja vidim, ovim Intel dobija mogucnost da vise zaradi na procesorima koje bi ionako zakljucavao radi popunjavanja svih segmenta trzista.

Sto se tice koristnika, ono sto oni relano gube je mogucnost da kupe jeftin procesor i rucno eksperimentisu sa okljucavanjem istog (ako ubodu primerak gde zakljucani delovi nisu defektni). I to zasto sto ce Intel lepo sve ispravne procesore da zakljuca sa nekom efektivnijom zastitom, bas da bi to otkljucavanje mogao da proda kao upgrejd (a ne kao nesto cime se bave entuzijasti besplatno).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Thaedass (23.9.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji procesor? yahhoo ŠDK - Osnovne komponente 38 3.7.2008 15:42
Intel blati trojezgrene Phenome Dusan Despotovic Vesti 36 12.6.2008 14:57
Kako je Intel izveo overclock-bravu na LGA1160 Dusan Despotovic Vesti 18 25.5.2008 19:43
Intel ploča/procesor do 200 jura Cedevita_User ŠDK - Osnovne komponente 10 14.5.2008 14:29
Maticna i procesor do 200e, AMD ili INTEL? mirke17 ŠDK - Osnovne komponente 12 28.1.2008 22:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com