Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.7.2010, 17:29   #1
Gorstak
Novi član
 
Član od: 27.1.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 22
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Angry Problem sa servisiranjem laptopa

Ovo mozda nije odgovarajuce mesto za ovu temu, ali nisam nasao gde drugo da je postavim. U sustini potreban mi je pravni savet a ne tehnicka podrska,, ali nadam se da ce neko moci da mi pomogne.

Pre 4 meseca kupio sam laptop preko interneta, firmu za sada ne bih imenovao ako ne moram. Na sajtu te firme bilo je istaknuto da daju garanciju "0 mrtvih piksela" u roku od 3 meseca za sve monitore. Kada sam pitao da li se ta garancija odnosi i na ekrane laptop racunara dobio sam potvrdan odgovor, ali nazalost to je bio obican telefonski razgovor pa nemam dokaz o tome, a pribavljanje takvog dokaza ionako je nezakonito koliko shvatam. Vec prvog dana, tokom instalacije operativnog sistema jedan piksel je otkazao poslusnost i sada je stalno crven. Pozvao sam se na navedenu garanciju od 3 meseca radi zamene ali dobio sam odgovor da vise nemaju takvih modela i da mogu samo da mi vrate novac ili da doplatim za drugi model, nista drugo nije navedeno u poruci. Pretpostavio sam da imam vremena do isteka garancije i odlucio da sacekam da eventualno nabave jos koji takav model laptopa kako bih ga zamenio, ili u krajnjem slucaju da sakupim novac za doplatu za drugi model.

Nakon 2 meseca na hard disku su se pojavili losi sektori i ponovo sam se obratio servisu te firme radi zamene laptopa ali tada dobijam odgovor da garancija "0 mrtvih piksela" ne vazi za ekrane laptopa vec samo samostalne monitore iako tim recima nije navedeno u tekstu same garancije, a po mom misljenju, ukoliko drugacije niije definisano, i ekran laptopa je monitor. Takodje receno mi je da sam povracaj novca ili zamenu za drugi model mogao da ostvarim u roku od 7 dana, ali da bi prihvatili i u roku od mesec dana ako je sacuvana sva ambalaza laptopa. Posto sam od prvog dana racunao da cu vratiti laptop, ja sam svu ambalazu sacuvao, ali prvi put sam saznao za te rokove od 7 ili 30 dana tek posto su prosla 2 meseca!?!
Sto se tice losih sektora na hardu, pitao sam da li mogu da servis obavim u NS ili moram da dolazim u BG gde je sediste firme, i odgovorili su mi da ce mi javiti kada provere.

Od tada je proslo gotovo 2 meseca, firma se definitivno osigurala da ne mogu da se pozovem na garanciju od 3 meseca, ali mi ne odgovaraju ni u vezi zamene harda. Ponekad mi na e-mail odgovore "Posaljite nam vas br telefona i kontaktiracemo vas" ali najcesce nista i ne odgovore, a telefonska linija servisa je stalno zauzeta, kad god pokusam da ih pozovem.

Da li postoji nesto sto mogu da uradim, da se zalim nekoj inspekciji ili slicno ili sam prepusten sam sebi?

Izvinjavam se zbog duzine poruke, trudio sam se da bude sto kraca...
Zahvalan sam na bilo kakvom predlogu

Poslednja ispravka: Dimo (6.7.2010 u 21:08) Razlog: čitljivost
Gorstak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 17:49   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Problem sa servisiranjem laptopa

E vidiš to što si nama lepo ovde ispisao nebi bilo loše da odeš do tržišne inspekcije u svom gradu. Tamo imaš dežurne inspektore kojima možeš da sve ovo što si nama ispričao da ispričaš i njemu i da se sa njim posavetuješ pa da ti oni lepo kazu šta i kako. Jer se po definiciji stvari oni najbolje rzumeju u zakon o zaštiti potrošača. Takođe kad ideš kod njih ponesi i sve te prateće račune i garancije i slično pa neka oni pogledaju kako je sve to tamo navedeno i ima li osnove da se žališ.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 17:56   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Problem sa servisiranjem laptopa

pa moraju da ga prime na servis i da ga vrate u roku od 45 dana popravljenog, ja bih ga odneo u tu firmu i uzeo priznanicu da sam ga dao na popravku i onda treba da se sačeka da prođe predviđeni rok i ako ga ne poprave treba da daju nov laptop, a što se tiče mrtvog piksela ne znam, sve zavisi i od marke laptopa, neki možda daju garanciju ali ko zna, najbolje da pozoveš predstavnioštvo tog proizvođača i da pitaš
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 20:48   #4
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Problem sa servisiranjem laptopa

tacno onako kako je rekao prethodnih. Znaci moraju u roku od 45 dana da ti uklone kvar u suprotnom moraju da ti zamene za isti uredjaj ili vrate novac.

Sto se tice mrtvog piksela sve zavisi od proizvodjaca ali koliko sam cuo sad svi daju univerzalnu garanciju na sa subpixela koji nisu povezani sto je sasvim OK.
Znaci ponavljam ne na jedan, sub vec na 3.

Ranije je bila fora da se daje garancija na jedan metav pixel ali se on retko javljao, najcesce su se javljali subpixeli i onda fakticki moze da ih bude i 30, nema garancije zato sto to nije grupisano 3sub-a.

cudne stvari

danas sam saznao radeci neku garamciju jos gluplje stvari ali necu o tome.

Cisto da znate da ima i glupljih stvari.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 21:01   #5
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Problem sa servisiranjem laptopa

Nisi trebao da uopste cekas kada si primetio bilo koji od navedenih problema vec si trebao (i morao) odmah da reagujes jer je taktika dobrog dela nasih kvazi-firmi koje se bave prodajom racunara i racunarskih komponenti da maksimalno zavlace kupca sve do isteka garantnog roka, a da po isteku istog samo kratko kazu - "Zao nam je ali vas garantni rok je istekao", medjutim sada sta je bilo - bilo je.
Ono sto ti je receno za trzisnu inspekciju je potez kojem trebas primarno da pribegnes, mada ce sada, kada su prosli rokovi koje i sam navodis, sve to ici prilicno teze, ali nista ne gubis ako probas. Inace taj mrtvi pixel i nije neki bog-zna-koliki problem, ali problem sa HDD je vec ozbiljniji, narocito imajuci u vidu sto ce ti broj bad sectora najverovatnije samo rasti tako da je pozeljno da to odmah resis kako ne bi izgubio podatke.
Sretno, mada nece biti bas lako.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 22:16   #6
Gorstak
Novi član
 
Član od: 27.1.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 22
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa servisiranjem laptopa

Da sam ja znao da je rok samo 7 ili 30 dana, drugacije bih postupio, ne bih cekao ovoliko. Ali sta da se radi, na srecu piksel nije mrtav i na svetlim kadrovima se i ne primeti pa rad sa office ili internetom uglavnom nije ni pogodjen.
Za hard imam garanciju od godinu dana i siguran sam da cu do tada na neki nacin da dodjem do servisa. Jedino me brine da mi ne naprave problem ako posle formatiranja losi sektori budu naizgled maskirani. To mi se desilo nekoliko puta na nekim hard diskovima. A moram da formatiram pre servisiranja zbog nekih osetljivih podataka.
Gorstak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 22:25   #7
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Problem sa servisiranjem laptopa

Ja sam drugaru popravio te mrtve piksele sitnim cvrgicama,i uspelo je,sredio sam mu tako 2-3 piksela...

Ne mislim da odalamis monitor kokavcem,nego onako sitno,na finjaka,i desi se da u 90% slucajeva prorade...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nokia e71 i problem sa USB konekcijom PsyDuck Aparati i oprema 5 1.12.2010 15:17
Problem sa zagrevanjem ATI Radeon HD 4850 512MB DDR3 bokela Grafika 34 24.6.2010 12:08
Problem sa bootovanjem Laptopa NemanjaS Kvarovi 3 20.6.2010 12:42
WBR-3408 11g Wireless Broaband Router- Problem sa umrežavanjem Hich Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 19.2.2010 9:42
Problem sa podešavanjima TV i monitora bacacar Grafika 2 3.1.2009 13:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com