Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.7.2010, 17:29   #1
Gorstak
Novi član
 
Član od: 27.1.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 22
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Angry Problem sa servisiranjem laptopa

Ovo mozda nije odgovarajuce mesto za ovu temu, ali nisam nasao gde drugo da je postavim. U sustini potreban mi je pravni savet a ne tehnicka podrska,, ali nadam se da ce neko moci da mi pomogne.

Pre 4 meseca kupio sam laptop preko interneta, firmu za sada ne bih imenovao ako ne moram. Na sajtu te firme bilo je istaknuto da daju garanciju "0 mrtvih piksela" u roku od 3 meseca za sve monitore. Kada sam pitao da li se ta garancija odnosi i na ekrane laptop racunara dobio sam potvrdan odgovor, ali nazalost to je bio obican telefonski razgovor pa nemam dokaz o tome, a pribavljanje takvog dokaza ionako je nezakonito koliko shvatam. Vec prvog dana, tokom instalacije operativnog sistema jedan piksel je otkazao poslusnost i sada je stalno crven. Pozvao sam se na navedenu garanciju od 3 meseca radi zamene ali dobio sam odgovor da vise nemaju takvih modela i da mogu samo da mi vrate novac ili da doplatim za drugi model, nista drugo nije navedeno u poruci. Pretpostavio sam da imam vremena do isteka garancije i odlucio da sacekam da eventualno nabave jos koji takav model laptopa kako bih ga zamenio, ili u krajnjem slucaju da sakupim novac za doplatu za drugi model.

Nakon 2 meseca na hard disku su se pojavili losi sektori i ponovo sam se obratio servisu te firme radi zamene laptopa ali tada dobijam odgovor da garancija "0 mrtvih piksela" ne vazi za ekrane laptopa vec samo samostalne monitore iako tim recima nije navedeno u tekstu same garancije, a po mom misljenju, ukoliko drugacije niije definisano, i ekran laptopa je monitor. Takodje receno mi je da sam povracaj novca ili zamenu za drugi model mogao da ostvarim u roku od 7 dana, ali da bi prihvatili i u roku od mesec dana ako je sacuvana sva ambalaza laptopa. Posto sam od prvog dana racunao da cu vratiti laptop, ja sam svu ambalazu sacuvao, ali prvi put sam saznao za te rokove od 7 ili 30 dana tek posto su prosla 2 meseca!?!
Sto se tice losih sektora na hardu, pitao sam da li mogu da servis obavim u NS ili moram da dolazim u BG gde je sediste firme, i odgovorili su mi da ce mi javiti kada provere.

Od tada je proslo gotovo 2 meseca, firma se definitivno osigurala da ne mogu da se pozovem na garanciju od 3 meseca, ali mi ne odgovaraju ni u vezi zamene harda. Ponekad mi na e-mail odgovore "Posaljite nam vas br telefona i kontaktiracemo vas" ali najcesce nista i ne odgovore, a telefonska linija servisa je stalno zauzeta, kad god pokusam da ih pozovem.

Da li postoji nesto sto mogu da uradim, da se zalim nekoj inspekciji ili slicno ili sam prepusten sam sebi?

Izvinjavam se zbog duzine poruke, trudio sam se da bude sto kraca...
Zahvalan sam na bilo kakvom predlogu

Poslednja ispravka: Dimo (6.7.2010 u 21:08) Razlog: čitljivost
Gorstak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nokia e71 i problem sa USB konekcijom PsyDuck Aparati i oprema 5 1.12.2010 15:17
Problem sa zagrevanjem ATI Radeon HD 4850 512MB DDR3 bokela Grafika 34 24.6.2010 12:08
Problem sa bootovanjem Laptopa NemanjaS Kvarovi 3 20.6.2010 12:42
WBR-3408 11g Wireless Broaband Router- Problem sa umrežavanjem Hich Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 19.2.2010 9:42
Problem sa podešavanjima TV i monitora bacacar Grafika 2 3.1.2009 13:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com