Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.9.2019, 23:43   #521
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
evo ovde lepo radi sa rtx 2600 https://youtu.be/ItHBxmM1L_c
i sa malo jeftinijom 1660ti.. https://youtu.be/J2BOT7Khdsw
Postoje delovi mape gde radi malo bolje. Nikome ova igra ne radi idealno (Ultra Settings).
AC Odyssey RTX 2070
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2019, 1:28   #522
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

uglavnom grafička bila na +90% a cpu samo u jednom kraćem delu malo botlencknuo..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2019, 23:56   #523
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Aman ljudi sto se opterecujete sa tim.Sta ima veze ako ide..Podesite optimalno poedsavanja kako vam odgovaraju i igrajte..Ja nisam ocekivao 60fps u igri,ali sta god sad ko ovde napisao radila mi je odlicno za moje potrebe i to sam navukao detalje bas bas....Da preciziram na ultra...Potrosio sam 90 sati u igri,presao sve..Kultiste,atlantidu,porodicnu pricu,naigrao se sporednih misija i igrom generalno odusevljen...jel to sad mora da se igra na 60 fps zakucanih ?Mene vise nervira kada igram neku igru koja i ne izgleda nesto posebno,radi na 60 fps i onda nebulozno tako stucne...Ovo mi uopste nije smetalo...Islo je nekim solidnim tempom da nisam ni obracao paznju na fps.Uglavno 40 fps je neka igriva prica bila...Normalno cpu je jako puno vremena bio 100% .Vama to dodje lose optimizovana igra,a kako ne pogledate koliki je otvoren svet,koliko je igra kompleksna,sta sve ima u njoj....Jednostavno premocno izgleda,pa po meni i nije neka tuga sto je toliko zahtevna...Vi biste hteli da vam neko onoliki otvoreni svet u kome gde god se okrenes mozes da zaviris i da otkrijes nesto novo,naprave da rade bez velikih cpu zahteva..Po meni je remeg delo za recimo wd 2 koji isto tako guta cpu.....Prekompleksna igra....Cime je bf 1 zasluzio da bude cpu zahtevan,a ova igra ne ?Ako mene pitate premocna je u svakom smislu...Nijednog momenta mi nije bila dosadna....U koji god cosak da sam zavirio uzivao sam...Koliko se samo piva popilo uz ovu igru .
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SAJEVAC na korisnoj poruci:
Shonkas (13.4.2020)
Stara 26.12.2019, 0:04   #524
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
da li je moguce da je*eni metro exodus mogu na ultra da igram na 60 fps-a, a ne mogu ovo ubisoftovo ***** da izvucem preko 45 fpsa na minimumu...
Tebi metro deluje kompleksnije i bolje od ove igre ?Mapa u metrou je smesna spram ac odyssey mape....Ajd za ovo bolje ne mogu da se uplicem u raspravu jer je to stvar ukusa,ali sa tehnicke strane ni u jednom slucaju ne bi ni smeo da se popredi po pitanju zahtevnosti sa ac...Pa ljudi gta 5 je igra iz 2013 godine i nema ni blizu veliku mapu kao ac i nije graficki za porediti,pa je i danas medju zahtevnijim cpu igrama....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2020, 16:03   #525
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Zavrsio Fate of the Atlantis...i za razliku od Legacy of the First Blade ovo je bilo prilicno lose, sem odlicnog vizuelnog dojma i dizajna lokacija sve ostalo je bilo meh. Dve igre i vec nemogu da podnesem onog zenskog Desmonda u pokusaju koliko je odbojna. Prica u modernom vremenu nikad nije bila jaca strana AC ali u ove zadnje dve igre je bas ocajna, nekako su mi one minimalne sekvence iz prethodnih igara draze nego ovo sto serviraju u zadnje dve igre.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 14:26   #526
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Završh i ja, zbog karantina i prolećnog popusta na stimu sam probao i ovo čudo.

Šta znam, mene je igra zakucala za ekran.

Nekih malo više od 300 sati sam proveo u njoj.Sačuvala mi je živce u izolaciji.

Jeste da je mapa ogromna i da radiš uglavnom sve jedno te isto, ali igra me je uzela pod svoje i bila jako zabavna.Čak mi ni izbori dijaloga nisu toliko smetali, jer iz aviona vidiš koji odgovor će te odvući u koji završetak. Ali ne bih voleo da se to nadje u idućoj igri. Ako je bude.

Odradio sam čak i sve izazove i dostignuća.

Igrao sam sa Kasandrom, vrh gluma i facijalna ekspresija.Odličan lik. Onog drugog ne mogu.

Svet je očaravajući i raznolik, priča nema veze sa AC-om. Ali mi to kao fanu od druge igre u serijalu, začudjujuće nije smetalo.

Gameplay je zarazan, jednom kad udješ u štos. Takodje, daje toliko mnogo mogućnosti.Za svakog po nešto.

Mitologija mi nije smetala koliko sam mislio da hoće.

Oba DLC-a su možda i najbolja u serijalu, Podzemni Hadov svet je remek delo. Atlantida mi je najslabija od sve tri epizode.

Lejla je iritantna do besvesti, nadam se da će je ubiti u narednoj igri i modern day napraviti zanimljivim kao nekad. Dobro su počeli, ali sa pogrešnim likom.Mada, ne nadam se previše.

Obožavam humor u igri, one izgubljene priče iz Grčke su fenomenalna dodatak. Ima jedna priča koja me je nasmejala do suza, ne bukvalno neću napisati koja, ko je igrao, znaće na koju mislim.

Sve u svemu, ovo je igra za 10, kao AC igra je za 6 ili manje, jer pobija neke ranije AC postulate.

Ali šta da se radi, pohlepni Ubi je to. Ne treba se nadati čudima, i sledeća igra će biti sličnog sastava, osim što je rade u Montrealu, a oni su zaslužni za odlični Black Flag i Origins, pa možemo očekivati ipak malo više AC-a.

Toliko od mene.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 15:23   #527
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

I meni su AC Odyssey i Origins najbolji AC ikada, fantastične igre, baš zato što nisu klasičan AC, jer ja nikad nisam mirisao klasičan AC. Evo nedavno sam preko Epic-a skinuo besplatan Syndicate i odustao posle par sati igranja.

Svako ko je fan klasičnog AC-a naravno ne može da svari ovaj novi Origins i Odyssey.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DaniloNS na korisnoj poruci:
Fabriek (13.4.2020)
Stara 13.4.2020, 15:42   #528
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Pa sad, ja sam baš fan klasičnog AC-a, a opet mi se AC:OD dopao.

Origins pak, za par nijansi manje, mnogo mi je mračna igra, i to ne na dobar način.Superiornija jeste u dosta stvari u odnosu na poslednji nastavak, ali ipak su preterali sa egipatskim kultom mrtvih i zagrobnim životom, koji mi u doba ove pandemije baš i ne leži.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 16:10   #529
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
DaniloNS kaže: Pregled poruke

Svako ko je fan klasičnog AC-a naravno ne može da svari ovaj novi Origins i Odyssey.
ja mogu. sve sam ih odigrao i tvrdim da promene koje su napravili,su promene na bolje.
tu naravno ne računam priču,koja sa mrtve tačke ne mrda godinama.
dok recimo,sa resident evil igrama,smatram da su te promene otišle u pogrešnom pravcu i da od četvorke te igre više nemaju apsolutno nikakve veze za originalnim igrama.

tomb raider je napravio dobar pomak sa ributom,po meni.
a voleo sam i stare igre,obožavao.
naravno sve od navedenog je diskutabilno. nekome se sviđa ,nekome ne.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 16:39   #530
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Ja sam sve presao sa Aleksiosom posto je cela igra ocigledno bila pravljena sa njim kao main likom (koliko god feministi gurali Kasandru) pravi osecaj kao unuk Leonide sa sve kopljem i full Spartan opremom, plus Legacy of The First Blade i cela prica oko potomaka koji su nastali od Mistios-a je mnogo bolje uradjena kad se igra sa Aleksiosom i mnogo je prirodnija. Kasandra ima odlican va i to je to (mada treba uzeti u obzir da su u pitanju Grcki glumci koji govore Engleski na Grcki nacin XD)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 17:35   #531
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Da, to je jako čudno. Kasandra je tzv. kanon, po rečima Ubija, a u svim promo materijalima je Aleksios, iako je glumac kriminalno loše odradio posao.

Igra te bukvalno gura u lgbt varijante kad igraš sa Kasandrom, dok kod ovog drugog ne baš toliko.Bar mi se tako čini, nisam igrao sa njim, ali gledajući tudje igre jureći za dostignućima. Lepše mi je bilo da satima za promenu gledam ženski lik.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 17:37   #532
filipos
Veteran
 
Član od: 8.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 695
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 152 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
DaniloNS kaže: Pregled poruke
I meni su AC Odyssey i Origins najbolji AC ikada, fantastične igre, baš zato što nisu klasičan AC, jer ja nikad nisam mirisao klasičan AC. Evo nedavno sam preko Epic-a skinuo besplatan Syndicate i odustao posle par sati igranja.

Svako ko je fan klasičnog AC-a naravno ne može da svari ovaj novi Origins i Odyssey.
Dobra su poslednja dva, ali ne kao AC igre.
filipos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 19:13   #533
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Meni nisu najbolji kao ac,ali zaista izuzetno dobri kao igre,same po sebi.Skrenuli su malo sa puta jer po meni posle sindykata se izgubio osecaj ac,samo sto su mi i origins i odiseja zaista fantasticni.....Cekam da uzmem novu grafu,pa da nagruvam sve na maksimum i rezoluciju skale,pa da odigram odiseju ponovo.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 19:43   #534
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

ja sam planirao da odigram DLC-eve ali sam ostao kratak za sejvove pa mi se ne isplati
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 23:13   #535
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Ja sam fan starijih AC-ova pa mi se Origins jako jako dopao . Dobar je i Odyssey ali mi je Origins bolje legao.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2020, 1:18   #536
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ja sam fan starijih AC-ova pa mi se Origins jako jako dopao . Dobar je i Odyssey ali mi je Origins bolje legao.
A kod mene suprotno, Origins batalio negde na pola a Odyssey još uvek igram. Odiseja nije nešto posebno drugačija od Origins-a u gameplay smislu ali mi se grčki svet mnogo više dopao od Egipta, a i Kasandra mi je bolji lik od Baeka. Mada... malo je falilo i nju da batalim zbog manje-više smornih fetch kvestova, dok napokon nisam oguglao na njih.

Od starijih igara jedino volim igre sa Eciom, AC3 probao dva puta da pređem i oba puta batalio, Blag Flag mi nije ništa posebno (osim pomorskih bitaka koje su super), Sindikat i Unity nisam igrao a i ništa me ne vuče da ih instaliram.
Ako i treća AC iteracija (sa vikingškim okruženjem) bude bila na isti kalup kao ove dve (Egipat i Odiseja) gotovo sigurno će doći do zasićenja kod mene, jednostavno moraju nešto da promene, bilo to kvalitet priče, kvestova ili same mehanike igranja.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2020, 9:48   #537
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.545
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Mislio sam se raspisati ali mi je iskreno mrsko pa cu pokusati sumirati utiske i Odiseji. Ukratko AC Odyssey je igra sa pricom podobnom za linearnu igru od 10h koja je razvucena na 50+ sati i smjestena u open world. Svih tih 50+ sati ima da radite jedno te isto 90% vremena. Gameplay loop dosadi nakon prvih 10 sati upravo zbog toga jer u odnosu na prethodne igre broj animazija i poteza je sveden na minimum pa gledate jedno te isto. Level scaling dodatno pogorsava situaciju narocito ako ste stealth orjentisani. Jednostavno vidjeti low ranked vojnika koji je 2-3 levela iznad vas i mlati kao da je boss (skoro one shot kill) nije zanimljivo. Pricu necu ni komentarisati narocito sva tri kraja glavne price jer su uzasni.

Takodje bih dodao da su propustili toliko prilika da ucine nesto zanimljivo u Odyssey samo zato sto nisu htjeli da odstupe od sablona. Bukvalno su odredili tipa 5 sablonskih gameplay mehanika i dizajnirali sve oko njih. Umjesto da su izasli malo iz tih sablona za par quest-ova. Evo jedan primjer u spoiler-u.

Spoiler za Spoiler:
Pobogu stavis olimpijske igre i nisi u stanju napraviti 3-4 mini igre vezane za to. Treasure hunt quest (A Life's Dedication quest) umjesto da je pravi treasure hunt quest sa jedinstvenim zagonetkama kako fizickim tako i tekstualnim i sa dobrim raspletom jer prica vodi ka tome oni bukvalno upakuju u jedan od onih sablona.


Ukratko Origins i Odyssey nemaju veze sa AC serijalom osim sto su smjesteni u neki poznati istorijski period. Takodje nisu ni dobre RPG igre jer Ubisoft ne zna sta hoce da piski ili kaki sto bi se reklo pa pokusava da napravi nesto izmedju akcione avanture i RPG-a. Guraju velicinu svijeta kao nesto pozitivno a onda nisu u stanju da popune taj svijet sa necim zanimljivim. Uzeli su 5-6 sablona i stancali sve prema njima imalo to smisla ili ne. I na kraju niti smo dobili dobar RPG, niti dobru AC igru nego neki mix svega "popularnog" sto prolazi kod sire narodne mase.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2020, 10:21   #538
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Sve ovo sto je gore napisano je tacno ja bih jos dodao da je AC prestao da postoji posle Syndicate-a kada je Ubisoft resio da "reiventuje" serijal posle (realnih) komentara igraca kako je serijela previse postao "stale". Na kraju se dobilo nesto sto je izmedju rpg-a i actione avanture dakle mix svega i svacega ali najmanje AC.


Origins i Odyssey su dobre igre na svoj nacin, Origins ima dobru pricu i main likove ali Odyssey daleko bolje koristi tu mitologiju a side i istorijski likovi su dosta bolje odradjeni nego u Origins-u (Sokrates, Perikles, Barsidas itd) a i world building je odlican (iako se dizajn velikog broja lokacija ponavlja i to previse)


Origins ima vrlo dobru pricu, Bayek je odlican main lik (uz Ezia Shay-a i Fay blizanaca meni omiljeni) i jako dobro su povezali kraj sa pocetkom odreda Assassin-a. World building je isto odlicno izveden (iako ja nisam fan egipta i onolikog peska XD) Mislim da su prilicno zasrali pojedine istorijske likove (Cleopatra, Cesar itd)


Uglavnom obe igre su ok ali ni jedana ne lici na AC pogotovo u smislu mehanike koja je toliko pojednostavljena (a sta tek reci za animacije) prosto Ubisoft nema jasnu ideju gde, sta i kako da usmeri AC. Mada sobzirom da su se ove dve igre prodale daleko bolje nego prethodne tri AC igre nema sumnje da ce i ovaj Ragnarok/Kingdom ili kako se vec bude zvala sledeca igra biti u slicnom fazonu. Sto neko rece prima se kod vecine narodne mase igraca
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2020, 11:02   #539
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

@Dex, od kada si ti postao kritizer Ubija?
Nisam ispratio. 😉

Sve je uglavnom istina što si napisao, i podosta se poklapamo, ali ove dve poslednje igre su ako se izostavi da je reč o AC, poprilično "zarazne" za igranje.Po meni.

Skoro da i ne osetiš da radiš skoro stalno jedno te isto.

Ne znam, Sindikat je u meni bio ubio i poslednju želju za ACom. Da se nije desila ova pandemija, ne bih novom pravcu ni dao šansu.

Sada se ne kajem i moram da priznam osveženje naspram očajnog Sindikata, za koji sam mislio da je poslednji ekser u kovčegu franšize.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2020, 11:39   #540
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.545
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Od kad su pricu zapostavili u igrama i presli na Game as a Sh*t dizajn svih igara. Mogu da trpim dosta dok god je prica ok i barem nesto malo zanimljiva. Cim toga nema naravno da cu da kritikujem :P
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed: Origins Emix Akcione igre 582 8.4.2024 16:06
Assassin's Creed: Syndicate mare037 Akcione igre 635 27.11.2023 17:49
Assassin's Creed Rogue dex3108 Akcione igre 158 16.1.2018 13:20
Assassin's Creed Rebellion Dantheus Igre za mobilne telefone 0 27.6.2017 22:40
Assassin's Creed: Revelations DylaN Akcione igre 1076 28.12.2012 17:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com